Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, fluber napisał(a):

Z punktu widzenia polskiego interesu gospodarczego generuje dla kraju zyski a Ty jesteś pasożytem ( to metafora, nie personalny epitet) - tu nawet nie ma pola do dyskusji. I nie za bardzo chce mi się dyskutować o moim siedzeniu cały dzień na forum gdy np. wczoraj w ogóle na nim nic nie pisałem 

Ja w to nie wnikam. 

Napisał gość, który zawodowo zajmuje się "badaniem dogmatów kościelnych", na ... państwowej uczelni 😆

Pablo to chociaż trochę dojczeMarek do Polski przywiezie? A Ty, fanaberia-kula u nogi polskiej gospodarki, której ciężar utrzymania spoczywa na podatnikach, tfu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ely3 napisał(a):

Ty naprawdę widzisz tu punkty wspólne?

W którym momencie tam nastąpiło obrażenie uczuć religijnych.  

Sądzę, że lepszą analogią co do afery menorowej będzie to:

https://tvn24.pl/pomorze/nergal-ostatecznie-uniewinniony-nie-odpowie-za-podarcie-biblii-ra397044-3349099

Braun ma duże szanse na uniewinnienie, jeśli patrzeć na wyrok sądu w sprawie Nergala. Podartej i spalonej Biblii zdecydowanie nie da się zbyt łatwo odtworzyć, a mimo to zapadł wyrok uniewiniający. Na menorze chyba jeszcze wczoraj ponownie płonęły świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DRK napisał(a):

Ponoć pierwsza spontaniczna akcja zrzutkowa została rozwiązana  na wniosek samego Brauna ( być może właśnie z powodów wątpliwości czy to nie naciaganie, a które trafnie sugerujesz). Jest zawiązana druga zrzutka przez jakąś tam fundację, którą założył Braun

Jeśli tak jest to akurat jedyne rozsądne rozwiązanie. Widziałem tylko info o innej zbiórce ale ciekaw jestem czy formalnie mozna teraz zwrócić wpłaty? 

By było jasne dla mnie smieszne jest unikanie odpowiedzialności za swój czyn przez Brauna ale jeśli już jego zwolennicy chcą mu płacić to lepiej niech to robią w ramach zbiórki oficjalnie sygnowanej przez niego bo ta pierwsza to wygląda na zwykły skok na kasę 

2 minuty temu, DRK napisał(a):

Sądzę, że lepszą analogią co do afery menorowej będzie to:

Nie do końca bo Nergal zrobił to w ramach zamkniętego koncenrtu  Zakazał filmowania i ostateczne uniewinnienie nastapił op odwóch wyrokach skazujących bo o iel pamietam Nergal na świadków powołał tych co byli na koncercie i oni jak jeden mąż powiedizieli ,że nie chodza do kościoła nie wierza i ich uczuć nie obrażono. Nie było intencją Nergal upubliczniać tego wydarzenia. 

Sam czyn Nergal godny potępienia tylko ,że nie da się podciągnąc pod obrazę uczuć . Braun zrobił to na pokaz w sferze publicznej więc tu może polecieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ely3 napisał(a):

Bo najwiekszy problem wizerunkowy ma teraz sama konfederacja i powinni go wywalić na zbity pysk bo się już nigdy nie odkleją od opinii ,że są oszołomami bez żadnej wartości merytorycznej

Problem jest taki, że nie tylko wizerunkowy. Wywala Brauna to nie maja 15 poslow zeby miec klub poselski. W środę podobno korwin z nowa inicjatywa startuje. Wyglada na to, ze mlodzi dostaja klapsy od bardziej renomowanych marek :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eMeS napisał(a):

Problem jest taki, że nie tylko wizerunkowy. Wywala Brauna to nie maja 15 poslow zeby miec klub poselski. W środę podobno korwin z nowa inicjatywa startuje. Wyglada na to, ze mlodzi dostaja klapsy od bardziej renomowanych marek :P 

A oni nie mają 18?

Chyba, że Braun weźmie jakichś swoich ludzi. Nie wiem czy ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, DRK napisał(a):

Sądzę, że lepszą analogią co do afery menorowej będzie to:

https://tvn24.pl/pomorze/nergal-ostatecznie-uniewinniony-nie-odpowie-za-podarcie-biblii-ra397044-3349099

Braun ma duże szanse na uniewinnienie, jeśli patrzeć na wyrok sądu w sprawie Nergala. Podartej i spalonej Biblii zdecydowanie nie da się zbyt łatwo odtworzyć, a mimo to zapadł wyrok uniewiniający. Na menorze chyba jeszcze wczoraj ponownie płonęły świece.

A to Nergal spalił biblie w kosciele? Nowe nie znałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał(a):

A to Nergal spalił biblie w kosciele? Nowe nie znałem

a Braun zgasił te świeczki w synagodze? xD

chyba że już z defaultu uznajesz że miejsce KK jest w  kościołach a judaizmu wszędzie 🙃

15 minut temu, Koelner napisał(a):

#freebraun

DRUGIEGO TAKIEGO ZE ŚWIECĄ SZUKAĆ!  ❤️ 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregorius napisał(a):

A to Nergal spalił biblie w kosciele? Nowe nie znałem

Nie spalił a ,,tylko" podarł. Spalili jego wierni. 

 

4 minuty temu, Gregorius napisał(a):

W miejscu publicznym podczas obchodów z udziałem kapłanów (Rabinów) . Nergal na zamkniętym koncercie. 

To sejm jest otwarty dla wszystkich? Można wejść bez problemu? Czy może jednak trzeba mieć jakieś przepustki?

Tu był tłum ludzi i tam był tłum ludzi. Choć oba miejsca w jakimś stopniu z ograniczonym wejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał(a):

Nie. Ale skoro już zostali zaproszeni do obchodzenia tego w sejmie (Od 17 lat zresztą)  to do oceny tej sytuacji nic to nie zmienia.

Czyli gdyby zagasił te świece np godzinę po zakonczeniu nabożeństwa to nie widzialbyś problemu ?(zakadając, że nikogo nie opianował przy okazji oczywiście ;)

35 minut temu, ely3 napisał(a):

Zakazał filmowania 

A ja chciałbym być bogaty , zdrowy i piękny. I co z tego.

To nie lata 80- te, gdzie trzeba bylo kamerę na ramieniu targać. Mógł nie zgrywać naiwniaka i łudzić się że nikt telefonem tego nie nagra i nie wrzuci do neta dla fanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, DRK napisał(a):

A ja chciałbym być bogaty , zdrowy i piękny. I co z tego.

Ale prawo musi rozpatrywać intencje pod kątem obrazy uczuć.. Jeśli on robił to dla grupy fanów na zakniętym biletowanym spotkaniu gdzie nikt nie czuł sie obrażony. To nie mogli. Choć piewsze dwa wyroki były skazujące i dopiero jak przyprowadził na świadków tych co byli na koncercie to zostało to obalone.

Czyn głupi i nie kumam takich akcji tak jak darcia Koranu ale trzeba udowodnić ,że chciał obrazić kogoś a nie robić idiotyczny happening dla zamkniętego grona. I na dodatek zakazal publikowania.. 

Dla mnie czyn Nergla haniebny ale nie da się podciągnąć pod obraze uczuć . Nawet nie pod wandalizm bo to była jego Biblia... 

A tu Braun zaatakował publicznie nie swoją własność. Choć czyny podobne to jednak prawnie są inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**** luszie to tylko jebane świeczki są, nikomu krzywdy tym nikt nie robi i nikt nie oddaje wlady zydom w Polsce 

Zaczynam się już gubić czy biorą nas Niemcy ruskie czy żydzi 

 

Mi to kompletnie nie przeszkadza że ktoś je tam zapalił 

Czy w Izraelu by ktoś nasze zapalił? Nie wiem, ale fajnie jest dawać dobry przykład a nie złośliwie pytać czy oni tak zrobią 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał(a):

Czyn głupi i nie kumam takich akcji tak jak darcia Koranu ale trzeba udowodnić ,że chciał obrazić kogoś a nie robić idiotyczny happening dla zamkniętego grona. I na dodatek zakazal publikowania.. 

Dla mnie czyn Nergla haniebny ale nie da się podciągnąć pod obraze uczuć . Nawet nie pod wandalizm bo to była jego Biblia... 

Ja w gruncie rzeczy zgadzam się z Tobą co do idiotyczności tych czynów. Ale nie podoba mnie się różne podejscie wymiaru nie(sprawuedliwosci). Tu masz następnych ananasów nie grzeszacych nadmiarem intelektu:

https://tvn24.pl/katowice/gliwice-prokuratura-chce-bezwzglednego-wiezienia-dla-organizatorow-urodzin-hitlera-apelacja-od-wyroku-7205936

Oni dostali wyrok skazujący. Nie zostali uniewinnieni. Mimo, że robili to po partyzancku,pod osłoną nocy, gdzieś skrycie w gęstwinach lasu. Zakladam, że nawzajem nie poobrazali też swoich uczuć religijnych. Zgrzeszyli m.in tym, że jedli tort w kolorach flagi III Rzeszy i mieli ,,ołtarzyk" ku czci furhera. 

 

Jednak zostali nagrani ukrytą kamerą przez czujny TVN. 

I wyrok skazujący słusznie zapadł. A muzyk niewinny. Choć teoretycznie oba spotkania (tj koncert jak i ognisko urodzinowe) były przeznaczone dla określonej, zamkniętej grupy osób. Tylko ktoś niepowołany nagrał. A wyroki różne. I to mi się niepodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, julekstep napisał(a):

a sejm to wg Ciebie odpowiednie miejsce do przeprowadzania 'obchodów z udziałem kapłanów'?

Sejm powinien być miejscem wolnym od religii. Nie powinno być tam żadnych symboli choć po prawdzie nawet nie wiedizałem ,że była taka tradycja od 17 lat... To jest obiekt świecki i nie powinno tam być obchodów. No chyba ,że są kaplice w Sejmie bo tego nie wiem..

Teraz, DRK napisał(a):

Oni dostali wyrok skazujący. Nie zostali uniewinnieni. Mimo, że robili to po partyzancku,pod osłoną nocy, gdzieś skrycie w gęstwinach lasu. Zakladam, że nawzajem nie poobrazali też swoich uczuć religijnych. Zgrzeszyli m.in tym, że jedli tort w kolorach flagi III Rzeszy i mieli ,,ołtarzyk" ku czci furhera. 

No ale nadal to nie to samo. Jak ktoś ukradnie coś to nie ma znaczenia czy robił to w dzień czy pod osłoną nocy

Ale czyn Nergala nie jest wandalizmem. Bo tak samo nie jest jak stłuczesz szybę w swoim oknie. Ale już u sąsiada to inna bajka

Więc masz pierwsza różnicę. Po drugie on się umówił z fanami na swego rodzaju happening więc nie da się podciągnąć pod obrazę uczuć. Bo z założenia nie było na koncercie nikogo kto by się poczuł obrażony a nikt inny tego nie miał oglądać.

Braun zrobił to przed kamerą bo chiał by to było przed kamerami więc zarówno może być pociągnięty o wandalizm i obraże uczuć a nawet przeszkadzania w obrzędach..

Nergal by zostać ukraranym musiałby zrobić to na filmowanym koncercie albo wydrzeć Biblie komuś w galerii handlowej i ją podrzeć

Więc prawnie to są po prostu różne czyny. Choć z ludzkiego punktu widzenia bardzo zbliżone. No chyba ,że któryś z uczetników koncertu by pozwał Nergala o obrazę uczuć . Wtedy sąd by go skazał prawomocnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.