Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Wprowadziłbym wysoką składkę zdrowotną jak np w Niemczech. Ale jak uprawiasz sport np zwykłe spacery: np robisz 15k kroków średnio dziennie za dany rok masz zwolnienie. Tak samo limity z innymi aktywnościami, bieganie, rower itd.

Zmniejszasz limity już obecnie chorym, inwalidom, jesteś np otyły i chory na cukrzyce typu2: masz zrobić mniejszy limit ale masz się ruszać albo zapłacisz.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mcreativo napisał(a):

Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Wprowadziłbym wysoką składkę zdrowotną jak np w Niemczech. Ale jak uprawiasz sport np zwykłe spacery: np robisz 15k kroków średnio dziennie za dany rok masz zwolnienie. Tak samo limity z innymi aktywnościami, bieganie, rower itd.

Zmniejszasz limity już obecnie chorym, inwalidom, jesteś np otyły i chory na cukrzyce typu2: masz zrobić mniejszy limit ale masz się ruszać albo zapłacisz.

Niepełnosprawni i chorzy mieliby strasznie przechlapane . Dużo pracujący również. Ci którzy mają więcej dzieci to już w ogóle.

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wywiad z nową posłanka Konfederacji, która popiera organizacje Ordo. Ręce opadają normalnie 

No jednak dobrze zrobiłem, ze głosowałem na Lewice. Szkoda trochę, że tak mało maja mandatów poselskich , ale cóż zrobić. 
 

PS : Kinga Gajewska mogła by kandydować na miss sejmu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rw30 napisał(a):

nie ma

 

nie, 'wypierdek' co napisałem dla Estonii to akurat spory plus, więc chyba po prostu  mnie nie zrozumiałeś

wiadomo, że mniejszemu państwu łatwiej wprowadzić zmiany transformacyjne jakie musiały nastąpić po '90, poza tym (strzelam, ale to wynika z wielkości kraju) mniejsze różnice etc.

oczywiście Estonia ma też swoje minusy / trudności, jak kiepskie położenie (choć może z drugiej strony zyskują na bliskości krajów skandynawskich? coś jak Słowenia obok Włoch), duże wpływy + duża populacja Rosjan. Pod tymi względami mamy lepiej (graniczymy / mamy blisko do  Niemiec na czym mocno korzystamy), ale jakieś pisanie że niewiadomo jak nas zdystansowali? nie wydaje mi się, twarde dane tego nie potwierdzają, choć nie zdziwię się jeśli z czasem nas zdystansują.

 

nie wiem skąd są Twoje dane

moje:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sovereign_states_in_Europe_by_GDP_(PPP)_per_capita

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita

 

 no otóż ma znaczenie i to determinujace, w sumie to podwarzanie tego jest tak absurdalne że ciezko sie jakos ustosunkować 🤔 z przykroscia musze ci powiedziec więcej twoja stara jak mowi ze nie ma znaczenia to tez przez grzecznosc, niechcac ci robic poprostu przykrosci😙 

Polskę w naszym regionie broni w glownej mierze nasz kapital ludzki itd tak to bylibysmy w ciemnej d. 

4 godziny temu, Sewer napisał(a):

Tak szczerze mówiąc, jeśli miałbym wybierać gdzie chciałbym się urodzić/żyć to nie miałbym wątpliwości że w Polsce.

Lepsze położenie (fakt że są blisko bogatej Skandynawii ale położenie wszystkich krajów bałtyckich jest ciężkie i do reszty Europy mają kawał drogi) 

Większe możliwości zawodowe i ogólnie życiowe, wątpię że w Estonii jest więcej atrakcji niż w Polsce :)

Większe GDP per capita jest oczywiste przy róznicy wielkości krajów a gdzie oba zostaly mocno pokieraszowane w przeszłości.

Mają po prostu mniejszy potencjał niż my już na starcie.

to pogadaj z rw wg niego wielkosc na zaden potencjal sie nie przeklada🥴 a co do atrakcji i jakosci zycia polecam odwiedzic Estonię, tylko patryjotyzm wzgledem miejsca urodzenia bedzie bronił twego oryginalnego wyboru 😋

3 godziny temu, RappaR napisał(a):

W sensie największy kraj na świecie mógłby zostać rajem rajem podatkowym? 

 nie wiem czy odrazu rajem rajem, ale rajem podatkowym dla części spoleczestwa niewątpliwie juz jest😋

7 godzin temu, Koelner napisał(a):


https://forsal.pl/artykuly/1446391,polska-jak-australia-polskie-pkb-rosnie-nieprzerwanie-blisko-30-lat.html przecież to nie o rząd chodzi misiek, przenosisz rząd Luksemburga do Rosji i ona od razu robi się druga Ameryka? Lol 

no w duzym uproszczeniu, ale tak, z takim zasobem ludzkim i potencjalem surowcowym, gospodarczym myślę ze nie byloby o to specjalnie trudno, nie dokonca rozumiem co cie w tym dziwi. plus co do artykułu to gratki dla polek i polakow ciężko pracujących, gdyby mieli stworzone lepsze warunki wyniki byly by jeszcze lepsze, plus trzeba pamietac z jakiego poziomu startowalismy, co w latach 80 z tym krajem sie działo, do jakiego upadku uwczesne wladze go doprowadzily😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, elwariato napisał(a):

z przykroscia musze ci powiedziec więcej twoja stara jak mowi ze nie ma znaczenia to tez przez grzecznosc, niechcac ci robic poprostu przykrosci

?

ogólnie z dupy rozmowa, podałem Ci skąd są moje dane, Ty do swoich jakoś źródła nie poparłeś,

a  podwarzanie tego jest tak absurdalne że ciezko sie jakos ustosunkować, no spoko, fajnie że coś powtarzasz od paru postów ale nie chcesz wytłumaczyć, i zamiast choćby spróbować to jeszcze się unosisz, LOL jaki expert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rw30 napisał(a):

?

ogólnie z dupy rozmowa, podałem Ci skąd są moje dane, Ty do swoich jakoś źródła nie poparłeś,

a  podwarzanie tego jest tak absurdalne że ciezko sie jakos ustosunkować, no spoko, fajnie że coś powtarzasz od paru postów ale nie chcesz wytłumaczyć, i zamiast choćby spróbować to jeszcze się unosisz, LOL jaki expert

no twoje dane sa z d. moje sa z https://countryeconomy.com 🙂 porownaj sobie polske z estonia z marszu, choc dla zasady to nie ma co porównywać, dane za 2022 gdp polska 18 tysi estonia 27, ranking panstw przyjaznych biznesowi, korupcji, innowacyjnosci itp. jestesmy o parę długości w tyle, ale to pewnie z racji tego że malemu łatwiej😋 taki Mugsy Bogues w sumie bardziej na propsie kariera wzgledem Manute Bolla, czyli jakis sens to ma. Reasumując teza nie powinna brzmiec czy Estonia kiedys przegoni Polskę pod tym albo innym wzgledem, ale czy Polska bedzie się kiedyś mogla rownac z takim "wypierdkiem" jak Estonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że wysrywy Kaczyńskiego i Ważniaka na temat agentury w opozycji to nic innego jak wyjście naprzeciw nadchodzącym oskarżeniom o podsłuchiwanie opozycji. 

https://oko.press/wojtunik-sluzby-podsluchiwaly-zamach-stanu

Zaraz wróci temat ułaskawienia Kamińskiego i Wąsika przez Dudę. I chyba to tu powinno się zacząć czyszczenie państwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jack napisał(a):

Okazuje się, że wysrywy Kaczyńskiego i Ważniaka na temat agentury w opozycji to nic innego jak wyjście naprzeciw nadchodzącym oskarżeniom o podsłuchiwanie opozycji. 

https://oko.press/wojtunik-sluzby-podsluchiwaly-zamach-stanu

Zaraz wróci temat ułaskawienia Kamińskiego i Wąsika przez Dudę. I chyba to tu powinno się zacząć czyszczenie państwa. 

Ja się dziwię, dlaczego niektórzy teksty Kaczyńskiego o tym że służby stworzyły Polskę 2050 i teksty Wojtunika o tym jak PiS organizował zamach stanu nie stawiają na tej samej półce wiarygodności. Bo oba te stwierdzenia to w tym momencie fantazje bez dowodów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, elwariato napisał(a):

to pogadaj z rw wg niego wielkosc na zaden potencjal sie nie przeklada🥴 a co do atrakcji i jakosci zycia polecam odwiedzic Estonię, tylko patryjotyzm wzgledem miejsca urodzenia bedzie bronił twego oryginalnego wyboru 😋

Nie przeczę że jakość życia jest fajna ale na jakość życia przekładają się właśnie też wydarzenia kulturalne, kulinaria, atrakcje turystyczne a u nas jest tego mnogość, mamy się czym pochwalić na świecie i widać to w regularnym wzroście zagranicznych turystów w PL.

CO NIE ZMIENIA FAKTU że Estonia może być super krajem i na pewno kiedyś odwiedzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał(a):

Ja się dziwię, dlaczego niektórzy teksty Kaczyńskiego o tym że służby stworzyły Polskę 2050 i teksty Wojtunika o tym jak PiS organizował zamach stanu nie stawiają na tej samej półce wiarygodności. Bo oba te stwierdzenia to w tym momencie fantazje bez dowodów 

Dadaj sobie jeszcze tekst Kaczyńskiego z wieczoru wyborczego, od 8:10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sewer napisał(a):

Nie przeczę że jakość życia jest fajna ale na jakość życia przekładają się właśnie też wydarzenia kulturalne, kulinaria, atrakcje turystyczne a u nas jest tego mnogość, mamy się czym pochwalić na świecie i widać to w regularnym wzroście zagranicznych turystów w PL.

CO NIE ZMIENIA FAKTU że Estonia może być super krajem i na pewno kiedyś odwiedzę :)

Akurat turystycznie to Polska jest tak biedna, że stanowi dla mnie ewenement.

Per capita zarabiamy na turystycznie 10 razy mniej od Austrii czy Niemiec. Szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, RappaR napisał(a):

Akurat turystycznie to Polska jest tak biedna, że stanowi dla mnie ewenement.

Per capita zarabiamy na turystycznie 10 razy mniej od Austrii czy Niemiec. Szok

faktycznie udział turystyki w  %PKB jest w Europie jest gorszy tylko w Irlandii 😳 takie dane znalazłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, fluber napisał(a):

Ja się dziwię, dlaczego niektórzy teksty Kaczyńskiego o tym że służby stworzyły Polskę 2050 i teksty Wojtunika o tym jak PiS organizował zamach stanu nie stawiają na tej samej półce wiarygodności. Bo oba te stwierdzenia to w tym momencie fantazje bez dowodów 

Widzę że ból pupy nie przechodzi., Może oprócz maści spróbuj nasiadówek w miednicy z naparem ziołowym.,Wojtunik raczej bardziej wiarygodny niż Jarek, jakby nie miał dowodów-przecieków od ludzi wewnątrz służb, a na pewno takich zna , to by nie kłapał dziobem nadaremno., A Kaczyński już od dłuższego czasu pierdoli bez sensu, ładu i składu., Zresztą sam o tym kilka razy pisałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mayor napisał(a):

Widzę że ból pupy nie przechodzi., Może oprócz maści spróbuj nasiadówek w miednicy z naparem ziołowym.,Wojtunik raczej bardziej wiarygodny niż Jarek, jakby nie miał dowodów-przecieków od ludzi wewnątrz służb, a na pewno takich zna , to by nie kłapał dziobem nadaremno., A Kaczyński już od dłuższego czasu pierdoli bez sensu, ładu i składu., Zresztą sam o tym kilka razy pisałeś 

Wojtunikowi sąd cofnął dostęp do informacji niejawnych i aktualnie toczy się przeciw niemu postępowanie o wyłudzenia VAT. W 2021 pierdolił np o tym że kilkaset osób złożyło wypowiedzenie ze służb co okazało się czystym farmazoniarstwem. 

Co nie zmienia faktów że to zaledwie szczegoly, bo zwyczajnie nie zwykłem wierzyć w rewelacje typu "Polska 2050 założona przez służby" albo "PiS organizował zamach stanu" bez żadnych dowodów. 

I naprawdę nie wszyscy przeżywają tak politykę jak Ty i Tobie podobni dziadkowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.