Skocz do zawartości

beGM - Wymiany


january

Rekomendowane odpowiedzi

UTA in: CJ McCollum

UTA out: Joe Johnson, T.Ross, C.Swanigan, pick 1st round 2018 lepszy z UTA, TOR

CHI in: Joe Johnson, T.Ross, C.Swanigan, pick 1st round 2018 lepszy z UTA, TOR

CHI out: CJ McCollum

UWAGA

 

Ta wymiana nie przechodzi, ponieważ Caleb Swaningan jako że został podpisany na 3 lata z użyciem cap room, nie może zostać wymieniony przed 15 grudnia ;]

 

E: Sprawdziłem dokładnie i nie, żartowałem, tylko miesiąc od momentu podpisania, czyli dopiero w sierpniu.

 

Whiteside za Adebayo, Nicholsona, Baylessa, Aijnce i pick 1 rundy 2021 zastrzeżony w loterii (1-14).

Z tej samej przyczyny nie przechodzi ten powyżej (Adebayo). No i jest też taki problem, że te 2 wymiany razem również nie przejdą, ponieważ Bulls mają w konsekwencji 16 zawodników na gwarantowanych kontraktach.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA

 

Ta wymiana nie przechodzi, ponieważ Caleb Swaningan jako że został podpisany na 3 lata z użyciem cap room, nie może zostać wymieniony przed 15 grudnia ;]

 

E: Sprawdziłem dokładnie i nie, żartowałem, tylko miesiąc od momentu podpisania, czyli dopiero w sierpniu.

 

 

Z tej samej przyczyny nie przechodzi ten powyżej (Adebayo). No i jest też taki problem, że te 2 wymiany razem również nie przejdą, ponieważ Bulls mają w konsekwencji 16 zawodników na gwarantowanych kontraktach.

 

Karpiu for the rescue !!!!

 

SZACUN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbmy sobie jaj z pogrzebu.

 

Przecież MJ1 o to pytał czy można handlować rookie. A nic nie stoi na przeszkodzie by ogłosić deal teraz, a wszedł w sierpniu.

 

Jedyne rozwiązanie to wywalić kolegę i cofnąć oba deale, a nie teraz wymyślać absurdy.

Ale przecież nikt nie cofa tych deali, tylko mówimy, że one mogą wejść w życie w sierpniu. I nie oba jednocześnie, bo Bulls będą mieć za dużo zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu nie widzę innej opcji niż

 

#BasketballReasons


albo

 

art. 388 Kodeksu cywilnego

 

§ 1. Jeżeli jedna ze stron, wyzyskując przymusowe położenie, niedołęstwo lub niedoświadczenie drugiej strony, w zamian za swoje świadczenie przyjmuje albo zastrzega dla siebie lub dla osoby trzeciej świadczenie, którego wartość w chwili zawarcia umowy przewyższa w rażącym stopniu wartość jej własnego świadczenia, druga strona może żądać zmniejszenia swego świadczenia lub zwiększenia należnego jej świadczenia, a w wypadku gdy jedno i drugie byłoby nadmiernie utrudnione, może ona żądać unieważnienia umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę to skomentować.

 

Tomek mnie zapytał, czy w razie czego bym wrócił. Odpowiedziałem, że jako tymczasowy GM, jak przed przyjściem Tima mogę. Ale nie muszę, nie napieram, oddaję się do dyspozycji.

 

Niestety rynku nie da się nauczyć w miesiąc. Wielu z nas robi słabe Trade'y a oglądamy nba lata.

 

Ja proponuję tak czy inaczej aby kiedy przychodzi ktos nowy, z początku przychodził na cos w rodzaju okresu próbnego, aby móc ewentualnie lepiej reagować.

 

Dziękuje za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie skomentować całe to zamieszanie, choć wiele różnych myśli przychodzi do głowy i może lepiej by było zostawić to bez komentarza... ale spróbuję nikogo nie obrażać, a jeśli to zrobię, to sorry - emocje są spore.

 

Popatrzcie na to z mojej strony:

 

w lidze są różne wymiany - niektóre dość równe i sprawiedliwe, inne przyszłościowo/ na teraz, ale także niektóre wyraźnie jednostronne (sam uważam, że popełniłem błąd biorąc Bookera za 1st i 2nd round picka).

 

Timi pisze na trading blocku - CJ i podpytuje mnie o Swanigana - mówię, że go cenię wysoko i mnie CJ interesuje i można coś pokombinować, ale konkretów nie było. Potem poszedł ten deal CJ - Markannen - nielegalny, więc cofnięty, a CJ dalej dostępny, więc piszę raz jeszcze z konkretną propozycją. Timi pisze, że gada jeszcze z innymi - mówię: ok, czekam - nie muszę mieć CJ-a, ale fajnie by było. Timi pisze do mnie, że akceptuje ten trade - super, potwierdzamy go, wszystko legalnie.

 

Nadchodzi fala komentarzy o rozbój w biały dzień i wgl. Okazuje się, że Timi nie do końca ogarnął wymianę - po trudnej decyzji, postawiony w trudnej sytuacji, decyduję dorzucić mu 2nd round picka 2020. Timi pisze, że dzięki i sorki za zamieszanie, odpisuję mu, że jak ma jakieś wątpliwości, żeby pytał po prostu.

 

Nadchodzi trade z Wizards, który nie jest taki zły - w naszej lidze C są nisko oceniani, więc za Hassana pozyskał prospecta, kontrakty dla wyrównania salary i picka (może). Nagle wszyscy szukają okazji, żeby cofnąć te deale i najlepiej kolegę wywalić, bo ma inny pomysł na Bulls niż wszyscy. Oczywiście ja, jako GM Bulls, bym oczekiwał trochę więcej picków za dobrych graczy - nieznajomość rynku, ale kto zabrania robić wymian? Gdyby Timi zrobił 2 kozackie wymiany (według Was) też byście pomyśleli o takim zakazie miesięcznym na transfery? Nie sądzę...

 

Nie mówię, że Timi robi dobrze, myślę, że za dużo chce od razu zmienić, zrobić, a nie do końca zapoznał się z grą. Wszyscy mu o tym piszą chyba, ale skoro jest GMem, to chyba nie cofniemy jego wymian, żeby go ochronić? Przecież jest takim samym graczem jak my, tak to każda wymiana musiałaby być sprawiedliwa i najlepiej w ogóle, żeby nie było wymian zbyt dobrych dla jednej ze stron, bo krzywdzą innych... trochę paradoks, co nie?

 

Rozumiem, że chcecie dbać o nowego GM-a i go ochronić, ale to chyba jest jego drużyna i on bierze odpowiedzialność za swoje decyzje - Kings za przyjęcie Denga i Parsonsa na początku swoich dokonań nikt nie ostrzegał o tym, że robi zbyt szybko, itd. jeśli cofniemy trade'y to pokrzywdzony będę ja - wymiana legalna, dogadana, Wiz - to samo i Timi, bo trochę traktujecie go jak dziecko i nie pozwolicie mu na błąd i spełnienie swojej (być może niepodobającej się Wam) wizji.

 

Powrót Palnik to też śliska sprawa - skoro oddał team Timiemu, to w zasadzie już nie jego team (mógł być jego doradcą, graczem, który poprowadzi go na początku - byłoby tak chyba najlepiej, bo początki są najtrudniejsze)  i trochę Timi może się poczuć pokrzywdzony i zapewne nie będzie już chciał brać udziału w grze, w której usuwają GMów za robienie wymian...

 

Podsumowując, uważam, że sytuacja ligi jest trudna i nie można dać się ponieść tym emocjom, tylko zdecydować spokojnie - najlepiej tak, aby nikogo nie skrzywdzić, co będzie trudne.

 

Składam wniosek formalny o przedłużenie terminu składania ofert na 3. turę przynajmniej do rozwiązania tej sprawy + minimum 1/2 dni - ja nie wiem, jaki mam roster teraz, Wizards i Bulls (kto jest GMem?) to samo, więc tak nie da się składać ofert...

 

PS Zawsze jak jest jakaś trudna sytuacja czy weto wymian, to musi mnie dotyczyć? :P dopóki nie robię dobrych deali, to wszystko jest ok, a jak znacząco wzmacniam zespół, to już nie? WHY? :P Ci, co grali w keeperze #2 wiedzą, o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MJ1, ja sobie nie uzurpuje prawa do Bulls. Zostałem zapytany czy ewentualnie w razie co bym wrocił, to odpisałem, że tymczasowo, do czasu znalezienia kogoś lepszego mogę. Ja o to nie proszę, mi to lotto. A deale jeśli są legalne to przechodzą, nie ma chyba innego wyjścia.

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie skomentować całe to zamieszanie, choć wiele różnych myśli przychodzi do głowy i może lepiej by było zostawić to bez komentarza... ale spróbuję nikogo nie obrażać, a jeśli to zrobię, to sorry - emocje są spore.

 

Popatrzcie na to z mojej strony:

 

w lidze są różne wymiany - niektóre dość równe i sprawiedliwe, inne przyszłościowo/ na teraz, ale także niektóre wyraźnie jednostronne (sam uważam, że popełniłem błąd biorąc Bookera za 1st i 2nd round picka).

 

Timi pisze na trading blocku - CJ i podpytuje mnie o Swanigana - mówię, że go cenię wysoko i mnie CJ interesuje i można coś pokombinować, ale konkretów nie było. Potem poszedł ten deal CJ - Markannen - nielegalny, więc cofnięty, a CJ dalej dostępny, więc piszę raz jeszcze z konkretną propozycją. Timi pisze, że gada jeszcze z innymi - mówię: ok, czekam - nie muszę mieć CJ-a, ale fajnie by było. Timi pisze do mnie, że akceptuje ten trade - super, potwierdzamy go, wszystko legalnie.

 

Nadchodzi fala komentarzy o rozbój w biały dzień i wgl. Okazuje się, że Timi nie do końca ogarnął wymianę - po trudnej decyzji, postawiony w trudnej sytuacji, decyduję dorzucić mu 2nd round picka 2020. Timi pisze, że dzięki i sorki za zamieszanie, odpisuję mu, że jak ma jakieś wątpliwości, żeby pytał po prostu.

 

Nadchodzi trade z Wizards, który nie jest taki zły - w naszej lidze C są nisko oceniani, więc za Hassana pozyskał prospecta, kontrakty dla wyrównania salary i picka (może). Nagle wszyscy szukają okazji, żeby cofnąć te deale i najlepiej kolegę wywalić, bo ma inny pomysł na Bulls niż wszyscy. Oczywiście ja, jako GM Bulls, bym oczekiwał trochę więcej picków za dobrych graczy - nieznajomość rynku, ale kto zabrania robić wymian? Gdyby Timi zrobił 2 kozackie wymiany (według Was) też byście pomyśleli o takim zakazie miesięcznym na transfery? Nie sądzę...

 

Nie mówię, że Timi robi dobrze, myślę, że za dużo chce od razu zmienić, zrobić, a nie do końca zapoznał się z grą. Wszyscy mu o tym piszą chyba, ale skoro jest GMem, to chyba nie cofniemy jego wymian, żeby go ochronić? Przecież jest takim samym graczem jak my, tak to każda wymiana musiałaby być sprawiedliwa i najlepiej w ogóle, żeby nie było wymian zbyt dobrych dla jednej ze stron, bo krzywdzą innych... trochę paradoks, co nie?

 

Rozumiem, że chcecie dbać o nowego GM-a i go ochronić, ale to chyba jest jego drużyna i on bierze odpowiedzialność za swoje decyzje - Kings za przyjęcie Denga i Parsonsa na początku swoich dokonań nikt nie ostrzegał o tym, że robi zbyt szybko, itd. jeśli cofniemy trade'y to pokrzywdzony będę ja - wymiana legalna, dogadana, Wiz - to samo i Timi, bo trochę traktujecie go jak dziecko i nie pozwolicie mu na błąd i spełnienie swojej (być może niepodobającej się Wam) wizji.

 

Powrót Palnik to też śliska sprawa - skoro oddał team Timiemu, to w zasadzie już nie jego team (mógł być jego doradcą, graczem, który poprowadzi go na początku - byłoby tak chyba najlepiej, bo początki są najtrudniejsze)  i trochę Timi może się poczuć pokrzywdzony i zapewne nie będzie już chciał brać udziału w grze, w której usuwają GMów za robienie wymian...

 

Podsumowując, uważam, że sytuacja ligi jest trudna i nie można dać się ponieść tym emocjom, tylko zdecydować spokojnie - najlepiej tak, aby nikogo nie skrzywdzić, co będzie trudne.

 

Składam wniosek formalny o przedłużenie terminu składania ofert na 3. turę przynajmniej do rozwiązania tej sprawy + minimum 1/2 dni - ja nie wiem, jaki mam roster teraz, Wizards i Bulls (kto jest GMem?) to samo, więc tak nie da się składać ofert...

 

PS Zawsze jak jest jakaś trudna sytuacja czy weto wymian, to musi mnie dotyczyć? :tongue: dopóki nie robię dobrych deali, to wszystko jest ok, a jak znacząco wzmacniam zespół, to już nie? WHY? :tongue: Ci, co grali w keeperze #2 wiedzą, o co chodzi.

 

W tym momencie na pewno nie masz CJa, bo jest to formalnie niemożliwe, tak samo nie ma w Wizards Hassana.

Fakt, że jeśli sprawa nie zostanie rozwiązana dziś to ten jeden dodatkowy dzień by się przydał.

Ale uważam, że najlepiej by było gdyby decyzja zapadła do wieczora i nic nie przekładać. Zawsze można przygotować 2 warianty do wysłania do Julka.

 

No i niestety, ale tutaj nic personalnego nie wchodzi w grę MJ. To jest precedens. Większość zasad/zmian/roszad powstawała na bazie jakiegoś precedensu.  Nie chodzi o to, żeby Tobie zrobić źle czy dobrze, żebyś się poczuł lepiej czy gorzej. Chodzi tylko o zabezpieczenie gry przed takimi wybrykami, które ten sens zaburzają. Gdybym pozyskał od Rappara LeBrona za pick to nie byłoby protestów? Byłyby, musiałyby. 

 

Podobna sytuacja jest tu. Nowy gracz, który widać, że nie ma pojęcia co robi, nawet w żaden sposób nie potrafił wytlumaczyć czemu tak działa. Rozbił fajną drużynę i zyskał jednego fajnego Bama, żadnych sensownych picków i tonę dead salary. Tak być nie może. Co następnym razem? Ktoś wejdzie do gry i odda Antka Davisa za Parsonsa 1:1? Kilka takich akcji i totalnie zaburza się sens zabawy, bo asety są niewspółmiernie kumulowane. Tu nie chodzi o dostrzeżenie potencjału gracza na przyszłość, przebudowę drużyny pod ścianą. Tu jest po prostu niewiedza. + jest to osoba anonimowa, nie ma pewności, czy ktoś po prostu nas nie trolluje, bo dużo na to wskazuje. Żadne rozważania personalne tutaj nie wchodzą w grę, bo nie ma wymiany MJ - Timi.

Jest tyko wysłanie dwóch graczy za zupełnie niewspółmierne, wręcz odwrotne, pakiety. 

 

A to, że akurat padło najpierw na Ciebie, no cóż, zwykły pech. Ktoś zawsze musi wypaczenie uwidocznić.

Ja np. zostałem pokrzywdzony wprowadzeniem CBA, bo od 2giego dnia celowałem w rzucenie zawyżonych ofert wszystkim i ciągnięcie tak 3-4 lata dobierając po 1 FA :)

 

Nikt tu nikogo nie chce bronić, bo teraz jeszcze mi się przypomniało. Jeszcze raz zaznaczam, nie ma znaczenia, że jest to Timi, Jimi, czy Mimi. A osobiście to nawet najchętniej bym podziękował za zabawę, jeśli nie wykaże chęci wprowadzenia do tej gry. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikomu nie zabrania robić wymian, ale jeśli będzie wolna amerykanka i każdy nowy gracz będzie robił u siebie trzęsienie ziemii to gra się nam rozsypie bo za chwilę będą sami tankerzy obładowani szrotem i 6-7 dobrych teamów 

 

palnik zrobił fajny team, który spokojnie robił playoffy na wschodzie - gdyby w realu Garpax zrobił taki deal jak tutaj Timmy z Jazz to by sam Reinsdorff ich chyba nadział na widły, rozczłonkował i rzucił wkurwionemu tłumowi do dalszego bezczeszczenia zwłok 

 

A z mojej perspektywy to jak patrzę na to co się wyrabia z Bulls to się czuje jak by jakiś mój kolega wrzucił najebanej małolacie pigułkę gwałtu, a potem mówił, że sama przeciez chciała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składam wniosek formalny o przedłużenie terminu składania ofert na 3. turę przynajmniej do rozwiązania tej sprawy + minimum 1/2 dni - ja nie wiem, jaki mam roster teraz, Wizards i Bulls (kto jest GMem?) to samo, więc tak nie da się składać ofert...

Obie wymiany są niezgodne z CBA i mogą formalnie zostać zatwierdzone dopiero 1 sierpnia. Z zaznaczeniem, że może przejść tylko jedna z nich w takich formach jak proponowane. Dlatego nie ma to żadnego wpływu na 3. turę FA, tutaj obojętnie jakie decyzje zostaną podjęte, działamy tak, jakby tych wymian nie było (bo formalnie ich jeszcze nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dajcie mi szansę na rehabilitacje skoro te dwa deale są anulowane. Nie robi błędów tylko ten kto nic nie robi.

 

Czekam na decyzje.

 

Żadnej decyzji tu być nawet nie ma. 

Jeśli chcesz zostać z nami i dalej się bawić to przecież zapraszamy i życzymy powodzenia.

Wymiany są niezgodne z CBA i nie miały prawa być przeprowadzone więc nawet nie ma co anulować.

 

Nikt nie ma problemu z tym, że chciałbyś przebudować team po swojemu. Każdy ma prawo do swoich własnych działań. Chodzi tylko o to, że wyszło to w bardzo niefajny sposób, gdzie zamiast z dość solidnego teamu zamiast teamu z perspektywami i pickami powstałby twór bez assetów i nagle też bez dobrych graczy.

Nie spiesz się, spokojnie sobie wszystko przemyśl, z ofertami nikt nic nie goni.

Pomyliłeś się w działaniu picków, czy tam źle zapamiętałeś rostery, trudno, zdarza się. Ale właśnie z tego powodu powinieneś przyłożyć jeszcze większą uwagę do swoich ruchów ;)

 

Jesli masz jakieś wątpliwości to mówiłem, pisz publicznie z pytaniami, pisz mi na PW jeśli chcesz (bo jak już mówiłem, ja na tym rynku wręc nie istnieję więc nie ma konfliktu interesów, a mam taki tryb życia, że chyba jestem jednym z aktywniejszych użytkowników), Palnik na pewno też problemu z odpowiedzią na jakieś pytania miał nie będzie. Z gry zrezygnował, ale na forum wszak zagląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld odpiął/ęła ten temat
  • karpik zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) i zablokował(a) ten temat
  • Reikai przestał(a) promować i podpiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.