Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, memento1984 napisał(a):

pierwsze z brzegu roznice:

-kompletnie rozne opodatkowanie rezydentow state tax i local tax

-rozna struktura podatku katastralnego

-inne stopy podatkowe na ruchomosci (samochod :roczna rejestracja, kupno, sprzedaz, wymogi ubezpieczeniowe)

-inne struktury podatkow i czynnosci administracyjnych

-prawo spadkowe

-prawo rozwodowe

-legalnosc posiadania substancji psychoaktywnych

-age of consent

-aborcja

Każda z tych rzeczy różni się w poszczególnych krajach europejskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Koelner napisał(a):

Bardziej Irlandia gdzie są niskie podatki i niska przestępczość w porównaniu do Belgii czy Danii 

https://ocindex.net

Irlandia ma niższe podatki i wyższą przestępczość od Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii i Islandii

 

2 minuty temu, memento1984 napisał(a):

dlatego tak samo mozesz rozpatrywac gospodarczo poszczegolne stany jak mozesz poszczegolne kraje w EU.

No nie, bo różnic dalej jest więcej.

Czy według Ciebie większa różnica jest w zakładaniu kolejnego sklepu sieci z NJ w NY czy z Polski w Niemczech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

https://ocindex.net

Irlandia ma niższe podatki i wyższą przestępczość od Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii i Islandii

 

nie bądź takim c***em i wrzuć tabele, najlepiej dwie żeby można było sobie porównać ( ale nie typu same morderstwa czy wpływy z podatków od najbogatszych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

nie bądź takim c***em i wrzuć tabele, najlepiej dwie żeby można było sobie porównać ( ale nie typu same morderstwa czy wpływy z podatków od najbogatszych )

Homicide rate jest najlepszym porównawczym między państwami, bo różne państwa w różny sposób klasyfikują różne czyny, dlatego właśnie homicide rate jest najlepsza do porównań

Link Ci dałem, masz interaktywne dane

Wpływy z podatków masz tutaj

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sovereign_states_by_tax_revenue_to_GDP_ratio

 

Korelacja zachodzi - im wyższe podatki, tym lepszy kraj. Korelacja nie jest równoważna zależności liniowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

 

Czy według Ciebie większa różnica jest w zakładaniu kolejnego sklepu sieci z NJ w NY czy z Polski w Niemczech?

nie wiem, strzelam ze roznica jest podobna, w US dochodza jeszcze dodatkowo roznice wzgledem miasta w ktorym otwierasz "kolejny sklep sieci".

ale skad Ty bys o tym wiedzial jak odwiedziles moze ze 4 stany i wszedzie widziales CVS, McD i Exxon i jako europejski ignorant wysnules teze, ze wszedzie jest to samo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, memento1984 napisał(a):

nie wiem, strzelam ze roznica jest podobna, w US dochodza jeszcze dodatkowo roznice wzgledem miasta w ktorym otwierasz "kolejny sklep sieci".

ale skad Ty bys o tym wiedzial jak odwiedziles moze ze 4 stany i wszedzie widziales CVS, McD i Exxon i jako europejski ignorant wysnules teze, ze wszedzie jest to samo? 

Odwiedziłem jeden stan. 
Ty rozumiem widziałeś 53 europejskie kraje i na podstawie pobytu wysnuwasz tezę, że każdy z nich jest taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

Homicide rate jest najlepszym porównawczym między państwami, bo różne państwa w różny sposób klasyfikują różne czyny, dlatego właśnie homicide rate jest najlepsza do porównań

Link Ci dałem, masz interaktywne dane

Wpływy z podatków masz tutaj

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sovereign_states_by_tax_revenue_to_GDP_ratio

 

Korelacja zachodzi - im wyższe podatki, tym lepszy kraj. Korelacja nie jest równoważna zależności liniowej

wrzuć tabele, ta stronka mi się nie odpala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Odwiedziłem jeden stan. 
Ty rozumiem widziałeś 53 europejskie kraje i na podstawie pobytu wysnuwasz tezę, że każdy z nich jest taki sam?

raz ze rozmawialismy o EU nie o Europie, dwa ze zaczales sobie leciutko wybierac rozne kraje w EU+UK ktore maja kompletnie rozne systemy podatkowe i administracje regulujaca biznes i zestawiasz ze srednia US. Tlumacze Ci, ze roznorodnosc w prowadzeniu, rejestracji i fiskalizacji pomiedzy stanami jest zblizona (ale wiadomo ze innymi akcentami) jak pomiedzy krajami czlonkowskimi EU i tez moge wybrac najbardziej produktywne stany w US ktore stanowia stanowia ~50% GDP tak jak twoje "big 4" ktore stanowi ~50% GDP of EU+UK. to ja mam teraz grzebac w jakis danych zeby ci pokazac ze Niemcy nie zblizyli sie np do Kalifornii? I gloryfikowac jedna albo druga?

4 minuty temu, Koelner napisał(a):

wrzuć tabele, ta stronka mi się nie odpala 

"korelacja" z zacytowanej "tabeli Rappara" nie istnieje:

image.png.4fa2cd52d68be01e465782b2a5d8a990.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, memento1984 napisał(a):

raz ze rozmawialismy o EU nie o Europie, dwa ze zaczales sobie leciutko wybierac rozne kraje w EU+UK ktore maja kompletnie rozne systemy podatkowe i administracje regulujaca biznes i zestawiasz ze srednia US. Tlumacze Ci, ze roznorodnosc w prowadzeniu, rejestracji i fiskalizacji pomiedzy stanami jest zblizona (ale wiadomo ze innymi akcentami) jak pomiedzy krajami czlonkowskimi EU i tez moge wybrac najbardziej produktywne stany w US ktore stanowia stanowia ~50% GDP tak jak twoje "big 4" ktore stanowi ~50% GDP of EU+UK. to ja mam teraz grzebac w jakis danych zeby ci pokazac ze Niemcy nie zblizyli sie np do Kalifornii? I gloryfikowac jedna albo druga?

Zróbmy punkt odcięcia 1992 do dyskusji

Wybierz mi wtedy dowolny kraj UE, który miał niższe PKB od Kalifornii w 1992 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Koelner napisał(a):

no to o co mu chodzi?

nie wiem, uzywa slowa "korelacja" i pozniej ze scatter plotu (n=161 punktow) wybiera jeden albo dwa czy trzy punkty, podaje ratio i oglasza potwierdzenie swojej tezy.

24 minuty temu, RappaR napisał(a):

Zróbmy punkt odcięcia 1992 do dyskusji

Wybierz mi wtedy dowolny kraj UE, który miał niższe PKB od Kalifornii w 1992 

nie moglem znalezc danych dla Kalifornii, najdalsze GDP/capita znalazlem dla 1997:

https://www.deptofnumbers.com/gdp/california/#gdp

 

wydajnosci Kalifornii utrzymuje sie troche powyzej tej dla sredniej dla calych US.

https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP.CD?locations=EU-US-DE

1997:

DE=$26.9k

CA=$33.2k $52.8k

Edytowane przez memento1984
blad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, memento1984 napisał(a):

 

nie moglem znalezc danych dla Kalifornii, najdalsze GDP/capita znalazlem dla 1997:

https://www.deptofnumbers.com/gdp/california/#gdp

 

wydajnosci Kalifornii utrzymuje sie troche powyzej tej dla sredniej dla calych US.

https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP.CD?locations=EU-US-DE

1997:

DE=$26.9k

CA=$33.2k

 

W 1997. W 1992 nawet nie istniała wspólnota europejska

W latach 1945-1992 europejskie państwa miały inne umowy gospodarcze między państwami.

Czy takie różnice zachodzą między stanami w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RappaR napisał(a):

W 1997. W 1992 nawet nie istniała wspólnota europejska

W latach 1945-1992 europejskie państwa miały inne umowy gospodarcze między państwami.

Czy takie różnice zachodzą między stanami w USA?

podales 1992 jako date krancowa do wyboru panstwa ktore (jak rozumiem) obecnie nalezy do EU i mialo wtedy (1992) mniejsze GDP/capita nize Kalifornia (gole GDP byloby glupie jak rozmawiamy o wydajnosci bo by Ci wyszlo ze Chiny przegonily EU)?

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, memento1984 napisał(a):

podales 1992 jako date krancowa do wyboru panstwa ktore (jak rozumiem) obecnie nalezy do EU i mialo wtedy (1992) mniejsze GDP/capita nize Kalifornia (gole GDP byloby glupie jak rozmawiamy o wydajnosci bo by Ci wyszlo ze Chiny przegonily EU)?

No nie, podałem datę krańcową 1992 by nie rozmawiać o UE, a o poszczególnych krajach

 

Zacznijmy może od tyłu, jak się z Tobą od przodu nie da

 

Co takiego Ty chcesz udowodnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

No nie, podałem datę krańcową 1992 by nie rozmawiać o UE, a o poszczególnych krajach

 

Zacznijmy może od tyłu, jak się z Tobą od przodu nie da

 

Co takiego Ty chcesz udowodnić?

ze uprawiasz jakas ekonomiczna demagogike dobierajac sobie dowolnie kraje bedace obecnie czescia (quazi-sfederalizowanej) EU i porownujesz z cala US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, memento1984 napisał(a):

ze uprawiasz jakas ekonomiczna demagogike dobierajac sobie dowolnie kraje bedace obecnie czescia (quazi-sfederalizowanej) EU i porownujesz z cala US.

Porównywałem kraje, które nie były częścią UE.

To jak się Niemcy rozwijały w 1970 nie było determinowane przez istnienie UE w 2004. 


 

Ale wiesz co. Jak masz dane to okej, jestem za.

Pokaż, że największe stany USA w latach 1960-1995 rozwijały się lepiej od największych krajów UE

Nie porównuj całego USA, porównaj największe stany tylko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, RappaR napisał(a):

Porównywałem kraje, które nie były częścią UE.

To jak się Niemcy rozwijały w 1970 nie było determinowane przez istnienie UE w 2004. 


 

Ale wiesz co. Jak masz dane to okej, jestem za.

Pokaż, że największe stany USA w latach 1960-1995 rozwijały się lepiej od największych krajów UE

Nie porównuj całego USA, porównaj największe stany tylko. 

 

juz biegne milordzie, zaraz ci przygotuje rozpiske stan po stanie, rok po roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, memento1984 napisał(a):

juz biegne milordzie, zaraz ci przygotuje rozpiske stan po stanie, rok po roku!

Niemcy PKB per capita w 1970 - $2,761

Kalifornia PKB per capita w 1970 - $5,593

Niemcy PKB per capita w 1992(sprzed UE, wiec nie możesz liczyć Niemiec jako części UE, bo Niemcy częścią UE nie są) - $26,438

Kalifornia PKB per capita w 1992(Kalifornia jest częścią USA i stanem od 1850) - $26,065

 

W ciągu 22 lat Niemcy osiągnęły wzrost z 49% na 101% wartości Kalifornii

 

Sam to zrobiłem, z czystej przyjemności udowadniania w jakim błędzie jesteś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Niemcy PKB per capita w 1970 - $2,761

Kalifornia PKB per capita w 1970 - $5,593

Niemcy PKB per capita w 1992(sprzed UE, wiec nie możesz liczyć Niemiec jako części UE, bo Niemcy częścią UE nie są) - $26,438

Kalifornia PKB per capita w 1992(Kalifornia jest częścią USA i stanem od 1850) - $26,065

 

W ciągu 22 lat Niemcy osiągnęły wzrost z 49% na 101% wartości Kalifornii

 

Sam to zrobiłem, z czystej przyjemności udowadniania w jakim błędzie jesteś 

zdajesz sobie sprawe ze ten Niemiecki "cud gospodarczy" trwal ~5lat? nie mam sily zeby szukac i pokazac czy byl to powolny "marsz" od 1970, czy jakis trend zapoczatkowany  w czasie "oil crisis" w latach 1970's.

*jakbys podlinkowal zrodlo do danych to bylbym wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.