Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Krzemo napisał:

W sumie, czemu nie? 

Pod warunkiem że prawnie będzie można kobiecie obniżyć pensje w stosunku do mężczyzny na tym stanowisku. W sumie w chwili obecnej i tak są nie równości wiec przynajmniej będzie sprawiedliwiej.

BTW : co sądzicie o systemie z USA gdzie urlopu masz tyle ile wynegocjujesz? (przy okazji w umowie masz dni chorobowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzemo napisał:

Chore, ile średnio ma wnegocjowane szeregowy pracownik? 

nie wiem. Wiem tyle co rok temu rozmawiałem ze znajoma z Indiany i narzekała że musi wziąć bezpłatny urlop bo nie ma już urlopu a urlop chorobowy jej się skończył . W sumie miała poniżej 20 dni na oba rodzaje.

 

Forbes :

he average American worker gets 11 days of paid vacation per year. In the private sector, the average number of paid vacation days after five years of service increases to 15 days.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Krzemo napisał:

W sumie, czemu nie? 

Jakbym był przedsiębiorca nie zatrudniłbym kobiety, gdyby takie coś przeszło. Tak dla zasady. A o wyrównaniu wieku emerytalnego  cos było? Czy tylko kolejne przywileje dla kobiet?

Przez takich lewaków ten kraj jest tak zje***y 

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, steve napisał:

Jakbym był przedsiębiorca nie zatrudniłbym kobiety, gdyby takie coś przeszło. Tak dla zasady. A o wyrównaniu wieku emerytalnego  cos było? Czy tylko kolejne przywileje dla kobiet?

Wielu prywatnych przedsiębiorców z własnej inicjatywy wprowadziło takie urlopy. 

Przecież załatwić z takiego powody L4 to też żadne problem załatwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzemo napisał:

Wielu prywatnych przedsiębiorców z własnej inicjatywy wprowadziło takie urlopy. 

Przecież załatwić z takiego powody L4 to też żadne problem załatwić. 

A z jakiej kasy ma być wypłacany taki urlop? Bo ja tam pi****le się zrzucac na urlop na "ciotę". Już bez przesady wiem że czas dobrobytu i ludzion odpierdala, ale już i tak kobiety na tym zusie pasożytują (czyli na mężczyznach) ile żyje przeciętny facet na emer. ile kobieta, ile i w jakiej wysokości składki wpłacają itp. itd.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, steve napisał:

A z jakiej kasy ma być wypłacany taki urlop? Bo ja tam pi****le się zrzucac na urlop na "ciotę". Już bez przesady wiem że czas dobrobytu i ludzion odpierdala, ale już i tak kobiety na tym zusie pasożytują (czyli na mężczyznach) ile żyje przeciętny facet na emer. ile kobieta, ile i w jakiej wysokości składki wpłacają itp. itd.

Stary, jesteś jakiś mizogonem?

Ja się chętnie zrzucę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle proponuję wprowadzić czterodniowy tydzień pracy i to tak max 25 h dla kobiet, wiek emerytalny do 55 lat a facetom do 70, bo ktoś musi na te rozdawnictwo zapierdalac.

2 minuty temu, Krzemo napisał:

Stary, jesteś jakiś mizogonem?

Ja się chętnie zrzucę. 

Wiesz w ogóle kto to jest mizogin czy rzucasz tekstami takimi jak fioletowlose feministki. Równouprawnienie to jest już szowinizm? Szybko to się zmienia

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Krzemo napisał:

Stary, jesteś jakiś mizogonem?

Ja się chętnie zrzucę. 

Przecież w takiej sytuacji za każdym razem pracodawca wybierze do pracy osobę która ma 26 dni urlopu zamiast takiej co ma 50. Kobiety stracą ogromnie na tym na rynku pracy, a przecież L4 na bolesna menstruację można dostać już teraz, więc co te 50 dni im da poza gorszą sytuacja na rynku pracy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, steve napisał:

Ja w ogóle proponuję wprowadzić czterodniowy tydzień pracy i

Prędzej czy później mam nadzieję, że się tego doczekamy. Pilotaże dają dobre rezultaty, praca jest zrobiona, pracownicy wydajniejsi. 

 

10 minut temu, steve napisał:

Wiesz w ogóle kto to jest mizogin czy rzucasz tekstami takimi jak fioletowlose feministki.

Urlop jak nazwałeś na ciotę, rzekome systemowe pasożytowanie kobiet na mężczyznach, filetowlose feministki... to jest pogardliwy i naiemawistny język.

W ten sposób rozmawiasz z kobietami? Jak reagują? 

3 minuty temu, fluber napisał:

A Ty mając do wyboru dwie osoby o zbliżonych kompetencjach, umiejętnościach i wymagańiach finansowych wolałbym zatrudnić tę z 50 dniami płatnego urlopu czy z 26?

Tę, która zrobi na mnie lepsze wrażenie w rozmowie. Nie kierowałbym się w ogóle urlopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzemo napisał:

Prędzej czy później mam nadzieję, że się tego doczekamy. Pilotaże dają dobre rezultaty, praca jest zrobiona, pracownicy wydajniejsi. 

I może do tego dojdziemy, ale jeżeli to dojdzie do skutku to powinno dotyczyć wszystkich pracowników 

4 minuty temu, Krzemo napisał:

 

Tę, która zrobi na mnie lepsze wrażenie w rozmowie. Nie kierowałbym się w ogóle urlopem.

Nie robiloby dla Ciebie różnicy że jedna z tych osób nie byłaby w pracy przez dodatkowe 5 tygodni rocznie i musiałbyś zapłacić za to że ktoś inny wykona te pracę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.