Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, julekstep napisał(a):

Ale jak to ma sie do tego ze to jeden z pierwszych przykladow dzielenia na lepszych i gorszych na scenie politycznej 3 RP bez odwolywania sie PRL (bo wiadomo ze 'komuchy' krolowalo w 90's)?

'PiS zagospodarowal' xDDDDDDDDD

Lemingi wyszły jakoś chyba podobnie w czasie 

A mohery faktycznie odnosiło się do LPR, PiS nie był wówczas tak jechany bo jeszcze wtedy z pelło byli "przyjaciółmi" co podkreślał przecież nie kto inny jak przyszły marszałek/po prezydenta/prezydent Szogun 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tvn24.pl/polska/przed-wyborami-schowaj-babci-dowod-i-moherowy-beret-ra35798-ls3685553

4 minuty temu, josephnba napisał(a):

Lemingi wyszły jakoś chyba podobnie w czasie 

A mohery faktycznie odnosiło się do LPR, PiS nie był wówczas tak jechany bo jeszcze wtedy z pelło byli "przyjaciółmi" co podkreślał przecież nie kto inny jak przyszły marszałek/po prezydenta/prezydent Szogun 

Prawda jak oliwa wyjdzie na wierzch 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, RappaR napisał(a):

Zdaje mi się, choć pamięć jest zawodna, że pierwsze mohery były nie w 2007 a w 2005 a potem już rozlało się na PiS 

Choć w sumie to żadna różnica tak naprawdę 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, josephnba napisał(a):

Zdaje mi się, choć pamięć jest zawodna, że pierwsze mohery były nie w 2007 a w 2005 a potem już rozlało się na PiS 

Choć w sumie to żadna różnica tak naprawdę 

 

 

Grudzien 2002 i bylo to skierowane bardziej w RM niz konkretna partie (a ze akurat wtedy RM pompowalo LPR to LPR zostalo 'partia moherowych beretow') - co nie dziwi bo Adas od zawsze zazdroscil Rydzykowi ze ten chociaz sam sobie media stworzyl a nie dostal z politycznego nadania jak on sam :)

Mit zalozycielski swiatlej platformy ❤️

Zabierz babci dowod to juz byl peak kilka lat pozniej po popisowym zwrocie

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, julekstep napisał(a):

Grudzien 2002 i bylo to skierowane bardziej w RM niz konkretna partie (a ze akurat wtedy RM pompowalo LPR to LPR zostalo 'partia moherowych beretow') - co nie dziwi bo Adas od zawsze zazdroscil Rydzykowi ze ten chociaz sam sobie media stworzyl a nie dostal z politycznego nadania jak on sam :)

Mit zalozycielski swiatlej platformy ❤️

Zabierz babci dowod to juz byl peak kilka lat pozniej po popisowym zwrocie

Czyli nawet wcześniej. 

A wtedy to już na 100% poPiS byli ziomkami  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, josephnba napisał(a):

Czyli nawet wcześniej. 

A wtedy to już na 100% poPiS byli ziomkami  

Yup

Te pierwsze 'ataki' to byla medialna wojna o post-solidarnosciowy 'rzad dusz' a nie polityczna o glosy

Potem po prostu wyrosla na tym 'swiatla' koalicja GW-PO-TVN

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jack napisał(a):

W dyskursie politycznym termin „moherowa koalicja” został użyty przez posła Donalda Tuskapodczas debaty sejmowej nad exposé prezesa Rady Ministrów Kazimierza Marcinkiewicza 10 listopada 2005 (Polska naprawdę nie jest skazana na, tak jak ją Polska od wczoraj nazywa, moherową koalicję)[7]. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej określił w ten sposób zawiązywaną wtedy nieformalną koalicję sejmową partii Prawo i Sprawiedliwość, Liga Polskich Rodzin i Samoobrona RP, która była politycznym oparciem dla rządu Marcinkiewicza[8].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał(a):

Yup

Te pierwsze 'ataki' to byla medialna wojna o post-solidarnosciowy 'rzad dusz' a nie polityczna o glosy

Potem po prostu wyrosla na tym 'swiatla' koalicja GW-PO-TVN

Też pierwsze to był atak na prorydzykowe LPR no ale junior fluber znów kulą w płot 

 

 

Teraz, RappaR napisał(a):

W dyskursie politycznym termin „moherowa koalicja” został użyty przez posła Donalda Tuskapodczas debaty sejmowej nad exposé prezesa Rady Ministrów Kazimierza Marcinkiewicza 10 listopada 2005 (Polska naprawdę nie jest skazana na, tak jak ją Polska od wczoraj nazywa, moherową koalicję)[7]. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej określił w ten sposób zawiązywaną wtedy nieformalną koalicję sejmową partii Prawo i Sprawiedliwość, Liga Polskich Rodzin i Samoobrona RP, która była politycznym oparciem dla rządu Marcinkiewicza[8].

No a wcześniej jest napisane że prawdopodobnie pierwszy razzchodzilo o słuchaczki RM 

Idź flubusiu w zawarte, nic innego nie potrafisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, josephnba napisał(a):

Też pierwsze to był atak na prorydzykowe LPR no ale junior fluber znów kulą w płot 

to był atak na Rydzyka głównie - bo jak to tak kto inny niż Adaś będzie mówić Polakom (z szeroko pojętego post-Solidarnościowego / antykomunistycznego nurtu) na kogo mają głosować! (jakakolwiek partia którą by Tadek wtedy propsował by dostała rykoszetem)

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, josephnba napisał(a):

Też pierwsze to był atak na prorydzykowe LPR no ale junior fluber znów kulą w płot 

 

 

No a wcześniej jest napisane że prawdopodobnie pierwszy razzchodzilo o słuchaczki RM 

Idź flubusiu w zawarte, nic innego nie potrafisz 

To jak Ty i wejsc na drugie piętro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RappaR napisał(a):

To jak Ty i wejsc na drugie piętro 

Kompletnie nie mam pojęcia co chciałeś tym przekazać? 

Faktycznie na poddasze (czyli drugie piętro) wchodzę bardzo rzadko, na razie jest tam składzik i nie mam potrzeby tam zaglądać 

Jeśli próbujesz mi udowodnić swoją bezsilność to się nie wysyłaj, bije ona z twoich wpisów mających być zaczepnymi i złośliwymi 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, josephnba napisał(a):

Kompletnie nie mam pojęcia co chciałeś tym przekazać? 

Faktycznie na poddasze (czyli drugie piętro) wchodzę bardzo rzadko, na razie jest tam składzik i nie mam potrzeby tam zaglądać 

Jeśli próbujesz mi udowodnić swoją bezsilność to się nie wysyłaj, bije ona z twoich wpisów mających być zaczepnymi i złośliwymi 

 

Skoro tak mówisz 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2024 o 23:54, julekstep napisał(a):

odkryłeś że Artlan to topowy antypis e-nba (również jeden z niewielu userów z przeszłością jako ministrant -> taka ciekawostka!)

Chyba coś ci się pomyliło albo mylisz mnie z kimś innym.

Nie byłem nigdy ministrantem, natomiast faktycznie miałem komunię i bierzmowanie (tak jak 100% mojej klasy w szkole). Mniej więcej od piętnastego roku życia nie mam nic wspólnego z tą instytucją poza uczestnictwem w kilku pogrzebach. 

Z drugiej jednak strony znam lepiej zasady i historię KK od mniej więcej 90% praktykujących katolików. To swoją drogą wiele mówi o tej instytucji, że agnostycy, ateiści i antyklerykałowie potrafiliby zaorać większość jej członków w jakimś teście wiedzy. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Życie_to_mem napisał(a):

Chyba coś ci się pomyliło albo mylisz mnie z kimś innym.

Nie byłem nigdy ministrantem, natomiast faktycznie miałem komunię i bierzmowanie (tak jak 100% mojej klasy w szkole). Mniej więcej od piętnastego roku życia nie mam nic wspólnego z tą instytucją poza uczestnictwem w kilku pogrzebach. 

Z drugiej jednak strony znam lepiej zasady i historię KK od mniej więcej 90% praktykujących katolików. To swoją drogą wiele mówi o tej instytucji, że agnostycy, ateiści i antyklerykałowie potrafiliby zaorać większość jej członków w jakimś teście wiedzy. 🙂

Źródło wiedzy instytut danych z dupy 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Źródło wiedzy instytut danych z dupy 🙃

W sensie kwestionujesz, że katolicyzm u zdecydowanej większości ludzi jest dość fasadowy i powierzchowny? Ot, po prostu klepanie formułek, choinka, święconka, zdjęcie Papaja w domu i w zasadzie tyle, bez nadmiernego wnikania. Mnie najbardziej bawi instytucja ,,rodziców chrzestnych'', która zupełnie nie ma nic wspólnego z jej pierwotnym założeniem. 

Ilu katolików wymieni co najmniej pięciu papieży albo posiada wiedzę kogo zamordował Jachwe by wygrać jakiś zje***y zakład z Szatanem? :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Życie_to_mem napisał(a):

W sensie kwestionujesz, że katolicyzm u zdecydowanej większości ludzi jest dość fasadowy i powierzchowny? Ot, po prostu klepanie formułek, choinka, święconka, zdjęcie Papaja w domu i w zasadzie tyle, bez nadmiernego wnikania. Mnie najbardziej bawi instytucja ,,rodziców chrzestnych'', która zupełnie nie ma nic wspólnego z jej pierwotnym założeniem. 

Ilu katolików wymieni co najmniej pięciu papieży albo posiada wiedzę kogo zamordował Jachwe by wygrać jakiś zje***y zakład z Szatanem? :) 

 

Ja tylko nazwałem źródło danych na potwierdzenie Twojej tezy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.