Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, starYfaN napisał(a):

Poważny człowiek (z racji wieku :) ) używający nomenklatury "wysrywy" :) . Żadnych danych które wskazałem w poście, nie ma w filmie Kurskiego (przynajmniej w tej części którą widziałem), książki nie czytałem, ale można sobie spokojnie wszystko sprawdzić na neutralnych stronach.

Kto Olszewskiemu wszedł na głowę?

Narzekasz na polityków, a nie czujesz się dobrze w dyskusji i od początku, a w zasadzie za każdym razem, jak czegoś nie wiesz, lub nie rozumiesz, zaczynasz personalne zapasy w g....e i to jest jedyna twoja mocna strona. Dokładnie to samo zrobił ostatnio twój przedstawiciel, gdzie zamiast odpowiedzieć na pytanie dziennikarza, kazał zabrać mu mikrofon :)

Nie będę oceniał czy masz 60 lat i wnuki (nic mnie to nie obchodzi), ale zachowujesz się jak niewychowane dziecko, reagujące przesadną agresją na własne ograniczenia.

Poważny człowiek może ocenić rząd Olszewskiego na podstawie własnych doświadczeń, pajac wygoogluje jakieś dane, obejrzy materiały pseudo reporterów w TVP i się wymądrza jakby pozjadał wszystkie rozumy.,Napisz na jakiej podstawie oceniasz ten rząd jako najlepszy i najbardziej propolski, jakieś osobiste doświadczenia czy tylko lektura propagandy ? Ja w tym okresie miałem rodzinę, drugie dziecko mi się urodziło w 89 ,niedługo po tym zacząłem budowę domu bo mieszkanie w bloku zaczęło się robić zbyt ciasne.,Żeby zarobić na to prowadziłem dwie firmy, dlatego mam porównanie i śmiało mogę stwierdzić, że przez te 5 miesięcy Olszewskiego plus trzydzieści kilka dni Pawlaka to był najgorszy najbardziej antypolski rząd po zmianie ustroju. Zero reform, zatrzymanie prywatyzacji i inflacja tak zapierdalająca że nawet nie opłacało im się drukować pieniędzy tylko dodrukowywali zera na starych banknotach, a większość poważniejszych transakcji ludzie rozliczali w Dojcze Markach , albo US$ .,Liczenie pieniędzy w firmie to było dość ciężkie zajęcie, często do późnej nocy i zawsze brakowało gumek recepturek do wiązania paczek z banknotami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DRK napisał(a):

Ciekawe, bo w sumie teraz nawet jakbyśmy chcieli to nie spełniamy warunków. Chcą je zlikwidować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mayor napisał(a):

Poważny człowiek może ocenić rząd Olszewskiego na podstawie własnych doświadczeń, przez te 5 miesięcy Olszewskiego plus trzydzieści kilka dni Pawlaka to był najgorszy najbardziej antypolski rząd po zmianie ustroju. inflacja tak zapierdalająca że nawet nie opłacało im się drukować pieniędzy tylko dodrukowywali zera na starych banknotach

Wielki powrót farmazoniarza.

Inflacja za rządów Olszewskiego wyniosła 24 procent. W 89 wynosiła 251, w 90 585,8 procent.

Nie jestem za dobry z matmy. Ile zer trzeba dopisywać do banknotów kiedy inflacja wynosi 24 procent? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DLT_Braddock napisał(a):

Pani Włada z całego serca dziękuje kilku panom z tego forum, którzy tak dzielnie bronili ukraińskich interesówc kosztem polskich.  :)

https://sportowy24.pl/haniebny-wpis-ukrainskiej-gimnastyczki-obrazajacy-polske-i-polakow-po-interwencji-federacji-zawodniczka-przeprosila-za/ar/c2-18094079

Zrozum że nie zawsze interes ukraiński kłóci się z interesem polskim, często są zbieżne i dla nas z korzyścią, to żeby Ukraina młóciła RU na froncie jest w naszym interesie dlatego też wysyłanie im sprzętu jest oczywiste.

Natomiast trzeba sobie powiedzieć pewne rzeczy wprost abstrahując od ww. to ZNACZNE pogorszenie się naszych stosunków z Ukrainą jest w dużej mierze ich winą.Sam uważałem i pisałem to w naszym gronie że kiedy trwa jeszcze wojna nie koniecznie jest dobrym momentem na mierzenie się z przeszłością (Wołyń) ale po zachowaniu strony Ukraińskiej w innych sprawach uważam że nie nastąpi to nie tylko po wojnie (pytanie kiedy się ona skończy) to nie nastąpi jeszcze długi czas o ile w ogóle.

Przewodów, zboże i aktualnie sprawa przewoźników - te sprawy m.in mam na myśli.

Państwo Ukraińskie (i duża część społeczeństwa) politycznie i mentalnie niestety jest daleko na wschodzie, daleko tutaj to standardów europejskich - błąd na błędzie, buta, arogancja, przeświadczenie że wszystko nam się należy za nic w zamian i zawsze mamy rację, aż do samouwielbienia Zełeńskiego.Dużo tutaj pracy przed nimi a szkoda bo na wzajemnej współpracy można było dużo więcej zyskać ale już wspomniana sprawa przewoźników jest bulwersująca i bardzo dobrze że blokujemy granice (zresztą nie sami bo z CZ,SK,LT i HU) bo mamy tutaj 100% racji - UA robi sobie samo krzywdę.

Myślę że to wszystko łączy się też z tym zjawiskiem:

Cytat

Po lekturze wypowiedzi ukraińskich polityków, ale i setek komentarzy tzw. zwykłych Ukraińców, zaczynam odnosić wrażenie, że za naszą wschodnią granicą wystąpił jakiś zmasowany wysyp urojeń wielkościowych.

Zrozumiałe, że wojna ściągnęła uwagę świata na Ukrainę. Sukcesy ukraińskich sił zbrojnych w połączeniu z blamażem rosyjskiej armii wzbudziły prawdziwy podziw i sympatię Zachodu. Dzięki temu przez wiele miesięcy Ukraina mogła grać w światowej polityce w wyższej lidze niż by to wynikało z jej realnego znaczenia Tyle że ten czas się właśnie kończy, a Ukraińcy nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że nie są światowym graczem, nie są nawet europejskim średniakiem, a jedynie gospodarczo podupadłym, wyludniającym się krajem na końcu Europy, którego przyszłość nie jest specjalnie ważna dla reszty świata, może z wyjątkiem najbliższych sąsiadów zagrożonych rosyjskim imperializmem.

 

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DLT_Braddock napisał(a):

Pani Włada z całego serca dziękuje kilku panom z tego forum, którzy tak dzielnie bronili ukraińskich interesów kosztem polskich.  :)

https://sportowy24.pl/haniebny-wpis-ukrainskiej-gimnastyczki-obrazajacy-polske-i-polakow-po-interwencji-federacji-zawodniczka-przeprosila-za/ar/c2-18094079

Dziecko nieostrady 

 

Kłopot w tym, że ludzie z tego powyrastali, a jeden (tu niecenzuralne słowo zaczynające się na "z" kończące na "eb" z "j" w środku) się ostał i wciąż mu się wydaje że jest fajny 

Ewentualnie eksperyment społeczny jak Grażyna Żarko

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sewer napisał(a):

aktualnie sprawa przewoźników - te sprawy m.in mam na myśli.

A wyjasnij mi od kiedy wolny rynek to wina Ukraińców. I zastanów się po jakiego grzyba Konfederacja rozpetala blokadę granic. I czemu policja pozwala na blokowanie transportów czasem z pomoca humanitarną 

A przede wszystkim w obronie kogo? Bo jak słysze ,że bronią miejsc pracy to chyba ktoś jest oderwany od realiów. Od 5 lat większość kierowców to są Ukraińcy lub Białorusini.  A po wybuchu wojny jest tego mniej. Stawki za przewóz poszły w górę więc dla wielu firm firmy ukraińskie pozwalają na oszczędzanie na transporcie. Tak jak my 10-15 lat temu wycinaliśmy Holendrów czy Niemców z przewozów międzynarodowych. 

Czy Polskie firmy mają blokować porty bo mamy wolny rynek i trafiają do nas T-shirty z Kambodży czy inne sztuczne choinki z Chin

WOlny rynek to wolny rynek. Jeśli ktoś jest tańszy to już decyzja konsumenta. Jeśli kupujemy tańsze wyroby z Chin , Wietnamu czy Bangladeszu to niby czemu nie mamy wybierać tańszych usług? I to jeszcze broniąc firm , które i tak od dawna zatrudniają obcokrajwócw bo Polacy sa dla nich za drodzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3 Tylko co wolny rynek ma wspólnego z obowiązującymi przepisami które dla wszystkich w UE muszą być równe a dla Ukraińców nie są? 

Cytat

Generalnie UE wpuściła ukraińskich przewoźników do możliwości przewozów nawet po UE.

Z kolei nasi przewoźnicy są wkurzeni bo na Ukrainie jest system e-kolejka do odprawy na granicy. Tyle że odprawa trwa nawet do 2 tygodni i nasi siedzą na granicy a Ukrainiec w tym czasie może siedzieć w domu. Dodatkowo smaczku dodaje że ukraińskie służby celne mają możliwość dopisania kogoś do ekolejki poza kolejnością (a chyba nie muszę tłumaczyć że jest to powiązane z łapówkami).

A naszych przewoźników nie stać na stanie 2 tygodni na granicy. Ukraińcy przewoźnicy w tym czasie wcale nie stoją na granicy tylko robią transport krajowy.

Rozumiem że powinniśmy odpuścić ten temat? 

 

4 godziny temu, ely3 napisał(a):

A przede wszystkim w obronie kogo? Bo jak słysze ,że bronią miejsc pracy to chyba ktoś jest oderwany od realiów. Od 5 lat większość kierowców to są Ukraińcy lub Białorusini.  A po wybuchu wojny jest tego mniej. Stawki za przewóz poszły w górę więc dla wielu firm firmy ukraińskie pozwalają na oszczędzanie na transporcie. Tak jak my 10-15 lat temu wycinaliśmy Holendrów czy Niemców z przewozów międzynarodowych. 

10 czy 15 lat temu byliśmy już w Unii, rywalizowaliśmy i rywalizujemy na takich samych zasadach z resztą Unii, Ukraińcy nie.Wolny rynek nie ma tu nic do rzeczy, powtarzam się ale to jest sedno sprawy: wszyscy zobowiązani są grać na tych samych zasadach oprócz jednego gracza, nie rozumiem czego tutaj bronić za bardzo...

 

Btw. wiem że nie ten temat ale @ely3 mam wrażenie a może i w tym momencie pewność że ogólnie sytuacja na UA zmierza w bardzo złym kierunku, dlaczego tak jest to ofc nie w tym temacie.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sewer napisał(a):

Tylko co wolny rynek ma wspólnego z obowiązującymi przepisami które dla wszystkich w UE muszą być równe a dla Ukraińców nie są? 

Ma tyle wspólnego co miała aplikacje UBER. JAk wchodził UBEr to rozumiem też byłeś za tym by zakazać ich działalności. I teraz nie korzystasz z ich usług tylko wolisz płacić więcej polskich korporacjom taksówkowym 

Wejście UBERA z USA przez co polscy taksówkarze musieli obniżyć cenę albo wypaść z rynku jest tym samym co teraz strona ukraińska robi z przewozami międzynarodowymi

Zauważ ,że ci co protestują to chcą powrotu zezwoleń a nie równości. OCzywiście rzucają slogany ,że Ukraińcy nie płacą podatków tranportowych ale czy ktoś domaga się by Chińczycy płacili u siebie pracownikom ZUS, chorobwe bo inaczej nie są na równych zasadach? Bo hasła ,że Ukraińska strona nie używa tachografów to bzdet. Z chęcią bym zobaczył dowody na to ,że Ukraińcy sa tańsi bo ich kierowcy jadą bez odpoczynku kilkadziesiąt godzin. Bo jakoś nie zmniejszyła się liczba cięzarówek na parkingach a to Ukraińcy przejęli duża część rynku przewozów. Są po prostu tańsi . Pewnie u siebie płaca inne podatki tego nie wiem 

Ale wiem ,że ukraińskie cysterny są tańsze a czas jazdy kierowcy z Ukrainy do Polski jest taki sam jak był przedtem kiedy to realizowała polska firma. Więc dla mnie to protesty są tym samym co kiedyś protesty taksówkarzy bo wszedł tańszy UBER. 

 

24 minuty temu, Sewer napisał(a):

10 czy 15 lat temu byliśmy już w Unii, rywalizowaliśmy i rywalizujemy na takich samych zasadach z resztą Unii, Ukraińcy nie.Wolny rynek nie ma tu nic do rzeczy, powtarzam się ale to jest sedno sprawy: wszyscy zobowiązani są grać na tych samych zasadach oprócz jednego gracza, nie rozumiem czego tutaj bronić za bardzo...

Wymień konkretnie jakich to norm nie spełniają? Ale oprzyj się na czymś wiarygodnym a nie na słowach firm , które protestują

Bo na razie to wygląda tak ,że Polakom nie pasuje ,że pomoc płynąca na Ukrainę jest obecnie głównie realizowana przez ukraińskie cięzarówki a nie polskie.

Bo przecież ta umowa dotyczy zniesienia limitów na przejazdy Ukraina-UE...

I wyjaśnij jak niby utrata tras do Ukrainy ma doprowadzać do upadku polską branżę w której nota bene pewnie z 2/3 to są kierowcy i tak Ukraińscy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał(a):

Ma tyle wspólnego co miała aplikacje UBER. JAk wchodził UBEr to rozumiem też byłeś za tym by zakazać ich działalności. I teraz nie korzystasz z ich usług tylko wolisz płacić więcej polskich korporacjom taksówkowym 

Wejście UBERA z USA przez co polscy taksówkarze musieli obniżyć cenę albo wypaść z rynku jest tym samym co teraz strona ukraińska robi z przewozami międzynarodowymi

Zauważ ,że ci co protestują to chcą powrotu zezwoleń a nie równości. OCzywiście rzucają slogany ,że Ukraińcy nie płacą podatków tranportowych ale czy ktoś domaga się by Chińczycy płacili u siebie pracownikom ZUS, chorobwe bo inaczej nie są na równych zasadach? Bo hasła ,że Ukraińska strona nie używa tachografów to bzdet. Z chęcią bym zobaczył dowody na to ,że Ukraińcy sa tańsi bo ich kierowcy jadą bez odpoczynku kilkadziesiąt godzin. Bo jakoś nie zmniejszyła się liczba cięzarówek na parkingach a to Ukraińcy przejęli duża część rynku przewozów. Są po prostu tańsi . Pewnie u siebie płaca inne podatki tego nie wiem 

Ale wiem ,że ukraińskie cysterny są tańsze a czas jazdy kierowcy z Ukrainy do Polski jest taki sam jak był przedtem kiedy to realizowała polska firma. Więc dla mnie to protesty są tym samym co kiedyś protesty taksówkarzy bo wszedł tańszy UBER. 

No i Uber w sumie w krótkim czasie uczy czym się kończy wolny rynek i dlaczego jest toksyczny dla społeczeństwa.

Korporacjonizm niszczy zachodni świat, przeciętny poziom życia spada, good job

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregorius napisał(a):

Możesz rozwinąć?

chciał nam dać do zrozumienia że najstarsza korporacja na świecie czyli kościół katolicki przez monopol jest toksyczny dla społeczeństwa 

Teraz, mayor napisał(a):

Znacjonalizować 

czyli powrót do feudalizmu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał(a):

Możesz rozwinąć?

Masowe sprowadzenie taniego pracownika z zagranicy, wzrost ilości gwałtów i przestępstw w taksówkach.

Mnóstwo osób stratnych polskich na zarobkowaniu w ten sposób

Coś jak Żabka - kolejna pasożytująca francyza.

 

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

Jak z tym walczyć?

Na sposób skandynawski/DACH

W skrócie - wolny rynek dobry kiedy my innym, zły kiedy inni nam. W sumie cała książka Dobry Samarytanin opisuje taki sposób radzenia sobie z ekonomią, kraje, które tego nie stosują nazywa się "rozwijającymi". Od dziesięsiecioleci i przez następne dziesięciolecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.