Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, LONGER01 napisał(a):

Zero zaskoczenia 

Niezrozumiała reakcja dziennikarza. Skąd to zdziwienie?

 Na całym świecie prace wywiadów i innych trzyliterowych służb polega ogólnie m.in na dbaniu o  ochronę własnego państwa,  obywateli czy rozwój gospodarki . Ich wytężona praca lubi ciszę, nie jest prowadzona w błysku fleszy, bo dzięki temu można osiągnąć lepsze efekty. 

Pan redaktor zdziwiony, bo usłyszał ,że BND czy tam jakaś inna służba naszego zachodniego sąsiada  próbuje budować w Polsce zależne od siebie środowiska wpływu (akurat w przypadku pana Chociana, oficer  nieprawidłowo sobie sprofilował obiekt werbunku, bo ten nie dość, że nie  podjął współpracy to jeszcze udał się z tą informacją do ABW).

Na miejscu dziennikarza dziwiłbym się , gdyby było inaczej. Mało tego, mam nadzieję,  że  również polskie służby ( na miarę swoich możliwości) postepują analogicznie tzn  nie zajmują sie wyłącznie szemranymi interesami w rodzaju handlu respiratorami, ale próbują ugrać coś korzystnego dla Polski w krajach bliższej lub dalszej zagranicy.

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, julekstep napisał(a):

Kolejna orka pablita :(

ale ja tam sie w sumie nie dziwie - jakby jakis polityk tak dbal o interesy mojego kraju tez bym go pewnie tak zawziecie bronil, nie zwazajac ze narazam sie na smiesznosc ❤️

Wow, i jest "orka" i serduszko :) Stały zestaw :) Szantażysta na wyżynach swoich możliwości :)

Btw chyba nie bardzo wiesz, co czytasz. Mam nadzieję, że się nie obrazisz i nie będzie histerii i szantażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Podkreslilem ci, jak dalej będziesz forsował retorykę, że u siebie budują u nas blokują. Manipulujesz jak zawsze.

Miło, że podkreśliłeś fragment o "wspólnej odpowiedzialności za Odrę" jako kontrargumentu do "u siebie budują, u nas blokują". 

Rzeka Odra - poznajmy ją bliżej - Twoje Mapy

Niestety wydaje mi się, że manipulacją jest jednak pisanie, że Niemcy u siebie blokują w kontekście tego, że Niemcy blokują żeglugę na Odrze .

Wg ostatniego raportu z tej strony:

https://www.binnenschiff.de/service/daten-fakten/

W 2022 roku przez Ren przepłynęło 155,8 miliona ton towarów.

Cytat

W 2021 r. Komercyjną żeglugą śródlądową zajmowały się 682 firmy – o 8 więcej niż w 2020 r. Przychody ze sprzedaży wzrosły z około 1,14 mld euro do 1,25 mld euro. W 2021 r. w żegludze śródlądowej pracowało łącznie 6024 (2020 r.: 5831) pracowników, z czego 4486 stanowili pracownicy mobilni (2020 r.: 4294), a 1538 stanowili pracownicy lądowi (2021 r.: 1537)

Źródło: https://www.zegluga-rzeczna.pl/news/3439/lib/deflate

Ze statystyk wyraźnie wynika, że branża żeglugi śródlądowej w Niemczech notuje wzrost przychodów oraz zatrudnienia.

Wciąż prowadzone są istotne inwestycje, chociażby:

https://atbudownictwo.pl/artykul/piata-komora-sluzy-dla-brunsbuettel

które są realizowane na Łabie

Cytat

Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej zatwierdziło budowę kolejnej - piątej komory śluzy w Brunsbüttel z planowanym terminem realizacji projektu pod koniec 2026 r. Cały projekt budowlany obejmuje budowę śluzy morskiej o długości 360 m pomiędzy Łabą a Kanałem Kilońskim oraz przebudowę wejścia do portu zewnętrznego po stronie Łaby.

W ostatnich latach modernizowano wiele zbiorników na rzekach niemieckich np. Steinbachtal Dam w Nadrenii Północnej-Westfalii, czy też Wuppertalsperre

Jasne, Niemcy wydają również pieniądze na działania ekologiczne związane z rzekami, jednak nie są one sprzeczne z głównym interesem, jakim jest dbanie o żeglugę śródlądową. Np. na Renie 72 miliony Euro pójdą na ekologię, ale jednocześnie 108 milionów Euro zostanie zainwestowane w żeglugę śródlądową.

https://biznesalert.pl/niemcy-ren-renaturalizacja-srodowisko-polityka-klimatyczna/

Cytat

Do 2030 roku Berlin zamierza na inwestycje w Ren wydać około 180 milionów euro, z czego około 40 procent przeznaczono na towarzyszące działania ekologiczne związane także z renaturalizacją. Jednocześnie federalny minister transportu Volker Wissing (FDP) powiedział w 2017 roku, że pogłębienie kanału żeglugowego z 1,90 metra do 2,10 metra w niektórych miejscach zwiększy efektywność ekonomiczną operatorów żeglugi śródlądowej

 

47 minut temu, Pablo81 napisał(a):

 

A w poprzednim twoim linku donos złożyli Zieloni i do tego się odniosłem.

Wybacz, że nie wkleiłem wszystkich działań i protestów Niemców w sprawie Odry ze wszystkich stron sceny politycznej w Niemczech. Po prostu jest tego za dużo, aby wszystko tu wkleić. Niemniej wydźwięk Twojej wypowiedzi był taki, że to 

 

2 godziny temu, Pablo81 napisał(a):

 

Przecież ci sami Zieloni blokują inwestycje niemieckie (min wygaszenie atomu w Niemczech). Ale dla ciebie Niemiec to Niemiec, bo tu nie ma podziału na opcje polityczne, albo celowo manipulujesz i pecjalnie zacytowales tylko część mojego posta. Min. dlatego będący po przeciwnej stronie sceny politycznej AfD uzyskało tak dobry wynik, bo w Niemczech też średnio ludziom się uśmiecha eko-terroryzm.

jacyś ekoterroryści blokują Odrę, a nie 70 procent frakcji politycznych niemieckiego parlamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

Miło, że podkreśliłeś fragment o "wspólnej odpowiedzialności za Odrę" jako kontrargumentu do "u siebie budują, u nas blokują". 

Rzeka Odra - poznajmy ją bliżej - Twoje Mapy

Niestety wydaje mi się, że manipulacją jest jednak pisanie, że Niemcy u siebie blokują w kontekście tego, że Niemcy blokują żeglugę na Odrze .

Wg ostatniego raportu z tej strony:

https://www.binnenschiff.de/service/daten-fakten/

W 2022 roku przez Ren przepłynęło 155,8 miliona ton towarów.

Źródło: https://www.zegluga-rzeczna.pl/news/3439/lib/deflate

Ze statystyk wyraźnie wynika, że branża żeglugi śródlądowej w Niemczech notuje wzrost przychodów oraz zatrudnienia.

Wciąż prowadzone są istotne inwestycje, chociażby:

https://atbudownictwo.pl/artykul/piata-komora-sluzy-dla-brunsbuettel

które są realizowane na Łabie

W ostatnich latach modernizowano wiele zbiorników na rzekach niemieckich np. Steinbachtal Dam w Nadrenii Północnej-Westfalii, czy też Wuppertalsperre

Jasne, Niemcy wydają również pieniądze na działania ekologiczne związane z rzekami, jednak nie są one sprzeczne z głównym interesem, jakim jest dbanie o żeglugę śródlądową. Np. na Renie 72 miliony Euro pójdą na ekologię, ale jednocześnie 108 milionów Euro zostanie zainwestowane w żeglugę śródlądową.

https://biznesalert.pl/niemcy-ren-renaturalizacja-srodowisko-polityka-klimatyczna/

 

Wybacz, że nie wkleiłem wszystkich działań i protestów Niemców w sprawie Odry ze wszystkich stron sceny politycznej w Niemczech. Po prostu jest tego za dużo, aby wszystko tu wkleić. Niemniej wydźwięk Twojej wypowiedzi był taki, że to 

 

jacyś ekoterroryści blokują Odrę, a nie 70 procent frakcji politycznych niemieckiego parlamentu.

Argument, że stan jednej rzeki jest taki, bo przez inną płynie tyle jest wspaniały. Typowy dla ciebie. W końcu są tony śniętych ryb na Renie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Argument, że stan jednej rzeki jest taki, bo przez inną płynie tyle jest wspaniały. Typowy dla ciebie. W końcu są tony śniętych ryb na Renie.

No są i to nie tylko na Renie

https://www.spiegel.de/fotostrecke/im-rhein-sterben-die-fische-fotostrecke-162880.html

Cytat

W weekend z Wysokiego Renu wyłowiono około tony martwych ryb. Szczególnie narażone na śmierć są lipienie, które preferują temperatury poniżej 23 stopni; za śmiertelną uważa się temperaturę 27 stopni. W Stein am Rhein, na zachód od Jeziora Bodeńskiego, wartości były wyraźnie wyższe.

Cytat

Śluza Fuhlsbüttler w Alster w Hamburgu: tutaj również tego lata wyłowiono z wody ponad tonę martwych ryb.

Cytat

Rötlen w pobliżu Ellwangen w Badenii-Wirtembergii: Według lokalnego klubu rybnego w weekend pomocnicy wyłowili z wody 20 ton martwych ryb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

Na Renie, jak cutujesz tona martwych ryb, na Odrze:

Straty w ichtiofaunie na całym odcinku Odry dotkniętym katastrofą wyniosły 1 650 ton.

 

Cieszę się, że widzisz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Na Renie, jak cutujesz tona martwych ryb, na Odrze:

Straty w ichtiofaunie na całym odcinku Odry dotkniętym katastrofą wyniosły 1 650 ton.

 

Cieszę się, że widzisz różnicę.

Z tymi tonami wrzuciłem tylko żeby pokazać iż nie masz racji co do tego, że nie ma śniętych ryb na Renie.

Oczywiście że śniętych ryb na Renie jest mniej. Bo ren jest przystosowany do żeglugi. Dba się o to, żeby był w rzece odpowiedni poziom wody.

Przystosowanie Odry do żeglugi znacznie zmniejszy problem śniętych ryb. 

https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/znana-jest-przyczyna-sniecia-ryb-w-odrze-czechy-przekazaly-wyniki-badan,478630.html

Czeska Inspekcja Ochrony Środowiska podała, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zjawiska były warunki pogodowe, czyli wysokie temperatury powietrza, duże opady oraz relatywnie niski poziom wody.

Pogłębienie Odry i budowa zbiorników spowoduje,że w Odrze będzie więcej wody i będzie można łatwiej regulować jej ilość. To sprawi że niski poziom wody który był jedyną przyczyną na którą mamy wpływ przestanie nią być.

Naprawdę nie zastanawiałeś się czemu na regulowanym i pogłębionym Renie śnięte ryby liczymy w tonach a na niepoglebionej i słabo regulowanej Odrze w tysiącu ton?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Koelner napisał(a):

jebany zdrajca wykorzystuje powódź nie tylko żeby spisywać majątki pod zielony ład ale jeszcze aby Szwaby nam okupowały terytoria, jeszcze trochę a na Odrę wpłynie Sschlezwig Holstein 

No tak będzie ,pod niemieckim butem musimy się oswoić z niemieckim mundurem. Przecież jebany troll pisał o ukrytych  stu ofiarach powodzi ,ktoś musi się tych trupów pozbyć a Niemiec potrafi jak mało kto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał(a):

Z tymi tonami wrzuciłem tylko żeby pokazać iż nie masz racji co do tego, że nie ma śniętych ryb na Renie.

Oczywiście że śniętych ryb na Renie jest mniej. Bo ren jest przystosowany do żeglugi. Dba się o to, żeby był w rzece odpowiedni poziom wody.

Przystosowanie Odry do żeglugi znacznie zmniejszy problem śniętych ryb. 

https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/znana-jest-przyczyna-sniecia-ryb-w-odrze-czechy-przekazaly-wyniki-badan,478630.html

Czeska Inspekcja Ochrony Środowiska podała, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zjawiska były warunki pogodowe, czyli wysokie temperatury powietrza, duże opady oraz relatywnie niski poziom wody.

Pogłębienie Odry i budowa zbiorników spowoduje,że w Odrze będzie więcej wody i będzie można łatwiej regulować jej ilość. To sprawi że niski poziom wody który był jedyną przyczyną na którą mamy wpływ przestanie nią być.

Naprawdę nie zastanawiałeś się czemu na regulowanym i pogłębionym Renie śnięte ryby liczymy w tonach a na niepoglebionej i słabo regulowanej Odrze w tysiącu ton?

Oczywista manipulacja - tubsa śnięte ryby i tu, więc sytuacja jest taka sama.

57 minut temu, Koelner napisał(a):

jebany zdrajca wykorzystuje powódź nie tylko żeby spisywać majątki pod zielony ład ale jeszcze aby Szwaby nam okupowały terytoria, jeszcze trochę a na Odrę wpłynie Sschlezwig Holstein 

Troll ma rację jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2024 o 20:20, LONGER01 napisał(a):

Kwestią czasu jest chyba wprowadzenie żałoby narodowej.

 

13 minut temu, mayor napisał(a):

 Przecież jebany troll pisał o ukrytych  stu ofiarach powodzi ,ktoś musi się tych trupów pozbyć a Niemiec potrafi jak mało kto.

Zobacz @LONGER01 jak Cię tu brzydko dziadzio określił.

5 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Oczywista manipulacja - tubsa śnięte ryby i tu, więc sytuacja jest taka sama.

Nie chciałem się zniżać do tego poziomu w dyskusji, ale czy Ty naprawdę jesteś ciągle najebany jak sugeruje Rappar? Przecież  wprost napisałem, że sytuacja na Renie i Odrze jest zupełnie inna i nawet napisałem dlaczego!!!

26 minut temu, fluber napisał(a):

Z tymi tonami wrzuciłem tylko żeby pokazać iż nie masz racji co do tego, że nie ma śniętych ryb na Renie.

Oczywiście że śniętych ryb na Renie jest mniej. Bo ren jest przystosowany do żeglugi. Dba się o to, żeby był w rzece odpowiedni poziom wody.

Przystosowanie Odry do żeglugi znacznie zmniejszy problem śniętych ryb. 

https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/znana-jest-przyczyna-sniecia-ryb-w-odrze-czechy-przekazaly-wyniki-badan,478630.html

Czeska Inspekcja Ochrony Środowiska podała, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zjawiska były warunki pogodowe, czyli wysokie temperatury powietrza, duże opady oraz relatywnie niski poziom wody.

Pogłębienie Odry i budowa zbiorników spowoduje,że w Odrze będzie więcej wody i będzie można łatwiej regulować jej ilość. To sprawi że niski poziom wody który był jedyną przyczyną na którą mamy wpływ przestanie nią być.

Naprawdę nie zastanawiałeś się czemu na regulowanym i pogłębionym Renie śnięte ryby liczymy w tonach a na niepoglebionej i słabo regulowanej Odrze w tysiącu ton?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, fluber napisał(a):

 

Zobacz @LONGER01 jak Cię tu brzydko dziadzio określił.

Nie chciałem się zniżać do tego poziomu w dyskusji, ale czy Ty naprawdę jesteś ciągle najebany jak sugeruje Rappar? Przecież  wprost napisałem, że sytuacja na Renie i Odrze jest zupełnie inna i nawet napisałem dlaczego!!!

 

No napisałeś, ale po tym jak podałem różnice w ilości. Pierwotnie starałeś się sprzedać założenie, że na Renie też są śnięte ryby, a jest tam żegluga. Po prostu na każdym kroku trzeba sprawdzać twoje manipulacje, a mi się nie chcę, więc nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

No napisałeś, ale po tym jak podałem różnice w ilości. Pierwotnie starałeś się sprzedać założenie, że na Renie też są śnięte ryby, a jest tam żegluga. Po prostu na każdym kroku trzeba sprawdzać twoje manipulacje, a mi się nie chcę, więc nara.

Chyba trollowi nie chodziło o ilość ,tylko o jakość . U nas są śnięte , ale uśmiechnięte , w Renie jest mniej ale smutne buźki . W Nadrenii kopalnie zamknęli dawno temu, a do Odry pompują solanki z kilkunastu kopalń na maksa.Żegluga raczej nie ma takiego wpływu na samopoczucie ryb . BTW Jak typ z wiatrem w bułach pisze o kimś „dziadzio” to chyba jest komplement?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Pierwotnie starałeś się sprzedać założenie, że na Renie też są śnięte ryby, a jest tam żegluga. 

To Ty zacząłeś pisać o śniętych rybach i Renie. Ja tylko podałem jakie są fakty. Nie sprzedawałem żadnych założeń, po prostu wyprostowałem Twoje kłamstwo. Właściwie cały mój post był cytatem niemieckich źródeł.

1 godzinę temu, Pablo81 napisał(a):

W końcu są tony śniętych ryb na Renie.

 

14 minut temu, Pablo81 napisał(a):

 Po prostu na każdym kroku trzeba sprawdzać twoje manipulacje, a mi się nie chcę, więc nara.

Jak ja mam z Tobą dyskutować, skoro nie odnosisz się do danych i wpierasz mi, że sprzedają założenia, których nigdzie nie sprzedałem.

Podałem dane na temat przyczyn katastrofy na Odrze, podałem dane na temat śniętych ryb na Renie, poziomu żeglugi na Renie, frakcji politycznych protestujących przeciwko pracom na Odrze. Wskazałem źródła danych. nie odniosłeś się do absolutnie niczego i uciekasz z dyskusji z powodu rzekomych manipulacji. Zatem nara!

2 minuty temu, mayor napisał(a):

BTW Jak typ z wiatrem w bułach pisze o kimś „dziadzio” to chyba jest komplement?

Oczywiście, wg słownika jest to pieszczotliwe określenie

https://pl.wiktionary.org/wiki/dziadzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Pablo81 napisał(a):

No napisałeś, ale po tym jak podałem różnice w ilości. Pierwotnie starałeś się sprzedać założenie, że na Renie też są śnięte ryby, a jest tam żegluga. Po prostu na każdym kroku trzeba sprawdzać twoje manipulacje, a mi się nie chcę, więc nara.

Lepsze manipulacje od urojeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.