Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Koelner napisał(a):

bardzo fajna

Hołownia niby taki świętoszek ale dupeczki przygarnął na listy całkiem całkiem -> widać że w tv robił i wie o co chodzi

jeszcze jakby Magdalenę Zawadzką, Izę Krzan, Roxi Węgiel czy Marusię zrekrutował to na bank mógłby samodzielnie rządzić  

"Za jej Poli Raksy twarz, każdy by się zabić dal" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reikai napisał(a):

Jak sie zapatrujecie na kare smierci w przypadku tego dziada 71 letnia, ktory nozem zabil tego 5 latka?

Jeśli chcesz być mordercą jak on to proszę bardzo. Bierz nóż i go zabij,

 

Dla mnie osoby żądające kary śmierci są bardzo blisko takich psycholi. On chciał kogoś zabić. Oni też chcą kogoś zabić

2 godziny temu, Reikai napisał(a):

Dawno mnie nic tak nie rozjebalo z pojedynczych przypadkow bestialstwa

Czyli uważasz odebranie komuś życia za bestilastwo?

Z tym ,ze akurat ten przypadek nie klasyfikuje się jako bestialstwo. Po prostu komuś coś odwaliło. Wyszedł z nozem to był totalny przypadek ,że nie próbował wcześniej dźgnąć kogoś innego. Ani się nie znęcał ani nie matlretował. Gdzie tu jest bestialstwo? tragedia wielka ale nie nazwałbym tego co się wydarzyło bezstialstwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, ely3 napisał(a):

Jeśli chcesz być mordercą jak on to proszę bardzo. Bierz nóż i go zabij,

 

Dla mnie osoby żądające kary śmierci są bardzo blisko takich psycholi. On chciał kogoś zabić. Oni też chcą kogoś zabić

Czyli uważasz odebranie komuś życia za bestilastwo?

Z tym ,ze akurat ten przypadek nie klasyfikuje się jako bestialstwo. Po prostu komuś coś odwaliło. Wyszedł z nozem to był totalny przypadek ,że nie próbował wcześniej dźgnąć kogoś innego. Ani się nie znęcał ani nie matlretował. Gdzie tu jest bestialstwo? tragedia wielka ale nie nazwałbym tego co się wydarzyło bezstialstwem

Zaatakowanie 5-latka nożem na wycieczce przedszkolnej to nie bestialstwo? I kto tu jest psychopatą?

Oczywiście, że takie odpady ludzkie powinny być usuwane z społeczeństwa poprzez kary śmierci, a nie pierdzieć w celach i robić za balast do utrzymywania. Jaki sens utrzymywania tego dziada? Może wierzysz w resocjalizacje? Jeszcze egzekucje przeprowadzać publicznie, by zniechęcać chociaż częściowo patusów. Tak to często margines sam się zastanawia co odwalić, by wrócić za kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał(a):

Zaatakowanie 5-latka nożem na wycieczce przedszkolnej to nie bestialstwo? I kto tu jest psychopatą?

Oczywiście, że takie odpady ludzkie powinny być usuwane z społeczeństwa poprzez kary śmierci, a nie pierdzieć w celach i robić za balast do utrzymywania. Jaki sens utrzymywania tego dziada? Może wierzysz w resocjalizacje? Jeszcze egzekucje przeprowadzać publicznie, by zniechęcać chociaż częściowo patusów. Tak to często margines sam się zastanawia co odwalić, by wrócić za kratki.

akurat tutaj o zniechecaniu nie ma mowy, przeciez bankowo typ był niepoczytalny, ale pozatym to pelna zgoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Zaatakowanie 5-latka nożem na wycieczce przedszkolnej to nie bestialstwo? I kto tu jest psychopatą?

Oczywiście, że takie odpady ludzkie powinny być usuwane z społeczeństwa poprzez kary śmierci, a nie pierdzieć w celach i robić za balast do utrzymywania. Jaki sens utrzymywania tego dziada? Może wierzysz w resocjalizacje? Jeszcze egzekucje przeprowadzać publicznie, by zniechęcać chociaż częściowo patusów. 

Jakby były publiczne egzekucje niewiele byśmy się różnili od Korei Północnej .,Przecież nasz naród niedawno pogonił małego pulchnego dyktatorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywrócenie kary śmierci za najcięższe przestępstwa jak właśnie wczorajszy Poznań to jedyne z czym się z konfą zgadzam 

 

Dla takich śmieci nie ma miejsca w żadnym społeczeństwie i gówno mnie twoje zdanie na mój temat @ely3 obchodzi 

Żeby jeszcze taka ludzką spierdolinę utrzymywać do końca jego marnej egzystencji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Reikai napisał(a):

Jak sie zapatrujecie na kare smierci w przypadku tego dziada 71 letnia, ktory nozem zabil tego 5 latka?

 

Szkoda że nie jest 20, 30 albo 40 letnim byczkiem. Wtedy powinien dostać (bez zawiasów) zesłanie do kopalni do emerytury. Na najbardziej zagrożony odcinek. Ufedrowałby  kilofem tonę urobku, dostałby michę ryżu.  I miałby do końca życia czas rozmyślać o tym co zrobił. Po osiągnięciu wieku emerytalnego wystarczyłby zwykły karcer. 

Dość pouczająca kara dla ewentualnych kandydatów na następców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

Dla mnie osoby żądające kary śmierci są bardzo blisko takich psycholi. On chciał kogoś zabić. Oni też chcą kogoś zabić

Biorąc pod uwagę, że jakieś 40% społeczeństwa popiera karę śmierci, to jednak myślę, że nie są oni ,,bardzo blisko takich psycholi". 

Tak overall, pewnie można byłoby bronić kary śmierci w jakichś tam jednostkowych przypadkach, ale ten emeryt okaże się do jakiegoś stopnia niepoczytalny, więc rzeczywiście troszkę niehumanitarnie byłoby typa zabić. Z tym utrzymywaniem etc. to z kolei jest pitu-pitu. Ot co zapotrzebowanie kompensacji skrajnych negatywnych emocji u części osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

Dla mnie osoby żądające kary śmierci są bardzo blisko takich psycholi. On chciał kogoś zabić. Oni też chcą kogoś zabić

kara smierci ma tez inne imo duzo wazniejsze  znaczenie i z tego powodu jestem za kara smierci , jest to narzedzie odstraszajace , kilku zwyrodnialcow mogloby sie glebiej zastanowic czy warto popelniac te najgorsze przestepstwa wiedzac ze kara moze byc eliminacja , jesli dzieki karze ostatecznej uratuje sie kilka istnien jestem jak najbardziej za . jakis czas temu ogladalem dokument na discovery o najgorszych przestepcach , ci ludzie mowili o tym ze grozba kary smierci moglaby ich powstrzymac przed popelnieniem tych najciezszych przestepstw.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BMF napisał(a):

Z tym utrzymywaniem etc. to z kolei jest pitu-pitu. Ot co zapotrzebowanie kompensacji skrajnych negatywnych emocji u części osób. 

Tą drugą część sobie możesz darować, bo to typowe puszenie się i "bmfowanie", ale ciekaw jestem czemu utrzymywanie uważasz za "pitu-pitu". Koszty utrzymania więźnia są spore, a w takim przypadku dojdzie jeszcze leczenie psychiatryczne.

2 minuty temu, RappaR napisał(a):

Mentalność linczu jest w polskim społeczeństwie straszna.

 

To co proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mistrzBeatka napisał(a):

ci ludzie mowili o tym ze grozba kary smierci moglaby ich powstrzymac przed popelnieniem tych najciezszych przestepstw.

niby tak ale każdy z nas miał zajęcia z psychologii i nie ma koleracji między karą śmierci a spadkiem morderstw, za to jest koleracja że czym bardziej liberalne prawo to też w państwie jest mniej przestępstw. temat mega złożony i nie jestem z tego ekspert ale raczej kraje z karą śmierci kojarzą mi się z totalitaryzmem, zamordyzmem i chorą atmosferą a taka Skandynawia dopóki nie ściągnęli ciapatych to kojarzy się z sielanką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Reikai napisał(a):

Jak sie zapatrujecie na kare smierci w przypadku tego dziada 71 letnia, ktory nozem zabil tego 5 latka?

Dawno mnie nic tak nie rozjebalo z pojedynczych przypadkow bestialstwa. Wysylasz dziecko do przedszkola, a to juz z niego nie wraca.

gorzej, on ich zadzgal w domu a nie zadnym przedszkolu nawet. ogolnie to taki odklejony "skrajniak" ktorego mozna znalezc po kazdej stronie, jakkolwiek bys ludzi nie dzielil. illinois nawet go nie skarze albo nie wykona KS.

*chyba nie mowimy o tym samym 5-latku....

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koelner napisał(a):

niby tak ale każdy z nas miał zajęcia z psychologii i nie ma koleracji między karą śmierci a spadkiem morderstw, za to jest koleracja że czym bardziej liberalne prawo to też w państwie jest mniej przestępstw. temat mega złożony i nie jestem z tego ekspert ale raczej kraje z karą śmierci kojarzą mi się z totalitaryzmem, zamordyzmem i chorą atmosferą a taka Skandynawia dopóki nie ściągnęli ciapatych to kojarzy się z sielanką. 

Korelacja nie oznacza przyczynowości. 

Powinieneś sam kojarzyć, bo to historia i to z Twojej działki.

To co najlepiej redukuje przestępczość to nie wielkość kary, a nieuchronność kary. Wysokie kary są w krajach o niskiej skuteczności policji, ponieważ starają się odstraszyć wielkością. Kraje ze skutecznym system bezpieczeństwa są w stanie liberalizować kary, bo są w stanie je egzekwować.

Więc tak - liberalne prawo nie powoduje mniej przestępstw. Skuteczne państwo może sobie pozwolić na liberalniejsze prawo.

14 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

To co proponujesz?

Zaakceptować, że niestety wypadki się mogą zdarzyć. Mam historię z SORu - pacjent ganiał swoją rodzinę z nożem po domu. Zamknęli się w pokoju, w końcu odłożył.

Miał 89 lat, schizofrenię i demencję - jak myślisz, czy jakby dołożyć do kary śmierci jeszcze planie żywcem, to by wtedy tego noża do ręki nie wziął?

W Poznaniu padły dwie ofiary, masz od razu na sobie wykonaną karę śmierci - jakby była kara śmierci za to, to by ze strachu nie zabił i nie popełnił samobójstwa?

Zainwestować w policję, w prewencję, w resocjalizację, a nie płakać, że policja daje mandaty za przekraczanie prędkości, bo się jeździ szybko, ale bezpiecznie.

 

6 minut temu, memento1984 napisał(a):

gorzej, on ich zadzgal w domu a nie zadnym przedszkolu nawet. ogolnie to taki odklejony "skrajniak" ktorego mozna znalezc po kazdej stronie, jakkolwiek bys ludzi nie dzielil. illinois nawet go nie skarze albo nie wykona KS.

*chyba nie mowimy o tym samym 5-latku....

W Polsce w poznaniu jakiś chory psychicznie 71-latek zabił dziecko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, elwariato napisał(a):

i ten dyktator jakies publiczne egzekucje organizował jak rozumiem🥴

Nie zdążył, ale nawoływał do przywrócenia kary śmierci., Podobnie jak Morawiecki i Ziobro . Dla mnie to zwykły tani populizm adresowany do tępej części elektoratu., Tym bardziej kiedy mówią o tym tacy, którzy doskonale wiedzą że jest to niemożliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.