Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ale jak napisze, że Jazz z nim w lineupach bronią marnie, to już przejdzie?

mam z Jazz Royce'a i Inglesa i nie widzę sensu w wyciąganiu suchego ppg, podobnie rzecz ma się zresztą z Townsem

To może niech sprzedają tego Mitchella jak taki wspaniały zespół mają bez niego, a Sota niech odda KATa.

Jedziesz po moich, a później sie dziwisz, że sie z Tobą nie zgadzam i sie wqurwiam na Twoje wybiórcze interpretacje.. 

Niech tam zostawią samych roleplayerów, niech gra 5 Ingesów i 5 Royceów, wtedy to z cała pewnością będzie idealna drużyna.. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ale jak napisze, że Jazz z nim w lineupach bronią marnie, to już przejdzie?

To już kwestia tego, jaki wyciągasz z tego wniosek. Dla przykładu:

Bogdanovic on, Gobert on - 108..1 DRTG

Bogdanovic on, Gobert off - 119.9 DRTG

Mitchell on, Gobert on - 109.4 DRTG

Mitchell on, Gobert off - 117.1 DRTG*

O'Neale on, Gobert on - 106.9 DRTG 

O'Neale on, Gobert off - 120.3 DRTG

Różnica jest taka, że Bogdanovic zagrał bez Goberta 166 minut, O'Neale - 257 minut, a Mitchell - ponad 550 minut, więc jeden wygląda nieźle w on/off (tzn. dodatnio), a drugi nie. IMHO obaj są porównywalnymi obrońcami (tzn. Chorwat niedoceniany, a Mitchell trochę przeceniany, obaj są ot co średni), a to, że jeden jest in plus w on/off, a drugi in minus - to kwestia lineupów. 

Ocenianie pojedynczych graczy na podstawie takich statsów jest cholernie skomplikowane, sam kiedyś rzucałem takie uproszczone tezy, ale tak naprawdę czym więcej śledzę co i jak się pisze, tym mocniej wiem, że z reguły wnioski na podstawie takich statystyk to co najwyżej hipotezy, które należałoby dużo dokładniej zweryfikować. Np. to, że Mitchell źle wygląda w on/off, może oznaczać, że nie jest nawet średnim obrońcą - ale nie można tylko na tej podstawie pisać, że w rzeczywistości nie jest. Niektórzy ten on/off traktują jak jakąś wyrocznię (łatwo sprawdzić, a potem można dodać, że ktoś pogarsza/polepsza coś tam), czego osobiście trochę już nie toleruję. To jest wartościowa statystyka, ale trzeba się nad nią duuuużo bardziej pochylić, żeby wyciągnąć faktycznie wartościowe wnioski. Potem komus wychodzi, że w sumie kontuzja Jacksona Jr to nie jest osłabienie Memphis, bo bez niego mają lepsze net. To po prostu zła ,,analiza''.

Forum stałoby na wyższym poziomie, gdyby był zakaz powoływania się na ten on/off.

ps

*nie wiem czy te dane z pbpstats są dokładne, ale i tak chodzi o proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF

no ja stety niestety staram się nie bawić za duzo w te on/offy, chciałem coś takiego wcześniej zrobić na podstawie Holidaya i Ingrama, wyszły nawet ciekawe wyniki, ale wiem, ze akurat bez sebsu to przekładać na mój zespół, Jrue w Pels ma lekko przejebane mając tylu klepaczy obok siebie u mnie nie ma takiego problemu

a co do Mitchella, to generalnie irytuje wstawianie ppg skoro wszyscy wiedzą, że Jazz są fatalni teraz jako całość, a te zdobycze Mitchella na nie wiele się zdają, podobna sprawa ma się z KATem, Alonzo ma dwie gwiazdy, które robią jakiś koszmarny bilans w ostatnim czasie, non stop są na minusie, a cały czas mami ludzi, że u niego to by to wyglądało Bóg wie jak lepiej

49 minut temu, Alonzo napisał:

Jedziesz po moich, a później sie dziwisz, że sie z Tobą nie zgadzam i sie wqurwiam na Twoje wybiórcze interpretacje.. 

co jest wybiórczą interpretacją? że KAT nie potrafił wygrać meczu? czy, że Mitchell gra ostatnio słabo jak całe Jazz?

niczemu się nie dziwię. Ty przy swoich bilansach napisałeś, że nie mam backupu na C choć nie czytałeś jeszcze opisu, gdy napisałem opis wymyśliłeś sobie, że mam ciężki terminarz i b2b mogę robić co najwyzej 2-5 choc rl Nuggets mieli 7-0 ze szpitalem w rosterze

54 minuty temu, Alonzo napisał:

Niech tam zostawią samych roleplayerów, niech gra 5 Ingesów i 5 Royceów, wtedy to z cała pewnością będzie idealna drużyna.. 

ja akurat bardzo mocno boję się o formę tych dwóch i nie zamierzam szukać byle gównostatu by wybielać serie porażek

takim właśnie jesteś populistą, a potem się ciskasz, że ktoś tego nie kupuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, january napisał:

A poważniej to Zion + Young zajebiście w ataku, ALE Allen/WCS przy nich pod koszem to duże ograniczenie dla tego duetu w ofensywie szczerze mówiąc. Też pytanie na kogo stawiasz na pozostałych dwóch pozycjach... No powinna to być bardzo mocna ofensywa (wiadomo nie to co LAL) ALE czy to się net doda z tragiczną D* wystarczająco w tym sezonie już? Nie wiem.

Jak patrzyłem kilka dni temu, to Zion wyglądał w ataku podobnie z Favorsem co z Melli, ale na jakieś wnioski lepiej poczekać do końca T3. W każdym razie atak Pels z Zionem to na razie jest topka, a nie ma tam wcale cieplarnianych warunków - dużo minut z Favorsem, pałujący rzuty Jrue i Bonzo, który głównie wkurwia. W sumie tylko do Ingrama nie ma się specjalnie o co czepiać. 

Defensywa wygląda słabo, choć Allen, Donte i WCS grają świetne sezony, ale ja chcę tylko awansować do PO na zachodzie. Popatrz lepiej jakie problemy w ataku i obronie ma konkurencja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karpik napisał:

Defensywa wygląda słabo, choć Allen, Donte i WCS grają świetne sezony, ale ja chcę tylko awansować do PO na zachodzie.

Śmiesznie jak cenione nicki zaczynają iść w propagandę. Czekam jak BMF zacznie walczyć o wynik i wykorzystywać swoją reputacje do takich kwiatków :)

Dobrze ktoś na PW ostatnio określił Karpika - "stary cwaniak". To samo sobie pomyślałem o moim dawnym idolu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

O co Ci chodzi? Przecież dobrze gra (chyba, że mam przy każdej okazji, gdy o kimś piszę muszę dodawać "jak na niego"). W takim razie gra dobrze jak na niego.

W którym elemencie? Bo moim zdaniem jest równie irytujący co w Kings. Nawet Chriss stanowił wobec Niego uprade.

Słowo świetny tu nie ma prawa paść, bo gość nie jest nawet wartościowym backupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarcusCamby napisał:

W którym elemencie? Bo moim zdaniem jest równie irytujący co w Kings. Nawet Chriss stanowił wobec Niego uprade.

Słowo świetny tu nie ma prawa paść, bo gość nie jest nawet wartościowym backupem.

To co zawsze robił dobrze, czyli dobra gra na switchach i w team D.  Mógłbym podać on/offy, ale przyjdzie BMF i mnie okrzyczy. Akurat Twoją opinią w nt wysokich się zbytnio nie przejmuję, nawet ten Chriss - karykatura koszykarza mnie tu nie dziwi.

Pozostańmy może przy swoich zdaniach i rozejdźmy się w pokoju, bo po tym co czytałem o Drummondzie czy o mobilności Jonasa, raczej nie dojdziemy tu do porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Wygląda na typowe panic mode.

Bardzo słabo wygląda ten deal.

Słabiej od 14-11? 

Ten trymestr pokazał jak bardzo u nas Cody jest niedoceniany.. ja planowałem kosmetyczne ruchy z stopniowym wprowadzaniem Granta Williamsa, Silvy i Pelle, ale to gracze, których mało kto u nas ogląda i są mało cenieni. Po tej wściekłej nagonce na Codiego, gdzie Ty jako jeden z nielicznych stanąłeś w jego obronie postanowiłem nie kopać się z końmi i sprowadzić typowo defensywnego centra. Cody możliwe, że do końca tego sezonu będzie miał shutdown, co pokazuje, że jego ocena przez perspektywe tego sezonu była bardzo niemiarodajna. BMF zrobił bardzo dobry deal. Niezbędne też było dopłacanie do Codiego.. Ogólnie zostałem strasznie przeczołgany w tym trymestrze.. Świat po głosach 14-11 dla Orlando juz nigdy nie będzie taki sam.. :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Słabiej od 14-11? 

Ten trymestr pokazał jak bardzo u nas Cody jest niedoceniany.. ja planowałem kosmetyczne ruchy z stopniowym wprowadzaniem Granta Williamsa, Silvy i Pelle, ale to gracze, których mało kto u nas ogląda i są mało cenieni. Po tej wściekłej nagonce na Codiego, gdzie Ty jako jeden z nielicznych stanąłeś w jego obronie postanowiłem nie kopać się z końmi i sprowadzić typowo defensywnego centra. Cody możliwe, że do końca tego sezonu będzie miał shutdown, co pokazuje, że jego ocena przez perspektywe tego sezonu była bardzo niemiarodajna. BMF zrobił bardzo dobry deal. Niezbędne też było dopłacanie do Codiego.. Ogólnie zostałem strasznie przeczołgany w tym trymestrze.. Świat po głosach 14-11 dla Orlando juz nigdy nie będzie taki sam.. :( 

Dostałeś 16-9, a nie 14-11...Tylko jeden win mniej niż to co ja Ci dałem, a całkiem sporo broniłem twoich Magic*

Kto przeczołgał? Jeden polishlama? Przecież on żywi się krytyką wszystkiego co się rusza. Przeceniasz jego opiniotwórczość. Zobacz ile ja pisze, a potem się okazuje, że 3/4 ligi ze mnie bekę ciśnie, bo takie pierdoły w ich mniemaniu sadze :)

* - Kto wie czy moje wsparcie to nie jest niedźwiedzia przysługa czy pocałunek śmierci :(

Dodałbym jeszcze, że polishlama w co piątym poście wspominał, że Cody jest bardzo dobry w ofensywie, ale wiadomo że przebijała się narracja o jego fatalnej ( z czym się nie zgadzam ) obronie. Myślisz, że za Noela nie będą Cię krytykować?

Parafrazując Zbyszka Stonogę powiedziałbym, że "Za Zellera Cię tak nie ruchali, jak za Noela będą Cię jebać" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiana Zellera na Noela to jest sportowo bardzo dobry ruch, jak tam finansowo na tym wyjdzie Alonzo, nie wiem, zakładam, że sobie to policzył. Noel to jest doskonały backup dla Magic. 

Alonzo jest ofiarą szeroko opisanego w literaturze efektu january'ego, gdzie dostaje więcej krytyki niż powinien za liczbę postów i rzeczy, jakie produkuje. Oubre, Zeller, Mitchell, Towns - czasami nie wiem, czy Wy tak na serio. Czy to się przekłada na bilans Magic? Raczej nie, bo też tak to widzę, ale jak widzę ,,Oubre'' czy ,,Zeller'' to po prostu scrolluję te posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BMF napisał:

Alonzo jest ofiarą szeroko opisanego w literaturze efektu january'ego, gdzie dostaje więcej krytyki niż powinien za liczbę postów i rzeczy, jakie produkuje. Oubre, Zeller, Mitchell, Towns - czasami nie wiem, czy Wy tak na serio. Czy to się przekłada na bilans Magic? Raczej nie, bo też tak to widzę, ale jak widzę ,,Oubre'' czy ,,Zeller'' to po prostu scrolluję te posty.

ogólnie smutek, bo Oubre może być out do końca sezonu z tym kolanem jak wyjdzie łąkotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lucas napisał:

Dziwne ruchy Orlando, gdzie GM mówi o kulturze organizacji, a nagle przed ostatnim trymestrem oddaje Zellera, mimo że Magic mają HCA. 

Wytłumacze dokładnie wieczorem. :) 

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Dostałeś 16-9, a nie 14-11...Tylko jeden win mniej niż to co ja Ci dałem, a całkiem sporo broniłem twoich Magic*

Kto przeczołgał? Jeden polishlama? Przecież on żywi się krytyką wszystkiego co się rusza. Przeceniasz jego opiniotwórczość. Zobacz ile ja pisze, a potem się okazuje, że 3/4 ligi ze mnie bekę ciśnie, bo takie pierdoły w ich mniemaniu sadze :)

* - Kto wie czy moje wsparcie to nie jest niedźwiedzia przysługa czy pocałunek śmierci :(

Twoje wsparcie sobie bardzo cenię :) 

Dokładnie 15,5W nie 16 :) 0,5W więcej od Knicks z licznymi problemami w tym trymestrze, że o problemach innych nie wspomnę. 

Ataki Drogi Marcusie to jedno, a same bilanse pokazują co GMowie sądzą o mojej kulturze organizacji i głębi rotacji :) 14-11 to strzał w twarz, a 15-10 bardzo krytyczna opinia.

To nie był ruch wymuszony przez krytykę - choć ona tez miała na to wpływ. GMowie głosujący na 15-10  i 14-11 uznali, że powietrze lepiej by grało niż Cody. Nie byłem w stanie wykorzystać potencjału Codiego w mojej drużynie, bo jego bardzo dobra ofensywa i zasłony które by stawiał dla Mitchella (jak Gobert), czy Lowrego byłyby wg mnie fantastyczne. W obronie pewnego poziomu nie przeskoczy, ale z pewnością by się bardziej starał niż w tankujących rl Hornets, a jako że jest bardzo inteligentnym graczem, to przy swoim stylu gry i hustlowaniu byłby ok w ograniczonym czasie gry, czy tak jak teraz w 12 meczach, gdzie byłby na misji.

Nerlens Noel gdy go oddawałem - jedną nogą był w Chinach. Na wtedy to był dobry ruch, jednak Noel odnalazł się w lidze i gra świetnie w defensywie, jest bardzo mobilny, a przy lubowaniu się KATa w wyjsciach na obwód, właśnie takiego gracza ukierunkowanego na obronę i jednocześnie mobilnego potrzebuję bardziej. Obudowanie KATa nie jest łatwe, podobnie jak jego aktualna ocena w rl Minnesocie. Pod kątem fitu jest niewielu graczy, którzy mi do KATa pod koszem pasują, a Noel jest zdecydowanie jednym z nich. 

Wchodzę w tym sezonie w podatek. Coś za coś. czy mogłem go uniknąć? Oczywiście wystarczyło oddać McGrudera i Haslema, ale właśnie ta wyśmiewana chociażby powyżej przez Lucasa kultura organizacji nie pozwala mi czegoś takiego zrobić. Oddałem również mojego 2way Rajyona Tuckera o którego walczyłem z C_M i zdaję sobie sprawę, ze za niego też mi się oberwie, ale wejście w podatek raczej mi uniemożliwia podpisanie go na normalnym kontrakcie w przyszłym sezonie. czasami po prostu jedne decyzje wymuszają inne metodą domina. Rozwine wieczorem i odpowiem na wszelkie zarzuty, jak tylko będę potrafił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.