Skocz do zawartości

MVP, MIP, DPOTY 2019


Eld

Głosowanko  

117 użytkowników zagłosowało

  1. 1. MVP

    • Giannis Antetokounmpo
      74
    • Paul George
      8
    • James Harden
      27
    • Joel Embiid
      4
    • Nikola Jokić
      1
    • Inny
      3
  2. 2. MIP

    • De'Aaron Fox
      6
    • Buddy Hield
      11
    • D'Angelo Russell
      18
    • Montrezl Harrell
      4
    • Pascal Siakam
      63
    • Tobias Harris
      1
    • John Collins
      0
    • Nikola Jokić
      0
    • Paul George
      5
    • Domantas Sabonis
      3
    • Nikola Vucević
      5
    • Russell Westbrook po all-star ( bo mogę i wuj :D )
      0
    • Inny
      1
  3. 3. DPOTY

    • Paul George
      59
    • Rudy Gobert
      19
    • Giannis Antetokounmpo
      25
    • Myles Turner
      5
    • Joel Embiid
      7
    • Inny
      2


Rekomendowane odpowiedzi

moze z tym Jokiem tak jak kiedys z Lewandowskim, w wyscigu o zlota pilke czy jakiegos tam francuskiego buta - no niby jest w czubie ale jedynka to to nigdy nie bedzie ?

 

ale na to raczej nikt nie liczy, sam pisałem, że nie widzę Joka w przyszłości wyżej od takiego Embiida, trzeba być realistą, czego niestety wielu w naszym postrzeganiu nuggets nie dostrzega niestety

 

choć bardzo chciałbym zobaczyć argumenty ludzi mających PG robiącego dajmy na to 4 seed nad Jokiem robiącym seed pierwszy :)

 

szkoda, że to się raczej nie wydarzy, bo 2jka tak na podświadomość nie zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujące, jak nagle pojawiło się tych fanów PG już z czasów Pacers... 

 

Jakoś tak poszperałem trochę w temacie i chyba ktoś tutaj pije do mnie. No dobrze.

To że nie odnosiłem się ze swoją "miłością" do PG w każdym wątku ( z racji tego że przez te kilka lat po prostu mało się udzielałem a jedynie śledziłem to forum) nie znaczy że mu nie kibicowałem a przykuł on moją uwagę już za czasów pierwszego pojedynku Heat-Pacers w ECF. Wtedy drużyna o której było cicho ( mówiło się o b2b HEAT, świetnym sezonie Melo, KG i PP w Nets ) potrafiła wygrać z wyżej plasowanymi Knicks i postawić się HEAT. W następnym sezonie chciałem zobaczyć Pacers w finale ... ale pod koniec sezonu ( o ile dobrze pamiętam ) i w PO już przestało coś stykać ( słynne memy z Hibbertem ). Doczłapali się do ECF ale już nie byli takim samym zagrożeniem jak rok wcześniej dla Heat. Po kontuzji DGrangera nowym liderem został PG i tak już w sumie zostało do końca jego pobytu w Indianie. Odpowiadając Hardena nie lubię, Grek jest mi obojętny - doceniam obu co robią dla drużyny ale podobny impact daje PG dla drużyny którego lubię już od czasów Pacers ...

 

Co robi z zespołem

Dobrze... trenuje to co ma

No i ja akurat go na coty nie dawałem

 

Sprawdźcie mój wpus

Ale to miłe że broniłeś. Ostatnio zrobili ładny 6W streak.

Poczekajmy do końcówki sezonu jak się tabela ułoży na ten moment mam trenera SAS i IND na równi, a z sympatii do Popa dałem go wyżej. To wszystko. Jeśli chcecie naprawdę dogłębnie to analizować to ja wam tego nie zabronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamal Murray > Westbrook

 

Czasy.

 

Z tym składem przy ilości kontuzji Nuggets nie przesadzałbym.

nie twierdzę że jest lepszy od zerowego ale na pewno bardziej przewidywalny, trzymający się schematów trenera i robiący trochę więcej w obronie

 

Indywidualne stary weź ma lepsze i jego overall lepszy

To oczywiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuję sobie popkorn na wejście Elda do tematu i tekst o tym, że Murray > Westbrook w obronie :grin:

 

Nostradamus się znalazł. Musiałem trzy razy przeczytać Murray>Westbrook aby się upewnić czy na pewno dobrze znak mniejszości postawiłeś.

 

Po upewnieniu się, że tak stwierdzam co następuje:

 

 

 

giphy.gif?cid=3640f6095c8a8b1a5535313777

 

 

 

A dalej to mi się nawet komentować nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indywidualne stary weź ma lepsze i jego overall lepszy

 

zmodyfikuj powyzsza wypowiedz przez dodanie maxymalnie 5 liter, tak aby miala >=sensu:

 

1) Indywidualnie stary, wez, ma lepsze i jego i overall lepszy  (swoja droga typowa wypowiedz dla fana MJ-a, goraco pozdrawiam!)

2) indywidualne stawtez ma lepsze i jego lover ball lepszy

3) ..... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MVP to kompletnie nie rozumiem braku miłości do Stephena Currego

 

GSW w tym roku bez niego są 5-6. GSW ma 3 bilans w lidze i zarówno Durant jak i Curry są lepszymi graczami od Jokica

 

Jokic w ogóle w zaawansowanych statystykach nie daje takiego impaktu jakby się wydawało. Denver w 2019 nie wygrali na wyjeździe z nikim kto ma obecnie dodatni bilans

 

Curry robi 28-5-5 na egG 60 on ma efG lepsze niż Jokić TS

 

Denver wygrywa zespołem coś jak Spurs kilka lat temu. Jokić jest tam liderem ale wystarczyło ,że się posypała ławka i nagle Denver przegrywało mecz za meczem., Jak nie idzie Jokicowi to wynik pociągnie Barton, Harris , Murray.. Tam jest wiele opcji

 

Golden gra lepszy sezon od Denver .. Stephen gra statystycznie lepszy sezon od Nikoli a to że gdzieś tam w głosowaniu nie ma go wysoko to już kwestia medialna. A jaka jest róznica między nimi to było widać w ostatnich dwóch starciach +45 a jokic -50

 

Tak samo Joel Embiid

 

Poza tym na koniec sezonu 76ers Houston Golden będą mieć lepsze bilanse od Denver

 

Dla mnie TOP 5 to Giannis-George-Harden-Curry-Embiid a i tak mam dylemat czy nie wstawić Duranta , który gra świetny sezon Jego on /offf w wybitnych Golden to +18 a nie +4 jakie ma Jokić w Denver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

a w ostatnim meczu Curry vs Booker to Devin pokazał kto jest prawdziwym kotem shooterem!

 

#dobieramysobiepróbkę #ifajniejest 

 

(wesołe też to usilne sprowadzanie dyskusji to tego kto jest 'lepszym graczem', kiedy już milion razy milion osób powiedziało że nagroda MVP sezonu regularnego na tym nie polega)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w ostatnim meczu Curry vs Booker to Devin pokazał kto jest prawdziwym kotem shooterem!

 

#dobieramysobiepróbkę #ifajniejest 

 

(wesołe też to usilne sprowadzanie dyskusji to tego kto jest 'lepszym graczem', kiedy już milion razy milion osób powiedziało że nagroda MVP sezonu regularnego na tym nie polega)

Pewnie nie za to powoływanie się na MVP race z br gdzie Westbrook jest 9 jest po prostu śmieszne a taki argument użyli Jokicowcy

 

Naprawdę porównujesz mecz bez znaczenia Golden- Phoenix z meczami Golden-Nuggets gdzie Warriors się spieło by ustawić Denver w szeregu?

 

Dajesz absurdalne nieadekwatne przykłady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MVP to kompletnie nie rozumiem braku miłości do Stephena Currego

 

GSW w tym roku bez niego są 5-6. GSW ma 3 bilans w lidze i zarówno Durant jak i Curry są lepszymi graczami od Jokica

 

A za co te MVP? Pięciu graczy z TOP50 ligi, w tym dwóch z TOP5 i ktoś miałby podniecać się trzecim bilansem ligi?

 

To oczywiste, że grając obok siebie mają dużo łatwiejsze zadanie do budowania lepszych statystyk efektywności rzutów. No powiedzmy sobie szczerze Warriors by musieli zagrać jakiś kosmos sezon, a do tego jest daleko, by traktować Curry lub Duranta jako faworyta do MVP.

 

Swoją drogą zabawne, że to co ty zarzucasz Jokicowi ( chociaż biorąc pod uwagę, że podajesz Gary Harrisa i Bartona to chyba dane z zeszłego roku przeglądasz ;) ) to ja bym tym uderzył w Giannisa. Ok, gra świetnie, ale Bucks mają kozak skład. PO to będzie prawdziwy chrzest jego wartości.

 

Dlatego James Harden king, potem Paul George, a Giannis-Jokic dla mnie już do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Harden z gorszym wskaźnikiem jest niesamowity, a Jokic już nie. Widać jak dopasowujesz fakty do tego kogo lubisz.

 

No i argument o wygrywaniu siła drużyny przy jednoczesnym dawaniu Kury i Duranta wyzej wyglada trochę dziwnie.

 

Do Embiida grającego z Harrisem, Butlerem i Simmonsem argument siły drużyny już nie pasuje?

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie za to powoływanie się na MVP race z br gdzie Westbrook jest 9 jest po prostu śmieszne a taki argument użyli Jokicowcy

 

Naprawdę porównujesz mecz bez znaczenia Golden- Phoenix z meczami Golden-Nuggets gdzie Warriors się spieło by ustawić Denver w szeregu?

 

Dajesz absurdalne nieadekwatne przykłady

 

Mecz Golden-Phoenix jest taką samą częścią sezonu regularnego jak mecz Golden-Nuggets. Tak samo jako mecze z 2018 itp.

 

Ranking z bball ref jest oparty na modelu porównującym zwycięzców z lat poprzednich (pewnie jakoś tam wynik drużyny * razy box score podzielić przez kilka advanced statów - whatever), więc mało adekwatne nazwiska na dalszych miejscach (przecież Russ ma dalej świetnego boxa) nie dziwią (właśnie na jakimś reddicie czytam, że rok temu na 9tym miejscu pojawiał się Capela).

 

Combo bball ref (czyli cyferki, bez kontekstu tworzące czasem dziwne wyniki) i nba.com (czyli media + bias) dające Joka w top 5 powinno już chyba troszkę uświadomić Ci błędne podejście (oburzenie, że ktoś go tam umieszcza).

No i kwestia grania w tym samym teamie - to zawsze utrudnienie w MVP race (skoro Curry i KD to gracze 'lepsi' od Joka a jednak mimo lepszego* wsparcia robią tylko ciut lepszy bilans to to jednak propsuje Joka).

 

* w pełnym składzie Nuggets mają więcej głębi ofc - ale ten pełny skład to dopiero ostatnio (chociaż i teraz są problemy, gdzie pod koszem jest rotacja praktycznie 3-osobowa bo Lyles kontuzjowany a Juancho nic nie gra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.