Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jim Rutherford musiał naprawdę upaść na głowę jeżeli za Kapanena oddał #15 w bardzo mocnym drafcie plus jednego ze swoich najlepszych prospektów. Te jego ostatnie poczynania zaczynają dziwnie przypominać koniec przygody z Caroliną.

Mnie to akurat zupełnie nie martwi, bo Pens są w moim top3 najbardziej znienawidzonych organizacji🤣.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paolo_

a co z HC? Zostawiłbyś Keefe'a czy jednak szukał innych opcji i czy ewentualnie są jakieś doniesienia na ten temat z lepszych źródeł niż rozważania fanów?? 

W kontekście tego kto poleci (Nylander/Marner), może zadziałać też kwestia finansowa, a pozbycie się Marnera to jednak zdecydowanie większa oszczędność. Btw, Islanders mają sporo obrońców, a takiego Nylandera to bym chętnie przyjął na Long Island ;)

 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leafs są zawaleni kontraktami po czubek głowy i tak jak pisaliście tego typu zabieg był potrzebny. W takich sytuacjach trzeba po prostu wybrać mniejsze zło i zapewnić sobie cap space dla topowych zawodników/pokusić się o jakieś trade’y.

Przyznam, że nie czuje aby Toronto miało uderzać po kogoś z „górnej półki” bo wiązałoby się to z naprawdę solidnym i zawierającym wielu dobrych graczy trade’m co w efekcie rozsypałoby drużynę i zgranie które trzeba byłoby budować praktycznie od podstaw.

Moim zdaniem zmiany w składzie Leafs na nadchodzący sezon będą bardziej kosmetyczne i mimo przegranej już w „zerowej” rundzie to jak co roku pozostaje wiele do przemyślenia, przeanalizowania i skupieniu się na nadchodzącym sezonie a nie oglądaniu się za siebie.

Roster Leafs jest jednym z najlepiej zbudowanych w lidze a jednak wciąż to za mało i wystarcza jedynie na 1 rundę... Zmiany powinny odbyć się w innych warstwach organizacji, przygotowaniu psychologicznym zawodników oraz trenerskim. Na papierze Maple Leafs mają szansę podnieść Puchar Stanleya. Niestety tylko na papierze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Roster Leafs jest jednym z najlepiej zbudowanych w lidze a jednak wciąż to za mało i wystarcza jedynie na 1 rundę...

Musiałem aż zerknąć w kalendarz żeby zobaczyć czy to nie 1 kwietnia, bo tak się uśmiałem...😂

Połowa miejsca pod czapką wywalona na 4 napastników, z których tójka gdy robi się na lodzie mniej miejsca, czasu i bardziej fizycznie to chowa głowę w piasek. Do tego 1G, który w najważniejszych momentach zawsze zrobi pod siebie i wpuści bramkę, której nie powinien oraz brak "mięśni" w bottom 6. Z tym ostatnim Dubas chyba trochę się jednak zreflektował, bo próbował coś działaś w tym kierunku podczas TD.

Jeżeli chcesz zobaczyć dobrze skonstruowany roster i hometown discount to plecam spojrzeć na dywizyjnych rywali z Bostonu i Tampy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Paolo_ napisał:

Pojawiły się plotki z kilku źródeł, że Leafs szukają wymian za: Engvalla, Kerfoota, Johnssona i Andersena. Coraz bardziej zaczyna wyglądać na mini trzęsienie ziemi, ciekawe co wykombinują (szczególnie jeśli chodzi o bramkę).

Szczerze przyznam, że już się boje.

Zdaje sobie sprawę, że zmiany są potrzebne ale w wykonaniu managementu Leafs to zapewne nie będzie mini trzęsienie ziemi a jedna z największych klęsk żywiołowych w lidze... Oby tylko na plus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wróble ćwierkają, że Jedyny Słuszny Staal (czyli Eric, dla niezorientowanych) trafia do Buffalo Sabres.

Na stronie, jaką podpowiedział mi telefon mojej ślubnej, czytałem, że ponoć niemal cała rozmowa Rudego z jego już byłym GM wyglądała tak:

- Wytransferowaliśmy cię do Sabres.

- OK.

(Po czym następowało zdanie od redaktora w stylu: Rozmowa skończyła się tak szybko, jak się zaczęła).

Trochę nie chce mi się w to wierzyć, ale jeśli naprawdę, to fajnie się z nim pożegnali, nie ma co.

Transfer pewnie nie na pierwsze strony gazet... ale to, że Eric i Jeff Skinner znowu zagrają w jednym zespole (ciekawe, może i w jednej linii?), to chyba najstarszym góralom się nie śniło 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, sami znajomi...

Swoją drogą już sobie wyobraziłem, jak to Rudy podchodzi w szatni do największego typa z tekstem w stylu: O w mordę, Jeff, ale się zmieniłeś przez te parę lat...

Poważniejąc, jak oceniasz wymianę Johanssona na Erika? Bardziej siedzisz w temacie... Przyznam, że mimo całej sympatii dla dawnych Canes trudno mi się spodziewać, żeby ES ze swoim peselem miał jeszcze świat ratować (i to jest ta chwila, kiedy zdałem sobie sprawę, że gość jest o prawie dychę młodszy ode mnie... :-D), a z drugiej strony, parę punktów powinien zagwarantować... Tyle że chyba ktoś tu myśli kategoriami ZA ROK ALBO NIGDY...

(W sumie może i nie ma co się dziwić? Też miałem różne długofalowe plany, ale to było przed tym szajsem z Chin...).

PS. Dzięki. Też mi miło. W sumie czytanie Was ponownie to już jakaś zaleta tego, co w tym roku udaje play-offy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu się stało? @J. Lo, poważnie?... Brakowało Cię kolego ;)

Co do transferu Staala. Podobno miał klauzulę o zakazie handlu do 10 drużyn NHL. O dziwo, nie było wśród nich Buffalo Sabres, bo jak mówią plotki Eric miał myśleć w stylu: "po co taki zespół jak Buffalo miałby się graczem na takim etapie kariery (krótko mówiąc - starcem) jak ja zainteresować?" No i się zainteresował... :)

Ile w tym prawdy to się nie dowiemy, ale spotkanie po latach z Adamsem czy Skinnerem będzie pewnie należało do tych przyjemnych sytuacji w nowym otoczeniu. 

16 minut temu, J. Lo napisał:

Poważniejąc, jak oceniasz wymianę Johanssona na Erika?

Wg mnie na plus. Staal jeszcze gra na niezłym poziomie. Doda trochę fizyczności, doświadczenia i może być fajnym mentorem dla kilku młodych chłopaków, których posiadają w swoim zespole Szable. Dodatkowo oszczędzają też troszkę $$$. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starcem?! 😉

Hm, na aspekt kasowy nie spojrzałem. Chyba po prostu z automatu założyłem, że Rudy będzie droższy... No tak, na kalendarz też nie spojrzałem...

PS. Dzięki, dzięki. Ta, to naprawdę ja. Co widać choćby po tym, że w typerze jako jedyny postawiłem na Teksów :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to w finale tez Gwiazdom kibicuje, ale co innego rozum co innego serce. Oddzieliłem to . Choć gdyby o Byffalo chodzilo raczej nie oddzielalbym ;)

Co do Staala w Buffalo? 47 pkt w 66 meczach vs 30 w 60 Johanssona. Na rok, gora dwa będzie ta wymiana służyć Szablom, nie dłużej. W sumie, to dobrze to J.Lo ująłeś. Teraz, albo nigdy. Tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przereklamowany czy nie, prawda jest taka, że będzie obok Eichela potencjalnie najlepszym graczem Sabres. To jest gracz, który spokojnie może robić średnio 1 punkt na mecz. Do tego dodaje sporo szybkości w ofensywie. Wraz z przyjściem Staala (który pewnie jeszcze rok da radę pociągnąć na dobrym poziomie) i Halla, top6 w Buffalo zaczyna naprawdę spoko wyglądać. No nic, nie ma wyjścia, trzeba robić playoffy!!! :)

8 godzin temu, Paolo_ napisał:

Na internetach hejt, bo ponoć miał na stole 6,5 od Avalanche i zamiast realnie włączyć się do walki o puchar połakomił się na hajs.

O jejku, jeśli to prawda to rzeczywiście coś z bańką nie tak. Jednak mi tu śmierdzi bardziej czymś innym. Dogadał się po cichu z innym klubem, który na ten moment nie ma miejsca w salary, ale za rok da radę to ogarnąć i podpisać długoterminowo Halla. Tak czy siak Szable niczego nie ryzykują, mogą tylko zyskać. 

5 godzin temu, Szabla napisał:

Wielu chciałem w Szablach, a jego nie. Wielu poszło gdzie indziej, a on do Sabres.

A można wiedzieć kogo chciałeś? :)

........... 

Tyler Toffoli w Canadiens. Jest to kolejny nowy zawodnik Montrealu (wcześniej Allen, Edmundson, Anderson), ale imho największe wzmocnienie. Inne zespoły z tej dywizji też nie próżnują. O Sabres pisaliśmy. Matt Murray w Senators i od razu po wymianie z dużym extension. Oprócz niego do Ottawy dołączył E. Gubdbranson, który pochodzi właśnie z tego miasta. Kilka transakcji Leafs (Simmonds, Bogosian, Brodie, Vesey). Nutivaara i Hornqvist w Panthers. Ciekawe też ruchy Yzermana. Przyjął kontrakt M. Staala z Rangers wraz z pickiem 2 rundy i tu właśnie ten draftowy wybór jest najważniejszy. Podpisał też na rozsądnych umowach Greissa i Namiestnikova, którzy powinni być wzmocnieniem dla Red Wings. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Braveheart22

Kazdego wolnego bramkarza z topu :)

Lub obrońcę. Pietroangelo, Shattenkirka, Kruga, Holtby'ego lub Markstroma itp.

Wiem, ze to D i GK, ale liczylem zwłaszcza na GK, a za Hallem jakos nie przepadam.  Obym zmienił zdanie ;) Jak awansuja i Hall będzie miał swoj solidny udział, to go publicznie tutaj przeprosze, za brak wiary w jego chęci i umiejętności. Jakby wypaliło Hallowi z Eichelem i Reinhartem w linii, to byłoby super. 

Mam nadzieje, ze Reinhart i Olofsson podpiszą z Szablami nowa umowę. 

Let's go Buffalo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, że duet bramkarski Buffalo wygląda w tej chwili słabo, zaryzykuję stwierdzenie że top 3 najgorszych duetów w lidze. Hutton jako pierwszy G to nieporozumienie, Ullmark trochę lepiej ale wciąż spoko tylko jako zmiennik. Ciekawe czy tutaj będą szukać wzmocnień. Przykładowo taki jeden z bramkarzy Columbus (Korpisalo albo Merzlikins) byłby krokiem do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.