Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.02.2024 o 00:19, ignazz napisał(a):

inaczej jest gdy bierzesz całą populację a inaczej gdy robisz to dla bardzo wybranej grupy użytkowników niszowego forum gdzie trzeba mieć pewne przymioty ( odrzucając troli którymi szkoda się zajmować). Kluczowe moim zdaniem jest to że większość jest już po 30 rokiem życia i powinna stabilizować zatrudnienie wraz z podwyżkami ( i to nie pierwsza) w salary. I dla takich gagatków przekonanych o tym że są oni wyjątkowo wyliczyłem średnią. 
i błędem jest też takie bezrefleksyjne podbijanie % inflacji bo te lepsze pensje aż tak nie skakały w górę. Wynik robiło na średnich podbijanie płacy minimalnej. Tam skok % był najwyższy bo wymuszany politycznie. 
ta moja zarobkowa wrzuta była z reszta pewnym uproszczeniem w dyskusji i nie miała  za zadanie ośmieszyć „nieudaczników” randomowych tylko dopasować obraz nas orłów w ramy finansowe. PO prostu uważam że jeżeli ktoś jest alfa i Omega w każdym temacie a takich mamy w większości przypadków ekspertów to uznałem że znają się oni i na zarabianiu pieniędzy poprzez umiejętne poszukiwania pracy w swoim prime. Może przeceniłem ten obraz nas tu ale powtórzę nie pisałem o „reszta Polski” tylko o Wybrańcach z Forum w Prime.  

to mi sie podoba, uczciwe postawienie sprawy.

swego czasu, tez dostalem po glowie stosujac takie samo uproszczenie, gdzie przyjalem mlodych+wyksztalconych z duzych miast US i ich potencjal na oszczedzanie i mnie @RappaR "starl w proch" (slusznie, w swoje spojrzenie przez pryzmat 100% pracujacej populacji a nie ~20% tj chcacy pracowac, mlodzi ale juz doswiadczeni 30-50letni, z minimum licencjatem, z duzych miast).

ja bym tylko "dolozyl do pieca" ze ta twoja kwota bedzie mega niepoprownywalna dla ludzi, ktorzy taka kwote zarabiaja:

a) pracujacy/niepracujacy partner - chyba ze to zawsze kawaler?

b) ilosc dzieci i w jakim wieku

c) roznice w kosztach utrzymania pomiedzy "duzymi miastami"

d) co to jest " dobry standard" wzgledem miejca zamieszkania, samochod, ciuchy i jedzenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, memento1984 napisał(a):

swego czasu, tez dostalem po glowie stosujac takie samo uproszczenie, gdzie przyjalem mlodych+wyksztalconych z duzych miast US i ich potencjal na oszczedzanie i mnie

To nie byłem ja, a bodaj @P_M

 

21 minut temu, memento1984 napisał(a):

starl w proch" (slusznie, w swoje spojrzenie przez pryzmat 100% pracujacej populacji a nie ~20% tj chcacy pracowac, mlodzi ale juz doswiadczeni 30-50letni, z minimum licencjatem, z duzych miast).

ja bym tylko "dolozyl do pieca" ze ta twoja kwota bedzie mega niepoprownywalna dla ludzi, ktorzy taka kwote zarabiaja:

a) pracujacy/niepracujacy partner - chyba ze to zawsze kawaler?

b) ilosc dzieci i w jakim wieku

c) roznice w kosztach utrzymania pomiedzy "duzymi miastami"

d) co to jest " dobry standard" wzgledem miejca zamieszkania, samochod, ciuchy i jedzenie

Nie 20% i prawdopodobnie to co Ci zostanie to w większości młodzi ludzie z bogatych rodzin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

👏🏿

21 godzin temu, DRK napisał(a):

 

- Powiedz mi, po co jest ten mig?

- Właśnie, po co?

- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten mig? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Mig na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym migiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest mig społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?

- Protokół zniszczenia.

- Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.

Same misie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Reikai napisał(a):

Sikorski to od kilku dni jest we wszystkich swiatowych mediach.

Mila odmiana po latach, gdy nikt nie wiedzial  kto jest ministrem, a polityka zagraniczna nie istniala.

Nie no bomba! xD

Jarac sie ze polityk w 2024 (jak Niemcy juz pozwolili xD) mowi brzydko na Rosje i klepia go po glowie przychylne media...fani uskiechnietej koalicji jak widac maja standardy wysokie jak zwykle ❤️

I nie zmienia sie nic

 

A ze to ten sam polityk co oburzal sie jak Kaczor przewidywal dokladnie to co sie teraz dzieje x lat temu (bo wtedy jeszcze Niemcy byli z RU w mocnej komitywie) to fana usmiechnietej koalicji niezbyt obchodzi xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DRK napisał(a):

W prime potrafił robić większe zasięgi.

 

patrząc z perspektywy czasu to było genialne 

9 minut temu, julekstep napisał(a):

 

A ze to ten sam polityk co oburzal sie jak Kaczor przewidywal dokladnie to co sie teraz dzieje x lat temu (bo wtedy jeszcze Niemcy byli z RU w mocnej komitywie) to fana usmiechnietej koalicji niezbyt obchodzi xD

istotne jest co z jego gadki wyniknie. narazie gada to co wszyscy w Polsce wiemy a zobaczymy jaki będzie skutek bo z gadania pisu wynika ze np ich najbliższy sojusznik czyli Węgry to nasrał im na ryj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Koelner napisał(a):

istotne jest co z jego gadki wyniknie.

Ja obstawiam kilka nowych etatow przy zbieraniu szparagow w DE ❤️

2 minuty temu, Reikai napisał(a):

Bo wiadomo co bylo, to tez Sikorski przewidzial.

No wg Sikorskiego w 2014 mowienie o imperialistycznych zapedach RU to byla odklejka 🙃

3 minuty temu, Reikai napisał(a):

Ale wiadomo, fajnopolacy, usmiechnieta koalicja, xDdddddd

I wicca! Nie zapominaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Reikai napisał(a):

tylko chociazby to ze zaczal naciskac na Stany czego za pisu nie bylo.

Jakże to PiS miał uskuteczniać? Przecież lennik-wasal nie mógł naciskać na seniora. To słaby pomysł. Za to nie miał problemu z ciśnięciem (z marnym efektem, ale zawsze) po Niemcach. 

Teraz okoliczności przyrody są inne i nowy zaodrzański feudał nakazuje  ujadać na poprzednika za oceanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DRK napisał(a):

Jakże to PiS miał uskuteczniać? Przecież lennik-wasal nie mógł naciskać na seniora. To słaby pomysł. Za to nie miał problemu z ciśnięciem (z marnym efektem, ale zawsze) po Niemcach. 

Teraz okoliczności przyrody są inne i nowy zaodrzański feudał nakazuje  ujadać na poprzednika za oceanu.

Ciezko jest naciskac na kogokolwiek bedac na kolanach. Wstawki o niemcach nie komentuje nawet, bo ich Sikorski tez jedzie, ale wiadomo PO = NIEMCY HEHE. I fajnopolacy.

Polecam najnowsze wypowiedzi Bartosiaka, ktory mowi w temacie tego,  jak Sikorski hedguje USA w tym momencie.

Oczywiscie ze lennik wasal moze naciskac na seniora. Chociazby grozba znalezienia innego seniora, co teraz wlasnie czyni Sikorski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek na początku wojny sam krytykował Niemcy za pasywność i jeździł na front aby lansować się z fotkami przy żołnierzach i czołgach w okopach, organizował tam jakieś też zbiórki na jeepy itp itd Nasza polityka zagraniczna praktycznie jest po-pisowska tylko inaczej wykorzystywana w polityce wewnętrznej. 

4 minuty temu, Reikai napisał(a):

 

Polecam najnowsze wypowiedzi Bartosiaka, ktory mowi w temacie tego,  jak Sikorski hedguje USA w tym momencie.

Wolski też go chwali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał(a):

Oczywiscie ze lennik wasal moze naciskac na seniora. Chociazby grozba znalezienia innego seniora, co teraz wlasnie czyni Sikorski.

Każdy blef winien mieć krztynę prawdopodobieństwa. Pod kogo on chce się podczepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.