Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ely3 napisał(a):

Piszesz ,że skoro ludzi stać na płącenie takiego czynszu to ne powinno się tego regulować. Sęk w tym ,ze Państwo już reguluje koszta kredytu. Tworzy wakacje kredytowe.

I co do zasady jest to bardzo dobrze bo banki są silniejszą stronę. Gdyby miały swobodę działania to mielibysmy wolną amerykankę ala Provident.

Więc skoro jedna strona równiania nie działa wg warunków rynkowych to dokładnie to samo powinno się dziać z najemcami.

Wynajmujący ma silniejsza pozycją bo mieszkanie jest potrzebą i nie można zostawiać tego bez regulacji jak obecnie bo to prowadzi do chorych wynaturzeń

Więc tak dla mnie jest hipokryzją pisanie ,ze nie moze się państwo wtrącać w układ najemca - właściciel mieszkania bez pisania ,ze powinno też przestać się wtrącać w układ bank-pożyczkobiorca.

OBowiązkiem Państwa jest chronić obywatela. I robi to w rozmowach z bankami ale kompletnie olewa to w układzie wynajmu. Choć to najemcy są biedniejsi i słabsi.

No właśnie - państwo reguluje koszta kredytu.. Więc na tej samej zasadzie powinno regulować maksymalną kwotę czynszu

 

Chcesz wynajmować to ok ale skoro wziałeś kredyt na mieszkanie który jest dotowany przez Pańśtwo to mozesz maksymalnie ustawić czynsz na poziomie połowy raty. Ni złotówki więcej

Przestań wiecznie pieprzysz o bólu dupy bo zacznę się zastanawiać czy masz tak ubogie i ograniczone myślenie

Nie wiem jakim trzeba być zaślepionym człowiekiem by nie zauważać ,ze Polska dotuje ci kredyt ustawiając chore ujemne stopy procentowe. Zmuszając banki do pewnych zapisów w umowach. Pozwalając na wakacje kredytowe a jednocześnie nie reguluje czynszu

Czynsze muszą być ustawione na poziomie od 50-66% tego co płacisz w racie. I igdy nie powinny być więcej dopóki to Państwo reguluje raty kredytu

Ekonimista z Ciebie to jak z dupy trąba. Twoja rata nie wzrosła ci o 50% tylko wciąz jest zanizona o 50%. Kredyt hipoteczny powinien mieć raty o jakieś 6-7 % wyższe bo stopa w banku powinna wynosić nie 6% jak obecnie ale ok 11 a pewnie i więcej bo obecnie inflacja jest sztucznie zaniżana.

A jeszcze do tego bank nie może sobie wpisywać wielu klauzul. 

Nie płacisz rynkowych kosztów kredytu bo Państwo postanowiło je zaniżyć . I jeszcze do tego ciągle tworzy programy typu kredyt 2% , który skutkuje chorym wzrostem cen mieszkań. Kosztuje ogromne pieniądze i robi dobrze wąskiej grupie ludzi kosztem reszty społeczeńśtwa.

Az tak jesteś zaślepiony ,ze nie dostrzegasz tego?

Rozumiem że wiesz jaki czynsz biorę i że jestem wynaturzeniem i tworzę patologie 

 

Moje mieszkanie wynajmuję po cenach rynkowych i nie korzystam z wakacji, dopłat bo żadne mi nie przysługują. Nie jestem zwolennikiem kredytu 2% ani wakacji. Nie ja ustalam ceny mieszkań i nie ja ustalam średnią wysokość czynszu. 

Druga sprawa to ja kredyt nadplacam a nie opóźniam spłatę  

I nie, nie jestem ekonomistą. Natomiast to co piszesz to debilizmy 

Kredyt kosztuje tyle, ile bank za niego chce, do tego płacę od tego podatki więc daleko mi do złodzieja o jakiego mnie podejrzewasz  

Kolejna sprawa to regulacje. Jeśli państwo któregoś pięknego dnia zechce to uregulować to niestety ale najbardziej odczują to wynajmujący. 

Ceny ustalają duże firmy skupujące mieszkania 

ja chcę tylko spłacić kredyt i zostawić coś dzieciom 

9 minut temu, fluber napisał(a):

Serio nie wiesz gdzie?

No przecież wrzuciłem że wzrosty cen za wynajem są nieproporcjonalnie większe 

A czy to moja wina że są większe? Czy ja reguluję rynek? 

Ja czynsz podniosłem jedynie o kwotę którą mi spółdzielnia podwyższyła plus jeszcze trochę za dużą zwyżkę raty bo mam lokatorów od 4 lat i jestem bardzo zadowolony ze współpracy 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3

jedno pytanie. cały czas mówisz jak to ograniczenia narzucone przez Państwo zmuszają Banki do niskiego oprecentowanie i inaczej było by jak w Provident. Skoro tak to dlaczego oprocentowanie w Bankach jest zdecydowanie niższe niż ten narzucony limit? (dotyczący też parabanków). 

Link : https://www.totalmoney.pl/artykuly/maksymalne-oprocentowanie-kredytu-ile-wynosi-dowiedz-sie-jaki-jest-limit-oprocentowania-kredytow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, josephnba napisał(a):

Rozumiem że wiesz jaki czynsz biorę i że jestem wynaturzeniem i tworzę patologie 

PRzecież sam powiedziałeś ,ze bierzesz większy niż płacisz ratę kredytu i możesz nawet odłożyć. Więc tak to jest wynaturzenie bo Państwo tak samo jak reguluje Twój kredyt tak samo powinno regulować rynek czynszowy. 

Sytuacja w której zaniża raty kredytu mega sztucznie i pozwala by ludzie zarabiali na tych najbiedniejszych , którzy musza wynająć jest nie do zaakceptowania.

6 minut temu, Gregorius napisał(a):

jedno pytanie. cały czas mówisz jak to ograniczenia narzucone przez Państwo zmuszają Banki do niskiego oprecentowanie i inaczej było by jak w Provident. Skoro tak to dlaczego oprocentowanie w Bankach jest zdecydowanie niższe niż ten narzucony limit? (dotyczący też parabanków).

Bo sobie przypomnij jak to wyglądało zanim wprowadzono te limity. Jak wyglądały chwilówki czy PRovident gdzie RSO czasami bywało i 800% rocznie a ludzie którzy brali 10 tys chwilówki po3 miesiącach tracili mieszkania

Teraz sie pilnują bo mają limity 

57 minut temu, josephnba napisał(a):

Kredyt kosztuje tyle, ile bank za niego chce, do tego płacę od tego podatki więc daleko mi do złodzieja o jakiego mnie podejrzewasz  

Ty cały czas niczego nie pojmujesz. Państwo ustawiło sztucznie niskie raty kredytu. Inflacja jest ponad 10 % i NBP powinno mieć stopy powyżej inflacji a nie ponizej

I bardzo dobrze ,że Państwo chroni obywatela w starciu z bankami. Że ogranicza ich prawnie i systemowo. Ale dokładnie te samy zasady ochrony powinny obowiązywać najemców

Skoro Ty masz oprocentowanie kredytu kilka procentów ponizej inflacji to najemca odpowiednio powinien płacić mniej. Tak pi razy drzwi Twój kredy jest 50% niższy niż powinien być. I dokładnie o taki sam procent powinno się ustawić czynsze. Czynsze powinny być mniej więcej 50-60% Twojej raty kredytu . Albo inaczej średniej raty kredytu w danym mieście. Bo nie da się tego inaczej ustawić

Godzinę temu, josephnba napisał(a):

Kolejna sprawa to regulacje. Jeśli państwo któregoś pięknego dnia zechce to uregulować to niestety ale najbardziej odczują to wynajmujący.

I bardzo dobrze ,że to odczują bo na razie to reszta społeczeńśtwa ponosi koszty tego ,ze oni sobie wzięli kredyt. Jak na razie to Państwo zamiast dać pieniądze samorzadom na budowy mieszkań komunalnych to woli dbać o interes wąskiej grupy kredytobiorców

Te wszystkie utyskiwania frankowiczów choć każdy z nich wcześniej kilka płącił niższe raty niż by płacił kredyt złotówkowy. Teraz jako jedyni mają wakacje od płacenia 

Wyjaśnij mi czemu cały kraj ma pomagać tym co wzięli kredyty? a nie własnie tym co najmują mieszkanie? Nie tym którzy właśnie uciekli z Ukrainy itp

Najemcy sa jak na razie bici podwójnie bo nie dość ,że w pewnym stopniu dokladają się Tobie do kredytu to potem jeszcze musza płacić zawyżone opłaty za mieszkanie. Sytuacja w której czynsz przewyższa ratę kredytu jest sytuacją zła i pokazuje słabość państwa w tym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ely3 napisał(a):

Bo sobie przypomnij jak to wyglądało zanim wprowadzono te limity. Jak wyglądały chwilówki czy PRovident gdzie RSO czasami bywało i 800% rocznie a ludzie którzy brali 10 tys chwilówki po3 miesiącach tracili mieszkania

Pamiętam. Ale to nie to było najważniejsze. Raczej ta cześć ze Banki dają kredyty dużo poniżej ograniczeń. Wiec skąd pomysł że gdyby nie było ograniczeń to Banku podniosły by oprocentowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ely3 napisał(a):

PRzecież sam powiedziałeś ,ze bierzesz większy niż płacisz ratę kredytu i możesz nawet odłożyć. Więc tak to jest wynaturzenie bo Państwo tak samo jak reguluje Twój kredyt tak samo powinno regulować rynek czynszowy. 

Sytuacja w której zaniża raty kredytu mega sztucznie i pozwala by ludzie zarabiali na tych najbiedniejszych , którzy musza wynająć jest nie do zaakceptowania.

Bo sobie przypomnij jak to wyglądało zanim wprowadzono te limity. Jak wyglądały chwilówki czy PRovident gdzie RSO czasami bywało i 800% rocznie a ludzie którzy brali 10 tys chwilówki po3 miesiącach tracili mieszkania

Teraz sie pilnują bo mają limity 

Ty cały czas niczego nie pojmujesz. Państwo ustawiło sztucznie niskie raty kredytu. Inflacja jest ponad 10 % i NBP powinno mieć stopy powyżej inflacji a nie ponizej

I bardzo dobrze ,że Państwo chroni obywatela w starciu z bankami. Że ogranicza ich prawnie i systemowo. Ale dokładnie te samy zasady ochrony powinny obowiązywać najemców

Skoro Ty masz oprocentowanie kredytu kilka procentów ponizej inflacji to najemca odpowiednio powinien płacić mniej. Tak pi razy drzwi Twój kredy jest 50% niższy niż powinien być. I dokładnie o taki sam procent powinno się ustawić czynsze. Czynsze powinny być mniej więcej 50-60% Twojej raty kredytu . Albo inaczej średniej raty kredytu w danym mieście. Bo nie da się tego inaczej ustawić

I bardzo dobrze ,że to odczują bo na razie to reszta społeczeńśtwa ponosi koszty tego ,ze oni sobie wzięli kredyt. Jak na razie to Państwo zamiast dać pieniądze samorzadom na budowy mieszkań komunalnych to woli dbać o interes wąskiej grupy kredytobiorców

Te wszystkie utyskiwania frankowiczów choć każdy z nich wcześniej kilka płącił niższe raty niż by płacił kredyt złotówkowy. Teraz jako jedyni mają wakacje od płacenia 

Wyjaśnij mi czemu cały kraj ma pomagać tym co wzięli kredyty? a nie własnie tym co najmują mieszkanie? Nie tym którzy właśnie uciekli z Ukrainy itp

Najemcy sa jak na razie bici podwójnie bo nie dość ,że w pewnym stopniu dokladają się Tobie do kredytu to potem jeszcze musza płacić zawyżone opłaty za mieszkanie. Sytuacja w której czynsz przewyższa ratę kredytu jest sytuacją zła i pokazuje słabość państwa w tym zakresie

Biorę więcej niz mam ratę bo jak wspomniLem z racji potężnego wkładu własnego i historii kredytowej w tym banku (drugi hipoteczny) rata jest mała w stosunku do tego co płaciłem choćby za dom w którym mieszkam a minęło parę lat 

Czyli idąc twoim rokiem rozumowania za 1.5 roku kiedy spłacę kredyt powinienem za darmo udostępniać mieszkania komuś bo go nie stać? 

I co ku.rwa jeszcze? 

Może mam przy okazji im rachunki opłacać? 

 

Jeśli coś komis wynajmujesz, nie ważne czy mieszkanie czy samochód, chcesz wyjść na tym na plus. 

A że tobie się wydaje niesprawiedliwe że stopy są niższe niż powinny, co mnie to obchodzi. Ja nikogo nie okradłem ani nie zapłaciłem za mieszkanie poniżej jego wartości ustalonej przez dewelopera 

Zwróć się z tym do państwa a nie atakujesz ludzi bo "śmią" mieć drugie mieszkanie. Mam i chu.j ci do tego 

A z tymi Ukraińcami to popłynąłeś bo akurat uchodźcy mają zajebiście dużo ulg, dodatków i udogodnień. Często zdecydowanie więcej niż obywatele polscy. Co w wielu z nich budzi gniew. We mnie nie, bo uważam że zasługują na pomoc, ale ta pomoc nie może być bezgraniczna, bo zrobimy sobie to co Niemcy z Turkami 

Mnie też kiedyś nie bylo stać na dom, miałem kawalerkę, potem przeprowadziłem się do Warszawy i zanim kupiłem działkę i wybudowałem dom też mieszkałem zna wynajmie

I płaciłem tyle ile oczekiwał rynek i wynajmujący. Nie płakałem że muszę płacić 1600 i jeszcze odkładać na budowę domu 

Brałem dodatkowe zlecenia i w 2023 mam dwie nieruchomości i trzecią w planach bo chcę dać coś dzieciom 

Przeszkadza ci tom podaj mnie do skarbówki, może coś znajdą i ku twojej uciesze zabiorą mi dom  

Z tym że niekoniecznie 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fluber napisał(a):

Jakbyś teraz był w takim samym wieku co wtedy i teraz brał dodatkowe zlecenia to miałbyś na wynajem.

Miałbym 

Pytam po raz kolejny

Czy to ja reguluję wysokość stop procentowych? Oprocentowania w bankach? Średniej wysokości czynszu w spółdzielniach? Kogoś okradłem? 

 

Ja też bym chciał żeby Mustang, którego sobie upatrzyłem kosztował 50 tyś a nie 150000

Ale nie kosztuje. Mam z tego powodu płakać że mnie w tej chwili nie stać? 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Pablo81 napisał(a):

@fluber jako kołcz i osoba występująca publicznie jakbyś uszeregowal uczestników debaty, biorąc pod uwagę ich zdolności krasomówcze, występowania publicznie, przekazywania treści itp.?

Bez patrzenia w program wyborczy.

Nie znam tego ostatniego ziomka, ale moim zdaniem:

1. Tusk

2. Morawiecki

3. Bosak

4. Hołownia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fluber napisał(a):

Nie znam tego ostatniego ziomka, ale moim zdaniem:

1. Tusk

2. Morawiecki

3. Bosak

4. Hołownia 

Abstrahując od programu, to Bosaka się dobrze słucha. Ma charyzmę, zawsze jest opanowany, potrafi poradzić sobie z prowadzącym.

Mati to trochę skrzyżowanie niedzielnego kazania z nudnym wykładem. Za bardzo mechaniczny. 

Donka już trochę czas posunął jednak.

A jak myślisz, dlaczego Jaro nam nie pomlaska, tylko wystawił Morawieckiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Abstrahując od programu, to Bosaka się dobrze słucha. Ma charyzmę, zawsze jest opanowany, potrafi poradzić sobie z prowadzącym.

Mati to trochę skrzyżowanie niedzielnego kazania z nudnym wykładem. Za bardzo mechaniczny. 

Donka już trochę czas posunął jednak.

A jak myślisz, dlaczego Jaro nam nie pomlaska, tylko wystawił Morawieckiego?

Aż dziwne, że wystawili do takiej debaty tylko premiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Abstrahując od programu, to Bosaka się dobrze słucha. Ma charyzmę, zawsze jest opanowany, potrafi poradzić sobie z prowadzącym.

Mati to trochę skrzyżowanie niedzielnego kazania z nudnym wykładem. Za bardzo mechaniczny. 

Donka już trochę czas posunął jednak.

A jak myślisz, dlaczego Jaro nam nie pomlaska, tylko wystawił Morawieckiego?

Ciekawe zdanie o bosaku bo dla mnie to trochę taki npc

Bo jaro to szeregowy poseł. Zdecydowanie to premier powinien uczestniczyć w debacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.