Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, RappaR napisał:

Ale dzietność nie wynika z podaży mieszkań. Mamy najwięcej mieszkań w historii i najmniejszą dzietność. 

A fundusze rzadko kupują mieszkania, bo one liczą i nie licząc kilku metropolii, ich wartość będzie spadać i są kompletnie nie opłacalne. 

 

50 procent mieszkań wg danych z 2021 jest kupowanych pod inwestycje a nie w celu zamieszkania  a średnia powierzchnia mieszkania na osobę w Polsce wynosi 27 metrów kwadratowych przy średniej w Europie 42 metry. Czyli o połowę większej. Mamy 2 najniższy wynik w Europie po Słowacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

50 procent mieszkań wg danych z 2021 jest kupowanych pod inwestycje a nie w celu zamieszkania  a średnia powierzchnia mieszkania na osobę w Polsce wynosi 27 metrów kwadratowych przy średniej w Europie 42 metry. Czyli o połowę większej. Mamy 2 najniższy wynik w Europie po Słowacji. 

Jakoś średnio mi łatwo uwierzyć w te dane. Raczej kwestia metody liczenia. 

Zachód ma swój kryzys mieszkaniowy.

2 minuty temu, ignazz napisał:

Czytaliśmy. Przecież w Chile mówi się po hiszpańsku ☺️

Z nią akurat nie gadałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Najgorzej że francuski w c*** trudny, kiedyś miałem z niego jakieś zajęcia, najgorszy język, nic z niego nie wchodzi, a Gwadelupa to ziemia obiecana z punktu widzenia UE - najbogatsza z Karaibów, bez żadnych ograniczeń emigracyjnych. Wsiadasz w samolot i możesz zacząć od nowa. 

na początek powinno styknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RappaR napisał:

Jakoś średnio mi łatwo uwierzyć w te dane. Raczej kwestia metody liczenia. 

Zachód ma swój kryzys mieszkaniowy.

Z nią akurat nie gadałem 

Tutaj niby art, że fundusze odpowiadają za 17% zakupionych mieszkań:
https://finanse.wp.pl/fundusze-inwestycyjne-rozpychaja-sie-na-rynku-mieszkan-wiceminister-zabiera-glos-6782554423892864a 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RappaR napisał:

Jakoś średnio mi łatwo uwierzyć w te dane. 

Zgadzam się. Jest tak źle że aż trudno uwierzyć

3 minuty temu, P_M napisał:

Ja podawałem łącznie pod wynajem, nie tylko z funduszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Ja podawałem łącznie pod wynajem, nie tylko z funduszy

ale Ty myślisz że to przyblokuje fundusze które mają swój hajs lub są powiązane z bankami? zapłacą jakiś tam podatek i dalej będą orać, we wszystkich krajach zachodnich w dobrych lokalizacjach maja nieruchomości bogaci a biedota na obrzeżach i nic to nie zatrzyma. to jest kolejny podatek aby dojechać klasę średnio czyli Janusza która ma już z 10 mieszkań i będzie musiał robić zrzutkę na pomysłu flubera i morawieckiego. niech morawiecki porobi autostrady do Siedlec, Kartuz i problem się rozwiąże ( nie wspominając o metrach czy kolei )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

ale Ty myślisz że to przyblokuje fundusze które mają swój hajs lub są powiązane z bankami? zapłacą jakiś tam podatek i dalej będą orać, we wszystkich krajach zachodnich w dobrych lokalizacjach maja nieruchomości bogaci a biedota na obrzeżach i nic to nie zatrzyma. to jest kolejny podatek aby dojechać klasę średnio czyli Janusza która ma już z 10 mieszkań i będzie musiał robić zrzutkę na pomysłu flubera i morawieckiego. niech morawiecki porobi autostrady do Siedlec, Kartuz i problem się rozwiąże ( nie wspominając o metrach czy kolei )

Jak ktoś ma 10 mieszkań, to nie jest klasą średnią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

Tu się mylisz - wystarczy że po 45 roku ludzie ciułali i znam osoby w Gdańsku które maja po kilka mieszkań a robią np na stoczni 

No nie róbmy k**** z logiki, że ktoś kto ma kilka milionów i kilkanascie tysięcy pasywnego dochodu to klasa średnia.

Klasa średnia to nie 1% najbogatszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

no ok klasa średnia to niby między 3500 do 9404 brutto :) 

10 mieszkań to jakieś 5 mln. Zarabiając z 30k miesięcznie, czyli bardzo bardzo dużo jak na Polskę, czy nawet zachód, nie mówiąc o świecie, by tyle oszczędzić potrzebujesz jakieś 30 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Po co pisać o jednym bochenku chleba na 2 dni albo 3 parach butów na osobę, gdy rzecz dotyczy dodatkowego podatku za szóste mieszkanie? Liczyłem na merytoryczna dyskusję, a nie histerię

Bo to dotyczy dokładnie tego samego - tego co kto może robić ze swoimi pieniędzmi. Państwo które zawsze jebie tych, którzy są gotowi się zatyrać żeby zrobić majątek a wspiera tych co to wolą wypić flaszkę pod sklepem to państwo w którym nigdy nie będzie prawdziwego dobrobytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Bo to dotyczy dokładnie tego samego - tego co kto może robić ze swoimi pieniędzmi. Państwo które zawsze jebie tych, którzy są gotowi się zatyrać żeby zrobić majątek a wspiera tych co to wolą wypić flaszkę pod sklepem to państwo w którym nigdy nie będzie prawdziwego dobrobytu. 

Sebstein taki zatyrany ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.