Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, fluber napisał:

Mógłbyś mi podrzucić linki gdzie kupie maseczki i koszulki z napisem "zdrajcy z po"? :) bo gdzie kupić te z napisem jebac PiS to już wiem:) 

fanatyzm to jakiś głupi happening ? nie określiłbym fanatykiem studenta chodzącego w takiej czapce czy koszulce niż jak ostatnio widziałem gościa z PW na koszulce który darł ryja do dwóch pedalow na Monciaku . ten pierwszy mniej szkodliwy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

TVP już nie starcza?

Julek nie odnosił się do telewizji tylko do wyborców:) 

Robienie że mnie czy Julka ultimate pisowców jest jakimś powaznym nieporozumieniem:) podobnie jak z 51 procent Polaków:) 

Ja nie nazywam wyborców Platformy głupimi nawet jeżeli znaczącą większość z nich jest głupsza ode mnie i byłoby miło gdyby w druga stronę to też działało:) 

7 minut temu, Koelner napisał:

fanatyzm to jakiś głupi happening ? nie określiłbym fanatykiem studenta chodzącego w takiej czapce czy koszulce 

Czy uznał byś osobę chodzącą po mieście w koszulce jebac Tuska albo jebac LGBT za fanatyka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Ja nie nazywam wyborców Platformy głupimi nawet jeżeli znaczącą większość z nich jest głupsza ode mnie i byłoby miło gdyby w druga stronę to też działało:) 

Czemu?

Wyborcy PiS w wiekszosci pewnie faktycznie sa glupi

jednak wyborcy AntyPiS w wiekszosci sa glupi i jednoczesnie bardzo pewni siebie

nie ma zabawniejszego combo

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazywam Ciebie głupkiem przecież.

Faktem jednak jest ze po ogłoszeniu kto co jak głosował wyszło jasno kto ma jakich wyborców.

w wielkim skrócie wyszło:

pis - Ludzie niedouczeni i mniej zamożni głosują na pincet bo to spory kapitał dla nich. Wola pincet niż procent podatku bo często nie wykazuja przychodu. Warunki do biznesu ich totalnie nie interesują. Mniejsze miasta lub wsie. Starsi ludzie dla których 13 renta czy emerytura jest mega ważna. Grupa podatna na górnolotne hasła Bóg Honor Ojczyzna 


Po- Ludzie lepiej wykształceni z wyższymi zarobkami głosują na rozwiązanie inne niż rozdawiennictwo za które będą musieli płacić więcej z podatków. Dla nich pięćset to mniej niż procent podatku lub lepsze warunki do biznesu. Duże miasta gdzie biznesu jest więcej. Młodzi ludzie na dorobku którzy dopiero budują kapitał i chcą aby im urzędy nie przeszkadzały. Ludzie podatni na hasło: podróże kredyt procent podatki samochód 
 

kłopotem są wyborcy którzy głosują wbrew tej logice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ignazz napisał:

 Ludzie lepiej wykształceni z wyższymi zarobkami głosują na rozwiązanie inne niż rozdawiennictwo za które będą musieli płacić więcej z podatków. 

Czytałeś program Trzaskowskiego? :) przeciez to było największe rozdawnictwo w historii wyborów w Polsce:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fluber napisał:

Czytałeś program Trzaskowskiego? :) przeciez to było największe rozdawnictwo w historii wyborów w Polsce:) 

a po co czytać programy ? za PO żałowałem , że nie zrealizowali a za PiS żałuję , że realizują  . wybór należy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

a po co czytać programy ? za PO żałowałem , że nie zrealizowali a za PiS żałuję , że realizują  . wybór należy do Ciebie :)

Żeby wiedzieć co Ci obiecują politycy i czy Cię nie okłamują:) 

Ja np miałem duze pretensje do po że obiecali coś,  zagłosowałem na nich a oni mnie okłamali. PiS realizuje większość obietnic ( nie wszystkie ale znacznie więcej niż poprzednicy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Jedyny program w który wierze to ten kupowany za 15 złotych. 
na zawodach żużlowych. Serio będziemy rozmawiać o programach?

No ja bym się chętnie dowiedział jak kandydat który obiecuje utrzymanie 500 plus, 13 emerytury, 130 miliardów zapomogi do zmiany ogrzewania czy 200 złotych dodatku do emerytury za każde dziecko jest kandydatem przeciwnym rozdawnictwu.

Jedynym kandydatem który był przeciw rozdawnictwu ( z topu) był Bosak. 

3 minuty temu, ignazz napisał:

Jedyny program w który wierze to ten kupowany za 15 złotych. 
na zawodach żużlowych. 

To błąd, kupiłem kiedyś na mecz Wrocławia z Toruniem a woffinden złamał rękę dzień wcześniej i nic się nie zgadzało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ignazz napisał:

Nie nazywam Ciebie głupkiem przecież.

Faktem jednak jest ze po ogłoszeniu kto co jak głosował wyszło jasno kto ma jakich wyborców.

w wielkim skrócie wyszło:

pis - Ludzie niedouczeni i mniej zamożni głosują na pincet bo 

Po- Ludzie lepiej wykształceni z wyższymi zarobkami głosują 

kłopotem są wyborcy którzy głosują wbrew tej logice. 

A fluber? Dzieci nie ma, żadnego dodatku nie bierze. Jako nauczyciel powinien trzymać z ZNP które jawnie popiera wszystko co antypis. Ta twoja wyliczanka to z z tych z dupy co to wiedzą, przemądrzaja się po internetach a tak naprawdę jest to wszystko wtórne. 

4 minuty temu, ignazz napisał:

Jedyny program w który wierze to ten kupowany za 15 złotych. 
na zawodach żużlowych. Serio będziemy rozmawiać o programach?

Tylko frajerzy kupowali programy meczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ignazz napisał:

pis - Ludzie niedouczeni i mniej zamożni głosują na pincet bo to spory kapitał dla nich. Wola pincet niż procent podatku bo często nie wykazuja przychodu. Warunki do biznesu ich totalnie nie interesują. Mniejsze miasta lub wsie. Starsi ludzie dla których 13 renta czy emerytura jest mega ważna. Grupa podatna na górnolotne hasła Bóg Honor Ojczyzna 


Po- Ludzie lepiej wykształceni z wyższymi zarobkami głosują na rozwiązanie inne niż rozdawiennictwo za które będą musieli płacić więcej z podatków. Dla nich pięćset to mniej niż procent podatku lub lepsze warunki do biznesu. Duże miasta gdzie biznesu jest więcej. Młodzi ludzie na dorobku którzy dopiero budują kapitał i chcą aby im urzędy nie przeszkadzały. Ludzie podatni na hasło: podróże kredyt procent podatki samochód 

Zabawne.

W sumie niespecjalnie mi się chce, ale może zdejmiesz okulary.

 

Po pierwsze:

Rozdajesz pieniądze, napędzając popyt wewnętrzny. Oczywiście pojawi się dziura budżetowa, która spowoduje niską inflację określaną przez ekonomistów jako pełzającą.

Niski stały kontrolowany poziom inflacji, powoduje ni mniej ni więcej, że pieniądz na rynku przestaje robić to co lubi najbardziej, zarabiać szybko na spekulacji. Raczej wcześniej niż później występuje sytuacja w której następuje zamiana pieniądza na środki trwałe, nieruchomości, infrastrukturę itd itp. co stymuluje wiadome gałęzie gospodarki.

Efekt jest taki, że rozdałeś pieniądze, a masz ich więcej, niż przed rozdaniem (wpływy z podatków, uszczelnienie VAT itd itp). Jest to możliwe jedynie przy spójnej, konsekwentnej polityce.

Vide wpływy do budżetu za lata 2010-2020. Zobaczysz różnice.

Opcja druga:

Masz dziurę budżetową, ściągasz aktywa z rynku aby ją naciągnąć do wymaganego prawem UE poziomu.

Odwaliłeś niezły numer. Masz inflację, ale ściągnąłeś pieniądz, spadły ratingi, pieniądz nie pójdzie na środki trwałe lecz kupione zostają bezpieczne aktywa (złoto, frank itd itp).

Nic nie rozdałeś, masz mniej niż miałeś, stałeś się mniej wiarygodny, a za płotem czeka recesja.

 

Na dodruku gotówki zarabia drukujący, spada realna siła nabywacza. Wzrosła cena franka, złota, co zrobią Szwajcarzy, kogo dofinansowałeś? :)

Pytanie czy na PIS głosują niedouczeni, jest jak sądzę ciągle aktualne (broń Boże nie obrażam się, głosuję na kogo chce [tym razem wcale] i mam stereotypy w d..., tylko gwoli przekonania do zdrowego rozsądku 😉  )

To tak w dużym skrócie, niekoniecznie mam czas tu pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DeltaCenter napisał:

A fluber? Dzieci nie ma, żadnego dodatku nie bierze. Jako nauczyciel powinien trzymać z ZNP które jawnie popiera wszystko co antypis. Ta twoja wyliczanka to z z tych z dupy co to wiedzą, przemądrzaja się po internetach a tak naprawdę jest to wszystko wtórne. 

Tylko frajerzy kupowali programy meczowe.

Frajerzy kupowali gazetę typu nowości i pisali na miękkim papierze. Prawdziwy kibic ma program z 1986 roku i traktuje go z szacunkiem. Pamietam czasy gdy handlowano starymi programami. 
programy na GP to już były arcydzieła. 

2 minuty temu, fluber napisał:

Ja nawet w nim jestem;) 

Dlatego średnio mi się twoje wybory zgadzają 

7 minut temu, DeltaCenter napisał:

A fluber? Dzieci nie ma, żadnego dodatku nie bierze. Jako nauczyciel powinien trzymać z ZNP które jawnie popiera wszystko co antypis. Ta twoja wyliczanka to z z tych z dupy co to wiedzą, przemądrzaja się po internetach a tak naprawdę jest to wszystko wtórne. 

Tylko frajerzy kupowali programy meczowe.

Patrz wyżej 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ignazz napisał:

 

Dlatego średnio mi się twoje wybory zgadzają 

Syn moich świadków na ślubie jest prezesem lokalnego oddziału ZNP więc dołączyłem do zarządu:) w porównaniu z nim to ja jestem lewak;) także nie każdy członek ZNP to antyPiS:) 

Jest szansa na odpowiedź na pytanie o rozdawnictwo czy odpowiedź " Program nieważny bo wiesz lepiej" musze uznać za wystarczającą? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy to obietnice wyborcze bez pokrycia. Serio nie przywiązuje do tego szczególnej uwagi bo to takie targowisko jest. 
Dodatkowo Trzaskowski wszedł do gry awaryjnie i nie przywiązywałbym tu uwagi do tego ze musiał zacząć licytacje o głosy aby wygrać.  
w polityce ważne jest zaplecze z jakim startujesz i tu raczej widzę temat do dyskusji. 

życzyłbym sobie ze na fali ewentualnej wygranej zrealizować oczywiste postulaty:

przywrócić normalność w TVP i odpolitycznić sądownictwo a w biznesie uwolnić Nadmierny fiskalizm. Powiększyć na ile się da - rozłam państwo kościół. 
nic więcej nie oczekuje po politykach. 
u władzy wole młodych ludzi niż stare dziady i ohydne pękate baby wyglądające jak ropuchy. 
o resztę zadbam swoją praca. Nie chce gratisów i wniosku o 5.000 nie złożyłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.