Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Obiecałem bardziej obszerny opis Zachodu, więc przedstawiam (kolejność według dywizji, alfabetycznie):

 

 

- San Antonio - solidni gracze w zasadzie na każdej pozycji, jednak urazy trochę przeszkadzają... najbardziej widoczne problemy z SF na początku - zapewne Bertans z ławki byłby bezlitośnie objeżdżany na tej pozycji (na PF spoko, raczej na C bym go widział niż na SF - on coś na SF gra w ogóle?). Zaskoczenie na plus to Rose, bez którego kontuzja Dragicia wyglądałaby fatalnie, a tak to nie jest aż tak źle. LMA otoczony niezłymi graczami pasującymi do niego to solidny zespół na play-offy, ale na HCA bym nie l;)

 

Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt :)

Zdaje sobie sprawę ze brak na dzień dobry Carrolla komplikował start sezonu w pierwszych 7 grach.

 

Z przymusu przesunąłem tam Greena na SF który wcześniej w systemie obronnym spurs krył zarówno PG w osobach Currego czy Paula jak i długich SF jak Durant ( gdy nie było Leonarda na parkiecie)

 

Kłopot z Carrollem zbiegł się z faktem ze zdrowy był Dragic który przy 195 cm dał mi ta elastyczność na SG ( po przesunięciu Greena na SF)

 

Dodatkowo Bertans jest chwalony za bardzo szybkie nogi i dobre przemieszczenie się na boisku w obronie.

 

W Real NBA doskonały sezon gra Rudy Gay który tylko nominalnie jest dalej liczony jako SF gdy jest na parkiecie z Bertansem.

 

Z ich obu w obronie dużo szybszy i mobilniejszy jest Bertans.

 

Wracając do twojego zarzutu.

7 pierwszych gier to Green plus Bertans lub nawet to co czasem gra San Antonio. 3x niskich.

W spurs DDR gra SF z piłka a to 198. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MJ1

 

Harris opuścił 1/4 spotkań w okresie, który oceniamy, bardzie jak już powinieneś się czepiać absencji Nene jak już ;]

 

i może powiesz dlaczego ignorujesz fakt, że od kontuzji Milsapa rl Denver grają cały czas podobną rotacją z wyśmienitym skutkiem?

 

ogólnie dopiero teraz przy kontuzji LaVine widać jak brutalny jest brak pozyskiwania dodatkowych graczy, brak ruchów na FA, brak transferów brak możliwości wystawienia graczy, którzy nie grają w lidze, choć wystarczy, że ktoś zagra jedną sekundę i już spokojnie można nim śmigać

 

żeby też nie było jestem świadomy, że taki stan rzeczy jest po części moją winą, bo mogłem z FA w teorii wybrać lepiej, ale to jak mam teraz związane ręce jest niedorzeczne moim zdaniem

 

no i nie jestem też pewien czy robienie takich power rankingów 2 doby przed rozpoczęciem głosowania jest uczciwe wobec reszty GMów, był na to czas wcześniej lub można to było po prostu wkleić w swoje głosy jako argumentacje

Tyle, że Nene jest mało istotny, bo gra Jok i Zbój na C ;P no tak tyle, że Ty nie masz Monte Morrisa czy nominalnego PF na ławkę (Grant startuje?), a rl Denver ma tego Lylesa, Masona i Juancho grających na PF.

 

Na pewno podam argumentacje w głosach, a Power Ranking chciałem zrobić solidny, gdy znajdę czas i można ocenić cały 1.trymestr, ale jeszcze przed głosowaniami ;) poza tym nadal czekam na opisy wielu ekip ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Nene jest mało istotny, bo gra Jok i Zbój na C ;P no tak tyle, że Ty nie masz Monte Morrisa czy nominalnego PF na ławkę (Grant startuje?), a rl Denver ma tego Lylesa, Masona i Juancho grających na PF.

 

eeee

 

na PF spokojnie przecież może grać AI, dziwne, że w ogółe o nim zapomniałeś, podobnie O'Quinn, który generalnie zaczynał karierę na tej pozycji, na SF mogą śmigać w różnych lineupach zarówno Beasley, LaVine jak i Iggy

Na pewno podam argumentacje w głosach, a Power Ranking chciałem zrobić solidny, gdy znajdę czas i można ocenić cały 1.trymestr, ale jeszcze przed głosowaniami ;) poza tym nadal czekam na opisy wielu ekip ;)

 

czy taki solidny, to mam wątpliwości akurat, zwłaszcza przy ocenianiu największych rywali dominuje stwierdzenie "nie wiem czy" trochę to brzydko pachnie, ale nic nie sugeruję :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wg jakiej konkretnej statystyki, bo skoro wg tej w której Jokić jest +0.2 i to pewnie tylko dzięki ostatnim monster spotkaniom, to ja tą plusowość średnio kupuje, a że ostatnio jest plusowy (i to nawet bardzo), to akurat prawda, tylko, że to się średnio ma do trymestru, którego jeszcze nie oceniliśmy

Pewnie wg prawie każdej, koleś jest po prostu niezły, świetna opcja z ławki nawet dla niezłego teamu. Nie klepie piłki, daje dobrą trójkę, skuteczny pod koszem, na półdystansie, na dystansie, pogra bez piłki, ale nie musi mieć kreatora żeby być bardzo skuteczny, w obronie chyba też nie jest tak fatalny jak rok temu. Tobias Harris dla ubogich.

 

Do momentu gdy trafia te 40-kilka procent za 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iggy na 4? Bez przesady

To już jest rujnowanie jakości zespołów które dbają o glebie składów.

Można się ratować rotacja ale nie można z tego robić zonglerki. ;)

Chociaż? On ostatnio się rusza jak Center.

 

Ok

 

Wycofuje veto

Ps. Chyba się nowy temat nie przyjął.

Bo tam chciałem dyskutować o składach i opisach.

 

Proszę Moda aby może przerzucił tamto tutaj ? ;)

Napisze prośbę dwuzdaniowo bo się boje jednozdaniowcow ;)

Poproszę. Poproszę.

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee

 

na PF spokojnie przecież może grać AI, dziwne, że w ogółe o nim zapomniałeś, podobnie O'Quinn, który generalnie zaczynał karierę na tej pozycji, na SF mogą śmigać w różnych lineupach zarówno Beasley, LaVine jak i Iggy

 

czy taki solidny, to mam wątpliwości akurat, zwłaszcza przy ocenianiu największych rywali dominuje stwierdzenie "nie wiem czy" trochę to brzydko pachnie, ale nic nie sugeruję :tongue:

 

No może śmigać Iggy na PF, ale w tym sezonie tego nie widzieliśmy chyba ;P a O'Quinn na PF w sensie jak Mason przy Joku? No ciekawe, chociaż osobiście też nie pamiętam kiedy ostatnio Zbój grał na PF, ale to jest rozwiązanie ;) a na PG kto będzie grał za Bledsoe?

 

Solidny w sensie, że coś o każdej drużynie coś napisałem, a "nie wiem, czy" pojawia się głównie przy tych ekipach bez opisu i mam nadzieję, że opis rozwieje moje wątpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz to w ogóle uzasadnić jakąś logicznie nie wchodząc w dziwne półsłówka?

W lajnapie śmierci grał na SF raczej

I szybciej w obronie ustawiano go na dominującym SG czy nawet PG niż dawano masować się pod koszem.

No chyba ze masz na myśli 2015 i grę vs LBJ.

U nas kupuje to ustawienie vs Lakers Januarego

Tylko czy obecny Iggy mu może ustać jak w pamiętnych finałach 3 i pół roku temu?

A Iggiego uwielbiałem na SG

W 76ers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może śmigać Iggy na PF, ale w tym sezonie tego nie widzieliśmy chyba ;P a O'Quinn na PF w sensie jak Mason przy Joku? No ciekawe, chociaż osobiście też nie pamiętam kiedy ostatnio Zbój grał na PF, ale to jest rozwiązanie ;) a na PG kto będzie grał za Bledsoe?

 

no, ale przecież, to nie wynika z tego, że Iggy nie może grać na czwórce, Nuggets to jeszcze nie GSW, a i oni po prostu grają często na dwóch nominalnych sf-ów po prostu

 

pozycje w lidze się zacierają z roku na rok, Zbój w Knicks był pałowanu na C, ale ma warunki by niżej też spokojnie pośmigać

W lajnapie śmierci grał na SF raczej

I szybciej w obronie ustawiano go na dominującym SG czy nawet PG niż dawano masować się pod koszem.

 

to kto grał w tym lajnapie na PF, Klay?

 

skoro mógł bronić dominującego sg to teraz poradzi sobie z większością czwórko-trójek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycje się zacierają ale funkcje w zespole są te same.

Nie ma już tych literek przy składach ale nie można tez tak beztrosko zamieniać graczy.

Jedyne co chce przekazać i się to nie tyczy Denver i wpisu lbs to aby uniknąć takiej już zbytniej ogólnikowej koncepcji.

Każdy może tak napisać ale moim zdaniem to jednak zaburza pewien porządek naszej zabawy.

 

A przecież promowany w niej powinien konkretny koncept a nie wrzutki ogólnikowe typu nba jest bez pozycji dziś.

 

Wracając do Denver.

 

Chetnie poczytam o korzyści gry Iggim na PF.

2’11 Durant pełni role PF i to zabija przeciwników.

On podobno urósł sporo i te cm to różne wyniki

A zasięg ma jeszcze dłuższy.

Iggy w układzie bez Duranta to nie pf

Choć szybkość obecnie już tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycje się zacierają ale funkcje w zespole są te same.

Nie ma już tych literek przy składach ale nie można tez tak beztrosko zamieniać graczy.

Jedyne co chce przekazać i się to nie tyczy Denver i wpisu lbs to aby uniknąć takiej już zbytniej ogólnikowej koncepcji.

Każdy może tak napisać ale moim zdaniem to jednak zaburza pewien porządek naszej zabawy.

 

A przecież promowany w niej powinien konkretny koncept a nie wrzutki ogólnikowe typu nba jest bez pozycji dziś.

 

Wracając do Denver.

 

Chetnie poczytam o korzyści gry Iggim na PF.

2’11 Durant pełni role PF i to zabija przeciwników.

On podobno urósł sporo i te cm to różne wyniki

A zasięg ma jeszcze dłuższy.

Iggy w układzie bez Duranta to nie pf

Choć szybkość obecnie już tak ;)

 

lol, jak Igoudala ma zabijać Duranta skoro on już większość gra z łąwki, i jak to jakie korzyści? chcesz mi powiedzieć, że Igoudala nie może bronić PFów a niskich już tak?

 

Tomek gra LMM jak rezerwowym PFem choć on też większość czasu spędza "niby" na SF, jeśli chcesz mi powiedzieć, żę lepiej mieć na czwórce Klaya niż Igoudale to serio chyba nie ma o czym gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant zabija przeciwników a nie Iggirgo

To on dawał radę w obronie a w ataku brakowało na niego odpowiedzi.

I wtedy przeciwnik pękał i ustawiał niższy skład

Co uruchamiało każdego z gsw

Bo grali wtedy swoje

i Barnes bronił PFów? przecież to koronny przykład na to, że pozycje sf/pf są po prostu umowne, a przy dzisiejszych czwórkach to już w ogóle jest łatwiej czego dowodem jest dobrze broniąćy lineup Śliwka-Jokić

Sluwka jok to zaprzeczenie Iggiego na PF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dla topowego zespołu Iggy na pf mi nie pasuje.

 

http://http://www.e-nba.pl/topic/5331-begm-regular-season-opisy-głosowanie/?p=582875

 

to szkoda, bo jeszcze niedawno wielu pasowało i to w decydujących momentach sezonu :smile:

 

trzeba przekopiwać cały link, ja już nawet sam zapomniałem jak grałem wtedy ;]

Sluwka jok to zaprzeczenie Iggiego na PF

 

Śliwka i Jok to jest raczej właśnie potwierdzenie tego, że nie ma co srać do buta :P

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Warren na PF to nie podobna ściema jak Jrue Holiday jako SF na którym mocno wtopiłeś?

 

Zresztą takie plany awaryjne mają zawsze swoje konsekwencje. Warren w obronie był już słaby jako Small Forward, a bliżej kosza jeszcze bardziej pogorszy defensywę.

Widziałeś go w tym sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za wiele razy, bo Suns nie budzą mojego zainteresowania.

 

ogólnie nie wiem czy pamiętasz, broniłem tu Warrena na forum. Rok temu przytaczałem, że jako skrzydłowy w akcjach drive miał trzecią skuteczność w lidze po Giannis i Lebron. Teraz dołożył rzut i wygląda legit, ale mam mocne wątpliwości co do jego defensywy jako Power Forward.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.