Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, fluber napisał:

Jak nie pokażą:

No i gdzie ci pacjenci, to fejk! 

Jak pokażą:

Tam przecież nie można wchodzić i nagrywać, to fejk! 

I tak w kółko:) 

Kumpel w zeszłym tygodniu wszedł do swojej nowonarodzonej córki tylko dzięki znajomej pracującej na innym oddziale wskakując w ciuchy medyczne.

Chyba logiczne, że wbicie się na wywiady z kamerą gdy normalni Kowalscy mają zakaz odwiedzin bulwersuje?

 

Ale w sumie czego się spodziewać po wyborcy partii, której prezes ma prywatny cmentarz podczas lockdownu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cardi napisał:

Kumpel w zeszłym tygodniu wszedł do swojej nowonarodzonej córki tylko dzięki znajomej pracującej na innym oddziale wskakując w ciuchy medyczne.

Chyba logiczne, że wbicie się na wywiady z kamerą gdy normalni Kowalscy mają zakaz odwiedzin bulwersuje?

 

Ale w sumie czego się spodziewać po wyborcy partii, której prezes ma prywatny cmentarz podczas lockdownu :) 

Gdyby tylko kiedykolwiek zdarzyło się żeby telewizja dostała zgodę na wejście tam gdzie zwykli ludzie wejść nie mogą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fluber napisał:

Gdyby tylko kiedykolwiek zdarzyło się żeby telewizja dostała zgodę na wejście tam gdzie zwykli ludzie wejść nie mogą... 

Trochę inna sytuacja, gdy media wchodzą do Jednostki Wojskowej, albo sejmowych kuluarów, niż do szpitala. Nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawozdanie z frontu:

-mamy falę i za dwa tygodnie będzie znowu Sajgon

-wczoraj w sumie luźno miałem na dyżurze - przyjąłem 5 pacjentów zapychając do końca oddział i poza intubacją i przekazaniem jednego pacjenta na OIOM tylko przez telefon mówiłem, że nie mam miejsc, by przyjąć kolejnych pacjentów

-brakuje miejsc ogólnie na południu Polski i masowo przekształcają się szpitale w oddziały covidowe - każdy nowy jest zapychany od ręki

-każdy, ale to każdy pacjent, którego przyjmowałem był nieszczepiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RappaR napisał:

Sprawozdanie z frontu:

-mamy falę i za dwa tygodnie będzie znowu Sajgon

Już mamy, tylko nie wszędzie. W lubelskim w szpitalach zakaźnych jest normalnie 180 miejsc. W tej chwili jest 1800 łóżek, wszystko poprzeksztalcane z innych oddziałów. Excess deaths w lubelskim będzie jak w poprzedniej fali. Znowu pojawiają się zdjęcia karetek w kolejkach. Mądry Polak po szkodzie tym razem nie dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

Już mamy, tylko nie wszędzie. W lubelskim w szpitalach zakaźnych jest normalnie 180 miejsc. W tej chwili jest 1800 łóżek, wszystko poprzeksztalcane z innych oddziałów. Excess deaths w lubelskim będzie jak w poprzedniej fali. Znowu pojawiają się zdjęcia karetek w kolejkach. Mądry Polak po szkodzie tym razem nie dziala

Masz rację prawie we wszystkim, oprócz Excess deaths, bo tutaj lubelskie jest na końcu stawki w kraju. Mało tego 70% ED jest przypisane i udokumentowane dla covida (tu lubelskie jest w czubie). I być może sytuacja, w której prawie całe woj ma grubo >70/100tys, czyli powinno być zamknięte, zmieni tą kwestię, ale do dzisiaj pod tym względem było znośnie.

Oczywiście mamy największy szczyt ze wszystkich fal, ale rachunkowo immunizacja przebiega w tempie >10% ogółu/miesiąc, więc za chwilę dobijemy do najlepszych.

Poza tym jest kompletna ch....a, tak w szpitalach jak i z dbaniem o reżim gdziekolwiek.

29 minut temu, RappaR napisał:

-mamy falę i za dwa tygodnie będzie znowu Sajgon

Z lubelskiego już wywożą pacjentów.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Deltuś napisał:

Jak tak brakuje miejsc to może niech wywiozą pacjentów do tego szpitala z materiału TVP? Tam pani doktur wyluzowana i nieprzepracowana. Na oddziale luz, spokój. Nawet tlenu nie trzeba podawać :)

Już wywożą mimo tego że od początku 4 fali zwiększyło 10 - krotnie liczbę miejsc na oddziałach zakaźnych. 

Moje prawdziwe emocje sa takie że jestem wkurwiony na  to całe cackanie sie z foliarstwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Deltuś napisał:

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/zmarly-zakazone-matka-i-corka-ojciec-walczy-o-zycie-dramaty-na-oddziale-zakaznym-w-szpitalu-w-buskuzdroju-wideo/ar/c1-15885169

Obecnie mamy 34 pacjentów, a docelowo możemy przyjąć 41 osób. Niestety, przypadki są coraz cięższe – mówi Grzegorz Lasak, dyrektor szpitala w Busku. - Nie ma też reguły jeśli chodzi o szczepienia. U nas połowa pacjentów jest zaszczepiona, druga połowa nie.

100% @starYfaN

Są relacje że szpitala lekarzy i te z "frontu" rappara 

No ale jak jest z kolarzami? Jeżdżą?

3 minuty temu, fluber napisał:

Już wywożą mimo tego że od początku 4 fali zwiększyło 10 - krotnie liczbę miejsc na oddziałach zakaźnych. 

Moje prawdziwe emocje sa takie że jestem wkurwiony na  to całe cackanie sie z foliarstwem. 

Szczerze mówiąc, decyzje podejmowałbym pół sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.