Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Sebastian napisał:

One nie są darmowe tylko czas pracy jest elastyczny. U nas to bodajże jest pół roku. 

No w teorii nie ale masz przymus robienia 250 nadgodzin czyli przez 3 lata 750 nadgodzin za które będziesz mieć płacone później. w międzyczasie firma może ogłosić upadłość możesz ją sprzedać , Może pracownik się zwolnić i wtedy możesz mu powiedzieć ,że po nadgodziny niech się zgłosi póżniej itp

1 godzinę temu, Deltuś napisał:

Sondaż sprzed dwóch tygodni Orban vs wszyscy pokazywał 2 pkt proc przewagi

Bo on ma ogromne poparcie wśród mniejszości węgiersiej w Rumunii i Słowacji a oni mogą głosować w węgierskich wyborach.. Dużo młodych wyemigrowało. Procentowo sporo więcej niż Polaków. Specyficzny kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ely3 napisał:

No w teorii nie ale masz przymus robienia 250 nadgodzin czyli przez 3 lata 750 nadgodzin za które będziesz mieć płacone później. w międzyczasie firma może ogłosić upadłość możesz ją sprzedać , Może pracownik się zwolnić i wtedy możesz mu powiedzieć ,że po nadgodziny niech się zgłosi póżniej itp

Nie sądzę, masz gdzieś zapis tego przepisu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sebastian napisał:

Nie sądzę, masz gdzieś zapis tego przepisu ? 

https://ies.lublin.pl/komentarze/wegry-rok-po-protestach-w-sprawie-tzw-ustawy-niewolniczej/

To nie jest dokładne brzmienie więc bardziej się opieram na opinii Węgrów ale jak sam widzisz Państwo nie gwarantuje rozliczenia nadgodzin. Tak naprawdę Węgrzy wprowadzili sobie 6 dniowy tydzień pracy i tak większość pracuje. W sumie to jakoś zbliża się chyba powoli koniec tego 3 letniego terminu to będzie wiadomo czy wszystko będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ignazz napisał:

I to mi się podoba. Ogólnie społecznie porządane byłoby podwyższenie ceny tych dóbr do niebotycznych poziomów. Kogo będzie stać to będzie. Lumpy spod biedronki może by zniknęły. 

Musieliby też podnieść cenę Denaturatu, zimowego płynu i zlikwidować przemyt, bo to jest raczej asortyment tej kasty społecznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ignazz napisał:

I to mi się podoba. Ogólnie społecznie porządane byłoby podwyższenie ceny tych dóbr do niebotycznych poziomów. Kogo będzie stać to będzie. Lumpy spod biedronki może by zniknęły. 

Ale to już było i miało odwrotny skutek. To znaczy pieniędzy w budżecie było mniej ale wydawaliśmy więcej na walkę ze skutkami zatrucia metanolem.. No chyba, że naprawdę myślisz, że im zależy na zmniejszeniu spożycia :) 

Inna sprawa, że rząd zaobserwował, że małpki nadal idą mimo podniesienia ceny, więc będzie łupił.  

Zajebiście te wszystkie podwyżki podatków korelują ze słowami o tym, że nasz budżet nigdy nie był w lepszej kondycji :)

 

37 minut temu, starYfaN napisał:

Musieliby też podnieść cenę Denaturatu, zimowego płynu i zlikwidować przemyt, bo to jest raczej asortyment tej kasty społecznej.

Destylator można kupić za 500 zł, dobry za 2000. Bimber potrafią sprzedawać po 8 zł za 0,5 litra. 

To nie jest polowanie na patologię, to jest polowanie na kasę ludzi, którzy kupują lepsze alkohole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian napisał:

 Zajebiście te wszystkie podwyżki podatków korelują ze słowami o tym, że nasz budżet nigdy nie był w lepszej kondycji :)

Może w końcu miłośnicy socjalu zrozumieją, że napędzanie gospodarki przez socjal/konsumpcje jest jak narkotyk i kończy się jak zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo musi zabrać kasę bogatszym aby dać ją ludziom biedniejszym, którzy tą kasę "zainwestują" na zakupy codzienne, stamtąd ta kasa wróci do bogatszych i Ci będą mieli na prawdziwe inwestycje :) 

Ale po drodze ta kasa zostanie uszczuplona o kilkadziesiąt procent (koszty administracji i VAT) a przy okazji da się kupić trochę głosów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, quevas napisał:

wyżej już chyba tylko pasowanie na mistrza zakonu krzyżackiego

Ale wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego nie pasują od 1929 r.

Został Ci Wielki Mistrz Zakonu Sióstr Katarzynek z Braniewa i tutaj jestem jak najbardziej za i jestem na TAK.

 

Odpowiedni człowiek na odpowiednim stołku/taborecie.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ignazz napisał:

I to mi się podoba. Ogólnie społecznie porządane byłoby podwyższenie ceny tych dóbr do niebotycznych poziomów. Kogo będzie stać to będzie. Lumpy spod biedronki może by zniknęły. 

Poczytaj sobie o prohibicji w USA (zresztą słownik ortograficzny też mógłbyś sobie trochę odświeżyć :)). 

Ponadto w naszej rzeczywistości drastyczne zwiększenie akcyzy na alko doprowadziłoby do sytuacji, że Obajtki, Sasiny i reszta pisowskich złodziei żyłaby na jeszcze wyższym poziomie, menele i tak by nie zniknęli, ale za to przeciętny Polak nie mógłby w weekend wypić lepszego wina. Naprawdę chcesz czegoś takiego? 

Ja proponowałbym podatek od pi****lenia głupot. Julekstep, RappaR i deltuś byliby głównymi płatnikami. :) 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Artlan napisał:

Pewnie na wykopie znowu dostałeś 200 minusów i przylazłeś tutaj żeby julek, deltuś i polski gnom podratowali twoją samoocenę lajkami. :) 

 

Ja tam mogę podreperować sobie samoocenę patrząc w lustro, Ty co najwyżej możesz swoim zdjęciem komuś podreperować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RappaR napisał:

Ja tam mogę podreperować sobie samoocenę patrząc w lustro, Ty co najwyżej możesz swoim zdjęciem komuś podreperować :)

Zdjęcie z pogrzebu  biskupa Edwarda Janiaka (z którego zlizywaliście ,,śmietanę'' na oazach parę lat temu). :)

W środku RappaR (ten z najpiękniejszym uzębieniem), pierwszy od prawej deltuś, drugi od prawej julekstep. 

98bcb09e-57e2-4f14-9a74-837130b28aa7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Artlan napisał:

Zdjęcie z pogrzebu  biskupa Edwarda Janiaka (z którego zlizywaliście ,,śmietanę'' na oazach parę lat temu). :)

W środku RappaR (ten z najpiękniejszym uzębieniem), pierwszy od prawej deltuś, drugi od prawej julekstep. 

98bcb09e-57e2-4f14-9a74-837130b28aa7.jpeg

Żeby zabolało, musisz trafić :)

Tylko mnie bawisz, mijając się ze mną, jak mijasz się z kobietami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.