Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, starYfaN napisał(a):

Dobrze wiesz, że nie o to chodziło :

Wiesz, dlaczego Francuzi nie latają na tych cudach techniki? Bo sprawnych jest 25% a koszt godziny lotu to 130 tyś.

 

 

Nie twierdzę że to były dobre śmigłowce 

Twierdzę jedynie że PiS jak zwykle robi coś na kolanie i potem trzeba płacić ogromne kary za ich błędy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał(a):

Nie twierdzę że to były dobre śmigłowce 

Twierdzę jedynie że PiS jak zwykle robi coś na kolanie i potem trzeba płacić ogromne kary za ich błędy 

Większą karą i błędem, byłoby zamówienie złomu, którego nikt nie chce.

14 minut temu, Gregorius napisał(a):

Co to w ogole znaczy? Wiem że nie chodziło o żadne merytoryczne argumenty. Na tamten moment decyzja PO się broniła

Niby czym się broniła? Firma nie wywiązywała się z żadnej umowy zawartej wcześniej.

Sprzęt mają w d...e nie tylko Norwegowie, sami Francuzi, ale już nawet kraje 3 świata.

Wyciągnąłeś temat podobnie jak koledzy z peło, który jest nie strzałem w stopę, tylko położeniem torby na gilotynie.

Godzina lotu:

F16  - 27 tyś USD

Karakan - 35 tyś Euro

Dla porównania

  • UH-60 Blackhawk: 3116 dolarów/godz.
  • AH-64 Apache: 5171 dolarów/godz.
  • MH-60R Seahawk: 14555 dolarów/godz.
  • AH-1Z Viper: 20642 dolary/godz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, starYfaN napisał(a):

Większą karą i błędem, byłoby zamówienie złomu, którego nikt nie chce.

Niby czym się broniła? Firma nie wywiązywała się z żadnej umowy zawartej wcześniej.

Sprzęt mają w d...e nie tylko Norwegowie, sami Francuzi, ale już nawet kraje 3 świata.

Wyciągnąłeś temat podobnie jak koledzy z peło, który jest nie strzałem w stopę, tylko położeniem torby na gilotynie.

Godzina lotu:

F16  - 27 tyś USD

Karakan - 35 tyś Euro

Dla porównania

  • UH-60 Blackhawk: 3116 dolarów/godz.
  • AH-64 Apache: 5171 dolarów/godz.
  • MH-60R Seahawk: 14555 dolarów/godz.
  • AH-1Z Viper: 20642 dolary/godz.

Gdybyś nie manipulował to zauważyłbyś że porównujesz inne modele helikopterów. Ale z innej beczki. Skoro złom to dlaczego Norwegowie w ogóle kupili? Uważasz że znasz się lepiej od nich? 

BTW:

Koszt godziny lotu Black Hawk w wersji UH-60M wynosi około 17 tys. zł. do 85 tys. zł dla wersji HH-60G Pave Hawk. Caracal w wersji transportowej pochłania ok. 40 tys. zł za godzinę lotu. Wersja dla ZOP i dla wojsk specjalnych około 145 tysięcy złotych. Najdroższy w tym zestawieniu jest AW101, którego godzina lotu kosztuje około 220 tysięcy złotych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał(a):

nie lękaj się, będąc najaktywniejszym w tym temacie userem budujesz ten poziom 😀

Ja próbuję tu cokolwiek ratować, ale połowa użytkowników tego wątku ma pianę na pyskach jak cos pisze. Próbuje podawać argumenty, ale z drugiej strony dostaje legiony Macierewicza, parasol misiewicza i gówno. Tu są ludzie którzy nieironicznie myślą że jestem propagandzista.

Godzinę temu, josephnba napisał(a):

Grosze 

 

Zaraz fluber ci poda kwoty jakie wydali 

Argumentacja na wzór j*banego komucha który twierdził że w sumie Stalin zabił kilkadziesiąt milionów ludzi ale wprowadził obowiązkową naukę 

To raczej nic nowego że PiS odwrócił się od Francuzów żeby robić dobrze Amerykanom. I w aktualnych okolicznościach to raczej wszyscy się zgodzimy że zrobił słusznie.

6 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Tam gdzie Białorusini przeprowadzają ćwiczenia, o których informowali?

Niestety nie wiemy co musielibyśmy przestać monitorować żeby przerzucic te radary do puszczy. Po czasie wiadomo że ta sytuacja była błędna, ale przed zdarzeniem widziałem jedynie kpiny że PiS trzęsie portkami przed setka wagnerowcow, a nie że trzeba ustawiać radary pod granicą z obawy przed białoruskim lotnictwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian napisał(a):

Te śmigłowce były słabe i dobrze, że ich nie kupiliśmy. Tyle, że to było 8 lat temu.

Wiesz z perspektywy czasu może i masz racje. Bo żeby było jasne ja również nie uważam że ta decyzja była idealna. Być może nie była nawet dobra (za zła też jej nie uważam) ale na tamten moment była ok (szczególnie przez offset i koszty części) . Największy problem mam z tym że mimo że zakup był bardzo pilny długo nic się w temacie nie działo, kupuje się bardzo drogie helikoptery bez przetargi i bez żadnego offsetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał(a):

Ja próbuję tu cokolwiek ratować, ale połowa użytkowników tego wątku ma pianę na pyskach jak cos pisze. Próbuje podawać argumenty, ale z drugiej strony dostaje legiony Macierewicza, parasol misiewicza i gówno. Tu są ludzie którzy nieironicznie myślą że jestem propagandzista.

To raczej nic nowego że PiS odwrócił się od Francuzów żeby robić dobrze Amerykanom. I w aktualnych okolicznościach to raczej wszyscy się zgodzimy że zrobił słusznie.

Niestety nie wiemy co musielibyśmy przestać monitorować żeby przerzucic te radary do puszczy. Po czasie wiadomo że ta sytuacja była błędna, ale przed zdarzeniem widziałem jedynie kpiny że PiS trzęsie portkami przed setka wagnerowcow, a nie że trzeba ustawiać radary pod granicą z obawy przed białoruskim lotnictwem.

Jak się ma to, co widziałeś w internecie, do słuszności podjętych działań?

Jest między tym związek przyczynowo-skutkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał(a):

Jak się ma to, co widziałeś w internecie, do słuszności podjętych działań?

Jest między tym związek przyczynowo-skutkowy?

Nie widziałem w internecie informacji o tym, żeby stawiać tam radary lub że grozi nam naruszenie przestrzeni powietrznej z powodu ćwiczeń. 

Największym błędem po stronie pis w tej sprawie jest na pewno komunikacja. Bo wydając takie a nie inne komunikaty, ludzie po prostu nie czują się bezpiecznie, bo mają wrażenie, że nikt nie panuje nad sytuacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał(a):

Nie widziałem w internecie informacji o tym, żeby stawiać tam radary lub że grozi nam naruszenie przestrzeni powietrznej z powodu ćwiczeń. 

Największym błędem po stronie pis w tej sprawie jest na pewno komunikacja. Bo wydając takie a nie inne komunikaty, ludzie po prostu nie czują się bezpiecznie, bo mają wrażenie, że nikt nie panuje nad sytuacją.

No i o to chodzi, takie naruszenia sa wszedzie i ciagle, who gives a fuck tak na prawde, to tylko prowokacje. Tylko, ze znowu wychodzimy na glupkow, w tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał(a):

Nie widziałem w internecie informacji o tym, żeby stawiać tam radary lub że grozi nam naruszenie przestrzeni powietrznej z powodu ćwiczeń. 

Największym błędem po stronie pis w tej sprawie jest na pewno komunikacja. Bo wydając takie a nie inne komunikaty, ludzie po prostu nie czują się bezpiecznie, bo mają wrażenie, że nikt nie panuje nad sytuacją.

Ale przecież nikt nie panuje nad sytuacją Fluber. To nie jest świadomość, to rzeczywistość. Ty nie dopuszczasz tego do siebie bo masz wyparcie na rozliczne dowody takiej sytuacji. 

 

A dodam, że sieć wykrywania buduje się w oparciu o strefy i naprawdę nic Ci nie da, że wykryjesz samoloty 30 km od gazoportu. 

Po prostu my w Polsce systemowo robimy to źle bo mamy sprzedajne k**** zamiast polityków i tyle. 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał(a):

Ja próbuję tu cokolwiek ratować, ale połowa użytkowników tego wątku ma pianę na pyskach jak cos pisze. Próbuje podawać argumenty, ale z drugiej strony dostaje legiony Macierewicza, parasol misiewicza i gówno. Tu są ludzie którzy nieironicznie myślą że jestem propagandzista.

„ratuje” „inni mają pyski” „argumentuje” -> trochę pokory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał(a):

Nie widziałem w internecie informacji o tym, żeby stawiać tam radary lub że grozi nam naruszenie przestrzeni powietrznej z powodu ćwiczeń. 

Największym błędem po stronie pis w tej sprawie jest na pewno komunikacja. Bo wydając takie a nie inne komunikaty, ludzie po prostu nie czują się bezpiecznie, bo mają wrażenie, że nikt nie panuje nad sytuacją.

A Ty masz wrażenie że panują? Bo już zostawiając propagandowe zapowiedzi Błaszczaka o naszym pełnym bezpieczeństwie i wspaniałym systemie przeciwlotniczym to najbardziej uderzająca jest pewna chronologia:

1) Rakieta w przewodowie i chaos informacyjny. (btw sledztwo chyba dalej się nie zakonczyło i po Bydgoszczy ja cały czas zadaje sobie pytanie czy to jednak Ukraina nie mówiła prawdy i czy nie wleciały dwie rakiety . jedna ruska i jedna obrony przeciwlotniczej)

2) Bydgoszcz. Rakieta przelatuje przez prawie cała Polskę. Wszystko jest nieudolnie tuszowane aż do momentu gdy przypadkowa osoba znajduję szczątki. I tutaj następuje festiwal kłamst i manipulacji którego zwieńczeniem jest oskarżenie generała a zaniedbanie i nie poinformowanie ministra obrony. Wojsko twierdzi że informowała. Niezależnie kto kłamał (tzn ja jestem pewien że Błaszczak) to jedna z osób nie ma prawa dalej zostać na stanowisku. Albo generał albo Błaszczak.

3) Helikoptery i kolejne kłamstwa z rządu. 

Żyjemy w Państwie gdzie rządzący okłamują w bardzo istotnych sprawach Polaków. Jak można czuć się bezpieczenie jak wiemy tylko tyle ile znajdą dziennikarze lub sami obywatele.

Gdzie Kłamstwo i tuszowanie jest czymś zupełnie normalnym dla obecnych władz. Czego jeszcze nie wiemy? Co jest jeszcze ukrywane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kontrakt na Caracale to było kilkanaście mld PLN. Jeśli faktycznie miały się okazać kosztochłonne i trudne w utrzymaniu w gotowości to może i lepiej że z nich zrezygnowano.

A jeszcze w obecnej sytuacji mogłaby komuś w rządzie przyjść do głowy genialna pokusa na pozbycie się kłopotu i bohatersko  przekazać je siłom powietrznym Ukrainy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gregorius napisał(a):

Gdybyś nie manipulował to zauważyłbyś że porównujesz inne modele helikopterów.

Gdybyś nie manipulował, to zauważyłbyś, że dla porównania podałem nawet godzinę lotu samolotu F 16. :)

To kompletny drogi w użytkowaniu, wadliwy złom. 

Skoro ta decyzja wg ciebie się broni, to uprawiasz partyjny troling, a na to nie mam czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał(a):

Ale przecież nikt nie panuje nad sytuacją Fluber. To nie jest świadomość, to rzeczywistość. Ty nie dopuszczasz tego do siebie bo masz wyparcie na rozliczne dowody takiej sytuacji. 

Przecież dla każdego trzeźwo myślącego jest oczywiste że wojsko,MON i cała reszta wiedziała o tym co się działo, a pi****lenie o radarach to totalna bzdura.,Chodzi o to że twardo zaprzeczali i przez 12 godzin szli w zaparte., Podobnie jak w Przewodowie przez 10 godzin jak i w przypadku rakiety pod Bydgoszczą kilka miesięcy i w wielu innych sprawach.,Takie sytuacje są żywcem skopiowane z PRL, tak samo tamta władza informowała społeczeństwo .,PiS to jest PZPR-bis, a Kaczyński to kopia pierwszego sekretarza KC i to w tym gorszym gomułkowskim wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sebastian napisał(a):

Ale przecież nikt nie panuje nad sytuacją Fluber. To nie jest świadomość, to rzeczywistość. Ty nie dopuszczasz tego do siebie bo masz wyparcie na rozliczne dowody takiej sytuacji. 

 

To że nikt nie panuje nad sytuacją to jedno a to jaki się wokół tego buduje PR to drugie.

My jako armia jesteśmy systemowo niezorganizowani i mam paru kumpli w wojsku którzy jeszcze przed agresją Rosji na Ukrainę mówili że jakby nas najechano w piątek wieczorem to w poniedziałek rano cały kraj byłby już zajęty. Nie wiem skąd pomysł że uważam że mamy zajebista armię. Nie mamy, nawet jak w jakichś dziwnych rankingach jesteśmy w top 20, to rzeczywistość jest znacznie gorszą.

20 minut temu, Koelner napisał(a):

„ratuje” „inni mają pyski” „argumentuje” -> trochę pokory 

Inni nie mają pysków, piana na pysku to synonim wścieklizny ( bo zwierzęta mają pyski), nie rób z siebie Janusza Kowalskiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, starYfaN napisał(a):

Gdybyś nie manipulował, to zauważyłbyś, że dla porównania podałem nawet godzinę lotu samolotu F 16. :)

To kompletny drogi w użytkowaniu, wadliwy złom. 

Skoro ta decyzja wg ciebie się broni, to uprawiasz partyjny troling, a na to nie mam czasu.

 

to odpowiedz mi jak Norwegowie mogli to zamówić?  Skoro taki to złom. nie wiedzieli? Nie znają sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gregorius napisał(a):

A Ty masz wrażenie że panują? Bo już zostawiając propagandowe zapowiedzi Błaszczaka o naszym pełnym bezpieczeństwie i wspaniałym systemie przeciwlotniczym to najbardziej uderzająca jest pewna chronologia:

3) Helikoptery i kolejne kłamstwa z rządu. 

Żyjemy w Państwie gdzie rządzący okłamują w bardzo istotnych sprawach Polaków. Jak można czuć się bezpieczenie jak wiemy tylko tyle ile znajdą dziennikarze lub sami obywatele.

Gdzie Kłamstwo i tuszowanie jest czymś zupełnie normalnym dla obecnych władz. Czego jeszcze nie wiemy? Co jest jeszcze ukrywane?

Piszac o kłamstwach i tuszowaniu piszesz jakby panowali nad sytuacją. Moim zdaniem oni nad nią kompletnie nie panują i ja nie wierzę że cokolwiek widzieli na radarach bo nie wierzę że były w odpowiednim miejscu żeby złapać tak nisko lecące maszyny.

Mamy akcje z rakieta, 535 km granicy z Ukrainą, 230 km granicy z Rosją, 19 radarów, które na 25 metrów "widzą" z odległości 20 km. Ni.c***a nie wierzę że oni tam coś ustawili, widzieli Białorusinów na radarze i kłamali. Myślę że po akcji z rakieta wcisnęli panic mode i co się da ustawili na granicę z Ukrainą. Możliwe że na granicy z Białorusią do akcji z helikopterem nie było żadnego radaru.

Te komunikaty to nie są żadne przemyślane kłamstwa tylko gaszenie pożarów spowodowanych słaba armia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał(a):

Piszac o kłamstwach i tuszowaniu piszesz jakby panowali nad sytuacją. Moim zdaniem oni nad nią kompletnie nie panują i ja nie wierzę że cokolwiek widzieli na radarach bo nie wierzę że były w odpowiednim miejscu żeby złapać tak nisko lecące maszyny.

Mamy akcje z rakieta, 535 km granicy z Ukrainą, 230 km granicy z Rosją, 19 radarów, które na 25 metrów "widzą" z odległości 20 km. Ni.c***a nie wierzę że oni tam coś ustawili, widzieli Białorusinów na radarze i kłamali. Myślę że po akcji z rakieta wcisnęli panic mode i co się da ustawili na granicę z Ukrainą. Możliwe że na granicy z Białorusią do akcji z helikopterem nie było żadnego radaru.

Te komunikaty to nie są żadne przemyślane kłamstwa tylko gaszenie pożarów spowodowanych słaba armia.

Może by tak było że ich zapowiedzi budowy nowoczesnej armii po 8 latach okazują się kłamstwem spoko. Może to po prostu całkowita nieudolność tym co mamy. Ale to tylko jeden z trzech przypadków. To już pozwala lepiej ocenić ta władze że kłamią w każdej sytuacji licząc że ciemny lud to kupi albo zapomni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.