Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

najistotniejsze w tym całym bałaganie jest to że opłacamy całą kancelarię prezydencką z prezydentem aby klaun i cyrk urządzali w państwie, jeśli osoba numer jeden w państwie ze swoim dworem nie jest przygotowana na różne warianty powyborcze to na c*** oni są? 

5 minut temu, Reikai napisał(a):

A ja troche z innej beczki

Morawiecki stworzy dwutygodniowy rzad, obsadzi go ministrami tylko po to, zeby byc dluzej przy korycie

ALE tym ludziom beda nalezaly sie odprawy itd. Siano I to grube wyjebane w bloto.

Za taka bezczelnosc powinny byc paragrafy

daje im czas aby posprzątać i jak to się mówi w biznesie w czasie zmian "sypać piasek w tryby" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał(a):

 

Już chyba nie pamiętacie jak koalicją popis była pewniakiem po wynikach wyborów. Andrzej się dowiedział od nich co najwyżej tyle, że chcą tworzyć rząd ale ciągle negocjują. Przecież razem też miało być w rządzie a nie będzie bo się nie dogadali

Stary to były szczególiki, pozycja Razem jest marginalna jak w rządzie PiSu marginalna była pozycja twojego ulubionego polityka 

Pewniakiem były jednak dwie rzeczy

Że nikt z PiSem nie chce iść na żaden układ i że ko td i szeroko pojęta lewica stworzą koalicję i jeśli dobrze pamiętasz wskazali jednoznacznie że Tusk będzie premierem 

A i w jednym ani w drugim punkcie nie było żadnych "jeśli" "ale" "może" 

Nikt nie wierzył i nie wierzy w to że PiS może utrzymać władzę, to co zrobil Kaczyński rękoma Prezydenta to typowa reakcja "psa który nie chce oddać kości" 

Typowa zagrywka "a c*** na złość wszystkim", byle pokazać jakim jestem kozakiem, a w rzeczywistości zakompleksionym złamanym człowieczkiem 

(Nie k****, nie nazywam Jarka psem, psy kocham)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, josephnba napisał(a):

@starYfaN czy wciąż jesteś zdania że Kaczyński i jego partia chcą czegoś poza władzą? 

To co wyprawia Jarek jest k****

 

żenujące 

I to ma nic mąż stanu? Wytrawny polityk? 

To mały smutny skrzywdzony kiedyś człowiek z przerośniętym ego, który nie potrafi odejść z honorem i podryguje jak ryba wyrzucona na brzeg 

Jego ostatnie wypowiedzi, sposób w jaki to mówi arogancja buta, cynizm i wreszcie egoizm są już memem 

 

Przykry widok 

Rząd ekspercki 

Ssanie fiutów liderom innych partii byle tylko rzucili okiem w kierunku Matiego 

Obrzydzenie mnie bierze jak na to patrzę 

Morawiecki został wystawiony na gang bang i mi go nawet nie szkoda 

Upodlil się już raz pochylając głowę przez Jarkiem więc jeden więcej fiut w dupie nie robi już różnicy 

Nie bardzo wiem czego ode mnie oczekujesz? :) Ja naprawdę przez 8 lat nie widziałem wypowiedzi Jarka, Tuska, Mateusza czy innego Czarzastego, chyba że trafią do Kaczmarka :) 

W Polsce każdy prezydent desygnował tworzenie rządu dla ugrupowania które wygrywa wybory (nieważne czy swoje czy nie). Każda partia zrobiłaby dokładnie to samo, aby za chwilę pokazać zachłanność następców. 

A "ssanie fiutów i upodlenia" to mamy co kadencję, więc nie wiem co cię tym razem tak ruszyło. Z arogancją to też doj.....ś, bo pamięć mam akurat dobrą i naprawdę trudno będzie komukolwiek kiedyś przebić gang rudego i głupotę MKB.

Mnie akurat ch...j obchodzi polityczny bełkot, wieczne dyskusje o aborcji, rozliczaniu i ect. Głosuję po wskaźnikach ekonomicznych, reszta mnie nie interesuje. Jak najlepsze zrobi (a nie zrobi) maskotka tvnu, to ma mój głos. W portfolio brakuje mi pslu i pzpru, więc jak będą dobrzy (nie będą, bo nie maja programu i są chu...wi w ekonomie makro i mikro) to Kamysz Kosiniak i Czarzasty Włodzimierz też mają szansę :) 

Problem polega na tym, że już dyskutuje się o tym co zawsze, czyli najłatwiejsze i najbezpieczniejsze, aborcja, rozliczanie i drobny populizm. 

Natomiast ty oburzasz się tak, jakby Kaczyński (wstaw dowolne inne nazwisko), miał spędzać jeden tydzień w miesiącu w twoim domu :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.wp.pl/pis-juz-mowi-nie-w-poludnie-startuje-sejm-relacja-na-zywo-6967965064719232l

jprd. 30 parę lat to samo. Co kadencja, to komisje śledcze, gdzie za 20 kawałków/m-c pier...li się latami o niczym.

A spójnego programu nie zobaczyłem ani razu. 

"Dla nas darmowe $, dla was sezon 34 igrzysk na poziomie brazylijskiej opery mydlanej"

Jeżeli elektorat dalej będzie się dawał robić w ....a, to będą się rozliczać następne 50 lat. Do tego nie trzeba rozumu, wykształcenia ani umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał(a):

Ministrów czy w ogóle?

Ja bym byl chyba za calkowitym usunieciem, jednak zdaje sobie sprawe ze taka opcja moglaby w referendum nie przejsc. Wiec na poczatek moze wlasnie ograniczyc tylko do ministrow, politykow czy tez tych z panstwowych spolek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, starYfaN napisał(a):

https://wiadomosci.wp.pl/pis-juz-mowi-nie-w-poludnie-startuje-sejm-relacja-na-zywo-6967965064719232l

jprd. 30 parę lat to samo. Co kadencja, to komisje śledcze, gdzie za 20 kawałków/m-c pier...li się latami o niczym.

A spójnego programu nie zobaczyłem ani razu. 

"Dla nas darmowe $, dla was sezon 34 igrzysk na poziomie brazylijskiej opery mydlanej"

Jeżeli elektorat dalej będzie się dawał robić w ....a, to będą się rozliczać następne 50 lat. Do tego nie trzeba rozumu, wykształcenia ani umiejętności.

przecież Ty sam chciałeś rozliczać za 89’ 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2023 o 13:57, Koelner napisał(a):

lol

sami sobie pętle na szyję zakładamy. podatki? niech najpierw uszczuplą administrację jeśli obecnie 21.6% osób pracujących czyli 3,5 mln jest zatrudnionych w sektorze publicznym. 

to sa dane FOR (czyli z dupy;p ) a dodatkowo jakoś z 2012 roku z prime PO.

Dodatkowo sektor publiczny to nie tylko administracja i urzędnicy, których w niektórych miejscach jest za dużo w innych za mało ale przede wszystkich i w zdecydowanej większości edukacja i służba zdrowia.

Jeśli już mówimy o prawdziwych procentach to Eurostat od lat daje nam ok 17% czyli taka średnia europejska daleko za ok 30% w Szwecji i Danii. Jeśli zaczną się jakiekolwiek cięcia w budżetówce to Polska stanie się na prawdę państwem z dykty.

W dniu 27.11.2023 o 15:04, mayor napisał(a):

Ja bym zaczął uszczuplenie od Sejmu i Senatu.,Na c*** nam 460 posłów i 100 senatorów., USA z ponad 10razy większą populacją ma 435 reprezentantów i 100 senatorów , po 2 z każdego Stanu.,Dla Polski wystarczy 50 posłów i 32 senatorów po 2 z każdego województwa .

Przykład USA jest dość c***owy, w momencie gdy ich system parlamentarny wygląda nieco inaczej z dwoma dużymi partiami oraz z dużo bardziej zabetonowanym dostępem do izby reprezentantów czy Senatu niż w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.