Skocz do zawartości

NBA Playoffs 18/19 For Fun Typer! (4th Edition)


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Głosowanie na drugą rundę tegorocznych NBA Playoffs zakończyło się! W tym roku udział wzięło aż 59 osób co jest bardzo dobrym wynikiem i dziękuje wszystkim za tak czynny udział.

Niestety głos użytkownika @Majonezos nie może zostać zaakceptowany, ponieważ był oddany po czasie (ok godziny 3:40).

Wyniki pierwszej rundy pojawią się najszybciej jak uda mi się je opracować ale już teraz mogę zdradzić, że walka była naprawdę zacięta a pierwsza runda ukazała wiele niespodzianek! :)

Jeszcze raz wielkie dzięki za udział i jak zwykle podsyłam głosy użytkowników na drugą rundę: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LqiJRrwDyaSFi-VC7bpMFqCj896Z4_GBr5WRsL5C7Qs

Do usłyszenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że jest to dość czasochłonne ale już są! Mam wyniki pierwszej rundy tegorocznego Typera!

Na wstępie chciałbym jednak wyjaśnić dlaczego nie pojawiło się zestawienie waszych głosów na pierwszą rundę (w postaci wykresów statystycznych) do jakich przyzwyczaiłem was każdego roku. Niestety niespodziewanie musiałem wyjechać i miałem duży natłok obowiązków. Obecny okres również jest dość napięty ale obiecuję, że jutro postaram się opracować tego typu wykresy i ich opis dla Drugiej Rundy Playoffs. Wybaczcie jeszcze raz i oczekujcie jutrzejszego opracowania!

Przechodząc jednak do najważniejszego... Kolejny rok i kolejne niespodzianki. Do największych należy wysoka wygrana Celtics vs Pacers - jedynie jeden użytkownik wytypował poprawnie ten wynik. Jednak największą jest wysoka wygrana ekipy Damiana Lillarda i odprawienie z kwitkiem drużyny Westbrooka aż 4:1. W tej serii zdecydowana większość osób (widząc najprawdopodobniej jak wyglądały Playoffs Blazers w poprzednich latach) otrzymało ujemne punkty (z racji głosowania na OKC). Co ciekawe poprawna odpowiedź nie została wytypowana ani razu więc jest to ogromne zaskoczenie.

Punktacja okazała się bardzo wyrównana i pomimo wielu ujemnych punktów podium dzieli jedynie 1 punkt. To naprawdę świetny znak na to, że każdy (no może większość, bo o tym później) podchodzi do tego Typera z należytą starannością i dokładnie analizuje każdą rundę za co wam bardzo dziękuje!

Co do tej większości... Znalazła się jedna osoba, która otrzymała ujemną (i to pokaźnie ujemną) liczbę punktów. Mam wrażenie, że ktoś dla przysłowiowych "jaj" podszył się pod niego lub po prostu głosy były oddane bez większej uwagi.

Każdy obierał swoją własną taktykę. Niektórzy głosowali sercem a inni zaś rozumem. Która okazała się najlepsza? Dowiecie się z tabelek zamieszczonych poniżej!

LwK9G0B.png

YC7ZtYS.png

kubj0kd.png

1BwMmJo.png

Jak widzicie punktacja była bardzo wyrównana a walka o topowe pozycja naprawdę silna. Mam nadzieję, że jesteście zadowoleni z osiągniętych przez was miejsc i liczę, że nie opuścicie Typera i bierzecie/będziecie brać udział również w przyszłych rundach aby zwiększyć swoją szansą na wygraną w ogólnym rankingu!

W pierwszej rundzie do zdobycia były 32 punkty a najlepszy na forum Typer uzyskał ich zaledwie (lub aż) 20 co pokazuje jak trudnym zadaniem jest wytypowanie dobrych wyników w tak wielu seriach i jak bardzo nieprzewidywalnym sportem jest koszykówka.

Ale przechodząc do sedna... Oto najlepsi typerzy w pierwszej rundzie tegorocznych NBA Playoffs!

9lMdRZZ.jpg

Serdecznie wszystkim gratuluje i życzę powodzenia w przyszłych rundach!

Dziękuję, że bierzecie tak czynny udział we wszystkim co się na forum dzieje (również w moim Typerze). Doceniacie czas który wkładam w jego realizację i mam nadzieję, że czerpiecie z tego maksimum frajdy. Powtarzałem to wielokrotnie i powtórzę kolejny raz - bez was ten Typer nie miałby prawa istnieć także dzięki wszystkim za udział!

Do usłyszenia niebawem!

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, w koncu przebilem ten niewidzialny sufit jak Jokic i jestem jak on, w top20 (/s)!  w honorable mentions na pierwszej stronie, jak jeszcze nie bylem oglupialy doszczetnie "latami Lebrona" to wygralem typera, tego z przed 4 lat : )

ps

widze, ze takie spostrzezenie, jakas negatywna korelacja z iloscia pisanego kontentu a pozycja po pierwszej rundzie 😃

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2019 o 06:27, Raven2156 napisał:

Przechodząc do krótkich zasad oceniania. Otrzymać będzie można zarówno punkty dodatnie jak i ujemne według poniższego schematu:

⦁ Idealnie trafiony wynik: +4 Punkty.

⦁ Wynik omylny o 1 (np. typowaliśmy 4-2, a skończyło się ostatecznie 4-1): +2 Punkty.

⦁ Nietrafiony wynik jednak drużyna na którą głosowaliśmy wygrywa: +1 Punkt.

 

Tak jak już wspominałem istnieją również punkty ujemne. Działają one na zasadzie +/- 0,5pkt za jedno błędnie trafione oczko. Poniżej dokładna rozpiska jak wygląda ocenianie przy źle trafionej serii.

 

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:0. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:4: -4pkt

⦁ 1:4: -3,5pkt

⦁ 2:4: -3pkt

⦁ 3:4: -2,5pkt

 

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:1. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:4: -3,5pkt

⦁ 1:4: -3pkt

⦁ 2:4: -2,5pkt

⦁ 3:4: -2pkt

 

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:2. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:4: -3pkt

⦁ 1:4: -2,5pkt

⦁ 2:4: -2pkt

⦁ 3:4: -1,5pkt

 

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:3. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:4: -2,5pkt

⦁ 1:4: -2pkt

⦁ 2:4: -1,5pkt

⦁ 3:4: -1pkt

@rw30 1 post.

Edytowane przez Maju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Raven a miał ktoś poprawnie wszystkich zwycięzców serii ? Bo większość na OKC wkopała pewnie ? 

Jeżeli nic nie pominąłem to tak na szybko nikt nie wytypował poprawnie wszystkich 8 serii (nie mówię o wyniku ale o wytypowaniu zwycięzcy). Wspomniane przez Ciebie OKC zaskoczyło zdecydowaną większość.

Jeżeli jest ktoś taki niech się przyzna! :D

 

2 godziny temu, rw30 napisał:

Panie Raven wszystko fajnie, ale znajdzie pan chwilkie żeby wytłumaczyć jak wyliczana jest punktacja? 

Dokładnie tak jak napisał Maju. Wszystkie informacje znajdują się w pierwszym poście.

Jakbyś miał jakiekolwiek inne pytania wal śmiało. ;) 

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, TuPalnik napisał:

A ja zapomnialem zaglosowac na 2 runde :D

Przypominałem kilkukrotnie o głosowaniu. :D No i te spóźnienie to dość spore muszę przyznać skoro pod koniec 2 rundy zauważyłeś, że o czymś chyba zapomniałeś haha.

Mimo wszystko nie poddawaj się i bierz udział w kolejnej rundzie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Raven2156 napisał:

Przypominałem kilkukrotnie o głosowaniu. :D No i te spóźnienie to dość spore muszę przyznać skoro pod koniec 2 rundy zauważyłeś, że o czymś chyba zapomniałeś haha.

Mimo wszystko nie poddawaj się i bierz udział w kolejnej rundzie! :)

Znaczy ja już predzej widziałem, że zapomniałem ale jakoś tak wyszło, że dopiero napisalem. 

Anyway moja strata. Codziennie zagladam choc na moment na forum ale jakos oślepłem chyba xD

Szkoda o tyle, że runda 1 poszła nieźle

Edytowane przez TuPalnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cA4tGwG.png

Jako, że druga runda została zakończona jest mi niezmiernie miło ogłosić głosowanie na rundę Finałów Konferencji!

Emocje w NBA zaczynają sięgać zenitu, bo szykują nam się dwie naprawdę ciekawe serie na które osobiście nie mogę się doczekać!

Zdaje sobie sprawę, że czasu jest mało dlatego proszę o sprawne oddawanie swoich głosów by nie było przypadku (jak to miało miejsce chociażby w poprzedniej rundzie), że ktoś odłoży sobie swój głos "na później" po czym kompletnie o tym zapomni. Postaram się przypominać kilkukrotnie jednak myślę, że każdy znajdzie te 30-60 sekund na oddanie głosów.

Termin składania swoich "typów" na rundę Finałów Konferencji upływa w nocy z Wtorku na Środę, 14/15 Maja o godzinie 3:00 czasu polskiego, ponieważ wtedy rozpoczyna się pierwszy mecz Finałów Konferencji pomiędzy Portland Trail Blazers vs Golden State Warriors.

Do końca głosowania zostało zatem jedynie niecałe 2 dni dlatego zapraszam do głosowania jak najszybciej! :)

Oddawać swoje głosy możecie tutaj: https://forms.gle/s4BbAh5zA7Qwj1M36

Powodzenia!

P.S. Mam już wyniki za Drugą Rundę Playoffs i muszę przyznać, że walka była naprawdę zaciekła! Jeszcze chwilę potrzymam was w niepewności i wrzucę je dziś przed północą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cA4tGwG.png

Zgodnie z obietnicą podrzucam wyniki za 2 Rundę tegorocznych NBA Playoffs! :)

Tym razem postarałem się być "na czas"! :D Gotowi by poznać wyniki tegorocznego Typera na drugą rundę Playoffs?

Im dalej w las tym trudniej wytypować prawidłowy wynik. Pojedynki pomiędzy poszczególnymi drużynami są dużo bardziej zażarte i (co zauważyliśmy zeszłej nocy) o wyniku serii może przesądzić dosłownie jeden rzut (szacun dla Kawhi'ego).

Anyway... W drugiej rundzie wzięło udział aż 59 osób co jest naprawdę fajnym wynikiem. Dzięki wielkie za zainteresowanie!

Punktacja była bardzo wyrównana co pokazuje chociażby ilość osób które znalazły się na podium. Mimo wielu niespodzianek kilku osobom udało się osiągnąć naprawdę wysoki wynik. W tej rundzie do zdobycia było 16 punktów i nieskromnie powiem, że gdyby nie Buzzer Beater Leonarda to miałbym komplet punktów no ale cóż... Nie mogę narzekać, bo po raz pierwszy od istnienia tego Typera (4 lata) udało mi się znaleźć na podium! :D

No ale przechodząc do konkretów...

pCFrHbh.png

Qaorytr.png

No i wspominane wcześniej podium na którym znalazło się aż 7 osób!

XpLMZuI.png

Serdecznie wszystkim gratuluje i życzę powodzenia w przyszłych rundach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lorak napisał:

wrzucisz sumę z dwóch rund?

Według mnie najciekawsze w tym Typerze jest to, że dopiero na koniec poznajemy ostateczny wynik ze zsumowanych wszystkich rund. :D

Także cierpliwości a wszystkiego dowiemy się po zakończeniu sezonu.

45 minut temu, iglo13 napisał:

0_0 aż musze zobaczyć jak głosowałem ze jestem prawie ostatni 

Niestety postawienie na Boston i Houston odjęło Ci sporo punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.