Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Koelner napisał:

niesmak jest ponieważ widać, że część naszego społeczeństwa potrzebuje jakiś form przeprosin za te wydarzenia które miały miejsce 80 lat temu ale to jest właśnie zjebana gra polityką historyczną przez państwa. przeprosiny za jedwabne, wołyń, katyń, II WŚ to są igrzyska dla plebsu które są fajne jak to wykorzystuje polityk i ma z tego korzyści a jak jest się w plecy to nagle wielki dramat. 

pis sam kocha grać na emocjach i wykorzystywać historię jako narzędzie gry i ewidentnie w tej grze przegrywa. 

Myślę że można stwierdzić że duża część naszego społeczeństwa chce wyjaśnienia tej sprawy a nie jest wyjaśniona.Nie interesuje mnie co mówi na ten temat m.in Morawiecki w Polsce na użytek wewnętrznej polityki ale to że ta niewyjaśniona zadra w oku będzie wypływała jestem pewny.W plecy na tej sprawie jest pis i to co raz bardziej.

Tak jak napisał @Gregorius Nie ma wyraźnego (lub jakiegokolwiek) rozgraniczenia w tej sprawie, kto był katem a kto ofiarą.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gregorius napisał:

tak naprawdę raczej głośna. Do początku wojny Wołyń naprawdę nie interesował większości społeczeństwa. Smutne ale prawdziwe

Mam wrażenie że do czasu wojny Ukraina czy ogólnie wschód i tematy z tym związane nie interesowały Polaków i wiedza na temat poszczególnych krajów była nikła.Jako Polska zwróciliśmy się totalnie na zachód, tak btw.

Edytowane przez Sewer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sewer napisał:

Myślę że można stwierdzić że duża część naszego społeczeństwa chce wyjaśnienia tej sprawy a nie jest wyjaśniona.Nie interesuje mnie co mówi na ten temat m.in Morawiecki w Polsce na użytek wewnętrznej polityki ale to że ta niewyjaśniona zadra w oku będzie wypływała jestem pewny.W plecy na tej sprawie jest pis i to co raz bardziej.

dokładnie. ponieważ ruskie onuce ten temat rozdmuchały i ja też w sumie uważam, że jak już tak duża część polskiego społeczeństwa jest wrażliwa na ten temat to Zelensky powinien coś z tym zrobić. 

 

8 minut temu, Gregorius napisał:

tak naprawdę raczej głośna. Do początku wojny Wołyń naprawdę nie interesował większości społeczeństwa. Smutne ale prawdziwe

racja. kto teraz wie o zbrodniach Litwinów w Ponarach? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sewer napisał:

Mam wrażenie że do czasu wojny Ukraina czy ogólnie wschód i tematy z tym związane nie interesowały Polaków i wiedza na temat poszczególnych krajów była nikła.Jako Polska zwróciliśmy się totalnie na zachód, tak btw.

KATYN i wszystko co można było wykorzystać do przedstawienia że Ruscy są złe było dosyć ważne w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

kto teraz wie o zbrodniach Litwinów w Ponarach? 

Obecny!

Sorry, że zacytuję  siebie. To z wątku ,,Wojna na Ukrainie"

W dniu 8.06.2023 o 14:21, DRK napisał:

Może chodzi Ci o masakry w Ponarach? Tu faktycznie doszło do masowej zbrodni. Tylko akurat w tym przypadku Polacy stali po niewłaściwej stronie karabinów i skończyli w dołach śmierci, a za spust pociągali często Litwini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:
Cytat

Rząd planuje wprowadzić bon na żywność dla wszystkich obywateli Polski od nowego roku. W tej sprawie wypowiedział się wiceminister finansów Artur Soboń, który podczas konferencji prasowej ujawnił plany na kolejny rok. Istotą tego rozwiązania będzie przedłużenie obowiązującej zerowej stawki VAT na żywność, co w efekcie pozwala Polakom zaoszczędzić około 100 złotych miesięcznie. Ten mechanizm jest praktycznie formą bonu, którego korzyści są już obecnie dostępne dla społeczeństwa

Polecam nie kończyć czytania artykułów na tytule:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostra inba z tą Mariką M

czemu PiS o tym nie trąbił wcześniej?!?

 

napierdalanie w prawaków, robienie chlewu w kościele?!? Można, np mordeczki, no mooooże kilka godzin prac społecznych

potarmoszenie torebki LGBT za 10 zeta? 3 LATA BEZWZGLĘDNEGO WIĘZIENIA

 

wolne sądy im w dupę lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, julekstep napisał:

ostra inba z tą Mariką M

czemu PiS o tym nie trąbił wcześniej?!?

 

napierdalanie w prawaków, robienie chlewu w kościele?!? Można, np mordeczki, no mooooże kilka godzin prac społecznych

potarmoszenie torebki LGBT za 10 zeta? 3 LATA BEZWZGLĘDNEGO WIĘZIENIA

 

wolne sądy im w dupę lol

A to nie Ziobro zwiększył kary za rozboje, teraz robiąc ofiarę i szukając winnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, julekstep napisał:

ostra inba z tą Mariką M

czemu PiS o tym nie trąbił wcześniej?!?

 

napierdalanie w prawaków, robienie chlewu w kościele?!? Można, np mordeczki, no mooooże kilka godzin prac społecznych

potarmoszenie torebki LGBT za 10 zeta? 3 LATA BEZWZGLĘDNEGO WIĘZIENIA

 

wolne sądy im w dupę lol

Zareagowałem tak Ty. Pomyślałem, co za głupota. Ale potem doczytałem:

Sąd orzekł, że oskarżeni, działając wspólnie i w porozumieniu dopuścili się próby rozboju o charakterze chuligańskim i wykazali się rażącym lekceważeniem dla obowiązującego porządku prawnego. Za próbę rozboju, niezależnie, czy jest udana, czy nie, grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Karę trzech lat więzienia sąd wymierzył z uwagi na chuligański charakter czynu, co automatycznie podnosi wymiar kary.

Z jednej strony Ziobro zaostrza przepisy a potem jest zdziwiony jak mu sąd bojowników wyklętych wsadza do więzienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jack napisał:

Zareagowałem tak Ty. Pomyślałem, co za głupota. Ale potem doczytałem:

Sąd orzekł, że oskarżeni, działając wspólnie i w porozumieniu dopuścili się próby rozboju o charakterze chuligańskim i wykazali się rażącym lekceważeniem dla obowiązującego porządku prawnego. Za próbę rozboju, niezależnie, czy jest udana, czy nie, grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Karę trzech lat więzienia sąd wymierzył z uwagi na chuligański charakter czynu, co automatycznie podnosi wymiar kary.

Z jednej strony Ziobro zaostrza przepisy a potem jest zdziwiony jak mu sąd bojowników wyklętych wsadza do więzienia. 

zeby szarpanine na gowno marszu (jakich pelno z obu stron) zakwalifikowac jako probe rozboju to potrzeba bardzo duzo zlej woli

19 minut temu, Reikai napisał:

A to nie Ziobro zwiększył kary za rozboje, teraz robiąc ofiarę i szukając winnych?

j.w

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, julekstep napisał:

zeby szarpanine na gowno marszu (jakich pelno z obu stron) zakwalifikowac jako probe rozboju to potrzeba bardzo duzo zlej woli

To nie było na marszu, laska wychodziła z Żabki i napadły ją 4 osoby. 2 nie zostały zidentyfikowane bo skazani kryli kumpli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.