Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, julekstep napisał(a):

fakt - powinienem napisać przeżywałeś (przynajmniej jeśli chodzi o Jolkę bo Krysie to tu i ówdzie ciągle przywołujesz :))

teraz ci serwują nowe 'afery' więc przeżywasz Wawrzyka

NALEŻY ROZWIĄZAĆ PIS!

Nie umiesz w ironię 

A na głupka nie wyglądasz co z całą odpowiedzialnością stwierdzam 

7 minut temu, fluber napisał(a):

Przecież 7 osób na zarzuty, główny podejrzany został aresztowany w kwietniu - jaka bezkarność masz w tym przypadku na myśli?

I to oczywiście załatwia sprawę, 7 osób zamkniętych 8 lat podobnych afer się znosi 

 

A ile osób ma zarzuty za finansowanie handlarza bronią?

Ile osób ma zarzuty za wybory Sasina? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, julekstep napisał(a):

czyli dowiedziałeś się ale nie wiesz

okej

Clue jest takie ze podałeś mi jakiegoś typa , który przedstawia podobne poglądy co do polityki imigracyjnej co PiS, a z tego co wiem też nie jesteś za wpuszczaniem do Polski byle kogo, prawda ? dlaczego wiec jesli chodzi o Holandię, jesteś przeciwny typowi który prezentuje dokładnie te same poglady co do imigrantów ? 
 

Ten kolo chce ograniczyć imigrację i zabierać prawa do pobytu tutaj kryminalistom, bo imigranci sprawiają w Holandii dużo więcej problemów niż nie-imigranci, no i jako przykład takich złych imigrantów wymienił też kiedyś Polaków, no i moim miał jednak trochę racji. Wiec nie zgadzasz się z tym, że część Polaków którzy wyjeżdżają do Holandii czy Anglii to patusy, czy o co chodzi? Bo ja się z tym zgadzam, część przynosi nam rzeczywiście tylko wstyd, choć spora większość raczej grzecznie i ciężko pracuje i próbuje uczciwie się dorobić, a są np. Na każdym kroku dymani przez agencje pracy. Wiec tak, Geert to populista i kij mu w oko za szufladkowanie Polaków, ale on też z tego co czytałem mówi ze nie ma nic przeciwko uczciwie żyjącym imigrantom. Dla mnie właśnie dużo dużo większym problemem dla Polaków są te nieuczciwe agencje pracy tutaj, a nie jakiś krzykacz populista pokroju korwina-mikke. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał(a):

Pytasz czemu randomowy urzędnik jakich są dziesiątki tysięcy reprezentuje partie mniej niż ministrowie? Serio?

Jaki randomowy urzędnik? wiceminister? ich są dziesiątki tysięcy? Wszyscy poniżej ministra mogą kraść bo nie reprezentują partii? Dziwne macie zasady moralne w tym pisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, josephnba napisał(a):

 

I to oczywiście załatwia sprawę, 7 osób zamkniętych 8 lat podobnych afer się znosi 

No raczej aresztowanie sprawców przestępstwa i postawienie zarzutów powinno załatwić sprawę. 

Piszemy o tej aferze czy o mitycznych 8 latach afer, a gdy przychodzi co do czego to nie ma argumentów?

6 minut temu, josephnba napisał(a):

 

A ile osób ma zarzuty za finansowanie handlarza bronią?

Ile osób ma zarzuty za wybory Sasina? 

 

Finansowanie handlarza bronią to kupno od firmy respiratorów w środku pandemii gdy Polacy padali jak muchy z powodu ich braku bez dokładnego sprawdzenia dostawcy. Afera polega na tym że nie rozpisali przetargu który mieli rok rozstrzygać?

Afery pandemiczne to żadne afery, tam była jedna wielka panika i działano w pośpiechu i pod duża presją. Jako strażak powinieneś takie rzeczy rozumieć.

1 minutę temu, jack napisał(a):

Jaki randomowy urzędnik? wiceminister? ich są dziesiątki tysięcy? Wszyscy poniżej ministra mogą kraść bo nie reprezentują partii? Dziwne macie zasady moralne w tym pisie. 

To nie wiceminister ma zarzuty tylko jeden z jego podwładnych. 

Nigdzie nie napisałem że mogą kraść, na takim poziomie dyskutuj sobie z innymi lewaszczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Clue jest takie ze podałeś mi jakiegoś typa , który przedstawia podobne poglądy co do polityki imigracyjnej co PiS, a z tego co wiem też nie jesteś za wpuszczaniem do Polski byle kogo, prawda ? dlaczego wiec jesli chodzi o Holandię, jesteś przeciwny typowi który prezentuje dokładnie te same poglady co do imigrantów ? 
 

Ten kolo chce ograniczyć imigrację i zabierać prawa do pobytu tutaj kryminalistom, bo imigranci sprawiają w Holandii dużo więcej problemów niż nie-imigranci, no i jako przykład takich złych imigrantów wymienił też kiedyś Polaków, no i moim miał jednak trochę racji. Wiec nie zgadzasz się z tym, że część Polaków którzy wyjeżdżają do Holandii czy Anglii to patusy, czy o co chodzi? Bo ja się z tym zgadzam, część przynosi nam rzeczywiście tylko wstyd, choć spora większość raczej grzecznie i ciężko pracuje i próbuje uczciwie się dorobić, a są np. Na każdym kroku dymani przez agencje pracy. Wiec tak, Geert to populista i kij mu w oko za szufladkowanie Polaków, ale on też z tego co czytałem mówi ze nie ma nic przeciwko uczciwie żyjącym imigrantom. Dla mnie właśnie dużo dużo większym problemem dla Polaków są te nieuczciwe agencje pracy tutaj, a nie jakiś krzykacz populista pokroju korwina-mikke. 

"Did you lose your job to a Pole, a Bulgarian, a Romanian, or any other Central or Eastern European? We would like to hear about it," it says on the website Hotline Central and Eastern Europeans. 

więc narracja nie dotyczyła raczej tylko 'kryminalistów' :)

no ale dobra -> piszesz że dla Polaków w NE większym problemem są nieuczciwe agencje pracy niż ten kolo i... zapewne masz rację!

ja z kolei piszę że dla mojego portfela/dobrobytu nieporównywalnie większym problemem jest nepotyzm w SSP niż jakaś afera z dupy (i wyśmiewam reakcje w stylu 'TERAZ TO PIS MUSI UPAŚĆ') i wg. Ciebie jest to żenujące podejście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, julekstep napisał(a):

"Did you lose your job to a Pole, a Bulgarian, a Romanian, or any other Central or Eastern European? We would like to hear about it," it says on the website Hotline Central and Eastern Europeans. 

więc narracja nie dotyczyła raczej tylko 'kryminalistów' :)

no ale dobra -> piszesz że dla Polaków w NE większym problemem są nieuczciwe agencje pracy niż ten kolo i... zapewne masz rację!

ja z kolei piszę że dla mojego portfela/dobrobytu nieporównywalnie większym problemem jest nepotyzm w SSP niż jakaś afera z dupy (i wyśmiewam reakcje w stylu 'TERAZ TO PIS MUSI UPAŚĆ') i wg. Ciebie jest to żenujące podejście

Ale wyjaśnij mi, proszę, dlaczego przywołujesz do dyskusji kolesia, na którego RA nie głosował, ani go nie popiera, tak jak Ty PiS? Bo nie łapie , jaki to ma związek. Pomóż zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ernie9005 napisał(a):

Zwłaszcza w państwie, w którym skazani sądownie politycy piastują stanowiska ministrów.

Nic dziwnego skoro rozstrzygają sędziowie którzy chwilę wcześniej "pomagali" kolegom z solidarności ustrzec się przed śmiercią z rąk komunistów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fluber napisał(a):

Finansowanie handlarza bronią to kupno od firmy respiratorów w środku pandemii gdy Polacy padali jak muchy z powodu ich braku bez dokładnego sprawdzenia dostawcy. Afera polega na tym że nie rozpisali przetargu który mieli rok rozstrzygać?

Szczególnie że oficjalny dostawca mówił że nikt nawet nie zwrócił się z zapytaniem o kupno i można było sprowadzić. Tak samo jak maseczki nie nadające się do niczego kupowane od firm powiązanych z PIS zakładanych 1 przed zamówienia. Itd. Nie wiem jak trzeba mieć wyprany mózg żeby nie widzieć skali nadużyć. Zresztą wystarczy siegnąć do ksiązki Szczerby i Jońskiego. Tam poza całą chronologią są pokazane dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gregorius napisał(a):

Szczególnie że oficjalny dostawca mówił że nikt nawet nie zwrócił się z zapytaniem o kupno i można było sprowadzić. Tak samo jak maseczki nie nadające się do niczego kupowane od firm powiązanych z PIS zakładanych 1 przed zamówienia. Itd. Nie wiem jak trzeba mieć wyprany mózg żeby nie widzieć skali nadużyć. Zresztą wystarczy siegnąć do ksiązki Szczerby i Jońskiego. Tam poza całą chronologią są pokazane manipulacje autorów.

Poprawiłem 

Nie ma za co 

17 minut temu, julekstep napisał(a):

bo mogę

To max na co cię stać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, julekstep napisał(a):

"Did you lose your job to a Pole, a Bulgarian, a Romanian, or any other Central or Eastern European? We would like to hear about it," it says on the website Hotline Central and Eastern Europeans. 

więc narracja nie dotyczyła raczej tylko 'kryminalistów' :)

no ale dobra -> piszesz że dla Polaków w NE większym problemem są nieuczciwe agencje pracy niż ten kolo i... zapewne masz rację!

ja z kolei piszę że dla mojego portfela/dobrobytu nieporównywalnie większym problemem jest nepotyzm w SSP niż jakaś afera z dupy (i wyśmiewam reakcje w stylu 'TERAZ TO PIS MUSI UPAŚĆ') i wg. Ciebie jest to żenujące podejście

Receptą Wildersa dla Holandii jest zamknięcie granic („nie chcę budować muru”), przywrócenie kontroli nad imigracją („nie jesteśmy rasistami czy bigotami, ale patriotami, chcemy mieć kontrolę nad tym, kto do nas przyjeżdża”). Wśród przybyszów w Holandii najwięcej jest Marokańczyków (2 proc. ludności), którzy, według Wildersa, negatywnie odznaczają się w statystykach: 60 proc. osób o marokańskim pochodzeniu zostało aresztowanych przez policję przynajmniej raz jeszcze przed 22. urodzinami. Dlatego łamiącym prawo z podwójnym obywatelstwem trzeba odbierać holenderskie paszporty.

 

”Imigracja to dla niego koszmar, choć ma węgierską żonę i indonezyjskich krewnych – jego rodzice mieszkali w kolonizowanej przez Holendrów Indonezji. 

 

wiec tak jest populistą ale nie wydaje mi się, żeby był ksenofobem i rasistą, prezentuje po proostu te same poglady imigracyjne co PiS, a ty chyba tez się oburzasz/wyśmiewasz gdy w Europie ktoś nazywa nas rasistami i ksenofobami i jesteś dokładnie za taka sama polityka imigracyjna w Polsce :) 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gregorius napisał(a):

Szczególnie że oficjalny dostawca mówił że nikt nawet nie zwrócił się z zapytaniem o kupno i można było sprowadzić. Tak samo jak maseczki nie nadające się do niczego kupowane od firm powiązanych z PIS zakładanych 1 przed zamówienia. Itd. Nie wiem jak trzeba mieć wyprany mózg żeby nie widzieć skali nadużyć. Zresztą wystarczy siegnąć do ksiązki Szczerby i Jońskiego. Tam poza całą chronologią są pokazane dokumenty.

Ja jeszcze pamiętam czy wtedy można było kupic maseczki gdziekolwiek. I jak wyglądały sytuacja w szpitalach z ich dostępnością.

Pomijając fakt że oczywiście brak atestów to olbrzymie nadużycie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał(a):

lol pamietam czasy jak ziomków na osiedlu za handelek trawką wpierdalali na 3-5 lat łamiąc nastolatką życie a tutaj politycy robią wszystkie numery świata i i jeszcze mają do tego obrońców. Polacy to zwykłe pedały którzy lubią być ruchani przez władze 

na szczęście teraz po latach rządów pisu możesz uczciwie iść po receptę i legalnie zjarać się lepszym towarem niż to gówno 15 lat temu :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał(a):

lol pamietam czasy jak ziomków na osiedlu za handelek trawką wpierdalali na 3-5 lat łamiąc nastolatką życie a tutaj politycy robią wszystkie numery świata i i jeszcze mają do tego obrońców. Polacy to zwykłe pedały którzy lubią być ruchani przez władze 

Tak bym tego nie ujął ze względu na forme. Dla mnie to jest po prostu nie pojęte że takie coś można bronić. I to nie afery/nadużycia jakiś pojedynczych osób karanych za to co zdarzało się każdej władzy. To cały aparat państwa nastawiony na umożliwienie robienia wałów i chronienia swoich niczym w mafii. A to że kradli i rozkradali nawet w czasach pandemii, żerowali na dzieciach chorych na raka jak Mejza, pomocy uchodźcom z Ukrainy i dalej mają obrońców jest absolutnie nie pojęte.   Zresztą to nie tylko te afery bo ustawki prokuratury z TVPIS  czy nielegalne podsłuchiwanie opozycji (i nie tylko) prawie w każdym zachodnim skonczyło by się upadkiem rzadu. Tu? dla 40% nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.