Skocz do zawartości

Ciekawostki


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Ovi wspina się w klasyfikacji najlepszych strzelców, w historii NHL. Ostatniej nocy ustrzelił dublet i wyprzedził wielkiego Teemu Selanne. 

Nie wiem ile sezonów zamierza on jeszcze grać, ale może poważnie namieszać na tej liście. Już po tych rozgrywkach może się kręcić w okolicach 7 miejsca, a co będzie potem. Nie przepadam za gościem, ale trzeba go docenić, niesamowity strzelec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 15 lutego odbędzie się kolejny mecz NHL na otwartym stadionie. Tym razem w ramach "2020 Navy Federal Credit Union NHL Stadium Series", Colorado Avalanche zmierzą się z Los Angeles Kings. Mecz zostanie rozegrany w Colorado Springs, na Falcon Stadium, leżącym na terenie kampusu akademii wojskowej (US Air Force Academy). 

W ostatnich dniach obie drużyny zaprezentowały okolicznościowe stroje, w których wtedy zagrają i wg mnie świetnie się one prezentują. 

Zobaczcie sami: ;)

https://www.nhl.com/kings/news/la-kings-unveil-2020-stadium-series-jerseys/c-313984026

https://www.nhl.com/avalanche/news/avalanche-jersey-unveiled-for-2020-nhl-stadium-series/c-313998470

Przyznam szczerze, że nie miałem pojęcia, iż w tym sezonie jest zaplanowane takie wydarzenie. Dowiedziałem się przypadkiem, czytając inne artykuły na stronie NHL i będę czekał na ten mecz z niecierpliwością :)

 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poniżej zdjęcie przedstawiające ranking i tym samym oficjalną sprzedaż meczowych bluz w tym sezonie.

Miejsce pierwsze dość oczywiste. Na pewno jednak zaskakuje kontuzjowana gwiazda St. Louis Blues, bo szczerze mimo Pucharu Stanleya nie spodziewałem się go w Top 10 a na pewno nie tak wysoko. 

A Wy co myślicie?

87E8930B-23C1-42FA-9688-BE94F4257B91.jpeg.79ca23d02f596594f222520b978131f4.jpeg

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno obstawiałbym pierwszą trójkę Crosby, Owieczkin, McDavid. A tu moim zdaniem spora niespodzianka z Tarasenką. Zaskoczył mnie też Fleury. Ale skoro on już jest, to niespodzianką jest brak obrońcy. Czyżby nie byli tak wyrazistymi postaciami?

Swoją drogą ciekaw jestem jak to wyglądało w poprzednich latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szabla napisał:

Swoją drogą ciekaw jestem jak to wyglądało w poprzednich latach.

No mnie również zaciekawiłeś swoim wpisem! Gdyby ktoś z was znalazł takie dane statystyczne z poprzednich lat to chętnie bym zerknął. :D Sam będę szukał.

Edit: Znalazłem z sezonu 2017-2018. Tutaj sytuacja rozkłada się zupełnie inaczej.

cut.jpg

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Raven2156 napisał:

A Wy co myślicie?

Zgodzę się, że aż tak wysoka pozycja Tarasenki to spora niespodzianka, ale w sumie kiedy jak nie teraz. Blues zdobyli mistrzostwo, chłopak jest związany z drużyną od początku kariery (już 8 sezon), jest w St. Louis bardzo lubiany, do tego doszła poważna kontuzja na początku rozgrywek, wykluczająca go z gry na kilka miesięcy, więc kibice się zmobilizowali, pokazali jak cenią Rosjanina i okazali mu ogromne wsparcie. Tak to sobie tłumaczę :)

Mnie za to bardzo dziwi obecność w top10 Seguina i Benna. W życiu bym na nich pod tym kątem nie stawiał, z miejsca bym strzelał w inne nazwiska. Kogo najbardziej brakuje? Ciężko powiedzieć, może MacKinnon. Gwiazda Avalanche, jedna z większych gwiazd całej ligi, Kanadyjczyk(!!!), zawodnik z niesamowitym charakterem, bdb opinią wśród innych zawodników czy kibiców. Myślę, że to taki gracz, któremu nie kibicuje się tylko wtedy, kiedy gra przeciwko twojej drużynie, więc fajnie mieć koszulkę kogoś takiego w domu ;)

Aa, jeszcze bym zapomniał. Brak Panarina w tym zestawieniu to dla mnie też spore zaskoczenie. Został zawodnikiem Rangers (ogromny fanbase) to myślałem, że kibice rzucą się na jego koszulki i będzie w ścisłym czubie, a tu gościa nie ma w top10 nawet hehe. 

Kończąc, napiszę tak: gdzie jest Pastrnak? :D

 

6 godzin temu, Raven2156 napisał:

Znalazłem z poprzedniego sezonu. Tutaj sytuacja rozkłada się zupełnie inaczej.

z 17/18, a poprzedni to 18/19 ;)

Wrzucam jeszcze dwie grafiki pod spodem. 

18/19:

Screenshot_20200203_095353.thumb.jpg.7da135fc9475cbbf7ace5fa80e6d21f0.jpg

16/17:

Screenshot_20200203_095803.thumb.jpg.82a9d23455c5f8971489c394cf312eb4.jpg

8 godzin temu, Szabla napisał:

Ale skoro on już jest, to niespodzianką jest brak obrońcy. Czyżby nie byli tak wyrazistymi postaciami?

Obrońcy są niestety niedoceniani, cóż zrobić... 

W ciągu 4 sezonów tylko 3 obrońców (tylko 1 w top10) pojawiło się na liście najlepiej sprzedawanych koszulek. Burns + dwójka (Gostisbehere, McDonagh), na którą w życiu bym nie stawiał. Szkoda, że taki Doughty, Karlsson (z czasów Senators :) ) czy Giordano (najlepszy obrońca zeszłego sezonu) i kilku innych nie dorównują popularnością, już nie mówię tym największym gwiazdą typu Sid, Ovi itd., ale chociaż napastnikom z drugiego szeregu. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście dni temu przeprowadzono ankietę wśród zawodników NHL, w której zapytano, m.in. kto jest według nich najlepszym zawodnikiem NHL. Wyniki:

1. McDavid - 63%

2. MacKinnon - 17%

3. Crosby - 15%

4. Eichel i Pastrnak - po 1%

Zgadzacie się z tym??? 

Zapytano też o wiele innych rzeczy, ale do całości dostępu niestety nie ma, a w artykule są jedynie szczątkowe informacje. Mimo wszystko myślę, że warto się zapoznać i dowiedzieć się, np. tego, z którym zawodnikiem inni gracze najchętniej poszliby na piwo ;)

https://ca.sports.yahoo.com/amphtml/news/mc-david-named-nh-ls-best-player-by-wide-margin-in-players-poll-164249889.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ovi dalej ładuje te bramki jak opętany xD. Jeszcze 3 tygodnie temu miał 9 bramek straty do Pastrnaka, ale w ostatnim okresie notuje jakąś niesamowitą serię i właśnie wyprzedził Czecha w klasyfikacji najlepszych strzelców. 40 bramek w tym momencie na jego koncie i chyba znowu nie będzie mocnych na Owieczkina.

Chapeau bas!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.