Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Qbajag napisał:

W każdym razie w piątek jestem na marszu, a nazywanie mnie przez PiSiego kurdupla wrogiem narodu to dla mnie komplement :)

Lewica - nie nazywaj czarnuchem osoby czarnoskórej, bo to dyskryminacja i nie można oceniać człowieka na podstawie genów i rzeczy na które nie miał wpływu

Także lewica - kurdupel

 

Kolejna lewicowa gwiazda intelektualna tego tematu obok Vasqueza i Koelnera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

Holecka - Lewicka

Rachoń - Kraśko

We wszystkich czterech widzę przekroczoną granicę.

Ty widziałeś w ogóle jak wyglądają obecnie materiały w ,,Wiadomościach"? Zwłaszcza w czasie kampanii wyborczej? Przecież to były dosłownie spoty wyborcze Dudy i nieustanny hejt na Trzaskowskiego (bywało tak, że jedną sprawę wałkowano w 10 różnych wydaniach). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jan.kowalski napisał:

Przecież nawet Ogórek to porównanie zjebała. BTW: ciekawe, że Kurski jej pozwolił. :) 

https://streamable.com/4z42xh

no i ze wszystkich znaków jakie tam były wizualnie to najbardziej przypomina błyskawicę SS i znaczek w AC/DC...

(ale fajne też że w zestawie 'EJ SĄ TEŻ INNE FAJNE ZNACZKI' jest znaczek 'British Union of Fascists' xDDDD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jan.kowalski napisał:

 

Owszem, PiS może zmienić Konstytucję (bo KO i Lewica by to poparły), ale wtedy zrobią z siebie debili przed wyborcami (przecież wyrok zapadł na wniosek ich własnych posłów i został wydany przez ,,pisowski" Trybunał). 

Wyborcy PiSu to nie incele.

Jak zobaczą, że rząd przyznaje się do błędu i go naprawia, nie będę mieli z tym problemu i nie uznają osób tak się zachowujących za debili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

no i ze wszystkich znaków jakie tam były wizualnie to najbardziej przypomina błyskawicę SS i znaczek w AC/DC...

Ale w dużej części przypomina wszystkie z nich. 

A porównanie do nazistów powinno mieć jednak bardziej sensowne podstawy niż ,,tu błyskawica i tam błyskawica". Zwłaszcza gdy to porównanie pada w głównym wydaniu ,,Wiadomości". 

Tak wiem, że nie było takiego porównania wprost, ale jednak padły słowa ,,protestujący posługują się podobnymi symbolami co naziści" zatem przekaz był jasny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzemo napisał:

Bez przesady, inne proporcje, inne kąty, w grafice to jest zero podobieństwa.

To już prędzej

 

image.png.fddd758dddc31e8e65a6ceaf642ce070.png

 

 

nic nie poradzę że widząc symbol ruchu quasi-politycznego mój mózg zestawia to z symbolami z tej sfery życia (a nie ze znakami zespołów muzycznych, albo znakami ostrzegawczymi)

niniejszym przepraszam za tę haniebną myślozbrodnię! xD

1 minutę temu, jan.kowalski napisał:

Tak wiem, że nie było takiego porównania wprost, ale jednak padły słowa ,,protestujący posługują się podobnymi symbolami co naziści" zatem przekaz był jasny. 

czyli TVP 'odjebało' bo powiedziało prawdę? (sorry Krzemo ale nie jestem grafikiem z zawodu i ja tam widzę podobieństwo)

serio nawet ja bym znalazł lepsze haki na nich z jednego randomowego wydania wiadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Qbajag napisał:

Ciekawe macie skojarzenia :D

Skojarzenia ? 

Masz obrazek z pewnego marszu który się w Warszawie odbywa. Na podstawie takich obrazków lewica twierdzi, że to przemarsz faszystów. Ja nie widzę tu faszystowskich symboli  tylko biało czerwone flagi ale ja nie jestem pojebany. 

 marsz-niepodleglosci-2019.webp

4 minuty temu, jan.kowalski napisał:

Ale w dużej części przypomina wszystkie z nich. 

A porównanie do nazistów powinno mieć jednak bardziej sensowne podstawy niż ,,tu błyskawica i tam błyskawica". Zwłaszcza gdy to porównanie pada w głównym wydaniu ,,Wiadomości". 

Tak wiem, że nie było takiego porównania wprost, ale jednak padły słowa ,,protestujący posługują się podobnymi symbolami co naziści" zatem przekaz był jasny. 

O do Ciebie hipokryto mój post też idealnie pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RappaR napisał:

Lewica - nie nazywaj czarnuchem osoby czarnoskórej, bo to dyskryminacja i nie można oceniać człowieka na podstawie genów i rzeczy na które nie miał wpływu

Także lewica - kurdupel

 

Kolejna lewicowa gwiazda intelektualna tego tematu obok Vasqueza i Koelnera :D

W sensie, że niby ja jestem lewicowcem? :) O to ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

czyli TVP 'odjebało' bo powiedziało prawdę? (sorry Krzemo ale nie jestem grafikiem z zawodu i ja tam widzę podobieństwo)

serio nawet ja bym znalazł lepsze haki na nich z jednego randomowego wydania wiadomości

To mniej więcej tak jakby w ,,Faktach" padło zdanie, że ,,Polską rządzi niski socjalista, który preferuje system wodzowski, często uzasadnia swoje działania patriotyzmem i otacza się miernotami co bardzo przypomina czasy stalinizmu". Jest jakieś kłamstwo? No nie. :) Pewnie przyczepisz się słowa ,,miernoty", bo to kwestia ocenna, ale wystarczyłoby materiał zilustrować zdjęciami Marka Suskiego i Jacka Sasina oraz dodać słowa ,,w powszechnej opinii". :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jan.kowalski napisał:

To mniej więcej tak jakby w ,,Faktach" padło zdanie, że ,,Polską rządzi niski socjalista, który preferuje system wodzowski, często uzasadnia swoje działania patriotyzmem i otacza się miernotami co bardzo przypomina czasy stalinizmu". Jest jakieś kłamstwo? No nie. :) Pewnie przyczepisz się słowa ,,miernoty", bo to kwestia ocenna, ale wystarczyłoby materiał zilustrować zdjęciami Marka Suskiego i Jacka Sasina oraz dodać słowa ,,w powszechnej opinii". :) 

pierwszy wynik po wpisaniu 'kaczynski stalin' w google:

https://www.newsweek.pl/polska/11-rzeczy-ktore-musisz-wiedziec-o-jaroslawie-kaczynskim/megykfe

Razem z nim pojawia się brutalność. Z jego inspiracji wśród działaczy PC i PiS kwitnie donosicielstwo. Postacią historyczną, która fascynuje Jarosława, jest Józef Stalin. Prezes chętnie posługuje się jego cytatami i przywołuje jego biografię.

drugi wynik: https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,26160383,kaczynski-w-drodze-po-wladze-stosuje-taktyke-stalina.html

piąty wynik: https://natemat.pl/160833,kaczynski-jest-wiernym-uczniem-stalina-michal-kaminski-uderza-w-prezesa-pis

 

Udawaj czasem poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Sebastian napisał:

Skojarzenia ? 

Masz obrazek z pewnego marszu który się w Warszawie odbywa. Na podstawie takich obrazków lewica twierdzi, że to przemarsz faszystów. Ja nie widzę tu faszystowskich symboli  tylko biało czerwone flagi ale ja nie jestem pojebany. 

 marsz-niepodleglosci-2019.webp

O do Ciebie hipokryto mój post też idealnie pasuje. 

No dobrze, ale czy ja pisałem, że widzę faszystów na tym zdjęciu? Albo czy ja gdzieś napisałem, że czarnego nie można nazywać czarnuchem?

@RappaR @Sebastian próbujecie wrzucić mnie do jakiegoś worka, do którego nie należę przypisując mi rzeczy, których nie powiedziałem, napisałem? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qbajag napisał:

Ale ja nie pisałem, że nie ma podobieństwa tylko stwierdziłem fakt, że ciekawe macie skojarzenia. Mi to się najpierw skojarzyło z AC/DC, ale każdemu się widocznie kojarzy z tym co mu bliskie. :)

To dlatego te dzisiejsze słowa jarka skojarzyły Ci się z Toba i Twoja rodzina? :? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian napisał:

Skojarzenia ? 

Masz obrazek z pewnego marszu który się w Warszawie odbywa. Na podstawie takich obrazków lewica twierdzi, że to przemarsz faszystów. Ja nie widzę tu faszystowskich symboli  tylko biało czerwone flagi ale ja nie jestem pojebany. 

 O do Ciebie hipokryto mój post też idealnie pasuje. 

Dlaczego to do mnie niby pasuje? Kolejny raz tutaj manipulujesz albo zwyczajnie kłamiesz.

Mogłem pisać co najwyżej o tym, że na marszach byli przedstawiciele włoskiej partii faszystowskiej albo, że zdarzały się faszystowskie hasła na transparentach (bo to akurat prawda). 

Nie używałem natomiast określeń typu ,,marsz faszystów". 

Może trzeba wprowadzić zasadę, że jeżeli dany użytkownik dopuści się w ciągu jednego miesiąca dwóch łatwo weryfikowalnych manipulacji albo kłamstw to dostaje bana?

Serio nie wiem dlaczego ktoś za dwa tego typu zachowania w krótkim okresie czasu nie miałby ponieść żadnych konsekwencji, ale gdy ktoś w ferworze dyskusji użyje jakichś ostrzejszych słów to od razu zaczynają się zgłoszenia i lecą bany. Przecież szkodliwość tego pierwszego zachowania jest dużo większa. 

10 minut temu, julekstep napisał:

pierwszy wynik po wpisaniu 'kaczynski stalin' w google:

https://www.newsweek.pl/polska/11-rzeczy-ktore-musisz-wiedziec-o-jaroslawie-kaczynskim/megykfe

Razem z nim pojawia się brutalność. Z jego inspiracji wśród działaczy PC i PiS kwitnie donosicielstwo. Postacią historyczną, która fascynuje Jarosława, jest Józef Stalin. Prezes chętnie posługuje się jego cytatami i przywołuje jego biografię.

drugi wynik: https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,26160383,kaczynski-w-drodze-po-wladze-stosuje-taktyke-stalina.html

piąty wynik: https://natemat.pl/160833,kaczynski-jest-wiernym-uczniem-stalina-michal-kaminski-uderza-w-prezesa-pis

Udawaj czasem poważnego.

Ja mam udawać poważnego? xD

Przecież mówiłem o materiale w ,,Faktach" a nie o anegdotkach Miśka Kamińskiego przywoływanych w jakichś felietonach. 

Od programów informacyjnych wymagam jednak pewnych standardów, również jeżeli chodzi o sposób narracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jan.kowalski napisał:

 

Może trzeba wprowadzić zasadę, że jeżeli dany użytkownik dopuści się w ciągu jednego miesiąca dwóch łatwo weryfikowalnych manipulacji albo kłamstw to dostaje bana?

Po pierwsze, to gdyby tak było to już byś miał bana:) 

Po drugie propozycja penalizacji na forum koszykarskie wystąpienia przeciw osmemu przykazaniu? :) a to podobno ja jestem katolem:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Po pierwsze, to gdyby tak było to już byś miał bana:) 

Jakiś przykład?

Cytat

Po drugie propozycja penalizacji na forum koszykarskie wystąpienia przeciw osmemu przykazaniu? :) a to podobno ja jestem katolem:) 

Ale ma to większy sens niż np. banowanie usera, który ostro odpowiedział na jakąś głupią zaczepkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.