Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, BMF napisał(a):

I jak tam, ma okienko na jednoznacznego GOATa polskiej polityki post-89 Tusq, nie?

Imo to Zbigniew Religa. A goat all time to Lukasiewicz.

Imo odpowiedniejsze by bylo porownanie nie do zawodnikow a trenerow/gmow i tak np:

JarekK=Pop

Tusk=Phil

Walesa=Riles

Holownia=Kerr

Trzaskowski=Spoelstra

Petru=Doc Rivers

KosiniakKamysz=Rick Carlisle

JKM=Morey

Kolodziejczak=Nurse

Niesiolowski=Marc Jackson

Udoka=Mentzen

Holecka=Steven A Smith

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sebastian napisał(a):

Ja się całkowicie nie zgadzam. Ja Korwina wywalilbym już dawno i robiłbym wiele aby Dziambor został w Koncie. Korwnizmy działają odpychająco i mimo że rozumiem, że Korwin w ten sposób próbuje zwracać na siebie uwagę, to uważam to za szkodliwe.

To co ja chciałbym aby Konfederacja miała na sztandarach to realne uproszczenie prawa - nie tylko podatków. Przez Korwina i innych ufolodkow ludzie nie dostrzegają że Końca ma kilka naprawdę dobrych postulatów.

No widzisz ja chciałem więcej brauna i Korwina z zupełnie innych pobudek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ely3 napisał(a):

Oni nie zrobią skoku na kase bo wiedzą ,ze to właśnie był jeden z czynników dla którego aż  3 mln więcej poszło do urn.

Oczywiście, że nie. Dreptali parę lat w marszach na pohybel Kaczyńskiemu.

Za 4 lata urny będą takie same, a polityczny śmietnik dużo bogatszy.

 

Mogę spytać dlaczego chwalicie się tutaj "niebraniem" udziału w referendum?

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, starYfaN napisał(a):

Oczywiście, że nie. Dreptali parę lat w marszach na pohybel Kaczyńskiemu.

Dreptanie na marszach w obronie PiS , znaczy tv trwam oczywiście też ci tak przeszkadzało?

22 minuty temu, Sebastian napisał(a):

Zdaje sobie z tego sprawę. 

Tym dziwniejszy wydaje się poprzedni wywód 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, starYfaN napisał(a):

Mogę spytać dlaczego chwalicie się tutaj "niebraniem" udziału w referendum?

Trzeba uzbierać osiem gwiazdek aby osiągnąć level "superEuroDemokraty". Za głośne oświadczenie przed komisją "iż nie chcę kart do referendum" można było uzyskać jedną gwiazdkę.

Zbieraj gwiazdki i wymieniaj je na pluszaki-demokraki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DLT_Braddock napisał(a):

Trzeba uzbierać osiem gwiazdek aby osiągnąć level "superEuroDemokraty". Za głośne oświadczenie przed komisją "iż nie chcę kart do referendum" można było uzyskać jedną gwiazdkę.

Zbieraj gwiazdki i wymieniaj je na pluszaki-demokraki

A za przekradanie się w biedronce bez maseczki ile odznak "kutasa" zebrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, starYfaN napisał(a):

Mogę spytać dlaczego chwalicie się tutaj "niebraniem" udziału w referendum?

Głównym powodem że to co ty nazywasz referendum było tylko zagrywka polityczną żeby poza limitem wydatków rząd z podatków Polaków i z pieniędzy spółek skarbu Państwa mógł prowadzić agitacje wyborczą. Do tego pytania były na tyle tendencyjne że udział w tym były próbą zmuszeniem Ciebie do odpowiedzi na pytanie "Czy zamierzasz przestac bić żonę?" 

Jedyne pytanie które mogło by mieć sens było to o barierę ale nie słyszałem żeby ktoś chciał ją likwidować. Wiec też bez sensu. Więcej sensu miało by pytanie "Czy uważa Pan/Pani że mur został zbudowany nie prawidłowo i środki na niego przeznaczone zostały zdefraudowane w  związku z tym należy mur poprawić tak aby nie dało się go sforsować bez żadnego problemu?"

A całkowicie o tym że to tylko dalszy ciąg kampanii wyborczej PIS a nie referendum przekonała mnie ta ulotka. Po jej otrzymaniu byłem pewien że nie mam zamiaru brać w tym udziału.

 

20231017_083558.jpg

...

https://wiadomosci.wp.pl/obwe-podsumowuje-wybory-w-polsce-partia-rzadzaca-z-wyrazna-przewaga-6952824655891392a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DLT_Braddock napisał(a):

Trzeba uzbierać osiem gwiazdek aby osiągnąć level "superEuroDemokraty". Za głośne oświadczenie przed komisją "iż nie chcę kart do referendum" można było uzyskać jedną gwiazdkę.

Ale szwajcaria im się marzy :) To prawie jak stwierdzenie, że pospolite ruszenie nie "zrobi skoku na kasę". 

1 minutę temu, Gregorius napisał(a):

Głównym powodem że to co ty nazywasz referendum było tylko zagrywka polityczną żeby poza limitem wydatków rząd z podatków Polaków i z pieniędzy spółek skarbu Państwa mógł prowadzić agitacje wyborczą.

ojp. daj już spokój :) 

28 minut temu, Koelner napisał(a):

ja głosowałem ale pytania były bardzo słabe i brakowało mi pytania np. Czy jesteś za wypuszczeniem krasnali ogrodowych? 

Bardzo dobrze zrobiłeś (niestety wyobraźni zabrakło reszcie)

 

Moi drodzy referendum jest wiążące dla każdego rządu i Brukseli.

Tutaj można było sobie załatwić brak podnoszenia wieku emerytalnego i relokacji ciapatych do Polski (to z tych ciekawszych) ad hoc.

A połowie głosujących gratuluję, zanieść własną dupę, na własnych nogach do lokalu (stać w kolejce), tylko po to aby udowodnić, że się do tego nie dorosło - duża sztuka.

Tylko nie wiem po co sobie robić obciach przy ludziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, starYfaN napisał(a):

Tutaj można było sobie załatwić brak podnoszenia wieku emerytalnego i relokacji ciapatych do Polski (to z tych ciekawszych) ad hoc.

Nie bardzo.

Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

A setki lub miliony? a Azji? biurokracja europejska? 

dlatego:

2 minuty temu, starYfaN napisał(a):

Moi drodzy referendum jest wiążące dla każdego rządu i Brukseli.

nie byłoby wiążące ponieważ ani nie było konkretne i proste dla głosującego, ani też nie było formułowane przez prawników.

po prostu czysta wydmuszka aby osoby czytające te pytania zapamiętały za czym jest PiS a za czym opozycja -> taka zwykła przypominajka a nie żadne referendum. 

legalna broszurka kampanijna, którą nie obejmuje ciszą wyborczą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, starYfaN napisał(a):

Ale szwajcaria im się marzy :) To prawie jak stwierdzenie, że pospolite ruszenie nie "zrobi skoku na kasę". 

ojp. daj już spokój :) 

Bardzo dobrze zrobiłeś (niestety wyobraźni zabrakło reszcie)

 

Moi drodzy referendum jest wiążące dla każdego rządu i Brukseli.

Tutaj można było sobie załatwić brak podnoszenia wieku emerytalnego i relokacji ciapatych do Polski (to z tych ciekawszych) ad hoc.

A połowie głosujących gratuluję, zanieść własną dupę, na własnych nogach do lokalu (stać w kolejce), tylko po to aby udowodnić, że się do tego nie dorosło - duża sztuka.

Tylko nie wiem po co sobie robić obciach przy ludziach.

W Europie nikt już nie będzie się bawił w relokację uchodźców. Rządy na zachodzie wiedzą, że to nie działa, widać to teraz na tej całej lampeduzie. To nie jest 2015.

 

A migrantów trzeba i tak w kontrolowany sposób przyjmować bo nie będzie miał cię obsłużyć w sklepie niedługo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

Nie bardzo.

Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

A setki lub miliony? a Azji? biurokracja europejska? 

dlatego:

nie byłoby wiążące ponieważ ani nie było konkretne i proste dla głosującego, ani też nie było formułowane przez prawników.

po prostu czysta wydmuszka aby osoby czytające te pytania zapamiętały za czym jest PiS a za czym opozycja -> taka zwykła przypominajka a nie żadne referendum. 

legalna broszurka kampanijna, którą nie obejmuje ciszą wyborczą.

 

Jesteś niepoważny i brakuje Ci logiki. Żeby przyjąć miliony, najpierw musisz przyjąć tysiące.

Pytania formułowane są dla wszystkich ludzi (tych prostszych też) - nie dla elitarnego forum :) które jak widać przespało okazję :) 

A co do prawników, to każdy Ci powie, że najbardziej istotne jest to co pominięto, a nie napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, starYfaN napisał(a):

Ale szwajcaria im się marzy :) To prawie jak stwierdzenie, że pospolite ruszenie nie "zrobi skoku na kasę". 

Dobrze wiesz, że na takie referendum jakie zrobił PiS to w Szwajcarii nikt by się nie zdecydował. Wszystkie pytania były zbyt ogólne - nawet jak się dobrze zastanowisz to to odnośnie wieku emerytalnego również.

Co więcej - tak naprawdę oprócz czystej propagandy nie było żadnej uczciwej dyskusji wokół tych pytań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał(a):

Jesteś niepoważny i brakuje Ci logiki. Żeby przyjąć miliony, najpierw musisz przyjąć tysiące.

Pytania formułowane są dla wszystkich ludzi (tych prostszych też) - nie dla elitarnego forum :) które jak widać przespało okazję :) 

A co do prawników, to każdy Ci powie, że najbardziej istotne jest to co pominięto, a nie napisano.

Ależ Cie dupa boli. Demokratycznie ludzie zdecydowali gdzie mają takie pseudo referenda. Brak głosu w tym przypadku to też zagłosowanie. Płacz więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ely3 napisał(a):

Cytujesz moją wypowiedż w temacie Senatu i podajesz dane dot Sejmu? Aż tak kiepsko u Ciebie w nocy z czytaniem?

Moj blad, nie kazdy jest nieomylny!

1 godzinę temu, ely3 napisał(a):

 

https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/senat/kandydat/29616/72/2745704

Tu masz swoją bezpartyjną niby a tak naprawdę członkinie Pisu. Dość specyficzna bezpartyjność.. Bezpartyjni to byli ludzie Pisu, którzy mieli udawać opozycje

No czyli mieli pojedynczych ludkow z PiS, PO, PSL

Gdzie oni 'mieli udawac opozycje'? Haslem 'mozemy wspolpracowac z kazdym?'

I zajebisty manewr z ta babka, zeby w okregu gdzie PiS ma wyniki powyzej sredniej dawac ja jako agenta w BS zeby stracila miejsce w senacie (w 2019 54% w tym  roku 38%) - dobrze ze to rozgryzles, jestesmy bezpieczni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.