Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, Sewer napisał:

Wczoraj był obszerny materiał o Konfederacji na TVN24, byłem w głębokim szoku bo dotąd robili wszystko żeby mówić o nich jak najmniej.Chyba nie muszę dodawać że miał wydźwięk negatywny ale po tym co prezentują to ciężko chyba powiedzieć coś pozytywnego :) 

Ostatnie sondaże konfy spowodowały panikę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podleganie oddziaływaniu przemocy symbolicznej zaczyna się juz od najmłodszych lat życia, we wszystkich rodzajach środowisk wychowawczych, poczynając od rodziny, przez szczeble edukacji, na grupie rówieśniczej kończąc.
Instytucje wychowawcze narzucają nam kulturę, zakres wiedzy i sposób jej interpretowania. „Każde działanie pedagogiczne stanowi symboliczną przemoc jako narzucanie przez władze arbitralności kulturowej. Działanie pedagogiczne stanowi przemoc
symboliczną, ponieważ u jej podstaw, poprzez narzucanie i wdrażanie arbitralności
kulturowej (wychowanie), znajdują się układy sił między grupami lub klasami składającymi się na formację społeczną”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2023 o 09:50, Koelner napisał:

znany polityk używa trylogii Sienkiewicza jako źródła na temat poważnej dyskusji to wcale nie dziwi, że uznaje się historyczność jezusa na podstawie ewangelii. 

Biorąc pod uwagę rozum, to wypada się cieszyć, że nie cytuje co Maria Antonina robiła rosyjskim dygnitarzom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze czuje mega niesmak po spotkaniu Dudy z Zełenskim w Łucku? Nie wiem kim jestem bardziej zawiedziony czy naszymi zdolnymi ,,władzami'' które nie potrafią wyegzekwować oficjalnych przeprosin i wznowienia ekshumacji ofiar czy stroną Ukrainską która konsekwentnie idzie w zaparte i chyba nie zdaje sobie sprawy jakie negatywne skutki będzie to miało we wzajemnych relacjach a nawet już ma.Osobiście ale też większość moich znajomych jest nastawionych pozytywnie do ukrainców ale i po sobie i po niektórych widzę na prawdę zniesmaczenie tym tematem, nie obarczam przeciętnego obywatela ukrainy tym co robi rząd ale rzuca to mocny cień że tak to nazwę dyplomatycznymi słowami.Mam w ogóle wątpliwości czy nasz rząd działał jakkolwiek w tej sprawie, tragedija :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sewer napisał:

Czy ktoś jeszcze czuje mega niesmak po spotkaniu Dudy z Zełenskim w Łucku? Nie wiem kim jestem bardziej zawiedziony czy naszymi zdolnymi ,,władzami'' które nie potrafią wyegzekwować oficjalnych przeprosin i wznowienia ekshumacji ofiar czy stroną Ukrainską która konsekwentnie idzie w zaparte i chyba nie zdaje sobie sprawy jakie negatywne skutki będzie to miało we wzajemnych relacjach a nawet już ma.Osobiście ale też większość moich znajomych jest nastawionych pozytywnie do ukrainców ale i po sobie i po niektórych widzę na prawdę zniesmaczenie tym tematem, nie obarczam przeciętnego obywatela ukrainy tym co robi rząd ale rzuca to mocny cień że tak to nazwę dyplomatycznymi słowami.Mam w ogóle wątpliwości czy nasz rząd działał jakkolwiek w tej sprawie, tragedija :) 

niesmak jest ponieważ widać, że część naszego społeczeństwa potrzebuje jakiś form przeprosin za te wydarzenia które miały miejsce 80 lat temu ale to jest właśnie zjebana gra polityką historyczną przez państwa. przeprosiny za jedwabne, wołyń, katyń, II WŚ to są igrzyska dla plebsu które są fajne jak to wykorzystuje polityk i ma z tego korzyści a jak jest się w plecy to nagle wielki dramat. 

pis sam kocha grać na emocjach i wykorzystywać historię jako narzędzie gry i ewidentnie w tej grze przegrywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Koelner napisał:

niesmak jest ponieważ widać, że część naszego społeczeństwa potrzebuje jakiś form przeprosin za te wydarzenia które miały miejsce 80 lat temu ale to jest właśnie zjebana gra polityką historyczną przez państwa. przeprosiny za jedwabne, wołyń, katyń, II WŚ to są igrzyska dla plebsu które są fajne jak to wykorzystuje polityk i ma z tego korzyści a jak jest się w plecy to nagle wielki dramat. 

pis sam kocha grać na emocjach i wykorzystywać historię jako narzędzie gry i ewidentnie w tej grze przegrywa. 

Czyli gdyby Niemcy zaczęli dziś chwalić Hitlera i brać go na sztandary to według Ciebie Koelner byłoby ok, bo przecież to było 80 lat temu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Czyli gdyby Niemcy zaczęli dziś chwalić Hitlera i brać go na sztandary to według Ciebie Koelner byłoby ok, bo przecież to było 80 lat temu. 

 

Myślę że mocno spłycasz cały problem. Zresztą który jest wielowymiarowy. Przy czym uważam że nie tak to powinno wyglądać i przeprosiny powinny jasno wskazywać kata z ofiarą. I Tym jestem zawiedziony ale nie zaskoczony. 

Temat Wołynia przegrzewany jest obecnie celowo i propagandowo . Moim zdaniem to nie jest czas żeby żądać teraz rewizji swojej historii od kraju ogarniętego ludobójstwem. 

Takie rozmowy toczyły się przed wojna ale były torpedowane również (a właściwie głownie) przez Polską stronę od objęcia przez PIS władzy. nie dziwi mnie to bo nikt tak jak oni nie grają polityka historyczna nie dopuszczając jakiekolwiek inne zdanie. I to stanęło na przeszkodzie normalizacji  stosunków. Do tego tak jak My nie chcemy żeby ktoś z zewnątrz narzucał nam jak mamy oceniać swoją historie tak Ukraina tego nie chce. Jeżeli te rozmowy mają być w dobrej woli prowadzone to wiadomo że trzeba rzetelnych badań i czasu aby prawda wybrzmiała. Zmuszenie i próby wymuszenia do przyjęcia jedynej słusznej wersji historii zawsze prowadzi tylko do usztywnienia stanowiska. 

Bo 16-17 znajdę i wrzucę dwa wywiady(rozmowy) na ten temat. Przy czym z góry powiem że na siłę wybielanie UPA(kierownictwa) jest dla mnie nie smaczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebastian napisał:

Czyli gdyby Niemcy zaczęli dziś chwalić Hitlera i brać go na sztandary to według Ciebie Koelner byłoby ok, bo przecież to było 80 lat temu. 

nie zrozumiałeś. dla mnie efekt Bandery na Ukrainie też jest negatywny i także jest to część polityki historycznej.

ten temat jest zagłębiany i ewidentnie widać, że Zelenskiemu banderowcy oraz osoby popierający banderę są obecnie potrzebni szczególnie w czasie wojny dlatego tak się zachowują. przecież ten prawie cały prawy sektor zbudował majdan oraz teraz walczy na froncie 

przez lata był budowany ten kult i tak zostanie więc powinniśmy albo się z tym oswoić albo całkowicie rozjebać relację z Ukrainą a to właśnie jest elementem zjebanej gry polityką historyczną

dla nas postać bandery jest całkowicie negatywna więc jak widzisz rozwiązanie tego problemu? nakazać Ukraińcom wymazać ten jego kult całkowicie ze świadomości? jest to w ogóle możliwe? rozmawiałem kiedyś z prof Polakiem pochodzenia ukraińską i on twierdził że jest wiele osób którzy wiedzą że bandera był zły ale to akceptują ponieważ jest symbolem walki o niepodległość 

to tak jak mamy już wyjebane że Piłsudski strzelał do Polaków pracujących na kolei czy dokonał zamachu stanu i zginęło około 200 osób

 

i nie żartuj z tym hitlerem. gesty to jest zabawa dla plebsu a jakoś żołnierze wehrmachtu czy ss dostają/li emerytury do śmierci oraz byli akceptowani w strukturach Bundeswehry czy nawet us army a osoby z legitymacją nsdp normalnie funkcjonowali po wojnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.