Skocz do zawartości

Trades, signs, rumors OFFSEASON 2008


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

"w jakim sensie zrobil w huja?"

 

nie wiem ale o ile sobie przypominam, to wlasnie booz obiecal cavsom, ze podpisze z nimi kontrakt. by zrezygnowali chyba z team opt. albo to on zrezygnwal z player opt. by pozniej podpisac z nimi wyzszy kontrakt. w kazdym badz razie odejsciu booza z cavs towarzyszyl smrod bo byl z nimi po slowie.

 

ja nie przecze, ze jazz nie graja r'n'g. ale czy to byli pistons czy spurs, czy jazz potrzebowali w swoim skladzie gosci, ktorzy dawali by takze szybkosc. malone byl monsterem ale byl szybki. boozer jest szybki. ostertag nie byl. oku tez nie jest. przynajmniej nie przypominam sobie by ostatnio mijal gosci 1on1. powiesz mi, ze nie tego oczekujemy od takich graczy. ale jego gra na dystansie spowodowana jjest w duzej mierze z tego, ze jest wolny. dodasz do tego kamana i o ile w ataku to jeszcze jakos ulozysz w obonie bedziesz mial dziure. chocby nie wiem co.

 

owszem kaman fajny grajek. bc moze lepszy od okura. ale pod warunkiem, ze na pfie dasz mu goscia, ktory uzupelni pewne minusy grania takim a nie innym centrem.

 

sam widze po bynumie i gasolu ile problemu stanowi ustawienie 2 takich gosci w dzisiejszej koszykowce tymbardziej, ze mozna grac strefa. nie wyobrazam sobie ustawienia okura i kamana w ataku. sory ale to by nawet nie zatrybilo w ataku jazz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Boozera mi chodzi o sytuację w Jazz, nie w Cavs.

 

Prawda Okur, nie jest za szybkim zawodnikiem, ale też nie takim strasznie wolnym, ostatnio coraz częściej próbuje atakować kosz (inna sprawa z jakim skutkiem ;P). Oczekiwałoby się od niego tylu wejść ile teraz pokazuje, nic więcej nie trzeba. Dojdzie Kaman i po sprawie z lackiem gier spod kosza w ataku nie ma problemu, zresztą teraz też nie ma, ale nie o tym dyskusja.

Mówisz o obronie, w sumie nie za bardzo wiem, czemu się przyczepiłeś tej obrony. Booz nawet jeśli jest szybki, to i tak nie gra obrony, więc nie wiem czemu tak bardzo szukasz szybkości, jak nie ta jest nam potrzebna. Nam są centrymetry potrzebne, koleś który będzie straszył blokiem, a takiego nam brakuje! Kaman jest tym zawodnikiem. Jestem przekonany, że z takim zawodnikiem pod kosz, a przede wszystkim zdrowi Jazzmani są naprawdę groźni dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do syt. obecnej to tez nie uwazam, zeby boozer zle mowil. 1, ze nie powinno to wyjsc. a 2, ze nic nie mam do tego gdy nie obija sie w bawelne.

 

patrzac na jazz pod katem pokonania lakers/spurs to faktycznie brakuje blokujacych. ale w tym momencie proponowalbym albo zaczac grac ak w s5. na czworce millsapem a na 3 ak47 i zainwestowac w innego centra. w takiego, ktory grozi blokiem skoro wam tego najbardziej brakuje. i tuaj widzialbym camby'ego badz goscia w stylu odena. moim zdaniem okur nie jest wam potrzebny. gdyby tak jak sheed dawal solidna gre w obronie to byloby fajnie. a tak trzymanie centra, ktory gdyby mogl stalby tylko na obwodzie mija sie z celem.

 

zatem skoro macie w tym momencie millsapa, ktory moze byc solidna czworka w lidze sprobowalbym przehcandlowac na dzien dobry i okura i boozera. kierunek? nie wiem. bobcats? timberwolves? hawks?mysle, ze napewno by sie ktos trafil kto jestw stabie dac wam wysokiego broniacego plus ciekawe picki, kontrakty, czy nawet graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

para Okur-Millsap dobrze się uzupełnia na parkiecie. Myślę że spokojnie mogą grać razem jako podstawowi gracze. Boozera należy odpuścic, niech ochoruje sobie ile chce i aut. albo przechandlować. za jakiegoś wysokiego defensora plus jakiś spadający pick, by potem została kasa na Williamsa i podpisanie z Millsapem. ew. szukać wymiany za kogoś pokroju Okafor, Kaman. ale takich zawodników będzie ciężko wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie AK z ławki jest świetną sprawą, zresztą nieważne kto zaczyna, ważne kto kończy, a robi to Kirilenko znacznie częście niż Miles, Brewer. Kirilenko pomimo tego, że nie zaczyna gra śr. 29 minut i zdobywa 12 punktów (najlepsza średnia od 3 lat), zbiera ponad 5 piłek (najlepsza średnia od 3 lat). A po drugie, nie gryzie się w grze z Williamsem czy Boozerem, jak było w ostatnich 2 latach.

Okur nie jest nam potrzebny

Hm, też z tej trójki byłbym skłonny oddać najbardziej Okura, ale no na przykład wczorajszy mecz z Detroit. 26 punktów, 12 zbiórek, clutch shots, hm i to nie pierwszy raz w tym sezonie. To jest właśnie strasznie denerwujące u Turka, który jest niesamowicie niestabilny. Świetne mecze, jak wczorajszy, przeplata bardzo słabymi jak na przykład z pierwsza połowa z NJ (choć potem się trochę odkuł).

 

Jeśli chodzi o transfer obu, hm może coś w tym jest jakaś metoda. Jednak czy na taki krok zdecydują się włodarze Jazz - bardzo wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z Okurem postapic podobnie jak z AK47? super zawodnik z ławki! napewno bardzo pożyteczny i doświadczony, choć nie stabilny i może jego gra jako rezerwowy okazać się kluczową dla Jazz, lub przesuniecie na pozycje silnego skrzydłowego. w sumie to naturalna pozycja turka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proponowałem trójstronną wymianę na naszym jazzowym topicu.

Dla zainteresowanych http://games.espn.go.com/nba/features/t ... cash=20:14

 

* Kings chcą G-Wallace'a a dają Brada Millera czyli back to the roots :wink:

* Raps są zainteresowani wymianą Parkera i Grahama na Earla Watsona z OCT

* Nets próbują ściągnąć z Moskwy Nenada Kristića, na co dają sobie jakiś tydzień (tak stwierdził Thorn). Problem w tym, że Serba chcą też OKC i są jakieś jaja z zaległym wyrównywaniem ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytalem ze Krstic dostal juz i podpisal trzyletni kontrakt od Oklahomy. Ale bez bicia przyznaje ze jednym okiem to obserwowalem co tam na ekranie espn bylo wypisane, wiec moze sie myle.

Masz rację danp 8) Kristić dostał ofertę z Oklahomy, a Nets nie skorzystają prawdopodobnie z prawa wyrównania. W każdym razie, jak piszą na http://www.realgm.com/src_wiretap_archi ... or_krstic/ , nie należy tego oczekiwać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, niby można się spytać po co im taki gość, może zepsuć tylko atmosferę w drużynie, a gry drużyny nie poprawi.

 

Można jednak też spojrzeć na to inaczej. Po pierwsze Grizzlies dali za niego tylko dwa drugorundowe wybory i jakąś małą kasę, po drugie, on ma niecałe 32 lata, więc jeśli kiedyś potrafił być bardzo dobrym graczem, to może i teraz będzie chociaż część tego potrafił pokazać w Grizzlies z ławki. Będzie wchodził oczywiście z ławki, bo nikt chyba nie sądzi, że dostanie miejsce w S5 za Mayo albo Gaya.

 

Według mnie ryzyko jest żadne, dostali go za bezcen, a mogą zyskać bardzo dobrego gracza z ławki.

Nikt nie widział go na boisku około roku, jest zawsze jakaś szansa, że przeżyje teraz w tej młodej drużynie drugą młodość, a jak nie - trudno, wysokiej ceny za ewentualna pomyłkę Grizzlies nie zapłacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francis to jeden z najbardziej nie spełnionych talentów.To był świetny gracz - szybkość,siła,skoczność,spryt .Pod względem fizycznym[na swojej pozycji] mało kto mu dorównywał,znakomoity kozioł,widowiskowe akcje,ale pod względem mentalnym słaby.

Jako rozgrywający nie przewidywalny.Przyszedł razem z B.Davisem do nba.Podobni gracze ale Francis gdzieś się zatracił.A myślę że mógł by być lepszym graczem.Życze mu dobrze ,przecież są święta.Widowiskowy i dużo umiejący ale trudno go przyszyć do jakiejś drużyny.Ale gdyby to się udało na pewno by był pożytecznym zawodnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefek Francis w Grizzlies. Pytam się tylko - po co? I tak niczego tam nie zmieni raczej, a będzie zabierał grę Mayo i Rudemu ...

 

O ile w ogóle wyjdzie na parkiet :)

 

 

Houston zrobiło ten transfer, żeby zaoszczędzić trochę kasy i zrobić ewentualnie miejsce dla Mutombo. Memphis jest poniżej progu salary cap, więc mogło sobie pozwolić na niewielki kontrakt Francisa, w zamian dostali jakiś pick, zawsze to jeden młody zawodnik więcej.

 

 

A samemu Francisowi karierę spieprzyły kontuzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 plotki dot. jeziorowcow.

1.wlaton wystawiony jest na sprzedaz. milewidziane cokolwiek. prawdopodobnie dlatego ostatnio gra.

2.lakers zlozyli oferte bucks. chca tyrone'a lue. goscia znajacego trojkaty, ktory po niezlym zeszlym sezonie w mavs ? popisal kontrakt i jest 3 pg w bucks. w perspektywie kontuzji farmara przydalby sie taki w miare doswiadczony grajek. calosc ma byc czesciawiekszej wymiany. lakers straciliby waltona, bucks ruszyliby vileneuve a rockets oddaliby bucks landry'ego.

 

ja wolalbym pargo, ktory podobno jest na wylocie z dynamo moskwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym na miejscu LAL może raczej spojrzał w stronę wysokich? Choć niby jest Mihm w jako taki odwodach, ale coś nie gra. Z wysokich eksploatowani są Bynum i Gasol i właściwie są bez zmienników typowych. Nikt nie zapełnił luki po tym, co rok temu robił Turiaf. Pomysł z pozbyciem się Waltona jest ok. Na pozycję SF w LAL jest za dużo grajków. Jest Walton, Odom, Ariza, Radmanovic - tłok. Odom jeszcze pogra na PF, Walton odrobinę też, ale w przypadku tego drugiego, to takie przekłamanie. Nie wiem, po co miałby być Lue. Chyba faktycznie dlatego, że zna trójkąty. Bo typowego rozgrywania od pozycji PG Lakers nie potrzebują. Farmar kiedyś wróci, a wyprowadzić piłkę na połowę rywala, to poza Fisherem może Valton, a i Kobas nie raz to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaku przecież dla wysokiego kolejnego tam zwyczajnie nie ma miejsca. Lakers najczęściej grają tak, że cały mecz jeden z tych dwóch jest na parkiecie w towarzystwie drugiego albo Odoma. Teoretycznie zdrowy Mihm mógłby dostawać minuty, podobnie jak Powell, który pokazuje, że jest przydatny, ale Gasola, Bynuma i Odoma trudno obdzielić minutami tak by każdy był zadowolony więc jeśli są oni wszyscy trzej zdrowi nie ma mowy by ktoś mógl na stałe się do rotacji podkoszowej przebić.

 

Lakers chcą jakiegoś małego, szybkiego rozgrywającego tak jak Phil lubi do zmiany tempa i teoretycznie do bronienia innych małych i szybkich graczy, teoretycznie bo jak to w praktyce wygląda wiadomo. W oddanie Waltona nie wierzę chyba, że za kogoś z podobnym kontraktem, na clublakers ktoś napisał o Watsonie z OKC i Gibsonie z Cavs, ten pierwszy ma za krótki kontrakt, a Gibsona chyba mimo obecności Williamsa i Westa Cavs by nie chcieli oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że wysokich wcale nam już nie potrzeba.

Trójka Bynum - Gasol - Odom dostaje po te 32 min z 96 jakie mają PF i C. Odom to chyba jeszcze w tym sezonie nie zagrał nawet chwili na SF, to już raczej typowy PF. Tak że nawet Powell gra mało - co uważam szkoda, bo w LAC fajne cyferki wykręcał z ławki. Mihm to już symbolicznie wącha parkiet. Po co nam kolejny gracz na głębokie rezerwy ? Nawet w przypadku kontuzji kogoś z podstawowej trójki skorzystają na grze rezerwowi, a i Radman może pograć trochę na PF.

 

A PG się przyda jak diabli. Farmar wypada jednak na długo. Chinol jest za cienki na granie. Czyli na pozycje PG i SG mamy tylko praktycznie 3 zawodników, to już jest mocno na styk.

Każdy z nich już musi być zdrowy i grać. Fisher swoje lata ma, czy wytrzyma długo po tyle min ?

Kobiego przed PO też szkoda żyłować na maxa. A jak jeszcze trafilibyśmy grajka dobrego w defensywie - to już byłoby bardzo pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LA Clippers chcac zagrozic Lakersom jako najlepsza ekipa Miasta Aniolow wzmocnili sie Fred Jonesem ktorego ja pamietam jak wymiatal w NY w poprzednim sezonie. Bojcie sie bo oto jego staty w slabych Knicks rok temu: 7.6 points, 2.4 rebounds and 2.4 assists in 25.1 minutes.

:)

 

Oto reakcja przestraszonego Kobasa

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shaq wierz mi, ze lakers problemu wysokich nie maja. mihm i mbenga to skrajne przypadki, ale powell to jest material na turiafa. problem polega na tym, ze turiaf rok temu gral bo nie bylo bynuma. teraz jest bynum i nawet gyby byl turiaf to gralby takie ogony jak obecnie powell.

 

rozgrywajek bardzo nam by sie przydal ale nie jest nam niezbedny jezeli w perpektywie mamy powrot farmara.

 

fred jones?:) milo, ze wraca.

 

zobaczymy jak zakonczy sie saga z marburym. cieszy mnie, ze mutombo wrocil do rockets. ale marba widziec w c's raczej bym nei chcial. chyba, ze ci oddadza cos za marba:)

 

tak czy siak, swiateczny mecz jak i cala wyprawa na zachod celtow zasialaly w bostonie ziarenko niepewnosci. stracili troche gruntu pod nogami i szukaja wzmocnien. okazuje sie, ze lawka za krotka i brak sensownych gosci na tej lawce. nagle kg mowi o otwartych drzwiach dla pj'a. juz witali sie z mutombo a teraz czekaja na marburego jak na zbawienie. samo to, ze otwarcie mowia o potrzebie wzmian pokazuje, ze ta ekipa w tym sezonei nie jest kompletna i ze juz jest jakis problem.

 

to tyle w sumie. moje 3 grosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starbury w Celtics.... bardzo prosze. Wszystko co wniesie to szum wokol zespolu i kilka durnych wypowiedzi w wywiadach. Opowiada, ze jest w zyciowej formie i mam nadzieje, ze to udowodni :mrgreen: poza tym juz widze jak cieszy sie z roli zmiennika rondo. dla mnie bzdura bo role stefanka pelni w c's house (odpalanie rzutow i zero obrony) ale to juz ich sprawa. lepiej by jakiegos wysokiego i silnego wchodzacego z lawki poszukali. widac troche przestraszyli sie Cavs no i chyba Lakers mam nadzieje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.