Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Qcin_69 napisał:

Beka #2- BTPH ludzie chcieli blokować wymianę Kury za Beala, Adebayo i 3x1runda, a awestbrook odchodzi za zwłoki i słaby 1st pick i jakiś komentarz odnośnie ochrony nowych GMow ? 

 

Co tu się ostatnio odpierdala to nie mam pytań , ktoś tu jeszcze panuje nad tym burdelem ? Pierwsza runda FA-jeden wielki zart , oddanie RW za darmo - żart , mini loteria o miejsca w drafcie 7-9 - żart .

3 sytuacje totalnie spierdolone i ani słowa Wyjaśnień , poza tym ze dużo pracy 😛 bardzo słabo się to wyglada w tym roku, jestem mocno rozczarowany .

To może ja wyjaśnię.

Po pierwsze Principe wrzucił Westbrooka na trading block, więc siłą rzeczy wybrał najlepszą ofertę. Curry został przehandlowany po cichu. Nie uważam, że oferta była bardzo zła, ale okoliczności były wyjątkowe słabe.

Po drugie Principe jest pod kontrolą. Dostawał fatalne oferty, nawet ja byłem gotów to z miejsca przebić dając Walla z dobrymi assetami, ale niestety legenda Wizards ma nad wyraz kiepskie trade value i GM Bostonu w ogóle nie był tym zainteresowany. Proponowałem nawet tu na forum otwarcie shevcu, by wziął Westbrooka za cap space z jakimś małym assetem. Mając Westbrook - Davis i ściągając do tego Vucevica lub Middletona miałby z miejsca drugą siłę Zachodu nie oddając nic. Shevcu wyśmiał to i pytał, ile mu jeszcze do tego Westbrooka dopłacą. Chyba każdy czytając forum widział jakie gówno lało się na Westbrooka. Nawet ten jego MVP sezon zaczęto mu umniejszać, a sam chociaż optowałem za Hardenem wiem, że był bezdyskusyjnie TOP2 graczem tamtego RS i przez lata nie wypadał z TOP10 ligi.

Gdzie taki Butler w wieku 30 lat do takiego poziomu dopiero aspiruje i toczą się o Niego tak zażarte walki. Dobry ruch Flubera warty jest docenienia, bo pozyskał go jak najbardziej w normalnych, uczciwych warunkach, tyle że w promocyjnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeź na Wschodzie

Faktycznie pasowałoby napisać jakieś lakoniczne podsumowanie tego, co się tu u nas dzieje na Wschodzie. Myślałem, że spokojnie sobie zaatakuje pierwszą czwórkę w tym sezonie, a tu znów mamy spore przetasowania w składach.

1. Knicks. Po podroży C_M po Zachodnim Wybrzeżu, wrócił do Big Apple i z energią zabrał się do pracy - Davis za Goberta, odzyskanie elastyczności w pickach i teraz polowanie na odpowiednich rolesów, którymi będzie chciał obudować team. Do tego oczywiście przedłużenie Leonarda i Irvinga (tu będziemy pamiętali o słynnym PO). Raczej oczywisty faworyt Wschodu.

2/3 Bucks i 76ers. W Milwaukee zmiana zmiana GMa - z żalem żegnamy (mam nadzieję, że tylko chwilowo SlaKB) i witamy chyba już po raz trzeci Kucia ;) Kryspin nie robi juz z Przemem podcastów nad czym bardzo ubolewam, gdyż zawsze z przyjemnością słuchałem, więc mam nadzieję, że zaangażuje sie wreszcie na poważnie w prowadzenie drużyny i na odpowiedź na Priv od niego będzie się można szybciej doczekać, niz po kilku miesiącach :P Tecu wzmocnił się na skrzydle dwoma dobrymi rookie, uzupełniając tu ważną lukę. Antek i Embiid odpowiednio obudowani i zdrowi są raczej gwarantem sukcesu.

4. Magic. Będę walczył o ten seed, ale nie wykluczam lepszego bilansu i postaram się walczyć jak równy z równym z pierwszą trójką. W przeciwieństwie do nich, ja nie będę oszczędzał się na playoffs, gdyż mam inne priorytety niz ta trójka contenderów.

5-8 Tu kolejność na ten moment naturalnie jest nie do przewidzenia. Pierwsza 4, to też tylko moja subiektywna ocena a nie żadna prawda objawiona. Kolejność przypadkowa.

Wizards

Sylvinho musi jakoś obudować Hardena, a maxymalny kontrakt dla Duranta, który nie będzie grał tu nie pomaga. Będzie się musiał sporo nagimnastykować, ale może liczyć na solidarność Spółdzielni ;) Jednak w regularze brak głebi powinien dac playoffs, ale już nie koniecznie rozstawienie.

Celtics

Tu takim samym gwarantem playoffs jest George, ale Principe ma dla niego wsparcie - Smart, Bogdanovic, Adams i jeszcze jakis pg (możliwe, że Beverley) + solidna ławka. George odpowiednio obudowany na playoffs również powinien starczyć. 

Heat

Tangiers ma Doncicia, Vucevicia, Middletona i możliwe, że już w grudniu wróci Oladipo. Prosi sie o kogoś na pf z II rundy FA , wróci zapewne Satoransky, do tego młodzi Brunson i Spellman i obuduje ich jeszcze kilkoma rolesami. Dużo zależy od tego jak w swoim drugim sezonie będzie grał Doncic, w jakiej formie wróci Oladipo oraz jak po podpisaniu nowych kontraktów będą grali Vucevic i Middleton. Team na playoffs na Wschodzie - na Zachodzie zaszliby zdecydowanie dalej.

Raptors

Siakam, Fox, McCollum, Gallinari, Lou Williams - to musi dać playoffs, a Longer ma jeszcze cały czas kasę na wzmocnienia w dalszej części FA.  

 

Tak, dobrze liczycie - już jest 8, a jeszcze nie wymieniłem chociażby Flubera..

Hornets

Chyba nikt nie dopuszcza myśli, że Fluber po to się wzmacniał, po to ściągał Westbrooka, żeby zadowolić sie 10 miejscem na Wschodzie. Będzie zatem łokciami torował sobie miejsce w pierwszej ósemce kosztem kogoś z w/w teamów.

Pacers

Ronnie ma pecha, ze gra na tak silnym Wschodzie. Znów będzie miał trudno, a II runda FA powinna być tu dla jego teamu kluczowa. Dopiero za tydzień poznamy wstępne plany Ronniego na Indianę na ten sezon.

Bulls

Na Zachodzie MMM2121 mógłby zdecydowanie spokojniej prowadzić taki team do playoffs, tu na chwile obecną będzie miał baaardzo trudno, a Bulls nie opłaca się tankować, bo ich 1st pick jest aktualnie bodajże w Pels. GMa czeka tu sporo trudnych decyzji, trzymam kciuki, zeby w tym sezonie nie odpuszczał bez względu na końcowy wynik ;) 

Hawks

Po pozyskaniu Jamala Murraya eMeS może starać się w pierwszej części sezonu również włączyć w walkę o playoffs, ale oczywiście będzie miał ciężko przy tak silnej konkurencji.

 

Ostają się - Cavs, Pistons i Nets. Mało prawdopodobne, żeby włączali się w walkę o playoffs - przypuszczam, ze GMowie skoncentrują się tutaj na ogrywaniu młodzieży. Ciekawi mnie w co Kolader zainwestuje w to lato, gdyż jednak jakieś ruchy Nets będą musieli wykonać. 

Tak więc rzeźnia na Wschodzie już trwa, od momentu jak zaczęła sie walką o czołowych FA w I rundzie. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Alonzo napisał:

 

Wizards

Sylvinho musi jakoś obudować Hardena, a maxymalny kontrakt dla Duranta, który nie będzie grał tu nie pomaga. Będzie się musiał sporo nagimnastykować, ale może liczyć na solidarność Spółdzielni ;) Jednak w regularze brak głebi powinien dac playoffs, ale już nie koniecznie rozstawienie.

Celtics

Tu takim samym gwarantem playoffs jest George, ale Principe ma dla niego wsparcie - Smart, Bogdanovic, Adams i jeszcze jakis pg (możliwe, że Beverley) + solidna ławka. George odpowiednio obudowany na playoffs również powinien starczyć. 

 

Jeśli miałbym widzieć słabe punkty gdzieś w walce o play-offs to są to te dwie drużyny, które mogą mieć ogromne problemy z domknięciem rotacji. Rockets w RL NBA do Hardena i Capeli mieli rok temu Chrisa Paula, Erica Gordona i PJ Tuckera ( zrobili 53 wygrane), tutaj nie ma kasy na wzmocnienia, jest ewentualnie możliwość rozmienienia Capeli. Bardzo płytko będzie w Wizards, a na samym Hardenie to można tu do play-offs nie wjechać. Wizards są prawie 12 milionów na minusie i na czwórkę Harden - Durant - Capela - Green plus cap holdy wydają więcej niż wynosi SC.

Celtics mają w tym momencie ponad 120 milionów w kosztach. Żeby podpisać Beverleya i nie skończyć na minusie musieliby zrobić minimum 2 rundę play-offs, więc wątpię żeby to zrobili. 

Jeżeli obie te drużyny chcą walczyć o play-offs, to skończenie na plusie finansowym przy rozliczeniu za rok jest dla obu tych teamów praktycznie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na nazwiskach gwiazd można bardzo dużo ugrać przy głosowaniu, zatem ciężko powiedzieć jak to w Wizards i Celtics będzie. Niemniej jednak jest tu sporo podobieństw. Różnica jest taka, że Wizards za rok mogą mieć nadal problemy z salary, a Celtics spadają dwa wysokie kontrakty Leonarda i Crabba i wtedy mogą się odkuć finansowo. Będą mieli kasę m.in. na podpisanie Bogdanovicia, którego u nas mają w tym sezonie za 7mln$ (genialny ruch dwa lata temu Tangiersa). Tu chętnie dowiedziałbym się jak wygląda sytuacja Celtics z hard capem u nas po 3 letnim rozliczeniu @january ?

Przed sezonem ciężko jest cokolwiek przesądzać, bo dużo dają uzupełnienia składu, forma poszczególnych graczy i niestety kontuzje. Może być jednak tak u nas na Wschodzie, że mając 45-48 łinuff nie awansuje się do playoffs. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alonzo

10.6 Kary W momencie, gdy po zakończeniu okresu rozliczeniowego ekipa jest na minusie otrzymuje kary :

 

10.61 Obliczany jest %SC (SC - przyszłego sezonu) deficytu ekipy, następnie wprowadzany jest dla niej hardcap :

 

0-40%SC na minusie : kara HC na 1 sezon w przedziale 100-120%SC (120%SC - [dług x 1/2])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

Celtics mają w tym momencie ponad 120 milionów w kosztach. Żeby podpisać Beverleya i nie skończyć na minusie musieliby zrobić minimum 2 rundę play-offs, więc wątpię żeby to zrobili. 

Mają 113mln i są na plusie po dwóch latach. Wystarczy zmieścić się pod taxem i zrobić PO.

Paul George, Bogdanovic, Beverley, Adams, Smart to powinna być wciąż PO ekipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Mają 113mln i są na plusie po dwóch latach. Wystarczy zmieścić się pod taxem i zrobić PO.

Paul George, Bogdanovic, Beverley, Adams, Smart to powinna być wciąż PO ekipa.

Mają 113 milionów na 9 graczy. Muszą za 3 miliony podpisać pick z 1 rundy ( Kabengele), to jest 116 milionów za 10 graczy. Do tego dorzuć jeszcze capholdy, to jest 120 milionów. I nie mają podpisanego Beverleya, którego im liczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w arkuszu - w sezonie 17/18 mieli 9mln na +, a w ostatnim 6mln na ---

Marcus,

Czyli precyzyjnie - żebym zrozumiał - pod podatkiem, czyli do 132,6mln?

 

Zatem wystarczy podpisać Beverleya,  Kabengele z draftu, młodego Hartensteina jak utrzyma sie w składzie Rockets i do tego jeszcze dwóch rolesów i Celtics wychodzą na czysto po sezonie zakładając zdrowego Georgea, który = playoffs :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Skoro liczysz już cap holdy do uzupełnienia rosteru, no to na Bogdanovica te 12-13mln na sezon powinno być aż nadto

Chyba na Beverleya? Moim zdaniem nie. W RL NBA Clippers na rabacie mieli go na 13,3 miliona, bo miał lepsze oferty. Trudno mi sobie wyobrazić, że przy tylu drużynach z wolną kasą, nikt nie da mu 15+ kontraktu.

A to i tak liczymy, że Boston nie podpisze już absolutnie nikogo powyżej minimalnego kontraktu. 

6 minut temu, Alonzo napisał:

zakładając zdrowego Georgea, który = playoffs :) 

Dopoki george nie dolaczyl do westbrooka to zdrowy george = 7 miejsce na slabym wschodzie i 43.5 wygranej srednio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podpisując Beverleya, Celtics mają bardzo dobrą pierwszą piątkę - Beverley/Smart/George/Bogdanovic/Adams. 

A w tankujących Thunder - Ferguson, Nader i Diallo powinni dostawać jakieś regularne minuty. Przy rozsądnych vetach za minimum to ma spore szanse wypalić w tym sezonie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał:

Tylko podpisując Beverleya, Celtics mają bardzo dobrą pierwszą piątkę - Beverley/Smart/George/Bogdanovic/Adams. 

A w tankujących Thunder - Ferguson, Nader i Diallo powinni dostawać jakieś regularne minuty. Przy rozsądnych vetach za minimum to ma spore szanse wypalić w tym sezonie ;) 

Tylko podpisując Beverleya Celtics mają 135 milionów w salary:)

Mogą dostawać minuty, ale to nie zmieni tego, jaki poziom sobą reprezentują ci zawodnicy.

W ogóle mam wrażenie, że u nas kompletnie olewa się to, jak ważna jest dobra ławka rezerwowych dla wyniku w sezonie regularnym. Nuggets, Pacers, czy Clippers robili świetne wyniki w rl season, bo poziom ich gry utrzymywał się na przestrzeni całych spotkań dzięki bardzo szerokiej rotacji. 

Trochę podcina skrzydła, jak analiza power rankingu na nowy sezon wygląda tak: George = play-offs, Harden = play-offs. Niezależnie od tego, co tam się dalej w rotacji dzieje i jak to jest obudowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

ale przypomnij sobie proszę jak byłem jechany w 2T

Chyba w pierwszym. Na drugi wrócił z kontuzji Cousins, a oni sami dodali do składu Danny Greena i Maxi Klebera.

Sam to tutaj wielokrotnie punktowałem. U mnie Bucks za pierwszy trymestr dostali najniższy bilans, tylko 18-10 właśnie ze względu na brak głębi rosteru. Dopiero potem po tych wzmocnieniach byli zespołem na 22W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Święte słowa. Największy minus tej gry.

Gorszy nawet niż propaganda Jaśka.

Tak sobie przejrzałem archiwum i to jest skład, który rok temu na Wschodzie zrobił 50 wygranych:

Bledsoe-Beal-Iguodala-Jamychael Green - Marc Gasol

Shaquille Harrison - Jamal Crawford - Jeff Green - Sam Dekker - Bam Adebayo

U mnie będą jeszcze jakieś zmiany, bo mam jeszcze room mle, bi annual, więc minimum dwóch sensownych graczy do rotacji dołożę i Taja Gibsona raczej nie będę trzymał:

Westbrook - Redick - Warren - Kuzma - Sabonis

Augustin - Kennard - House - Pinson - Taj Gibson

Może mi się wydaje, ale na sezon regularny to wygląda znacznie lepiej niż to co powyżej dawało 50+ wygranych sezon temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.