Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, julekstep napisał(a):

ciekawe jaki miał wynik w Białołęce

A to jeszcze Warszawa czy już obwarzanek?

Teraz, DRK napisał(a):

łgarzy ma też miejsce Donald.

Nie jestem fanem Tuska. Daleko mi wręcz do niego ale wymaganie od niego by pojechał do Brukseli dziś kiedy nie jest jeszcze w rządzie to odklejenie wyższego lotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał(a):

 

Nie jestem fanem Tuska. Daleko mi wręcz do niego ale wymaganie od niego by pojechał do Brukseli dziś kiedy nie jest jeszcze w rządzie to odklejenie wyższego lotu

Przecież to nie chodzi o latanie do Brukseli.

Chodzi o to że publicznie uroczyście coś przysięgał. A teraz się okazuję że te przysięgę złamie. Raczej nie darzy się takich ludzi sympatią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał(a):

Przecież to nie chodzi o latanie do Brukseli.

Chodzi o to że publicznie uroczyście coś przysięgał. A teraz się okazuję że te przysięgę złamie. Raczej nie darzy się takich ludzi sympatią 

Hahahaha, trzeba było głosować na Morawieckiego. Przez takich jak ty Tusk będzie rządził. Lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ely3 napisał(a):

Korwin będzie trzeci najpewniej na swojej liście. Blamaż kompletny odklejonego człowieka. Konfa robi błąd nie odcinając się od niego bo to jest taka kotwica dla nich ,że szok

Bosak w zeszłym tygodniu otwarcie liczył w Zetce, że Korwin przepadnie w tych wyborach i będzie można go pogonić.

Więc chyba można zaczynać tę operację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pepis21 napisał(a):

Jak myślicie kolejne wybory parlamentarne za rok czy za dwa lata?

Raczej kiepsko na dłuższą metę wyobrazić sobie koalicję KO-Lewica-3D. PiS natomiast wiadomo, że rządu mniejszościowego nie utworzy a o koalicję ciężko im będzie z kimkolwiek.

Z badań opinii publicznej wynika, że nawet 20 proc. wyborców PO nie ufa Tuskowi. Poza tym ma duży elektorat negatywny. Dla mnie, jako członka PSL, najlepszym kandydatem na premiera jest nasz lider, Władysław Kosiniak-Kamysz

🍿

2 minuty temu, jack napisał(a):

Hahahaha, trzeba było głosować na Morawieckiego. Przez takich jak ty Tusk będzie rządził. Lol

Ja tam oddałem głos w zgodzie ze swoim sumieniem

DSC_3114-1.thumb.jpg.a46baf3122d5125ed90f0a2121b3fc69.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DRK napisał(a):

Właściwie to to samo, ale ta koalicja to będzie taka:

1. PO

2.Nowoczesna

3.IPL

4.Zieloni

5.Agrounia

6.Polska 2050

7.PSL

8. SLD

9.Biedroń i jego chłopaki

10. Razem

11. I Giertych na dokładkę.

Całe szczęście dla powyższej jedynastki, że PiS monstrualnie rozbudował urzędniczo-ministerialny aparat ucisku, to może wystarczy im posad. Choć nie sądzę.

Tego KPO to może nie wystarczyć na pierwszy strzał :) Tak czytam i Hołownia wygrał, Kosiniak wygrał, rudy wygrał, Czarzasty wygrał, Giertych też już wygrał. I jeszcze, że PIS musi nauczyć się przegrywać :) Tylko jak się już z powrotem podzielą, to te 8 i 9 % wygrane będą miały znaczenie, jak ten śmietnik polityczny przejedzie na jednej furmance 4 lata :) 

Wyjątkowa desperacja podyktowana lizaniem lizaka przez szybę, to jedno, ale tutaj po 8 letnim celibacie każdy będzie sobie chciał .............

Najpierw chyba jednak samych siebie (ale tylko trochę), a potem to już wiadomo kogo. 

Jakby tam jeszcze Korwin dołączył, to taka koalicja ma mój głos, bo wszystko będzie jak zawsze, ale może chociaż (z Korwinem na pewno) na wesoło :) 

W sumie Polska zawsze pospolitym ruszeniem stała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał(a):

Z badań opinii publicznej wynika, że nawet 20 proc. wyborców PO nie ufa Tuskowi. Poza tym ma duży elektorat negatywny. Dla mnie, jako członka PSL, najlepszym kandydatem na premiera jest nasz lider, Władysław Kosiniak-Kamysz

Myślałem, że ze zdjęciem prezerwatywy poczekają chociaż do pełnych wyników :)

10 minut temu, fluber napisał(a):

Ja tam oddałem głos w zgodzie ze swoim sumieniem

Raczej hipotetyczną obiecaną grubością portfela. Myślę, że nagroda w niebie z odroczoną zapadalnością, ma większy % szans na spełnienie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mcreativo napisał(a):

Fajnie, że Petru wszedł. Były debaty z Mentzenem, teraz czekam na koalicyjne debaty z Zandbegiem :P 

A ogólnie spoko, bo raczej, żadne krzywe podnoszenie podatków z Lewicy nie wejdzie, zwłaszcza z wetującym Dudą.  

 

Jak sobie pomyślę że każda partia koalicyjną musi poprzeć ustawę i jeszcze Duda ma jej nie zawetować to może być wesoło w przyszłym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

Jak sobie pomyślę że każda partia koalicyjną musi poprzeć ustawę i jeszcze Duda ma jej nie zawetować to może być wesoło w przyszłym roku

Myślę, że oni sa dość mocno zjednoczeni anty-PiS-em i w wielu kwestiach się dogadają, np chcą jakoś uwalić TVP poza ustawowo.

Natomiast, niczego rewolucyjnego nie zrobią i o to chodzi, niech politycy po prostu nie szkodzą, a ja się cieszę, że ociepli się wizerunek Polski zwłaszcza w UE i zawsze łatwiej będzie się z czymś dogadać, mimo że każdy ma jakieś swoje interesy. PiS totalnie odizolował się od wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mcreativo napisał(a):

Fajnie, że Petru wszedł. Były debaty z Mentzenem, teraz czekam na koalicyjne debaty z Zandbegiem :P 

A ogólnie spoko, bo raczej, żadne krzywe podnoszenie podatków z Lewicy nie wejdzie, zwłaszcza z wetującym Dudą.  

 

No bo PO to nie podnosiło podatków :) 

Chłopaki - przecież to jest koalicja koryto + Nie miejcie złudzeń. Najłatwiej będzie podnieść podatki na początku - zrzucając winę na to co zrobił PiS i tak zapewne będzie. W sumie nie ma się co dziwić bo PiS zostawia budżet z dziurą budżetową na poziomie 165 mld przy czym budżet nie zakłada utrzymania jakichkolwiek tarcz ochronnych. Z tarczami pewnie będzie ponad 200 mld. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał(a):

Najłatwiej będzie podnieść podatki na początku

Plus jest taki, że wchodzimy w cykl wyborów, samorządowe, parlament europejski i zakończone wyborami prezydenckimi w 2025. Więc jest szansa. A poza tym to nie podatki a inflacja ostatnio najbardziej łupiła Polaków i według mnie to był jeden z głównych powodów dla których PiS przegrał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fluber napisał(a):

Jak sobie pomyślę że każda partia koalicyjną musi poprzeć ustawę i jeszcze Duda ma jej nie zawetować to może być wesoło w przyszłym roku

Tak jest. A jeszcze pamiętajmy , że  już zaraz na wiosnę wybory samorządowe + nieco później walka o prawo do spokojnej politycznej starości (wybory do eurozgromadzenia). Pole manewru do dzialania nowej władzy będzie dość nikłe. 

14 minut temu, LAF napisał(a):

Dobrze było by aby premier był z tej trzeciej partii koalicyjnej 

 

Której trzeciej partii? Bo w tej koalicji będzie ich ~10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, memento1984 napisał(a):

mi wyszlo cos takiego (~19:40, 10/16/23):

      198 152 65 25 20
Siedziba OKW: ilosc mandatow: okreg: PIS KO 3D Lewica Konf
Legnica 12 1 5 4 1 1 1
Wałbrzych 8 2 3 4 1 0 0
Wrocław 14 3 4 6 2 1 1
Bydgoszcz 12 4 4 5 2 1 0
Toruń 13 5 5 4 2 1 1
Lublin 15 6 8 3 2 1 1
Chełm 12 7 8 2 1 0 1
Zielona Góra 12 8 4 5 2 1 0
Łódź 10 9 3 5 1 1 0
Piotrków Trybunalski 9 10 6 2 1 0 0
Sieradz 12 11 6 3 2 1 0
Chrzanów 8 12 5 2 1 0 0
Kraków 14 13 5 5 2 1 1
Nowy Sącz 10 14 7 1 1 0 1
Tarnów 9 15 5 2 2 0 0
Płock 10 16 6 2 2 0 0
Radom 9 17 6 2 1 0 0
Siedlce 12 18 7 2 2 0 1
Warszawa 20 19 4 9 3 3 1
Warszawa 12 20 4 4 2 1 1
Opole 12 21 4 5 1 1 1
Krosno 11 22 7 2 1 0 1
Rzeszów 15 23 9 3 2 0 1
Białystok 14 24 7 3 3 0 1
Gdańsk 12 25 3 6 2 1 0
Słupsk 14 26 4 6 2 1 1
Bielsko-Biała 9 27 4 3 1 0 1
Częstochowa 7 28 3 3 1 0 0
Gliwice 9 29 3 4 1 1 0
Rybnik 9 30 4 3 1 0 1
Katowice 12 31 4 5 1 1 1
Sosnowiec 9 32 3 3 1 2 0
Kielce 16 33 9 3 2 1 1
Elbląg 8 34 4 3 1 0 0
Olsztyn 10 35 4 4 2 0 0
Kalisz 12 36 5 3 2 1 1
Konin 9 37 4 2 2 1 0
Piła 9 38 3 4 2 0 0
Poznań 10 39 2 5 2 1 0
Koszalin 8 40 3 4 1 0 0
Szczecin 12 41 4 6 1 1 0

Cos sie zmienilo, czy to nadal tak wyglada? 43% mandatow z 36% glosow :P 

1 godzinę temu, jack napisał(a):

Nie takiej możliwości. PISa teraz 36% a jeszcze spadnie bo zostały same okręgi z przewagą PO

to tak jak liczyc glosy w kalifornii i zacierac rece, ze bedzie jeszcze lepiej dla demokratow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, julekstep napisał(a):

szczerba tyle pokolen w wawie ze widac ten chów wsobny 😋

 

14 minut temu, Sebastian napisał(a):

No bo PO to nie podnosiło podatków :) 

Chłopaki - przecież to jest koalicja koryto + Nie miejcie złudzeń. Najłatwiej będzie podnieść podatki na początku - zrzucając winę na to co zrobił PiS i tak zapewne będzie. W sumie nie ma się co dziwić bo PiS zostawia budżet z dziurą budżetową na poziomie 165 mld przy czym budżet nie zakłada utrzymania jakichkolwiek tarcz ochronnych. Z tarczami pewnie będzie ponad 200 mld. 

z tymi podatkami czyste zloto, plus premier tusk to mozna spokojnie isc o zaklad ze jego glownym motywem przewodnim bedzie tragedia jaka zadtal po rzadach pis, tutaj nawet to sławetne kpo ludowi nie pomoże... znaczy bankierom, ziomalom to tak, ale tylko na nich starczy😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, memento1984 napisał(a):

Cos sie zmienilo, czy to nadal tak wyglada? 43% mandatow z 36% glosow :P 

Zmieniło się, PiS już ma tylko 195 mandatów.

KO + 3D = 222, a z PiS-u weszli  Kukiz, Ścigaj Kuźmiuk i pewnie jeszcze paru podejrzanych skoczków się znajdzie.  Teoretycznie mogłoby się zacząć przekupywanie w drugą stronę plus pojedyńcze osoby z Lewicy, ale raczej wątpie w taki scenariusz, chyba, że lewica będzie się stawiać w negocjacjach. Generalnie fajnie, że Lewica ma coraz słabszą kartę.

Edit: właśnie Lewica odebrała jeden mandat 3D. KO + 3D = 221, ale może jeszcze jeden mandat PiS-owi uda się zabrać.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.