Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, memento1984 napisał(a):

to dlaczego nie porownasz 4 mocnych gospodarek Europy do jakis wybranych "mocnych" stanow w US? 

 

Bo 4 największe kraje UE były ludniejsze od całego USA, a pojedyncze kraje ludniejsze od 4 największych stanów USA?

25 minut temu, memento1984 napisał(a):

Nie mowilismy nigdy o calej Europie tylko o EU - chyba ze chcesz porownywac US+Kanada vs cala Europa, ale po co?

 

Co było dużym uproszczeniem, ponieważ poszczególne przepisy między Bułgarią, Szwecją, Grecją i Polską różnią się znacznie bardziej pomiędzy poszczególnymi stanami USA, jak i między USA, i Kanadą, jak i pomiędzy USA, a sporą częścią krajów UE.

 

Liczyłem 4 gospodarki, by nie podawać 4 różnych tabelek, jak Ci nie pasuje, to tutaj masz na 4 różne tabelki:

USA PKB per capita w 1960 - 3007

Włochy PKB per capita w 1960 - 860

USA PKB per capita w 1995- 28k

Włochy PKB per capita w 1995 - 20k

 

Włochy w tym czasie rozwijały się od USA 3-krotnie szybciej i nadgoniły z 27% do 75%

 

USA PKB per capita w 1960 - 3007

Wielka Brytania PKB per capita w 1960 - 1400 

USA PKB per capita w 1995 - 28k

Wielka Brytania PKB per capita w 1995  - 23

 

Wielka Brytania w tym okresie rozwijała się od USA 2-krotnie szybciej i nadgoniła z 40% do 80%

 

 

USA PKB per capita w 1970 - 5200

Niemcy PKB per capita w 1970 - 2700 

USA PKB per capita w 1960 - 28k

Niemcy PKB per capita w 1995 - 32k

 

Niemcy w tym okresie rozwijały się ponad w-krotnie szybciej i z 50% przegoniły USA do ponad 100% jej wartości

 

USA PKB per capita w 1960 - 3007

Francja PKB per capita w 1960 - 1300

USA PKB per capita w 1960 - 28k

Włochy PKB per capita - 27k

 

Francja w tym okresie rozwijała się 3-krotnie szybciej i nadgoniła z 40% do 95% 

 

36 minut temu, memento1984 napisał(a):

apropo innego watku nt "niskich podatkow" - sa inne czynniki ktore moga powodowac ze niskie podatki(tez musimy okreslic co oznacza niskie, dla jednego 0%, dla innego 5% a jeszcze ktos inny mysli o 10%) beda mialy minimalny/maly wplyw (tez dobrze by bylo zdefiniowac "wplyw") jesli inne czynniki nie sprzyjaja (przestepczosc, korupcja, ogolny poziom rozwoju infrastruktury).

 

Właśnie tutaj jest prosta korelacja. Niskie podatki - brak infrastruktury, przestępczość i korupcja. I się tego nie przeskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał(a):

Ale to Ty podałeś błędną korelację 

Nie, nie podałem. Korelacja zachodzi i jest niepodważalna.

Korelacja nie jest równoznaczna z liniowością. 

Jeśli masz jakieś dane, że korelacja nie zachodzi, pokaż je - pojedynczy przypadek NIE przeczy korelacji.

Korelacja NIE jest prawem

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_intentional_homicide_rate

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sovereign_states_by_tax_revenue_to_GDP_ratio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RappaR napisał(a):

Bo 4 największe kraje UE były ludniejsze od całego USA, a pojedyncze kraje ludniejsze od 4 największych stanów USA?

Co było dużym uproszczeniem, ponieważ poszczególne przepisy między Bułgarią, Szwecją, Grecją i Polską różnią się znacznie bardziej pomiędzy poszczególnymi stanami USA, jak i między USA, i Kanadą, jak i pomiędzy USA, a sporą częścią krajów UE.

 

duzo w tym twojej "europejskiej" ignorancji i wrzucania kazdego stanu do wielkiego wora wujka Sama. serio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, memento1984 napisał(a):

duzo w tym twojej "europejskiej" ignorancji i wrzucania kazdego stanu do wielkiego wora wujka Sama. serio

Dobra, dokształcę się.

Daj mi dane i wyjaśnienie, że stanu USA się bardziej od siebie różnią od niepodległych państw w Europie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał(a):

Nie, nie podałem. Korelacja zachodzi i jest niepodważalna.

Korelacja nie jest równoznaczna z liniowością. 

Jeśli masz jakieś dane, że korelacja nie zachodzi, pokaż je - pojedynczy przypadek NIE przeczy korelacji.

Korelacja NIE jest prawem

 

Najpierw podaj że jest. Rzucasz kolejną w swoim stylu wesołą tezę że wysokie podatki=dobrobyt wysokie podatki=brak przestępczości a później trzecia w Europie pod względem obciążenia podatkowego Belgia i czwarta Francja pod względem przestępczości są na pierwszym oraz drugi miejscu. Może się zastanów nad tym jak rzucasz tezy jakby były to prawdy objawione ponieważ się wygłupiasz w kolejnym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał(a):

ponieważ się wygłupiasz w kolejnym temacie. 

Taki tekst z Twojej strony to dla mnie największy komplement, serio.

 

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

Najpierw podaj że jest. Rzucasz kolejną w swoim stylu wesołą tezę że wysokie podatki=dobrobyt wysokie podatki=brak przestępczości a później trzecia w Europie pod względem obciążenia podatkowego Belgia i czwarta Francja pod względem przestępczości są na pierwszym oraz drugi miejscu.

Francja i Belgia są 13 i 14 pod względem przestępczości w Europie. 
Naprawdę od tak niekompetentnej osoby jak Ty słowo wygłupić się to pochwała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RappaR napisał(a):

Nie, nie podałem. Korelacja zachodzi i jest niepodważalna.

Korelacja nie jest równoznaczna z liniowością. 

Jeśli masz jakieś dane, że korelacja nie zachodzi, pokaż je - pojedynczy przypadek NIE przeczy korelacji.

Korelacja NIE jest prawem

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_intentional_homicide_rate

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sovereign_states_by_tax_revenue_to_GDP_ratio

bullshit, z danych powyzej korelacja nie zachodzi:

image.png.4fa2cd52d68be01e465782b2a5d8a990.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

Francja i Belgia są 13 i 14 pod względem przestępczości w Europie. 
 

IMG-7515.jpg

 

4 minuty temu, RappaR napisał(a):

Taki tekst z Twojej strony to dla mnie największy komplement, serio.


Naprawdę od tak niekompetentnej osoby jak Ty słowo wygłupić się to pochwała

czyli przeskoczyłeś punkt drugi ze swojego stylu prowadzenia dyskusji -> brawo!😀👏🏿

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, memento1984 napisał(a):

to Ty mi daj dane ze sie nie roznia? to jest twoja zadufana europejska percepcja harmonizacji w US.

Różna waluta

Różna głowa państwa

Różna armia

Różny język

 

Podaj mi, że w USA zachodzą większe różnice

3 minuty temu, Koelner napisał(a):

IMG-7515.jpg

 

czyli przeskoczyłeś punkt drugi ze swojego stylu prowadzenia dyskusji -> brawo!😀👏🏿

https://www.google.com/search?client=opera&q=murder+rate+by+country&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

20 minut temu, Koelner napisał(a):

Ale to Ty podałeś błędną korelację 

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0176268022000040

Podałem prawidłową

Second, a higher tax rate increases the amount of resources devoted to the crime-control program, reducing criminality

 

Zapamiętaj - kiedy jest między nami różnica zdań, w ciemno można strzelać, że ja mam rację, a Ty nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

Różna waluta

Różna głowa państwa

Różna armia

Różny język

 

Podaj mi, że w USA zachodzą większe różnice

https://www.google.com/search?client=opera&q=murder+rate+by+country&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

myslalem ze dyskutujemy o gospodarce, produktywnosci i wplywie jakis lokalnych regulacji na sukces a ty mi podajesz, w gruncie rzeczy dekoracyjna prezydenture, harmonizacje armii (czyli glownie jak ja utrzymac z budzetu federalnego), walute (ok, ale wiekszosc EU ma jednolita walute), jezyk (jezykiem biznesu jest angielski w EU). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RappaR napisał(a):

morderstwa= przestępczość? :) to taki sam fikołek jak Twoja tabela z wpływami z podatków od najbogatszych 🙃 IMG-7516.jpgw tabeli którą sztandarowo posługuje się PiS w dyskusji o imigrantach nadal Litwa,Rumunia, Cypr, Bułgaria nadal lepiej wygląda niż np Belgia IMG-7517.jpgnawet ta mlekiem i miodem płynąca Dania słabo wygląda. będziesz musiał się z tym przespać 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał(a):

morderstwa= przestępczość? :) to taki sam fikołek jak Twoja tabela z wpływami z podatków od najbogatszych 🙃 IMG-7516.jpgw tabeli którą sztandarowo posługuje się PiS w dyskusji o imigrantach nadal Litwa,Rumunia, Cypr, Bułgaria nadal lepiej wygląda niż np Belgia IMG-7517.jpgnawet ta mlekiem i miodem płynąca Dania słabo wygląda. będziesz musiał się z tym przespać 

 Meksyk i Kolumbia dwa raje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze z brzegu roznice:

-kompletnie rozne opodatkowanie rezydentow state tax i local tax

-rozna struktura podatku katastralnego

-inne stopy podatkowe na ruchomosci (samochod :roczna rejestracja, kupno, sprzedaz, wymogi ubezpieczeniowe)

-inne struktury podatkow i czynnosci administracyjnych

-prawo spadkowe

-prawo rozwodowe

-legalnosc posiadania substancji psychoaktywnych

-age of consent

-aborcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.