Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, jack napisał(a):

O jakich ekipach mówisz? Tobie się wydaje, że ci komentatorzy co przyszli do Milera to są te same osoby, które będą odpowiadać za gospodarkę jak opozycja dojdzie do władzy? Kaczyński jak wspominał o ryżym to chyba nie o tym z  krytyki politycznej 🤣

Rzońca i inne tego typu osoby też tworzyły lol content na Twitterze parę miesięcy temu;)

Ale jak znajdziesz tych ekspertów platformerskich co pol roku temu mówili że w wakacje ceny będą spadac to nie krępuj się i wrzucaj;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

No tak, bo to pierwszy raz pis miał rację a opozycja pierdolila od rzeczy.

ten wpis zresztą poprzedni również wskazuje ze sprowadzasz siebie do roli propagandzisty jednego ugrupowania manipulując (np. dobierając jednostronnie tematy do pisania, ignorując inne niwygodne). co gorsza kryteria oceny też zmieniają się w zalezności od innych. przy czym na miejsu Twoim szacowaniem inflacji przez PIS bym sie nie podpierał bo w tamtym roku już kila razy ogłaszli krótkie terminu spadku inflacji które sie nie spełniły. nie moge teraz poszukać ale wg PIS już we Wrzesniu 2022 miał nastapić ograniczenie inflacji poniżej 10% ,a ogłoszenie ze jest inflacja w odwrocie też od PInokia pare razy słyszałem.

7 minut temu, fluber napisał(a):

A ja nie odnotowalem wzrostu rdr, i co teraz?;)

żenująca odpowiedz na poziomie piaskownicy. ceny owoców/ warzyw spadły dosyć znacznie. Ale np. mięso zanotowały dalszy wzrost w stosunku do Czerwca (restauracje też). 

Ale żeby być precyzyjnym to faktycznie miesiąc do miesiąca ceny spadły o około 0,03% w koszyku inflacyjnym. Co nie oznacza że Twoje odczucia/prefernecje zakupowe są na tyle z nim zbieżne że to zauważysz.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Rzońca i inne tego typu osoby też tworzyły lol content na Twitterze parę miesięcy temu;)

Ale jak znajdziesz tych ekspertów platformerskich co pol roku temu mówili że w wakacje ceny będą spadac to nie krępuj się i wrzucaj;)

Z tym spadaniem to tak się nie rozpędzaj. Spadły ceny paliwa bo wakacyjna promocja monopolisty z tego co widzę. Pewnie też materiałów budowlanych bo wszystko stanęło. Można trąbić sukces!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, fluber napisał(a):

Who cares. W lutym jest 18 procent inflacji, mamy dwie ekipy: jedna twierdzi że w sierpniu będzie 10 a druga, że inflacja jeszcze wzrośnie. Której byś powierzył zarządzanie gospodarką, jeżeli sprawdziły się prognozy pierwszej a nie drugiej?

lubię hazard ale wolałbym szczerość ( wiem wiem że to naiwne ) i wypowiedź w stylu "c***a możemy ale zawsze sobie zasługi przypiszemy" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No k**** 10% inflacji to zajebisty sukces na miarę lądowania na księżycu.,Rzeczywiście jest się czym chwalić, świat patrzy i podziwia.,Powinni wypłacić premie w ministerstwach i banku centralnym i na każdym skrzyżowaniu powiesić banery a w każdej wiosce zrobić pikniki rodzinne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fluber napisał(a):

Słychać wycie? Znakomicie;)

A nie przyszło ci do głowy że PiS może celowo obniżać ceny bo mamy rok wyborczy? 

Ja nie biorę na poważnie niczego co robią mówią politycy w roku wyborczym 

 

Np u nas lokalnie 

Nagle ustalono terminy wyboru wykonawcy i zakończenia robót przy tramwaju na moją cześć Białołęki

4 lata temu też 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mayor napisał(a):

No k**** 10% inflacji to zajebisty sukces na miarę lądowania na księżycu.,Rzeczywiście jest się czym chwalić, świat patrzy i podziwia.,Powinni wypłacić premie w ministerstwach i banku centralnym i na każdym skrzyżowaniu powiesić banery a w każdej wiosce zrobić pikniki rodzinne .

Ceny są niższe niż w kwietniu. Fakt,nie opinia:)

1 minutę temu, josephnba napisał(a):

A nie przyszło ci do głowy że PiS może celowo obniżać ceny bo mamy rok wyborczy? 

Że co?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fluber napisał(a):

Ceny są niższe niż w kwietniu. Fakt,nie opinia:)

Że co?;)

Cud!! Ceny w lipcu niższe niż w kwietniu.,Fakt potwierdzam pomidory, ogórki, fasolka,kalafiory i setki innych produktów, tańsze a niektóre to nawet trzy razy taniej niż w kwietniu .,Ta zapalczywość w szerzeniu propagandy czasem może poprzestawiać klepki w głowie niektórym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał(a):

Z tym spadaniem to tak się nie rozpędzaj. Spadły ceny paliwa bo wakacyjna promocja monopolisty z tego co widzę. Pewnie też materiałów budowlanych bo wszystko stanęło. Można trąbić sukces!

Bezczelność, jak można obniżyć cenę paliwa;)

20 minut temu, mayor napisał(a):

Cud!! Ceny w lipcu niższe niż w kwietniu.,Fakt potwierdzam pomidory, ogórki, fasolka,kalafiory i setki innych produktów, tańsze a niektóre to nawet trzy razy taniej niż w kwietniu .,Ta zapalczywość w szerzeniu propagandy czasem może poprzestawiać klepki w głowie niektórym 

Kalafiory spowodowały deflację, dobre;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mayor napisał(a):

Deflacja ? Dobre.Ta propaganda sukcesu może zrobić niezłą sraczkę z mózgu.,Od 10% inflacji do deflacji to trochę daleko 

No dobre, mamy inflację w skali rocznej i deflację w skali kwartalnej i miesięcznej, magia;)

@Sebastian liczyłem na to, że jak oszczędności znowu mogą rosnąć bo oprocentowanie MDM jest wyzsze niż zmiana cen to też coś napiszesz jak wtedy kiedy pisałeś o znikających oszczędnościach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał(a):

No dobre, mamy inflację w skali rocznej i deflację w skali kwartalnej i miesięcznej, magia;)

@Sebastian liczyłem na to, że jak oszczędności znowu mogą rosnąć bo oprocentowanie MDM jest wyzsze niż zmiana cen to też coś napiszesz jak wtedy kiedy pisałeś o znikających oszczędnościach;)

A tak rzeczywiście. Jeśli miałeś 10000 na początku 2020 to teraz jest one warte 6120 a nie 6110 jak miesiąc temu :) (cyfry z dupy bo w pracy nie chce mi się sięgać do dokładnych wyliczeń)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Sebastian napisał(a):

A tak rzeczywiście. Jeśli miałeś 10000 na początku 2020 to teraz jest one warte 6120 a nie 6110 jak miesiąc temu :) (cyfry z dupy bo w pracy nie chce mi się sięgać do dokładnych wyliczeń)

Polecam korzystać z oprocentowania, jeśli chodzi o oszczędności:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.