Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.theceomagazine.com/business/finance/countries-invest?fbclid=IwAR05l2KGD_gITcxKiiHQncUmjCwgkZs11gQNrD3TT-wKmOTDn1Ug8iA9Pf0

Tymczasem fyi ciekawostke, ktora ma/moze miec wiekszy wplyw na Wasze zycie...

Kryteria: "The study analysed 80 countries according to business and investment environments. Corruption, freedom, workforce, investor protection, infrastructure, taxes, quality of life, red tape and technological readiness were among the factors taken into consideration."

Zboldowalem kilka ciekawszych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciekawostka niedzielna dla prostowania wiedzy historycznej własnej i cudzej okresu stalinowskiego

Wersję oficjalną, czyli historyczną streszczają popularne dowcipy:

"trafia do łagru nowy więzień i dostaje pytanie

- na ile Cie zesłali do łagru?

- na 20 lat

- a za co dostałeś te 20 lat?

- za niewinność

- nie kłam, za niewinnośc dają 10"

 

Teraz wersja nieoficjalna, plątająca się w cieniu dzisiejszej IPN-owskiej historii

" Czy za wirusem przyjdzie do Rosji nowe »zimne lato«?” - pisze blogerka Olga z moskiewskiej Presni, przypominając budzące grozę wydarzenia lata 1953 r., kiedy to na mocy amnestii wypuszczono z łagrów od razu setki tysięcy więźniów, przede wszystkim kryminalnych, którzy nie mieli gdzie się podziać, zalali więc kraj falą ciężkich przestępstw. "

wyborcza.pl/7,75399,25855083,drugi-dzien-z-rzedu-liczba-nowych-przypadkow-koronawirusa-w.html

"Lato 1953. Po Stalina śmierci , jeden z jego najbliższych współpracowników, Pierwszy wicepremier i szef MVD Ławrientij Beria , ogłasza amnestię dla więźniów politycznych..."

https://pl.qwe.wiki/wiki/The_Cold_Summer_of_1953

No i wychodzi prawda jakich to niewinnych siepacze Stalina sadzali po łagrach.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, polskignom napisał:

Z ciekawości jeśli można wiedzieć o której ustawie mówisz?

Tzw. ustawa prądowa z 2018 r. 

Legislacja wygląda naprawdę nieciekawie, powiedziałbym że teraz jest jeszcze gorzej, niż 3 czy 4 lata temu. Organizacja pracy w ministerstwach leży. Powstają sprzeczne projekty - nawet między departamentami w jednym resorcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, polskignom napisał:

 

Co do przeniesienia inwestycji na wschód, to nie wiem czy to kwestia poparcia czy tego, ze trzeba nadrobić dziesiątki lat zaniedbań w tamtych okolicach.

Ciekaw jestem tej mapki. Czy te inwestycje to m.in s-19. Za Tuska ściana wschodnia mocno oberwala. Czy za karę? Tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzemo napisał:

Tzw. ustawa prądowa z 2018 r. 

Legislacja wygląda naprawdę nieciekawie, powiedziałbym że teraz jest jeszcze gorzej, niż 3 czy 4 lata temu. Organizacja pracy w ministerstwach leży. Powstają sprzeczne projekty - nawet między departamentami w jednym resorcie. 

Dzięki! To niestety specyfika danych ministerstw i tu faktycznie jest sporo do poprawy.
 

Jest za to cześć, która fajnie działa w części podatkowej, mam nadzieje, ze to się inne działy/ministerstwa wezmą przykład i w końcu kiedyś ktoś zrobi porządek z niektórymi pierdololo w różnych ustawach powstałych przez ostatnie 5-10-15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DeltaCenter napisał:

Klogo obchodzą za co Rosjan zsylano do Łagów. Bardziej powinno cie obchodzić za co zsyłano tam Polaków.

Aby rozbić mur kłamstw trzeba wyciągnąć jako pierwszą tą najbardziej obluzowaną cegłę, a dopiero z czasem można zabrać sie za kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

Wina Tuska 🤣 

Sspoko Waldus. Cieszę sie, że ci humor dopisuje. Ale zobacz historię zawirowań wokół S-19 w latach rządów Tuska. Ok?

8 minut temu, darkonza napisał:

Aby rozbić mur kłamstw trzeba wyciągnąć jako pierwszą tą najbardziej obluzowaną cegłę, a dopiero z czasem można zabrać sie za kolejne.

A znajdziesz publikację IPN na temat sowieckich lagrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koelner napisał:

PiS w Trójce wprowadza związek radziecki , niby mam wyjebane ale trochę wstyd z taka ekipa trzymać :)

dokładnie. jeszcze do tego to zatrzymanie senatora wczoraj i tłumaczenie rzecznika policji, że on sam nie chciał opuścić radiowozu. a ludzie i tak to kupują : (

48 minut temu, polskignom napisał:

https://www.theceomagazine.com/business/finance/countries-invest?fbclid=IwAR05l2KGD_gITcxKiiHQncUmjCwgkZs11gQNrD3TT-wKmOTDn1Ug8iA9Pf0

Tymczasem fyi ciekawostke, ktora ma/moze miec wiekszy wplyw na Wasze zycie...

Kryteria: "The study analysed 80 countries according to business and investment environments. Corruption, freedom, workforce, investor protection, infrastructure, taxes, quality of life, red tape and technological readiness were among the factors taken into consideration."

Zboldowalem kilka ciekawszych.

 

 

no i jak mierzą np. taką korupcję? poprzez ankiety wysyłane przez organizacje rządowe jak to było w podobnym rankingu?

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lorak napisał:

no i jak mierzą np. taką korupcję? poprzez ankiety wysyłane przez organizacje rządowe jak to było w podobnym rankingu?

Nie wiem, napisz do nich i się dopytaj. Od razu przy okazji napisz, ze nie wiedza o czym piszą i ich rankingi są gowno warte, bo w Polsce rządzi PiS :).

Zadziwiające jest jak łatwo akceptujesz gowniane bądź niepełne źródła potwierdzające Twoje, czasem karkołomne tezy, by potem odrzucać wszystko jak leci, jeśli jest nie po Twojej mysli :).
 
 

A już tak zupełnie szczerze to jak masz okazje w swoim życiu zawodowym współpracować z wieloma nacjami i mieć jakieś w miare globalne role w jakiejs korpo, to widzisz dość duże pokrycie tych rankingów z rzeczywistoscia zarówno pod katem urzędowo-ustawowym (oczywiście w ograniczonym zakresie), jak i samego zwykłego workforce. Ale co ja tam wiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, polskignom napisał:

Nie wiem, napisz do nich i się dopytaj. Od razu przy okazji napisz, ze nie wiedza o czym piszą i ich rankingi są gowno warte, bo w Polsce rządzi PiS

zadałem ci konkretne pytanie, a ty zamiast odpowiedzieć, to stosujesz unik próbując wyśmiać. sam nawet pogrubiłeś m. in. "korupcję". a tak naprawdę to nawet nie wiesz co to oznacza w takim rankingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lorak napisał:

zadałem ci konkretne pytanie, a ty zamiast odpowiedzieć, to stosujesz unik próbując wyśmiać. sam nawet pogrubiłeś m. in. "korupcję". a tak naprawdę to nawet nie wiesz co to oznacza w takim rankingu.

Robisz to samo co zrobiłeś wczoraj z Fluberem i jego prognozami. Po prostu mi się to nudzi Lorak. Sorry. A nie będę dla Ciebie szukał dokładnej rozpiski jak, co i gdzie bylo ocenione i jaka jest dokładna metodologia. Mi wystarczy general overview. Pozdrawiam!

i obaj dobrze wiemy, ze jak Polska by wyładowała na 80-ym miejscu w tym rankingu, to już by Cię to nie interesowało.

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mrtio napisał:

Wydaje mi się iż nie masz pojęcia jak wyglądał wschód Polski 10 lat i nic z tym specjalnie nie robiono. Nawet obwodnicę Lublina trzeba było na protestach w Wawie wywalczyć bo była zbędna.

A co do trójki to może to trochę rozjaśni.Chociaz zdejmowanie piosenki i odwoływanie jest poniżej krytyki.

 

Sorry ale przełożenie w ciagu roku w miare zbilansowanego podzialu budzetow w strone 1:4 na wschód to jest zabicie bramzy budowlanej w poludniowo zachodniej czesci kraju wiec o ile rozumiem potrzebe wyrownywania to robienie tego nagle bez spojrzenia ile firm padnie w jednej czesci kraju to kompletny idiotyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blackmagic napisał:

Sorry ale przełożenie w ciagu roku w miare zbilansowanego podzialu budzetow w strone 1:4 na wschód to jest zabicie bramzy budowlanej w poludniowo zachodniej czesci kraju wiec o ile rozumiem potrzebe wyrownywania to robienie tego nagle bez spojrzenia ile firm padnie w jednej czesci kraju to kompletny idiotyzm.

Chcę zobaczyć dane, ciekawią mnie po prostu, czy popierają Twoją tezę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.