Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, jack napisał(a):

Jestem ciekaw ile zarobił do tej pory kanał przez Mierzeję Wiślaną 

A np. rozbudowa bazy lotniczej w Kwidzynie i innych lotnisk pod katem szybkiego przerzucenia wojsk, to też według ciebie mało opłacalna inwestycja? Bo nie zarobił na papierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał(a):

Bo to inwestycje. Wymagasz by stadion przynosił zyski mimo, że można by uznać, że to inwestycja przynosząca ludziom zyski w mentalu. W odróżnieniu od kanału, który jest inwestycją typowo nastawianą na korzyści finansowe. 

Nie czuję zysku w mentalu jeśli chodzi o stadiony w Polsce.

Jak wyceniasz zyski w mentalu stadionów względem zysków w mentalu innych obiektów takich jak kościoły?

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RappaR temat opłacalności stadionu to chyba kiepskie pytanie 

Stadiony budowali na euro i teraz też czasami słyszę pytania o narodowy 

Są, odbywają się tam różne wydarzenia kulturalne, czy to się zwraca? Jedne tak inne być może nie. Prawda jest taka że akurat stadionów nie buduje się stricte pod zysk tylko w jakimś celu 

 

To nie jest droga której używają wszyscy 

14 minut temu, RappaR napisał(a):

A liczba dróg ekspresowych? Które w Polsce mają standard spokojnie czeskich autostrad?

Drugi ekspresowych to u nas wciąż jest kurewskio mało a jak są, np S8 to i tak wprowadzają tam ograniczenia miejscami i do 70kmh 

Co to jest k**** za ekspresówka jak muszę uważać żeby mnie odcinkowy nie złapał przy 100kmh?

Jadę S8 od marek do A2 i muszę pilnować czy aktualnie jest 80 czy 120 czy może 90 

 

I to ma status drogi ekspresowe

 

I to nie jest zarzut do PiSu czy po 

Do każdego pacana, który na to zezwolił 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Nie czuję zysku w mentalu jeśli chodzi o stadiony w Polsce.

Jak wyceniasz zyski w mentalu stadionów względem zysków w mentalu innych obiektów takich jak kościoły?

Podejrzewam, że jakiś jest choć dla mnie osobiście znacznie niższy niż na stadionie. 

1 minutę temu, DLT_Braddock napisał(a):

A np. rozbudowa bazy lotniczej w Kwidzynie i innych lotnisk pod katem szybkiego przerzucenia wojsk, to też według ciebie mało opłacalna inwestycja? Bo nie zarobił na papierze?

Powinieneś pytanie skierować do Rappara bo to on oczekuje zysków w pieniądzu.

Kanał poza zyskami finansowymi, których nie ma nie przynosi żadnych innych zysków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RappaR napisał(a):

A liczba dróg ekspresowych? Które w Polsce mają standard spokojnie czeskich autostrad?

sprawdź se w necie i oducz się zadawać milion pytań bo nikt z nas nie ma cię w dowodzie wpisanego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Koelner napisał(a):

sprawdź se w necie i oducz się zadawać milion pytań bo nikt z nas nie ma cię w dowodzie wpisanego 

Sprawdziłem i podałem wcześniej dane.

Więc bardziej pytanie - czemu ograniczasz się do autostrad i w ogóle nie traktujesz za drogi dróg ekspresowych?

32 minuty temu, josephnba napisał(a):

Drugi ekspresowych to u nas wciąż jest kurewskio mało a jak są, np S8 to i tak wprowadzają tam ograniczenia miejscami i do 70kmh 

Co to jest k**** za ekspresówka jak muszę uważać żeby mnie odcinkowy nie złapał przy 100kmh?

Jadę S8 od marek do A2 i muszę pilnować czy aktualnie jest 80 czy 120 czy może 90 

 

I to ma status drogi ekspresowe

 

I to nie jest zarzut do PiSu czy po 

Do każdego pacana, który na to zezwolił 

Edytowane 27 minut temu przez josephnba

https://ciekaweliczby.pl/drogi_2022/

Z tego po czerwcu 2022 oddano ~500 km dróg

31 minut temu, jack napisał(a):

Podejrzewam, że jakiś jest choć dla mnie osobiście znacznie niższy niż na stadionie. 

To ja na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał(a):

Sprawdziłem i podałem wcześniej dane.

Więc bardziej pytanie - czemu ograniczasz się do autostrad i w ogóle nie traktujesz za drogi dróg ekspresowych?

https://ciekaweliczby.pl/drogi_2022/

Z tego po czerwcu 2022 oddano ~500 km dróg

To ja na odwrót

Rsppar nie przekonuj mnie że PiS nie budowało dróg bo nie taki był zamysł mojej wypowiedzi 

 

Mi chodzi o fakty przeczące temu że ekspresówka jest faktycznie ekspresówką kiedy co chwilę mam na niej ograniczenie do 80kmh 

 

Ja sie nie chcę licytować kto budował więcej bo i jedni i drudzy nie zrealizowali swoich postulatów w tej kwestii 

Tylko co nazywamy ekspresówką

Drogę z trzema pasami i ograniczeniem do 80kmh? Jeśli tak to ok mi pasuje bo jadąc z dziećmi i tak nie przekraczam 100-120mkh niezależnie czy jadę autostradą ( bo są ciągle zwężenia, roboty) czy ekspresówką bo są ograniczenia "bo tak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jack napisał(a):

OK, to jak z tymi zyskami budowy kanału? 

Nie wiem, nie znam się.

Nie wypowiadałem się na temat kanału, nie interesuje mnie ten temat w ogóle.

 

9 minut temu, josephnba napisał(a):

Rsppar nie przekonuj mnie że PiS nie budowało dróg bo nie taki był zamysł mojej wypowiedzi 

 

Mi chodzi o fakty przeczące temu że ekspresówka jest faktycznie ekspresówką kiedy co chwilę mam na niej ograniczenie do 80kmh 

 

Ja sie nie chcę licytować kto budował więcej bo i jedni i drudzy nie zrealizowali swoich postulatów w tej kwestii 

Tylko co nazywamy ekspresówką

Drogę z trzema pasami i ograniczeniem do 80kmh? Jeśli tak to ok mi pasuje bo jadąc z dziećmi i tak nie przekraczam 100-120mkh niezależnie czy jadę autostradą ( bo są ciągle zwężenia, roboty) czy ekspresówką bo są ograniczenia "bo tak"

Nigdy, ale to nigdy w życiu, dosłownie nigdy nie przejechałem odcinka A4 Katowice-Kraków (30 zł aktualnie w jedną stronę) bez remontów i zwężeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RappaR napisał(a):

Nie wiem, nie znam się.

Nie wypowiadałem się na temat kanału, nie interesuje mnie ten temat w ogóle.

 

Nigdy, ale to nigdy w życiu, dosłownie nigdy nie przejechałem odcinka A4 Katowice-Kraków (30 zł aktualnie w jedną stronę) bez remontów i zwężeń.

 

No właśnie

I tu jest problem. Co mnie obchodzi ile i kto wybudował jak efekt jest żaden 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RappaR napisał(a):

Nigdy, ale to nigdy w życiu, dosłownie nigdy nie przejechałem odcinka A4 Katowice-Kraków (30 zł aktualnie w jedną stronę) bez remontów i zwężeń

Najbardziej spierdolony odcinek w Polsce. Również nigdy nie miałem okazji, żeby przejechać bez zwężeń czy korków na przestrzeni ostatnich 3 lat. Nie dość, że ten goowniany odcinek nie powinien nazywać się autostradą, bo ma 2 pasy, to jeszcze każą sobie za takie dziadostwo płacić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, P_M napisał(a):

Najbardziej spierdolony odcinek w Polsce. Również nigdy nie miałem okazji, żeby przejechać bez zwężeń czy korków na przestrzeni ostatnich 3 lat. Nie dość, że ten goowniany odcinek nie powinien nazywać się autostradą, bo ma 2 pasy, to jeszcze każą sobie za takie dziadostwo płacić. 

Gdzieś czytałem że ten odcinek finansował tajne operacje wywiadu od lat 90 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Gdzieś czytałem że ten odcinek finansował tajne operacje wywiadu od lat 90

 

Ogólnie A4 Kraków - Katowice to jedna z większych ale wyciszonych afer ostatnich 30 lat. Gotowa autostrada zbudowana przez państwo oddana w prywatne łapy, prezesem pilnującym układu zostaje na ponad 2 dekady były minister skarbu umaczany w dziwne historie (niejaki Wąsacz), tajna umowa koncesyjna, której do dzisiaj rzekomo nie można ujawnić... Jakiś parasol nad tym musiał być rozciągnięty  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.