Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze mnie zastanawia co nie jest tak z logiką u niektórych. Covid był w latach 20-21. I nagle niektórzy doznają szoku ,że Ukraińcy którzy napłynęli w 2022 nie wywołali fali Covidu

Widać ,ze u niektórych myślenie logiczne nie jest mocną stroną. I co ciekawe jakoś nadal żaden z nich nie odpowiedział na proste pytanie . Dlaczego w 21 ściana wschodnia miała sporo więcej nadmiarowych zgonów niż ci spanikowani z Wielkopolski

Jakim cudem to nie panka zabijała jak twierdzili , ani szczepienia jak twierdzili 

To proste pytanie. Dlaczego w 2021 na ścianie wschodniej było najwięcej zgonów nadmiarowych?

Dlaczego Wasze złote rady nie działały. Za to działały zalecenia ekspertów. No po prostu dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ely3 napisał(a):

Wyjaśnij nam więc dlaczego ludzie w tak dużym stopniu umierali tam gdzie ludzie się nie szczepili?

@ely3

Nie do mnie pytanko, ale z uwagi że już raz, a może i dwa walkowaliśmy w/w zagadnienie to odpowiem.

Braliśmy na tapetę podkarpackie. Niezaprzeczalny fakt, że najmocniej podczas fali jesiennej 2020 i wiosennej 2021 ucierpiało pdkp. Nie całkiem zgodzilismy się co do głównych przyczyn. Ty uważasz że przez brak maseczek akurat w tym regionie. Nie uważam tego za najważniejszy czynnik. Wg mnie o pomorze na Podkarpaciu zadecydowala wtedy struktura wiekowa . To wojewodztwo gdzie jest wyjatkowo średnia długość życia. Tak przypomnę zagranicę (Belgia, Francja ,Wlochy) gdzie pierwsza i druga fala wykosily pensjonariszy domów spokojnej starości. Podkarpackie też za swoją strukturę wiekową zapłaciło wysoką cenę, a to wszystko zostało spotegowane zamknięciem ( przypomnę drąg ,  ustawiony pod oknem przychodni bodajże w Tarnobrzegu, który służył jako dzwonek, byleby tylko drzwi nie otwierać i diagnować przez okno z piętra) lub w najlepszym razie znacznym ograniczeniem dostępności do usług medycznych w szczególności lekarzy rodzinnych czy pierwszego kontaktu (teleporady).

Teraz o kluczowym (Twoim zdaniem) lub nie (moja opinia) wplywie szczepień, ktorych brak przełożył się na większą niż gdzie indziej liczbę zgonów na pdkp . Jesień 2020- wpływ szczepień żaden, zero, nul. Po prostu wtedy jeszcze nie szczepiono. Wiosna 2021, program masowych szczepień jest jeszcze w powijakach i różnice między pdkp, a innymi woj. są minimalne.

Owszem, później (jesień 2021 i dalej) poziom wyszczpienia pomiedzy pdkp (niecale 40%), a np wlkp czy pomorskie (~60%) znacznie się rozjechal, ale jesienią 2021 i później pdkp nie było już w TOPCE zgonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ely3 napisał(a):

1. To proste pytanie. Dlaczego w 2021 na ścianie wschodniej było najwięcej zgonów nadmiarowych?

2. Dlaczego Wasze złote rady nie działały. Za to działały zalecenia ekspertów. No po prostu dziwne

Nie powtarzaj bzdur szura Grzegorza Brauna ;)

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-w-rzeszowie-i-na-podkarpaciu-jest-najwiecej-zgonow-nadmiarowych/

Pamiętam jak jednym z zaleceń "ekspertów" było pryskanie aerozolem na maseczkę na otwartej przestrzeni(sic!) - nie pamiętam który to był, chyba ten podobny do aktora Adamczyka

1 minutę temu, DRK napisał(a):

Ty uważasz że przez brak maseczek akurat w tym regionie. Nie uważam tego za najważniejszy czynnik.

Zgodzę się jeszcze z tym. aby brać pod uwagę czynnik wyszczepienia, ale maseczki - bawełniana szmatka? Serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, DRK napisał(a):

eraz o kluczowym (Twoim zdaniem) lub nie (moja opinia) wplywie szczepień, ktorych brak przełożył się na większą niż gdzie indziej liczbę zgonów na pdkp

Przecież tu chodzi o całościowe podejście. Liczba testów na mieszkańca gdzie Rzeszów miał długie tygodnie ze 100% pozytywnymi testami. Przestrzeganie zasad itp

Podkarpackie miało idealne warunki by uniknąć zgonów. Czyste powietrze, niska gęstość zaludnienia. Przez lata to właśnie powodowało ,że tam ludzie 65 plus żyli najdłużej w kraju. Oni powinni mieć najniższą możliwą śmiertelność

29 minut temu, DRK napisał(a):

Wiosna 2021, program masowych szczepień jest jeszcze w powijakach i różnice między pdkp, a innymi woj. są minimalne.

nie były minimalne bo najpierw szczepiono grupy ryzyka i nawet pośród nich były spore różnice. W zachodniej Polsce ok 80% zagrożonych a na Wschodzie 2-3 razy mniej. To nie są minimalne różnice. Dorzuć do tego ,że ci którzy nie byli szczepieni tu przestrzegali zasad a tam nie i masz kombinację która sprawiła ,że jedni mieli 40% więcej zgonów od średniej a drudzy 18%

W skali całej populacji to moze były minimalne róznice ale biorąc pod uwage kto był szczepiony na początku to one były kolosalne. Ponad 90% zgonów były pośród tych grup co były wytypowane do szczepień na początku. Więc każde 10% róznicy pomiedzy województwami diametralnie zmieniał ryzyko śmierci

29 minut temu, DLT_Braddock napisał(a):

Nie powtarzaj bzdur szura Grzegorza Brauna

to  są dane Gusowskie czy z USC - jeśli Twoja jedyna wiedza pochodzi z demagoga to cóż ...słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alonzo napisał(a):

Pełna zgoda.

Tylko, że takich rzeczy nie zrobi się jednymi wyborami. Ludzie na te popisy głosują, gdzie wiadomo, że oni od 20 lat nie ogarniają. wg mnie jest to proces bardziej na pokolenia niż dekadę..

pozostało nam po komunie, że wszystko jest polityką. zamiast pandemią zajmować się grupa fachowców powołana na tego typu kryzys to twarzami są ministrowie zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

Podkarpackie miało idealne warunki by uniknąć zgonów. Czyste powietrze, niska gęstość zaludnienia. Przez lata to właśnie powodowało ,że tam ludzie 65 plus żyli najdłużej w kraju. Oni powinni mieć najniższą możliwą śmiertelność

Czystsze środowisko zgoda, gęstość zaludnienia oczywiscie także istotny czynnik. Ale tu może dla Ciebie niespodzianka bo pdkp na 7 miejscu w Polsce 117 os/km², to chyba tak jak Twoje wlkp. Więc tu pdkp nie ma przewagi.

No i ,tak jak piszsz, dość sporo wiekowych seniorów. Ale w przypadku walki z covidem ta liczba seniorów w żaden sposób nie była korzystna. Covid kosił seniorów w pierwszych falach wszędzie, a ciężko pracownikow czy pensjonariuszy domów spokojnej starości w BEL, FRA, ITA posadzić o podkarpacką mentalność.

Godzinę temu, ely3 napisał(a):

nie były minimalne bo najpierw szczepiono grupy ryzyka i nawet pośród nich były spore różnice. W zachodniej Polsce ok 80% zagrożonych a na Wschodzie 2-3 razy mniej. To nie są minimalne różnice. Dorzuć do tego ,że ci którzy nie byli szczepieni tu przestrzegali zasad a tam nie i masz kombinację która sprawiła ,że jedni mieli 40% więcej zgonów od średniej a drudzy 18%

W szczycie wiosennej fali (8 04 2021- 954 zgony) bylo wykonanych w Polsce prawie 7 mln szczepień w tym 5 mln jedną dawką. Czyli pewnie trochę ponad 2mln było ,,w pełni wyszczepionych (bo część przyjęła też jednodawkową wersję) czyli jakieś 7% społeczeństwa. A pamiętajmy jeszcze że szczepionka nabierala ważności 14 dni po przyjęciu więc pewnie nawet mniej niż 7% społeczeństwa miało ochronę wynikająca ze szczepienia. Naprawdę ciężko mówić tu o różnicach w poziomie szczepień  jako kluczowym czynniku. Ze wzgledu właśnie na jej niewielką (~7%) powszechność.

Nie mam danych ile osób było na szczycie wiosennej fali 2021 zaszczepionych w poszczególnych województwach (jeśli masz, chętnie poznam). Przypomnę że w I grupie do szczepienia był personel medyczny. Nie sądzę żeby akurat ta grupa wywołała wielkie dysproprcje w poszczególnych województwach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ma się znudzić? Trzeba przypominać, wytykać po to żeby nie było powtórki tego cyrku, a raczej dramatu.

Tutaj fajny wątek pokazujący skalę problemu

https://www.rp.pl/zdrowie/art39208201-trudno-o-odszkodowanie-za-skutki-szczepienia-przeciwko-covid

Zapaść, niewydolność oddechowa, 4-miesięczna hospitalizacja po szczepieniu "na covid" - objawy wcześniej nie wpisano do ChPL szczepionek więc problemu nie ma. Nie tak dawno Pfizer chyba dopisał do ChPL problemy związane z zapalaniem mięśnia sercowego obserwowane zwłaszcza u młodych mężczyzn. Wcześniej nie było o nich mowy. Założę się, że 99% tutejszych zwolenników narracji o covidzie przed swoimi szczepieniami nie zapoznała się z ChPL a takie konowały jak Rappary nawet nie przeprowadziły rozmów ze swoimi pacjentami aby wykluczyć przeciwskazania i zapoznać ich z możliwymi skutkami ubocznymi (pewnie nawet wciskali bajki o tym, że jak jest źle tzn że szczepionka dobrze się przyjęła) Albo odmawiali leczenia albo podawali trujący remdesivir. Taśmowo 100% pacjentów kierowano od razu na szczepienia. 117 tys osób (co jest wierzchołkiem góry lodowej) otrzymało wadliwą serię. Warunki przechowywania, brak BK i sama procedura masowego zaszczepienia zasługują na duże śledztwo.

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, DLT_Braddock napisał(a):

Czemu ma się znudzić? Trzeba przypominać, wytykać po to żeby nie było powtórki tego cyrku, a raczej dramatu.

Tutaj fajny wątek pokazujący skalę problemu

https://www.rp.pl/zdrowie/art39208201-trudno-o-odszkodowanie-za-skutki-szczepienia-przeciwko-covid

Zapaść, niewydolność oddechowa, 4-miesięczna hospitalizacja po szczepieniu "na covid" - objawy wcześniej nie wpisano do ChPL szczepionek więc problemu nie ma. Nie tak dawno Pfizer chyba dopisał do ChPL problemy związane z zapalaniem mięśnia sercowego obserwowane zwłaszcza u młodych mężczyzn. Wcześniej nie było o nich mowy. Założę się, że 99% tutejszych zwolenników narracji o covidzie przed swoimi szczepieniami nie zapoznała się z ChPL a takie konowały jak Rappary nawet nie przeprowadziły rozmów ze swoimi pacjentami aby wykluczyć przeciwskazania i zapoznać ich z możliwymi skutkami ubocznymi (pewnie nawet wciskali bajki o tym, że jak jest źle tzn że szczepionka dobrze się przyjęła) Albo odmawiali leczenia albo podawali trujący remdesivir. Taśmowo 100% pacjentów kierowano od razu na szczepienia. 117 tys osób (co jest wierzchołkiem góry lodowej) otrzymało wadliwą serię. Warunki przechowywania, brak BK i sama procedura masowego zaszczepienia zasługują na duże śledztwo.

Glupiego to az fajnie posluchac! 


“…Pfizer chyba wpisal…” vs “Założę się, że 99% tutejszych zwolenników narracji o covidzie przed swoimi szczepieniami nie zapoznała się z ChPL a takie konowały jak Rappary nawet nie przeprowadziły rozmów ze swoimi pacjentami…”

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, RappaR napisał(a):

A poleciłbyś komuś, by nakarmił swoje 6-miesięczne dziecko schabowym? 

Znasz lekarzy którzy namawiają rodziców aby wciskali dzieciom schabowe? Raczej nie

A takich co nie widzą żadnych przeciwskazań po zmierzeniu temperatury i zajrzeniu w gardełko aby szczepić "przeciw covid" 6 miesięczne dzieci ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2023 o 09:02, RappaR napisał(a):

I dane GUSu przedstawiają inne historie, co byś widział, gdybyś nie był pijany równie często co Mayor

Jeżeli tak trafnie diagnozujesz swoich pacjentów, to tylko mogę im współczuć. Zresztą zauważyłem ,że  wśród lekarzy w PL jest wyjątkowo dużo niedouków, aż strach pomyśleć ilu będzie jak Rydzyk w Toruniu uruchomi studia medyczne .,Już od ponad 6 lat nie spożywam alkoholu, nawet nie piję piwa, a nawet kiedy spożywałem, to przypadki kiedy zdarzyło mi się upić mogę policzyć na palcach jednej ręki, jak mówił Synek do Eryka w Sztosie -".wódkę to trza umić pić ". I nie zrezygnowałem z alkoholu z powodów zdrowotnych , ani nie miałem problemów z nałogiem alkoholowym. Była to reakcja na stereotypy, które funkcjonują w Stanach na temat Polaków, (zresztą sami sobie na  to zapracowali).,Tam na każdym kroku można odczuć, że jak Amerykanie usłyszą SKI na końcu nazwiska ,to od razu pojawiają się niedwuznaczne uśmiechy. ,Nawet jak idziesz do lekarza ,to jak widzi na karcie pacjenta SKI to pierwsze pytanie jest - ile pijesz i ile razy w tygodniu się upijasz.,Dlatego postanowiłem wykluczyć napoje alkoholowe, pomimo tego że nie przeszkadzały mi w życiu, ale także nie pomagały. Niestety istnieją ludzie, którym alkohol jest niezbędny, gdyż są z natury nieśmiali, albo boją się kobiet i to jest jedyna możliwość żeby sprawdzić jak wygląda seks inny niż tradycyjne trzepanie brysia przed komputerem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mayor napisał(a):

Jeżeli tak trafnie diagnozujesz swoich pacjentów, to tylko mogę im współczuć. Zresztą zauważyłem ,że  wśród lekarzy w PL jest wyjątkowo dużo niedouków, aż strach pomyśleć ilu będzie jak Rydzyk w Toruniu uruchomi studia medyczne .,Już od ponad 6 lat nie spożywam alkoholu, nawet nie piję piwa, a nawet kiedy spożywałem, to przypadki kiedy zdarzyło mi się upić mogę policzyć na palcach jednej ręki, jak mówił Synek do Eryka w Sztosie -".wódkę to trza umić pić ". I nie zrezygnowałem z alkoholu z powodów zdrowotnych , ani nie miałem problemów z nałogiem alkoholowym. Była to reakcja na stereotypy, które funkcjonują w Stanach na temat Polaków, (zresztą sami sobie na  to zapracowali).,Tam na każdym kroku można odczuć, że jak Amerykanie usłyszą SKI na końcu nazwiska ,to od razu pojawiają się niedwuznaczne uśmiechy. ,Nawet jak idziesz do lekarza ,to jak widzi na karcie pacjenta SKI to pierwsze pytanie jest - ile pijesz i ile razy w tygodniu się upijasz.,Dlatego postanowiłem wykluczyć napoje alkoholowe, pomimo tego że nie przeszkadzały mi w życiu, ale także nie pomagały. Niestety istnieją ludzie, którym alkohol jest niezbędny, gdyż są z natury nieśmiali, albo boją się kobiet i to jest jedyna możliwość żeby sprawdzić jak wygląda seks inny niż tradycyjne trzepanie brysia przed komputerem,

Odpisałbym Ci, ale jako że jesteś pieskiem Ely3 chowającym się za nim, to gratuluję Ci picia alkoholu do 60 roku życia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RappaR napisał(a):

Odpisałbym Ci, ale jako że jesteś pieskiem Ely3 chowającym się za nim, to gratuluję Ci picia alkoholu do 60 roku życia!

 

Pisz śmiało, nawet możesz się przed pisaniem napić, wtedy Ci lepiej wyjdzie., Nigdy nie chowałem się za nikim, ani nie pisałem na nikogo donosów do moderacji jak wiadomo kto.,Nie wiem czy zauważyłeś, ale kiedy @ely3 dał Tobie bana , to ja też dostałem., Tylko ja nie skamłałem na forum ,o tym jaka wielka krzywda i niesprawiedliwość mnie spotkała .,Dlatego powtarzam -dla mnie każdy pijaczyna jest śmieciem , bez względu na to jakie studia skończył i jakimi dyplomami może się pochwalić., A taki ,który po pijaku fantazjuje i pisze eseje na forum o tym jak ruchał Kolumbijki , a międzynarodowa publiczność biła mu brawo, to już całkowite dno., Na takiego to nawet szkoda śliny żeby splunąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mayor napisał(a):

Pisz śmiało, nawet możesz się przed pisaniem napić, wtedy Ci lepiej wyjdzie., Nigdy nie chowałem się za nikim, ani nie pisałem na nikogo donosów do moderacji jak wiadomo kto.,Nie wiem czy zauważyłeś, ale kiedy @ely3 dał Tobie bana , to ja też dostałem., Tylko ja nie skamłałem na forum ,o tym jaka wielka krzywda i niesprawiedliwość mnie spotkała .,Dlatego powtarzam -dla mnie każdy pijaczyna jest śmieciem , bez względu na to jakie studia skończył i jakimi dyplomami może się pochwalić., A taki ,który po pijaku fantazjuje i pisze eseje na forum o tym jak ruchał Kolumbijki , a międzynarodowa publiczność biła mu brawo, to już całkowite dno., Na takiego to nawet szkoda śliny żeby splunąć 

Spoko, chowaj się dalej w necie za czyimiś plecami :)

Ale dzięki Tobie wzrosła mi opinia o lekarzach w USA - mając z Tobą kontakt, od razu wiedzieli, że mają do czynienia z pijakiem. Jednak znają się na rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RappaR napisał(a):

Spoko, chowaj się dalej w necie za czyimiś plecami :)

Ale dzięki Tobie wzrosła mi opinia o lekarzach w USA - mając z Tobą kontakt, od razu wiedzieli, że mają do czynienia z pijakiem. Jednak znają się na rzeczy

Napij się może, to Ci się trochę dowcip zaostrzy ., To że w USA są lepsi lekarze, jest chyba oczywiste, przecież nie bez powodu tyle ludzi w Polsce zbiera fundusze na operację w Stanach ratującą życie , a nigdy nie spotkałem się ze zbiórkami w US na leczenie w PL.,Nie wiem jak to możliwe , że studia medyczne w US trwają nawet dwa lata krócej niż u nas, a lekarze są o wiele lepiej wyedukowani ? Możliwe, że jest lepsza selekcja, tam ciężko jest spotkać chama w białym kitlu, co niestety w Polsce zdarza się dosyć często 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mayor napisał(a):

Tam na każdym kroku można odczuć, że jak Amerykanie usłyszą SKI na końcu nazwiska ,to od razu pojawiają się niedwuznaczne uśmiechy. 

 

1 minutę temu, mayor napisał(a):

tam ciężko jest spotkać chama w białym kitlu,

Za to łatwo rasistę.

Nie no, żartuję.

Wiadomo, że tak traktowali nie wszystkich Polaków, tylko Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.