Skocz do zawartości

Detroit Pistons 2019/2020


Gość eF.

Czy Christian Wood to wschodząca gwiazda NBA?  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Christian Wood to wschodząca gwiazda NBA?



Rekomendowane odpowiedzi

W Detroit trwają poszukiwania nowego GM'a:

"The new GM will work closely with Stefanski and coach Dwane Casey on personnel matters. Stefanski and Casey were hired in 2018." 

Faworytem ponoć jest ten Weaver, ale w plotkach pojawiają się też bardzo znane w Motor City persony, jak: Chauncey Billups czy Tayshaun Prince, co by było ciekawym z medialnego punktu widzenia rozwiązaniem :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich trzech fanów Pistons. Wylosowaliśmy 7 pick, więc wypadałoby się dowiedzieć kogo możemy pozyskać z tym numerem. Zrobiłem krótki research i na ten czas mam tyle - Killian Hayes, mierzący blisko 195 cm PG z Francji. Atletyczny, bardzo wysoki jak na swoją pozycję, solidna defensywa, passing skills, kreatywność. Brzmi pięknie, więc brałbym to w nawias, ale tym graczem jesteśmy zainteresowani. Jeśli chodzi o mnie - wybrałbym go, brakuje nam PG, a u nas dostanie czas na rozwój, Inny plus jest taki, że jest ziomeczkiem Sekou. Minus? Słabo rzuca za trzy...

Isaac Okoro, czyli nie wiele wyższy od Hayesa skrzydłowy (ewentualnie SG). Podobno więcej jak solidny obrońca, silny i atletyczny. Dlaczego podobno? Ano dlatego, że to jaki jest na prawdę zobaczymy dopiero podczas nowego RS, heh. Rzuca równie słabo za trzy (28%) co Francuz, ale nad tym da się popracować W końcu prospect. 

Tyrese Haliburton, czyli PG, który mógłby być najpewniejszą opcją z tej trójki i z miejsca wskoczyć do s5. Równie wysoki jak Hayes, dużo widzi, solidnie zbiera, rzuca na 42% za trzy. Generalnie wydaje się, że Haliburton mógłby w przyszłości coś w tej lidze znaczyć. Najstarszy z całej trójki (ponad 20 lat), a nadal młodziutki. Bardzo ciekawa opcja, nie powiem. 

STATSY:

Killian Hayes - 11.6p/2.8r/5.4a/1.5s, 48%FG, 29%3P, 88%FT, 59%TS (grał w Europie więc statsy ma bardzo solidne, jedynie trójka martwi)

Isaac Okoro - 12.9p/4.4r/2a/1b/1s, 51%FG, 28%3P, 67%FT, 58%TS 

Tyrese Haliburton - 15.2p/5.9r/6.5a/2.5s, 50%FG, 42%3P, 82%FT, 63%TS 

Sumując: Mam nadzieję, że nie będziemy pchać się w żadnych PF'ów (priorytet to nowy kontrakt dla CW). Nam jest potrzebny PG i chyba raczej na tę pozycję powinniśmy szukać gracza, ewentualnie wziąć największy dostępny talent. Już nie wspominam o tym, że przydałby się nam też SG/SF/C... bo nie chce nas dołować, hehe. Przyszły sezon to i tak tank, więc rozwój młodych, progres Sekou i gra Wooda na poziomie ASG.... tyle nam wystarczy do szczęścia. Jeśli ktoś ma oku innych graczy, którzy mogliby do nas trafić z 7 pickiem to śmiało pisać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onyeka Okongwu? Widziałem go wprawdzie trochę tylko ale jest śwetnym obrońcą. Dobrze blokuje, dużo przechwytów do tego w ataku bardzo dobrze roluje. Ok nie ma rzutu i pewnie z jego podaniami jest kiepsko ale z Woodem tworzyliby ciekawy duet pod koszem. Ja wiem ,ze trochę cm mu brakuje jak na centra ale w obecnej lidze to coraz mniejszy problem . Zwłaszcza przy jego talencie w obronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ely3 napisał:

Onyeka Okongwu? Widziałem go wprawdzie trochę tylko ale jest śwetnym obrońcą. Dobrze blokuje, dużo przechwytów do tego w ataku bardzo dobrze roluje. Ok nie ma rzutu i pewnie z jego podaniami jest kiepsko ale z Woodem tworzyliby ciekawy duet pod koszem. Ja wiem ,ze trochę cm mu brakuje jak na centra ale w obecnej lidze to coraz mniejszy problem . Zwłaszcza przy jego talencie w obronie

Hmm, ciekawa opcja. Patrząc jedynie na statsy, w tym adv stats, to taki Okongwu nie wiele się różni od Wisemana. Jasne, statystyki nie grają, Wiseman zagrał raptem kilka meczów, ale tutaj naprawdę nie ma między nimi wielkiej różnicy, a Wiseman ma iść z dwójką, heh. Martwi stosunek as/tov (1>2). Highlight'y mówią mi tyle, że to może być bardzo dobry obrońca, bo jest mobilny i ma instynkt. W obecnej lidze spokojnie pogra na C, ma warunki (245lbs to jakieś 112 kg, jest siła). Ciężko coś więcej napisać, ale w sumie podoba mi się to nazwisko w kontekście Pistons, heh. Not bad mr Ely, not bad at all.

Jednakże w przewidywaniach Okongwu nie spada poniżej TOP6. :) 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, eF. napisał:

Witam wszystkich trzech fanów Pistons

Zgłaszam się po przerwie 😉   

Co by tu napisać o loterii... W tym roku spadek na 7 pozycję nie jest w sumie taki słaby, akurat do numeru 7 są dostępni wszyscy najlepiej oceniani jako talent / potencjał. Na pewno nie szkoda, że nie udało się podskoczyć do top 3, to tamci mają teraz problem 😀  

Dla Pistons widziałbym Hayesa albo Halliburtona, może uda się z któregoś zrobić rozgrywającego na lata. Obaj w sumie dosyć podobni, patyczaki po 195 cm wzrostu, dużo pracy przed nimi ale nam się nie spieszy. Z nich dwóch lepszy chyba Hayes bo Halliburton ma mechanikę rzutu kompletnie do zmiany.  Ale w mockach Hayes idzie wyżej więc pewnie będzie Halliburton do wzięcia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, eF. napisał:

Killian Hayes, mierzący blisko 195 cm PG z Francji. Atletyczny, bardzo wysoki jak na swoją pozycję, solidna defensywa, passing skills, kreatywność. Brzmi pięknie, więc brałbym to w nawias, ale tym graczem jesteśmy zainteresowani. Jeśli chodzi o mnie - wybrałbym go, brakuje nam PG, a u nas dostanie czas na rozwój, Inny plus jest taki, że jest ziomeczkiem Sekou. Minus? Słabo rzuca za trzy...

Od dawna jestem zdania, że to najlepsza opcja dla Tłoków. Świetny rozmiar, dobry wingspan, wszechstronny gracz, który będzie mógł grać spokojnie pg/sg. Widzę w nim materiał na świetnego podającego, prowadzącego grę drużyny zawodnika, a Pistons tego potrzebują. O rzut imho też nie ma co się za bardzo martwić, bo widać fajny potencjał. Już teraz ten rzut po koźle, off the dribble wygląda naprawdę nieźle. Większy problem jest z catch&shoot, ale dobrym prognostykiem jest to, że świetnie wykonuje osobiste. Do tego bardzo fajna praca nóg, kontrola ciała. Step backi to może być jego zabójcza broń za jakiś czas. W obronie rzeczywiście wygląda solidnie, szczególnie ma niezłe instynkty w team defense i nie gubi się tak na p&r, jak chociażby LaMelo, tak że to spore plusy. 

Żeby nie było tak kolorowo, mankamenty też swoje ma. Prawa ręka, a w zasadzie nie używanie jej to spory minus. Chłopak lubi też za bardzo przekombinować i złapać głupie straty, więc nad tym będzie musiał sporo popracować. No i z tą atletycznością też bym za bardzo nie przesadzał. W NBA to raczej nie będzie jego silna broń, choć trzeba przyznać, że rozwija się w tym aspekcie. Nie ma też jakiegoś zabójczego pierwszego kroku czy szybkości. W obronie m2m z początku może mieć problemy.

W ramach ciekawostki mogę dodać, że Killian ostatnio sporo trenował z ex-Tłokiem, Willem Bynumem :D

22 godziny temu, eF. napisał:

Tyrese Haliburton, czyli PG, który mógłby być najpewniejszą opcją z tej trójki i z miejsca wskoczyć do s5. Równie wysoki jak Hayes, dużo widzi, solidnie zbiera, rzuca na 42% za trzy. Generalnie wydaje się, że Haliburton mógłby w przyszłości coś w tej lidze znaczyć. Najstarszy z całej trójki (ponad 20 lat), a nadal młodziutki. Bardzo ciekawa opcja, nie powiem. 

Hali też jest opcją. Wspominałem o dobrym wingspanie Hayesa, a Tyrese ma wręcz kosmiczny, w okolicach 6.11-7.0 ponoć. Kłopotem z początku może być jego sylwetka, strasznie szczupły chłopak, więc siły i mięśni będzie trzeba mocno nabrać. % ma bardzo dobre, ale ciekaw jestem jak przełoży to na NBA, bo ta technika rzutu bardzo dziwna. Osobiście wolę Hayesa 

Na miejscu Tłoków patrzyłbym też mocno w stronę Vassella.

22 godziny temu, eF. napisał:

Killian Hayes - 11.6p/2.8r/5.4a/1.5s, 48%FG, 29%3P, 88%FT, 59%TS (grał w Europie więc statsy ma bardzo solidne, jedynie trójka martwi)

Isaac Okoro - 12.9p/4.4r/2a/1b/1s, 51%FG, 28%3P, 67%FT, 58%TS 

Tyrese Haliburton - 15.2p/5.9r/6.5a/2.5s, 50%FG, 42%3P, 82%FT, 63%TS 

Jak porównujesz staty to uśrednij to jakoś, nie wiem, np. per36, bo ciężko porównać 1 do 1 gościa grającego 24-25mpg z kimś kto gra o 10 czy nawet kilka minut dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Braveheart22 napisał:

Jak porównujesz staty to uśrednij to jakoś, nie wiem, np. per36, bo ciężko porównać 1 do 1 gościa grającego 24-25mpg z kimś kto gra o 10 czy nawet kilka minut dłużej. 

Mówisz i masz, statsy per36

Killian Hayes - 16.8p/4.1r/7.8a/2.1s

Isaac Okoro - 14.7p/5.1r/2.3a/1b/1.1s

Tyrese Haliburton - 14.9p/5.8r/6.3a/0.7b/2.4s

Jak już pisałem wcześniej, chciałbym aby Hayes do nas trafił, ale może być ciężko, bo równie dobrze chłopak może pójść z czwórką do Bulls.

@Grzechu

Witam po długiej przerwie, hehe. Byleby nam nie zwinęli Hayesa to będzie dobrze. No chyba, że osunie się do naszego picku wymieniany tutaj Okongwu, a wcześniej zwinął nam Hayesa, to wtedy też jest ciekawa opcja. Haliburton przekonuje mnie trochę mniej, a Okoro nie przekonuje mnie w ogóle. :D 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne wnioski jak @Braveheart22, Hayes a potem Halliburton, bo ten rzut Halliburtona wygląda słabo. Ten Vassell jak teraz patrzyłem też nieźle wygląda. Coś czuję, że niestety Hayes pójdzie wcześniej, ale z 7-ką weźmiemy przynajmniej kogoś sensownego. Wszystko, byle nie Ball 😂

Dobrze byłoby jeszcze jakiś pick od kogoś wytargować i wziąć kogoś z dalszych numerów...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na forum Pistons czytam, że może dojść do wymiany Griffin/Westbrook. Zapewne to plotki, ale co Wy na to? :D 

Powiedzmy, że taki deal przechodzi, jesteście zadowoleni? hehe 

 

przy okazji nowy mock draft ---> 

https://www.theringer.com/nba/2020/9/14/21435542/nba-mock-draft

to mi się akurat podoba, w sensie nasz pick (btw - nie sądzę, żeby Avdija poszedł z dwójką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eF. napisał:

Na forum Pistons czytam, że może dojść do wymiany Griffin/Westbrook. Zapewne to plotki, ale co Wy na to? :D 

Powiedzmy, że taki deal przechodzi, jesteście zadowoleni? hehe 

 

Boże, strzeż Hayesa (lub innego guarda, jeśli takowego Pistons zamierzają wybrać) przed (dłuższą niż przyjazd na mecz w barwach innego zespołu) obecnością Russela Westbrooka w Motor City. Amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było tak 'głębokiego' (nie silnego, a szerokiego) draftu. Weaver wspomniał, że dla niego wybory w zakresie 3-15 są 'rownowazne'. I tak, możemy trejdowac pick w górę (gsw otwarcie mówią o możliwości wymiany swojego picku) lub w dół (np. nasza '7' za 3 wybory Celtów), a z prospektow (nieoczywistych), których ponoć obserwujemy, wymienić można Hamptona, Cole'a, Lewisa. Sporo materiału na boosta w tym drafcie, ale i szansa na wyłuskanie jakiegoś diamenciku. Pewnikiem, sporo się u nas wydarzy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kcp78

Mnie jeszcze mocno zastanawia co będzie z Woodem. O jego rozwój myślę, że można być spokojnym. Takie twitty mogą napawać optymizmem:

Ale taki, mimo iż pokazuje fajną mentalność Wooda, to jednak stawia już sporo znaków zapytania, co do jego przyszłości:

Czy Tłoki w najbliższym czasie są w stanie mu to zagwarantować? Raczej ciężko się tego spodziewać...  

Chłopakiem już w okolicach TD interesowało się kilka drużyn i w najbliższym czasie pewnie nie będzie inaczej. Oby został w Detroit, bo wielka szkoda, by była gdyby Pistons, którzy dali mu szansę, tak szybko go stracili. Jeżeli jednak, by się tak stało, że postanowiłby odejść to niech chociaż nastąpi to w formie jakiegoś fajnego S&T dla Pistons.

Talentu brakuje, a tu jeszcze takie problemy. Oj, nerwowy czas dla fanów Detroit. 

Co do draftu. Trochę już o tym pisałem i powtórzę jeszcze raz. Killian Hayes - to jego (jeśli będzie dostępny z #7) w pierwszej kolejności widzę w Pistons. 

Kcp, a Ty jakie masz typy? Kogo byś chciał? I może trafniejsze pytanie: czego spodziewasz się po FO Pistons?? 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Braveheart22 takie twitty sa kompletnie bez znaczenia. W nba kazdy chce wygrywac i kazdy chce byc 'najlepszy' (przynajmniej deklaratywnie). wood sporo nam zawdziecza. nba go 'wyplulo', a casey wyciagnal do niego reke, jednakowoz jesli zdecyduje sie kontynuowac kariere poza motown, trudno, pozostanie nam zyczyc mu wszystkiego najlepszego (jesli gdzies pojdzie, to do druzyny o podobnym potencjale. zadnej mocnej ekipy aktualnie nie stac na 'wieksze' ruchy na rynku wolnych agentow); zdaje sie, ze mamy do niego bird rights... 

ew. odejscie wooda to zaden problem, jak dla mnie. zaoszczedzone na jego kontrakcie pieniadze (12-15 melonow, jak sadze) dostanie kto inny :P ...

pomijajac aspekt czysto sportowy, z hayesem sytuacja jest o tyle interesujaca, ze to francuz. i teraz, na dwoje babka wrozyla; obawiam sie, czy frankofony nie pojda w tango (casey w paru wywiadach dawal do zrozumienia, ze sekou nam sie nieco rozbrykal)...

nie mam zadnych oczekiwan na to okienko. nie ma na rynku ani jednego grajka pokroju griffina (pisze tu o skali talentu, oczywiscie), a tylko taki 'rozmiar kapelusza' jasno wyznacza strategie. czort wie, czy pojda po van vleeta, czy po ingrama, a moze - znowuz - zaskocza wszystkich jakas wymiana? nawet z draftem nie ma, zdaje sie, jasnej deklaracji, czy beda szukac pg czy 'potencjalu'; z tego co wiemy na pewno, weaver jest zdania, ze ten draft jest gleboki jak chodzi o pozycje pg...

 

 

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignazz napisał:

Strata Wooda to byłaby fatalna strata. Dziwie się ze tak lekko o tym piszesz. Świetny gracz który z racji tendencji na niskich nie powinien dostać jakiś oszałamiających ofert. 

a co w tym dziwnego, skoro nie wiemy, kto bylby w zamian? poza tym nie zapominajmy, ze krystian pogral raptem 2 miesiace dobrego (na nba poziomie) basketu w zyciu. poki co, to chyba nie ma sie czym podniecac, szczegolnie majac na uwadze jego dotychczasowa przygode z nba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.