Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Zniknął gdzieś komentarz ozzy10, a chciałem częściowo zwrócić honor.

 

Bo te wasze relacje są trochę dziwne, aż dziwne że wyłapałeś taki smaczek :P

 

pamiętam jak jeszcze podejrzewano Was, że jesteścieczyimś wspólnym kontem ;)

 

Wrócił taki sam(problem z tapatalkiem). Wyłapałem bo przeczytałem cały opis Longera i raziło mnie to trochę po oczach. Czy dziwna nie wiem, ciężko mi powiedzieć. Na pewno dosyć długa

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fox - Hield - Shumpert - Bjelica - Stein

 

Z ławki jedyne mocne ogniwo to Bagley. Przyznaję ze smutkiem, bo sam mam Masona, Gilesa i Koufosa. Bogdanovic sporo opuścił, potem grał limitowane minuty, to pewnie będzie koło połowy trymestru.

 

Raptors BeGM:

 

Fox - Galloway - Carter - Siakam - Kanter

 

Z ławki solidny VanVleet, trochę gorszy niż przed rokiem, ale wciąż dobry backup. Pachulia może nie rzuca, ale daje dobry passing, obronę i zbiórkę.

 

Nie mam pół powodu, by stawiać Steina nad Kanterem pod kątem ogólnego skillsetu. Stein to lepszy obrońca, ale nie żaden game changer. Kanter biję go w ofensywie na głowę. Siakam zdecydowanie lepszy od Bjelicy, chyba nawet jako druga opcja bardziej wartościowy od Hielda.

 

Nie ma tu przepaści, Kings 15-13 w RL NBA. Raptors? Myślę, że koło 12-14W mogą się zakręcić.

 

A jak nie doceniasz Longer Foxa, to możesz mi go oddać do Pels. Tylko pamiętaj, że Kings są w TOP3 najczęściej oglądanych przez mnie drużyn.

 

 


Wrócił taki sam(problem z tapatalkiem). Wyłapałem bo przeczytałem cały opis Longera i raziło mnie to trochę po oczach. Czy dziwna nie wiem, ciężko mi powiedzieć. Na pewno dosyć długa

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

Wiem, śmieje się. Pamiętam, że znacie się długo i od początku trzymacie wyraźną sztamę.

 

Szanuję i podziwiam. Ja z Qcinem też znam się długo i co? Wbił mi nóż w plecy i zwąchał się z moim największym wrogiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu przepaści, Kings 15-13 w RL NBA. Raptors? Myślę, że koło 12-14W mogą się zakręcić.

 

 

Wiem, śmieje się. Pamiętam, że znacie się długo i od początku trzymacie wyraźną sztamę.

 

Szanuję i podziwiam. Ja z Qcinem też znam się długo i co? Wbił mi nóż w plecy i zwąchał się z moim największym wrogiem :tongue:

 

Camby, rozumiem, że możesz patrzeć na ligę inaczej, ale nie przesadzajmy z tym Toronto... Fox i Siakam super, FVV - nieźle, ale reszta składu jest fatalna. Młodzi coś urwą oczywiście, ale 12-14 W? Jeśli tak, to w takim razie Buddy Hield jest bezużyteczny, skoro zastąpienie go Gallowayem nie zmienia bilansu ;P

 

No my się ozzym znamy trochę ;P ale zdarza się, że mamy inne zdanie ;) a ozzy, tak jak Ty, pisze, jak coś mu się nie podoba ;)

 

Właśnie - w sumie a propos Twoich rankingów - nadal mnie masz gdzieś na równi z OKC i PHX? :P skoro sam dałeś swój zespół na #6, to kto w takim razie jest przed Tobą - Rockets czy Spurs? Bo nawet ja uważam, że żadna z tych ekip nie była lepsza od Ciebie, ew. może zdanie się zmienić, jak popatrzę na terminarz ;)

 

I w sumie patrząc na to, że wszyscy (nie tankerzy) dają siebie w rankingu raczej trochę wyżej niż w rzeczywistości, to 6.miejsce, co dałeś swoim Pels jest dość zastanawiające ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - w sumie a propos Twoich rankingów - nadal mnie masz gdzieś na równi z OKC i PHX? :tongue: skoro sam dałeś swój zespół na #6, to kto w takim razie jest przed Tobą - Rockets czy Spurs? Bo nawet ja uważam, że żadna z tych ekip nie była lepsza od Ciebie, ew. może zdanie się zmienić, jak popatrzę na terminarz ;)

 

I w sumie patrząc na to, że wszyscy (nie tankerzy) dają siebie w rankingu raczej trochę wyżej niż w rzeczywistości, to 6.miejsce, co dałeś swoim Pels jest dość zastanawiające ;)

 

Nie zaniżajcie mnie w swoich rankingach, bo coś tam zasugerowałem, tylko dawajcie na swój rozum :)

 

Dla mnie ważnym elementem jest ławka w RS, ale każdy może patrzeć na swój sposób.

 

Mniej więcej będzie takie coś:

 

1. Ekipa Żbika :bilans X

2. Deportivo La Chickeno :bilans x

3.FC Czajniczki bilans: x-1

4. Bayer Choinka bilans: x-2

5. Wojownicze Robaczki bilans: x-2

6. New Orleans Pelicans bilans: x-2

 

A nic nie będę ujawniał, bo chcę mieć spokojną głowę na święta, a nie wkurzać się w duchu, bo tam w necie pieniacze rzucają teksty "Camby! c***a się znasz! w RL chopoki grają w 7-os, więc ławka nieważna!"

 

Ogólnie wyjeżdżam na święta, więc głosy wkleję dopiero 30 grudnia. Będziecie mieli spokój z Camby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobra inicjatywa ale chciałbym zaproponować w jednym miejscu możliwość takiej dogrywki aby autor opisu albo na podstawie zapytania odpisał wprost albo zrobił edycje posta.

Jeżeli uważacie to za zły pomysł to wykasuje.

Chodzi mi o to ze zaraz w 2 lub 3 różnych miejscach może być dyskusja.

 

Mam kilka zapytań:

 

Lakers.

 

Czy LBJ kryje nominalnych PF w przypadku gdy zespół przeciwny wychodzi wysokim silnym składem?

 

Co jeżeli ewidentne przeciwnik wychodzi mobilna 5 który jest ewidentne szybszy nuz Favors.

 

Opisz w twoim przypadku kto pełni role shotblockera oraz jak wyglada kwestie walki na defensywnej tablicy.

 

Nyk

 

Rozpisz proszę podział ról Rubbio Irving.

Jaka role pełni Irving

 

Pelicans

 

Kolejny raz widzę ze Davis ma takie urazy ze znika z boiska na dwie prawie kwarty do szatni jak ma uraz.

 

Opisz proszę jak wtedy ustawiasz zespół bo pare tych nieobecności było.

 

Cavs

 

Jak wyglada gra z ławki wysokich. Z opisu wynika Warren na PF. Wyjaśnisz.

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warren wg bbref gra połowę czasu na PF właśnie, pewnie dlatego Fluber z tego skorzystał

I nie tylko wg bbref w tym przypadku. Warren gra w suns sporo na czworce. Moze to tajemnica jego sukcesu w tym sezonie ze josh jackson, mikal bridges i do pewnego momentu ariza zajeli mu minuty na trojce i dlatego zaczal grac na czworce?

Gość wazy 95 kg i rozumiem szybka grę ale to plus 203 cm trochę mnie nie przekonuje.

 

105 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze Fluber celuje w wynik suns i powiela schemat ;).

 

Może autor to wyjaśni to skasuje ten wpis aby nie robić bałaganu. To miała być z założenia taka tablica jak w Trade błocku

Byłoby jednak miło, gdyby oceniający raczyli obejrzeć lub zapoznać się ze statystykami graczy z tego sezonu. Pewnie też nie byłbyś zadowolony, gdybym oceniał Rose'a za poprzedni sezon i ignorował jego grę w tym sezonie. Warren był nabijaczem pustych statów grającym na SF w zeszłym sezonie, a w tym sezonie jest plusowym graczem grającym większość minut na pozycji PF i w dokładnie takiej roli go ustawiam. Nie rozumiem, dlaczego powinienem się tłumaczyć z ustawiania gracza na pozycji na której gra w NBA.

 

No ale skoro uważasz, że granie na pozycji PF ważąc 95 kilogramów skutkuje bilansem takim jak Suns w RL NBA, to tak tylko napomknę, że po kontuzji na cały trymestr Love'a i Portisa, średnia masa graczy Bulls, grających na pozycji PF wynosi 89,5 kilograma ( Iwundu 88 i Wiggins 91) i mam nadzieję, że będziesz konsekwentny w swoich poglądach i głosach. 

 

Na szczegółowe rozpisywanie taktyk, niestety nie za bardzo mam czas, więc przepraszam, opis będzie musiał wystarczyć. Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisanie Fluber o Warrenie jako plusowym graczu na podstawie on/off w takiej drużynie jak Suns jest średnio ok, żeby nie powiedzieć daleko od ok

A co będzie odpowiednie? 18 punktów na 61TS% + 44% za 3? Ponad +1 w RPM?

 

A mówimy o rezerwowym ekipy, która walczy o 8 miejsce na Wschodzie. 

 

Fakt, że w wyścigu o play-offs na Wschodzie, to ja się tłumaczę, z tego, kto tworzy u mnie rotację na pozycji PF jest dla mnie dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie odpowiednie? 18 punktów na 61TS% + 44% za 3? Ponad +1 w RPM?

 

A mówimy o rezerwowym ekipy, która walczy o 8 miejsce na Wschodzie. 

 

Fakt, że w wyścigu o play-offs na Wschodzie, to ja się tłumaczę, z tego, kto tworzy u mnie rotację na pozycji PF jest dla mnie dziwny.

 

ja tylko sugeruje, że pisanie o nim "plusowy" jest na wyrost, a nie, że jest u Cb kulą u nogi, bo to nieprawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem bardziej obszerny opis Zachodu, więc przedstawiam (kolejność według dywizji, alfabetycznie):

 

- Houston - pozwolę się zacytować ;) i czekam jeszcze na opis, ale według mnie ekipa z wieloma problemami, która 1.trymestr nie powinna zaliczyć do udanych.

 

Co do dyskusji o rl Houston, to co ciekawe mają bilans bez CP3 0-5 i to nie mierzyli się wyłącznie z mocnymi ekipami, ale też z Cavs... oczywiście CP3 gra poniżej oczekiwań, Gordon - chyba jeszcze gorzej, do tego brak wartościowych zmienników - to wszystko ma wpływ na te słabe jak na nich wyniki. U nas Houston nie wiem, czy wygląda lepiej - nie mają CP3, a jest Parker, który kilka b2b odpoczął (Harden też trochę opuścił), Gordon i Bradley w ataku wyglądali marnie przez większość trymestru i mają MCW i Swaggy'ego, którzy grali bardzo mało w rl, Ariza i Melo - nienajlepiej, Gay - nieźle, ale tu by robił za 2.opcję(?), tylko na C bogactwo, ale raczej wątpię, by dwóch z Holmes/Harrell/Capela grało dużo razem w jednym czasie... oczywiście Harden ich pociągnie do play-offów, ale to raczej mi wygląda jak Rockets z 15/16.

 

- New Orleans - fajnie to wygląda z Griffinem i Davisem, ale jeśli Wall ma być 4.opcją w ataku, to nie wiem, czy to psychicznie wytrzyma ;) i pod względem fitu nie podoba mi się właśnie Wall, bo raczej w pick'n'rollach obrońcy będą przechodzili pod zasłonami wiedząc o nienajlepszej dyspozycji z dystansu. Niedobrze dla Camby'ego, że Bullock jeszcze nie był w dobrej formie w 1.trymestrze, ale podoba mi się MKG na 4/5, bo nie zaburza spacingu jak gdyby grał na SF, no i jak zwykle as z rękawa, Derrick Jones Jr. - Camby ma nosa do młodych/tych, w których mało kto wierzy. Mimo wszystko jak Camby podkreślał ławka słaba, ale ekipa ogólnie mocna.

 

- San Antonio - solidni gracze w zasadzie na każdej pozycji, jednak urazy trochę przeszkadzają... najbardziej widoczne problemy z SF na początku - zapewne Bertans z ławki byłby bezlitośnie objeżdżany na tej pozycji (na PF spoko, raczej na C bym go widział niż na SF - on coś na SF gra w ogóle?). Zaskoczenie na plus to Rose, bez którego kontuzja Dragicia wyglądałaby fatalnie, a tak to nie jest aż tak źle. LMA otoczony niezłymi graczami pasującymi do niego to solidny zespół na play-offy, ale na HCA bym nie liczył ;)

 

Opisy obu w/w Panów fajne, ale brakowało w sumie rozpisanego terminarza, bo to u nas ma znaczenie ;P

 

- Denver - kilku świetnych graczy, ale ogólnie słaba głębia składu, co sprawia, że przy kontuzjach Paytona, Harrisa i Porzingisa nie wygląda to aż tak dobrze. Gdyby nie te kontuzje albo głębszy skład, to powiedziałbym, że pewniak do #1 po 1.trymestrze, ale przy braku głębi taki pewny nie jestem, ale nadal ekipa na top3 i zdrowa wygląda bardzo mocno. Czekam na opis, jednak jak dla mnie pewniak do HCA ;)

 

- Portland - mało o nich mówimy ;) Lillard gra swoje, Drummond - też, ale Horford poniżej oczekiwań. Na plus Brogdon i to, że trzon składu się nie zmienił i ławka wygląda nieźle, choć Korver i Ellington mało grali. Na pewno wygląda to jak pewniak do play-offów, ale do HCA bym ich nie typował ze względu na zbyt mały star power. Czekam jeszcze na opis, który pozwoli lepiej ocenić tę ekipę.

 

- Utah - obwód trochę poniżej oczekiwań, ale frontcourt grał bardzo dobrze :) trochę problemów z kontuzjami, ale mimo wszystko dość szeroki skład pomógł to jakoś zatuszować i łatwy terminarz na pewno też pomaga. Więcej info w moim opisie.

 

- GSW - kontuzje Stepha i Draymonda to mocny cios wymierzony w tą drużynę. Skład może i szerszy niż rl GSW, ale za to 4.opcja (czyli 2 przy braku Stepha i Draya) dużo słabsza, co powinno dać trochę gorszy bilans niż w rl.

 

- LAL - James i Butler - mocne duo, wiadomo ;) ale poza tym nie wiem, czy DAR by wyglądał tak dobrze bez piłki (i bez rzutów w clutch :P), ale ogólnie wiadomo, że kandydat do HCA i trudno ich widzieć poza top6 Zachodu.

 

Jeśli chodzi o Wschód, to czekam na opisy, ale 7 ekip wydaje się pewniakami do play-offy, ale między nimi różnice nie będą duże, dlatego opisy będą miały znaczenie ;)

 

Pozdrawiam i życzę wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale Warren jest faktycznie plusowy w tym momencie.

 

ale wg jakiej konkretnej statystyki, bo skoro wg tej w której Jokić jest +0.2 i to pewnie tylko dzięki ostatnim monster spotkaniom, to ja tą plusowość średnio kupuje, a że ostatnio jest plusowy (i to nawet bardzo), to akurat prawda, tylko, że to się średnio ma do trymestru, którego jeszcze nie oceniliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MJ1

 

Harris opuścił 1/4 spotkań w okresie, który oceniamy, bardzie jak już powinieneś się czepiać absencji Nene jak już ;]

 

i może powiesz dlaczego ignorujesz fakt, że od kontuzji Milsapa rl Denver grają cały czas podobną rotacją z wyśmienitym skutkiem?

 

ogólnie dopiero teraz przy kontuzji LaVine widać jak brutalny jest brak pozyskiwania dodatkowych graczy, brak ruchów na FA, brak transferów brak możliwości wystawienia graczy, którzy nie grają w lidze, choć wystarczy, że ktoś zagra jedną sekundę i już spokojnie można nim śmigać

 

żeby też nie było jestem świadomy, że taki stan rzeczy jest po części moją winą, bo mogłem z FA w teorii wybrać lepiej, ale to jak mam teraz związane ręce jest niedorzeczne moim zdaniem

 

no i nie jestem też pewien czy robienie takich power rankingów 2 doby przed rozpoczęciem głosowania jest uczciwe wobec reszty GMów, był na to czas wcześniej lub można to było po prostu wkleić w swoje głosy jako argumentacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.