Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Takie kontrakty jak ten Walla w prawdziwej lidze zawsze mają miejsce, pretensje mógłby mieć co najwyżej Sylvinho, że miał taki kontrakt w salary (chyba, że to on dał to Wallowi, nie wiem, nie grałem), tak czy siak przed sezonem ktoś wycenił wartość Walla z tym kontraktem na borderline allstara... Love też dostał extension przed sezonem, a mówimy o graczu który NON STOP miał kontuzje. Ktoś nie był tego świadomy? Pls.

 

Jak o tym pomyśleć, to NBA to jest generalnie mega losowa gierka - zasady loterii, zmieniające się salary i CBA, draftowanie ~20-latków z których nie wiadomo, co będzie, podpisywanie wieloletnich kontraktów gdy w każdej chwili ktoś może się posypać, a jak jakaś gwiazda będzie chciała odejść, to nic z tym nie zrobisz.

 

Co najwyżej na starcie gry mogliście coś takiego zrobić, i umożliwić amnestie tych wszystkich Mozgowów, teraz gra już żyje własnym życiem i trzeba płacić za swoje decyzje, z tego co widzę niczego takiego nie było, a za rok będzie ledwie kilka nie-naszych kontraktów w całej lidze...

 

Już to pisałem, Pelicans wzięli dwóch typków z ogromnymi kontraktami z dużym stażem, o których powszechnie mówiło się, że mogą się posypać, z jednej strony Camby dał za nich relatywnie mało, z drugiej wiedział, na co się pisze. Niespodzianka, jeden z nich się posypał, życie.

 

Nie rozumiem takiego pomysłu.

 

Różnica polega na tym, ze my podejmując decyzje odnośnie np. Kontraktów musimy w równym stopniu wykazać się racjonalnym myśleniem co i przewidywać co zrobią GM w rl NBA, podczas gdy oni (w rl NBA) mogą obronić każda swoją decyzje . My nie znamy planów na danych zawodników i musimy wykazywać się intuicja , a to już stanowi ogromny handicap dla GMow z rl NBA.

 

Pierwszy z brzegu przykład, Nerlens Noel w poprzedni offseason.

 

U nas dostał kilka ofert na poziomie 20/mln za sezon, wiec to nie był jeden GM bez wyobraźni, tylko niemal każdy którego było stać by taka umowę mu zaproponować zrobił to.

 

W rl NBA nie dogadał się jednak z Dallas, a ci nim grali śmieszne minuty- i teraz tak, jeśli w rl NBA tez by podpisał umowę 100/5 to czy siedziałby na ławce czy grał w s5 po 30plus minut? Chyba zgodzisz się, ze by grał ?

 

Przykład Walla jest nieco inny, bo on dostał u nas supermaksa pod wpływem identycznej decyzji w rl NBA, jak beGM dopiero raczkowało i niektóre decyzje były aż za bardzo oparte na rl NBA .

 

Stad uważam, ze taka amnestia byłaby sprawiedliwa w naszym uniwersum bo jak sam widzisz, oceniamy graczy na podstawie ich gry w rl NBA, nie mając żadnego wpływu na decyzje i wizje GMow w rl NBA.

 

Moja propozycja: amnestia co 3 lata, warunki:

1)gracz musi być w co najmniej 3 roku swojego kontraktu

2)połowa jego kontraktu wliczana jest do salary

3)dotyczy tylko graczy podpisanych przez nas w offseason

4) nie dotyczy graczy którzy podpisali extension (także Walla by nie dotyczyła)

5)w przypadku graczy którzy w rl NBA wylecieli z ligi nie wliczamy salary z pozostałych lat do salary

 

Uważam, ze to jest warte przedyskutowania i taka rekompensata za głupotę niektórych Gm z rl NBA zwyczajnie nam się należy :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Marcus Camby próbujący pozyskać D'Angelo Russella w rozmowach z Lakers.

 

tenor.gif?itemid=5245718

 

Ivan Rabb również wyłączony z rozmów z Pelicans

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Noel daje teraz bardzo wartościowe minuty jako backup w teamie który idzie na 50-kilka W, a za rok pewnie dostanie gdzieś miejsce jako starter, więc zobaczymy w obiektywnych warunkach, jak wycenia go liga i czy jest wart 20 mln za sezon. To, że Dallas nie grali Noelem specjalnie, to faktycznie problem w naszej grze i naśladowania RL NBA, ale Twoja reguła amnestii od trzeciego roku i tak nie miałaby tutaj zastosowania. Jak Noel trafi po sezonie za MLE do Wizards i będzie tam grać dalej po 20 minut, to raczej nie będzie to winą wrednego Cubana, i będziemy wiedzieć, że jednak nie jest wart 20 mln na sezon, prawda? 

 

Zresztą, przejrzałem sobie te kontrakty z free agency u nas, i wprowadzenie czegoś takiego spowodowałoby co najwyżej, że byśmy robili amnestie ludzi jak KCP, Millsap, Teague, Wall, kiedyś CP3, Griffin czy Hayward. Przepłaconych/dobrych-ale-rozczarowujących/połamanych graczy.

 

Nie widzę żadnego powodu by ktoś miał dostawać bonus, bo miał pecha, zaryzykował, ale mu się nie udało, albo źle ocenił jakiegoś gracza. 

 

I to nie jest zarzut do kogokolwiek, tak po prostu wygląda NBA. Ignazz chyba w ogóle pisał to w kontekście tego, że Wall się posypał, i w jego opinii psuje to grę. Co potem, uznamy, że Greg Oden ma karierę na poziomie Tima Duncana? :] 

 

Noel to przykład skrajnego debilizmu gracza, a nie jakichś błędów GM-ów z prawdziwej ligi, btw.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy możliwość wpływać na nasze grę.

 

Chodzi mi o zastosowanie mechanizmu który w sumie jest.

Dyskusja i glosowanie nad ewentualnym rozwiązaniem.

 

Nie chce tej amnestii rozciągać na każdego dając niesamowita możliwość brania za assety złego kontraktu aby potem assety ktoś zachował a kontrakt wywalił

 

Chodzi mi o to ze bez kasacji kontraktu Walla mamy wszyscy gorsza rozrywkę.

 

Zdaje sobie sprawę ze MC poszedł ostro z ryzykiem ale teraz jest za to nieadekwatna kara do przewinienia.

 

Dwa następne lata to brak jakiegokolwiek zwrotu z inwestycji

 

Niby każdy to może mieć.

 

Przykład Walla jest skrajnie niekorzystny i mimo ze to nie jest w waszym interesie rozwiązać ten problem powinnismy to zrobić.

 

Dla dobra gry.

 

Zwracałem uwagę na to ze okres w lato u nas to jest okres albo łowów graczy do siebie albo próba wyłudzeń aby konkurencja więcej zapłaciła.

 

Kontrakt Walla był kalka bo każdy by pisał. Jak to jako to. GM okazał brak szacunku nie dając maxa.

Niezależnie od realnej wyceny są u nas systemy wymuszania z konkurencji kasy.

 

A samo nba ma przykłady i przepłacen i obniżek

 

U nas o to drugie ciężko.

 

Kolejny rok przed nami i kolejni gracze czekają na super wypłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A samo nba ma przykłady i przepłacen i obniżek

 

U nas o to drugie ciężko.

 

D'angelo, Grant, Bojan Bogdanovic, Josh Richardson pierwsze co mi do glowy przyszlo a jest tego wiecej. 

Smart, Covington

Jestes kowalem swojego losu. Nikt nie kaze sie ladowac w Walla czy proponowac chore umowy kcp i milsapowi. 

Lavine, Jones jr

Dinwiddie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem ze dojdzie do tego DARa.

W momencie podpisywania kontraktu to był cień gracza z dziś i większość i tak nagabywała GM aby jeszcze podniósł kwotę. Tam była projekcja ze on może i ligi wylecieć i domyślam się co paru GM myślało

 

Uważam ze nasza gra mimo ze to jest dla samego spurs „ strata” i wbrew interesom indywidualnym by odzyskała 30 zespół poprzez kasacje kontraktu.

Powtórzę

 

Nie walczę o prawo do automatycznej kasacji do wszystkiego tylko do dyskusji na Wallem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Noel daje teraz bardzo wartościowe minuty jako backup w teamie który idzie na 50-kilka W, a za rok pewnie dostanie gdzieś miejsce jako starter, więc zobaczymy w obiektywnych warunkach, jak wycenia go liga i czy jest wart 20 mln za sezon. To, że Dallas nie grali Noelem specjalnie, to faktycznie problem w naszej grze i naśladowania RL NBA, ale Twoja reguła amnestii od trzeciego roku i tak nie miałaby tutaj zastosowania. Jak Noel trafi po sezonie za MLE do Wizards i będzie tam grać dalej po 20 minut, to raczej nie będzie to winą wrednego Cubana, i będziemy wiedzieć, że jednak nie jest wart 20 mln na sezon, prawda?

 

Zresztą, przejrzałem sobie te kontrakty z free agency u nas, i wprowadzenie czegoś takiego spowodowałoby co najwyżej, że byśmy robili amnestie ludzi jak KCP, Millsap, Teague, Wall, kiedyś CP3, Griffin czy Hayward. Przepłaconych/dobrych-ale-rozczarowujących/połamanych graczy.

 

Nie widzę żadnego powodu by ktoś miał dostawać bonus, bo miał pecha, zaryzykował, ale mu się nie udało, albo źle ocenił jakiegoś gracza.

 

I to nie jest zarzut do kogokolwiek, tak po prostu wygląda NBA. Ignazz chyba w ogóle pisał to w kontekście tego, że Wall się posypał, i w jego opinii psuje to grę. Co potem, uznamy, że Greg Oden ma karierę na poziomie Tima Duncana? :]

 

Noel to przykład skrajnego debilizmu gracza, a nie jakichś błędów GM-ów z prawdziwej ligi, btw.

 

Ja się w większością zgadzam, niemniej to ze staramy się odwzorować NBA nie oznacza ze nią jesteśmy, ciężko mi sobie wyobrazić kogokolwiek kto będzie czekał 5 lat z nietrejdowalnym kontraktem u siebie i będzie mu się chciało uczestniczyć w grze.

 

Mnie ta sprawa nie dotyczy bezsposrednio, bo w Noela wierzyłem zawsze, poza tym jego kontrakt mi nie wadzi, ale w dłuższej perspektywie wiem ze się pojawia u nas takie kontrakty które zaoraja pewne Organizacje na lata i mam dziwne przeczucie, ze GMowie którzy te kontrakty popodpisywali zrezygnują a potem następcy będą udupienia na kilka lat w przód, wiec będzie ciężko o znalezienie chętnego.

 

3lata to wystarczająco długo czasu by cierpieć za błędy . Przeprowadzamy abstrakcyjnie duża liczbę wymian, gra jest u nas o wiele bardziej energiczna niż w rl NBA, wiec dlaczego by nie wprowadzić o tej modyfikacji? Przecież całościowo chodzi tu o zabawę , a nie wykluczenie kilku zespołów z udziału w niej.

 

Przypomnij sobie zespół który dostałeś i w jakim był stanie finansowym, ale mimo to miałeś tam cennych graczy bo czy CP3 czy Griffin a nawet Jordan (co akurat było absurdalne) byli warci picku/pickow a teraz wyobraź sobie ze dostajesz zespół z takimi samymi finansami ale masz tam KCP Millsapa i Parsonsa (tylko na 4letniej umowie) i ile czasu by Ci się chciało grać ? Tydzień?Miesiac? Trymestr? Bo wątpię by dłużej .

 

W rl NBA GMowie dostają za to hajs wiec mogą tkwić w takich Magic czy Knicks latami, ale u nas musi być dynamiczniej i musi być większa tolerancja na pomyłki bo do pewnych drużyn nie będzie chętnych.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to jest sprowadzanie do absurdu. U nas w najgorszej sytuacji jeżeli chodzi o takie kontrakty są Jazz i Pelicans. Z MJ1 negocjowałem transfer CP3 jakieś dwa miesiące i wiedział dokładnie na co się pisze. Poza tym TuPalnik ma Aytona, Harrisa, Murraya czy Bella. Nie ma dramatu, pomimo posiadania Haywarda i Paula. No i zostają ci Pelicans, ale oni też nie są w takiej złej sytuacji, tzn. kontrakt Walla jest beznadziejny, ale dobrze oddając Davisa i Griffina, będą mieli Hielda, Jonesa, Gilesa i masę picków oraz prospektów, tylko bez możliwości podpisywania FAs. 

 

W najgorszej sytuacji w naszej grze byli i są Hornets, którzy w tym momencie nie mają absolutnie nic, skończą w bottom4 bez picku, i jakoś nie widzę dyskusji, czy czasem nie powinni dostać dodatkowych picków. Jakoś nie widziałem Ignazza postulującego pakiet pomocowy dla Charlotte. A są w dużo gorszej sytuacji od naszych Pels bez dwóch zdań. Ja mam -47 mln w bilansie, dlaczego nikt mi tego nie anuluje? Wcale nie uważam tego za mniejszy problem niż posiadanie Johna Walla, biorąc pod uwagę potencjalny dwuletni HC liczony za rok, i nie ma w tym żadnej przesady.

 

Ale taka logika jest bez sensu.

 

Ja raczej radziłbym na poważnie przedyskutować wątek finansów, zamiast odkładania tego na potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to jest sprowadzanie do absurdu. U nas w najgorszej sytuacji jeżeli chodzi o takie kontrakty są Jazz i Pelicans. Z MJ1 negocjowałem transfer CP3 jakieś dwa miesiące i wiedział dokładnie na co się pisze. Poza tym TuPalnik ma Aytona, Harrisa, Murraya czy Bella. Nie ma dramatu, pomimo posiadania Haywarda i Paula. No i zostają ci Pelicans, ale oni też nie są w takiej złej sytuacji, tzn. kontrakt Walla jest beznadziejny, ale dobrze oddając Davisa i Griffina, będą mieli Hielda, Jonesa, Gilesa i masę picków oraz prospektów, tylko bez możliwości podpisywania FAs.

 

W najgorszej sytuacji w naszej grze byli i są Hornets, którzy w tym momencie nie mają absolutnie nic, skończą w bottom4 bez picku, i jakoś nie widzę dyskusji, czy czasem nie powinni dostać dodatkowych picków. Jakoś nie widziałem Ignazza postulującego pakiet pomocowy dla Charlotte. A są w dużo gorszej sytuacji od naszych Pels bez dwóch zdań. Ja mam -47 mln w bilansie, dlaczego nikt mi tego nie anuluje? Wcale nie uważam tego za mniejszy problem niż posiadanie Johna Walla, biorąc pod uwagę potencjalny dwuletni HC liczony za rok, i nie ma w tym żadnej przesady.

 

Ale taka logika jest bez sensu.

 

Ja raczej radziłbym na poważnie przedyskutować wątek finansów, zamiast odkładania tego na potem.

 

Tzn. Ja na pewno nie jestem za amnestia dla Walla, bo tutaj ryzyko było jasne od początku i tez Camby wiedział co brał.

 

Mi chodzi o sytuacje w przyszłości i o sytuacje jak z Noelem na które nie mamy wpływu (wiele wskazuje ze skończy się ten kontrakt względnie lekko, ale raczej nic tego nie zapowiadało jeszcze w październiku)- to jest pomysł rzucony, ale mocno do dopracowania, poza tym Ty opierasz się na obecnej sytuacji a ja dywaguje co będzie jak.. dla mnie oczywistym jest, ze w przypadku gdyby weszło to w życie to najwcześniej od sezonu 2020/21 tak samo jak oczywistym jest ze jak nie wejdzie to najdalej za 2/3 lata trafi nam się drużyna w której będą same Walle Parsonsy i Biyomby na 4letnich umowach, GM zrezygnuje a jedynym masochista który będzie chciał się podjąć prowadzenia będzie Rybak, który tym samym zaliczy 6 zespół w swojej beGMowskiej karierze.

 

Ta opcja jest do dopracowania, ale imo będzie konieczna ze względów na zachowanie grywalności.

 

A Hornets nie skończą w bottom4, bo się wzmocnili na 3 trymestr ;) i wyłapali tez lotto pick za rok oraz zeszli z Fourniera, wiec nie jest tak zle ;) Są drużyny w gorszym położeniu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o sytuacje w przyszłości i o sytuacje jak z Noelem na które nie mamy wpływu 

Qcin, ja wiem, że fajnie się brało kontrakt Noela za picki, kiedy wchodziłeś w tryb zaorania i wiem, że niefajnie teraz pozbyć się takiego kontraktu jak Noel, jak chce się przejść w tryb walki o play-offs, ale amnestia co 3 lata byłaby ogromną ingerencją w zasady ligi i przede wszystkim nasza liga bardzo mocno przestałaby przypominać RL NBA.  Przecież w naszej lidze nie chodzi o to, żeby wyeliminować sytuacje, na które nie mamy wpływu, bo na sytuacjach na które nie mamy wpływu opiera się cała liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ewentualnego rozwiązania problemu Wall sam jestem rozdarty.

Jednak BMF ma racje - Clippers, czy Hornets są u nas w ciemnej d.. i jeżeli jako grupa 30 GMów rozwiążemy nawet problem związany z kontraktem Walla, to inni GMowie zaczną się na jego przypadek powoływać przy swoich sytuacjach.

 

Może po prostu nie przepłacajmy graczy?

 

Latem maxa dostanie taki Irving, gdzie większość z nas wie, że połamie się  szybciej niż później.

 

Sam na poczekaniu mogę podać przykład na moich Magic - gdybym wiedział o możliwości amnestii nie oddawałbym picku za zejście z Noela i drugiego w trade w którym oddawałem Leuera. Do tego mam Lowrego jeszcze przez 3 kolejne sezony na kontrakcie po 30mln$ z perspektywą maxów dla KATa i Mitchella. 

 

Zatem jeszcze raz do meritum - może nie przepłacajmy graczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Camby to superaktywny GM, jeden z lepszych jeśli chodzi o zaangażowanie, ale dojebał dwa takie ruchy, których nikt inny by nie zrobił, przecież jakby na miejscu Walla połamał się Bejlk to nikt by nawet się specjalnie nie zdziwił. Wizja tego zespolu była tak samo romantyczna jak nieodpowiedzialna, ja bym nie wyrobił nerwowo, a przecież dealowalem po Porzingisa czy Bledsoe, a z FA poszli LaVine czy Gibson, ale to zupełnie inny kaliber ryzyka. Mam nadzieje, że Marcus zakasa rękawy i postara się to poukładać, a nie będzie liczyć na pakiet pomocowy, jest zbyt dużo klubów w cìężkiej sytuacji by zmieniać zasady tylko dla tego, ze się pierdoła w łazience wyjebał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clippers mimo długu i słabego obecnie składu są arcyciekawa ekipa.

 

Trzymam kciuki aby tu zawitał w lato ZION

Otwiera to nowy rozdział.

 

Dodatkowo w tym drafcie aż 3 wybory i w 2021 aż 2 pierwszorundowe sprawia ze tu można wcisnąć guzik przyspieszenia za 2 lata

 

Ba. Nawet za rok.

 

Zobaczcie arkusz.

 

Skład w lato będzie miał już 1 kontrakt 2 letni ( Biyo) a reszta w tym Turner Dieng Hill to spadające kontrakty.

 

W lato uśmiech losu i ZION sprawia ze to będzie świetny zespół na stały rozwój.

 

Osobiście trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qcin, ja wiem, że fajnie się brało kontrakt Noela za picki, kiedy wchodziłeś w tryb zaorania i wiem, że niefajnie teraz pozbyć się takiego kontraktu jak Noel, jak chce się przejść w tryb walki o play-offs, ale amnestia co 3 lata byłaby ogromną ingerencją w zasady ligi i przede wszystkim nasza liga bardzo mocno przestałaby przypominać RL NBA. Przecież w naszej lidze nie chodzi o to, żeby wyeliminować sytuacje, na które nie mamy wpływu, bo na sytuacjach na które nie mamy wpływu opiera się cała liga.

 

Przeczytaj uważnie co napisałem ;)

 

Dla mnie Noel to asset i nie mam zamiaru go spuszczać z pickiem (bo gdybym chciał to już dawno mogłem to zrobić ;)) mnie ta sytuacja nie dotyczy, wiem ze większość tutaj chce zmian przepisów jak chodzi o nich samych, ale ja nigdy w ten sposób nie postępowałem , nie było Ciebie jeszcze z nami jak była dyskusja o finansach i gdzie tez spotkałem się z zarzutem ze dbam o swój interes (pozdro Jasiek) a gdzie pisałem ze mnie ten problem nie będzie dotyczył (i miałem racje)- gdyby wówczas wzięto pod uwagę to co pisałem to dzisiaj @BMF nie miałbyś 47mln długu tylko kilkanaście milionów mniej.

 

Jak coś proponuje to dla dobra gry a nie mojej własnej korzyści , ja swój plan budowy realizuje krok po kroku i jestem bardzo zadowolony z tostery z którym rozpocznę 3 trymestr, ale zależy mi na tym żeby za rok na moje mistrzostwo patrzyli zwłaszcza Ci którzy tak bardzo cisnęli moje, khekhe, zaoranie - Rybak, Camby, Ty Fluberze w pierwszej kolejności - a zatem jedyny jaki mam interes w tej amnestii to możliwość cytowania Waszych wypowiedzi na temat mojej przebudowy :*

 

Amnestia będzie konieczna, teraz tego nie widzicie ale najpóźniej za 2 lata sami przyznacie mi racje, może w nieco innej formie niż proponowana ale i tak ostatecznie będziecie musieli ja wprowadzic

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow co za freakin good noc dla moich

 

Bev - 15 pkt, 3/4 za 3 pkt

Smart - 17 pkt, 4/5 za 3 pkt

Nance - DD 11 pkt/12 zb, 1/1 za 3 pkt

Boganović popsuł humor LeBronowi - 24 pkt, 4 trójki

PG13 - kolejny raz +30 pkt, dokładnie 39, 6 trójek, 9 zb, 3 as, 3 stl

West - kolejne TD bez forsowania bo nawet Schroder z ławki miał rzut więcej

Adams - jak zwykle swoje i solidne. 14 pkt, +/- na +16

Nader - 11 pkt, 1/2 za 3 pkt.

 

Sick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.