Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, fluber napisał:

tego nie napisalem. napisalem ze na tego rodzaju zniewagi, obraze uczuc i okazywanie pogardy nie ma miejsca w demokratycznym panstwie.

Mówisz o Sejmie i TVP czy nadal o obrazie uczuć religijnych, bo zaczynam się gubić. :)

 

1 minutę temu, RappaR napisał:

Jaką tezę z dupy stawiłem?

Że skazania dotyczą głównie islamu i judaizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

caly czas o obrazie uczuc religijnych. 

to przyznasz mi racje czy nie?

Nie.

Po pierwsze nie wiem czym się różni obraza uczuć fanów Lakers od obrazy uczuć katolików, że akurat ta druga musi podlegać szczególnej ochronie. :)

Ale nawet jeżeli z samą koncepcją bym się zgadzał to nadal pozostaje kwestia sankcji. Zakładając, że takowych sankcji mamy (w uproszczeniu) trzy rodzaje (karne, cywilne, ostracyzm społeczny) to dla obrażeń uczuć religijnych rozważałbym jedynie te dwa ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artlan napisał:

Nie.

Po pierwsze nie wiem czym się różni obraza uczuć fanów Lakers od obrazy uczuć katolików, że akurat ta druga musi podlegać szczególnej ochronie. :)

Ale nawet jeżeli z samą koncepcją bym się zgadzał to nadal pozostaje kwestia sankcji. Zakładając, że takowych sankcji mamy (w uproszczeniu) trzy rodzaje (karne, cywilne, ostracyzm społeczny) to dla obrażeń uczuć religijnych rozważałbym jedynie te dwa ostatnie.

ok. musze sie przyznac ze to co napisalem to nie byly moje slowa tylko cytat z wyroku tk rzeplinskiego ale milo ze go wysmiales:)

co do @RappaR i jego szacunkow. znajdz jedna sprawe w mediach gdzie sadzono kogos za obraze uczyc religijnych katolikow za cos odobnego:

"w kwietniu 2016 r. Policja złapała mieszkańca Wejherowa, który uszkodził tablicę informacyjną przy wejściu do gdańskiego meczetu. Sprawca będzie sądzony m.in. za obrazę uczuć religijnych."

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DeltaCenter napisał:

A znajdziesz publikację IPN na temat sowieckich lagrów?

https://ipn.gov.pl/pl/edukacja-1/wystawy/13590,Sowieckie-pieklo-19391956.html

No piekło mimo -50C

 

3 godziny temu, RappaR napisał:

Jak sadzisz milion normalnych ludzi na 10 lat do łagru, to spodziewasz się, że w takim samym stanie z niego wyjdą czy k**** co?

Wydaje sie dobry argument, ale przypomniałem sobie radzieckich twórców programu kosmicznego, Koroleva i Głuszkę. Obaj zaliczyli po 6 lat łagru. Czyli w zsrr mogłeś odsiedzieć 6 lat a później zostać CEO programu kosmicznego. W demokracji jest z tym problem, dostajesz wilczy bilet i juz żadnym CEO nie zostaniesz a prędzej sprzątaczką (nie umniejszając temu zawodowi).

Jak sie zastanowić to skoro w zsrr istniał obowiązek pracy to każdy po więzieniu musiał pracować i zarabiać - to nie sprzyja "wykolejeniu". Natomiast w naszym systemie praca nie jest obowiazkowa i w trudnych czasach mozesz zadnej pracy nie dostac ze względu na przeszłość - to moze wykoleić.

Moim zdaniem ludzi w zsrr wykoleiła wojna, to co im robili niemcy powodowało ze ludzie z zasadami i honorem łatwo ginęli. Ludzie którzy byli zwierzętami bez zasad lub sie nimi pod wpływem wojny stawali mieli wieksze szanse przeżyć, stąd po wojnie proporcje miedzy jednymi a drugimi były zaburzone, a ze Stalin ma złą passę (oczywiście w wielu sprawach sobie zasłużył) to nawet Ci co byli bandytami dziś są ładowani do jednego worka i wszyscy nazywani "więźniami politycznymi" a u nas wszyscy do jednego worka i bandyci obok tych prawych  stają się "żołnierzami wyklętymi".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Wydaje sie dobry argument, ale przypomniałem sobie radzieckich twórców programu kosmicznego, Koroleva i Głuszkę. Obaj zaliczyli po 6 lat łagru. Czyli w zsrr mogłeś odsiedzieć 6 lat a później zostać CEO programu kosmicznego. W demokracji jest z tym problem, dostajesz wilczy bilet i juz żadnym CEO nie zostaniesz a prędzej sprzątaczką (nie umniejszając temu zawodowi

W demokracji nie dostaniesz wilczego biletu, bo nie wylądujesz za niewinność w łagrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darkonza napisał:

Ciezko musiało być. Na szczęście szybko tych "politycznych" wyłapali z powrotem, poddali kolejnym represjom.

po kolejnych represjach byli pewnie jeszcze bardziej zresocjalizowani i czekalo na nich na wolnosci jeszcze wiecej bogactwa, ktorego totalnie nie zajumal im rezim

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RappaR napisał:

W demokracji nie dostaniesz wilczego biletu, bo nie wylądujesz za niewinność w łagrze

No u nas to sie nazywa wiezienie i sie zdarza w nim lądować za niewinność.

W łagrze pewnie była spora grupa za niewinność, ale na pewno większosc była za konkretne przewninienia i rok 1953 w zsrr to pokazał.

Można też sie zastanowić, czemu ludzie po łagrze pracowali na chwałe komunizmu jak wymienieni Głuszko i Korolev. Możliwe ze wybaczyli swoim oprawcom, mozliwe jednak też ze wcale tak do końca niewinni nie byli i stąd nie mieli żalu pracując z całych sił

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, darkonza napisał:

No u nas to sie nazywa wiezienie i sie zdarza w nim lądować za niewinność.

W łagrze pewnie była spora grupa za niewinność, ale na pewno większosc była za konkretne przewninienia i rok 1953 w zsrr to pokazał.

Można też sie zastanowić, czemu ludzie po łagrze pracowali na chwałe komunizmu jak wymienieni Głuszko i Korolev. Możliwe ze wybaczyli swoim oprawcom, mozliwe jednak też ze wcale tak do końca niewinni nie byli i stąd nie mieli żalu pracując z całych sił

 

 

Sam mówisz, że nie mieli wyboru i pracować musieli.

Jakie to zbrodnie popełnili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pablo81 napisał:

Nie siedzę w wątku i przyznaję nie czytałem. Dzięki.

Wyjaśnienie jest tak denne, że aż zęby bolą. Jeszcze pogarsza mój odbiór tej sytuacji.

Przeczytałem raz jeszcze. Niedźwieckiego słucham od dziecka i zawsze był ekstremalnie apolityczny, nie sugerował w swoich wypowiedziach poparcia dla jakichkolwiek idei. A tu jakiś kompletnie anonimowy jegomość sili się na tt na jakieś żenujące insynuacje typu "zięć sąsiadki słyszał".  Kto to wogóle jest, jak konstruuje zdania, nie wysilił się nawet, żeby poprawić literówki. I on chce podsumowywać 35 lat Niedźwieckiego w Trójce??

'No i masz Pablo placek' - "ekstremalnie apolityczny" Marek zawiną kiecę tak go ten tłit poruszył, a popularny 'picuś-glancuś' w tym samym czasie zaczął kampanie prezydencką od uderzenia w TVP = siedziba związku PiS'owskiego przy NowoGrodz$kiej trzeszczy w posadach tak"om 💣 odpalili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

ok. musze sie przyznac ze to co napisalem to nie byly moje slowa tylko cytat z wyroku tk rzeplinskiego ale milo ze go wysmiales:)

To nie jest wyrok Rzeplińskiego. A nawet jakby był to co z tego?

Nie ma jednej uniwersalnej definicji wolności słowa i ustawodawca ma dość dużą swobodę w jej ograniczaniu. Co nie znaczy, że powinien to robić np. w tego typu przypadkach.

Cytat

 

co do @RappaR i jego szacunkow. znajdz jedna sprawe w mediach gdzie sadzono kogos za obraze uczyc religijnych katolikow za cos odobnego:

"w kwietniu 2016 r. Policja złapała mieszkańca Wejherowa, który uszkodził tablicę informacyjną przy wejściu do gdańskiego meczetu. Sprawca będzie sądzony m.in. za obrazę uczuć religijnych."

 

No i jak to się zakończyło? Chyba nijak, skoro psycho-prawica nie podniosła rabanu. :) Oczywiście w tym przypadku użyłaby retoryki o opresyjnym państwie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pan A. napisał:

'No i masz Pablo placek' - "ekstremalnie apolityczny" Marek zawiną kiecę tak go ten tłit poruszył, a popularny 'picuś-glancuś' w tym samym czasie zaczął kampanie prezydencką od uderzenia w TVP = siedziba związku PiS'owskiego przy NowoGrodz$kiej trzeszczy w posadach tak"om 💣 odpalili. 

Sz.P. A, musi Pan być bardzo czujny, bo oni tam są, są gotowi odpalić kolejne bomby, musi pan być czujny, żeby to wyłapać i potem bez krzty szacunku ("zawinął kiecę") odpowiednio napiętnować, najlepiej łamaną polszczyzną połączoną z pismem hieroglificznym.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

rozumiem ze nie znalazles?:)

Ale skąd wiesz w ogóle, że tego z Wejherowa sądzono za obrazę uczuć religijnych? Może to rozważano, ale ostatecznie dostał grzywnę za uszkodzenie mienia.

Nie zastanawia cię czemu nie ma w internecie żadnej informacji jak ta sprawa się zakończyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artlan napisał:

Ale skąd wiesz w ogóle, że tego z Wejherowa sądzono za obrazę uczuć religijnych? Może to rozważano, ale ostatecznie dostał grzywnę za uszkodzenie mienia.

Nie zastanawia cię czemu nie ma w internecie żadnej informacji jak ta sprawa się zakończyła?

ja tylko cytuje za okopress i moze ta sprawa sie po prostu jeszcze nie zakonczyla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

ja tylko cytuje za okopress i moze ta sprawa sie po prostu jeszcze nie zakonczyla:)

Tyle tylko, że z tego cytatu nic w zasadzie nie wynika. Nie wiadomo jak uszkodził, w jakim celu itp. 

Skoro w internecie nie ma żadnego śladu po tej sprawie (poza tym gówno cytatem) to znaczy, że nie była bardziej kontrowersyjna niż uszkodzenie przystanku czy ławki przez jakiegoś Sebka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artlan napisał:

Tyle tylko, że z tego cytatu nic w zasadzie nie wynika. Nie wiadomo jak uszkodził, w jakim celu itp. 

Skoro w internecie nie ma żadnego śladu po tej sprawie (poza tym gówno cytatem) to znaczy, że nie była bardziej kontrowersyjna niż uszkodzenie przystanku czy ławki przez jakiegoś Sebka. 

przecież w PiSie jak u bolszewików , sądzony to gorzej niż skazany bo podejrzany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

przecież w PiSie jak u bolszewików , sądzony to gorzej niż skazany bo podejrzany ;)

Trochę jak w tym dowcipie:

- Cześć Rysiek. Wiesz co, nie chcę, żebyś do nas więcej przychodził. 
- Jak to, co się stało? 
- No nie, po prostu nie przychodź. 
- Ale co się stało, do cholery? 
- Jak byłeś u nas ostatnio, to zginęło nam 150 złotych.
- Chyba nie myślisz, że to ja?
- No nie, pieniądze się znalazły, ale wiesz, niesmak pozostał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.