Skocz do zawartości

Dyskusja na temat statsów - random shit dla maniaków


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, memento1984 napisał:

TJ McConnel - szach mat 76rs LOL

nikt jego passingu nigdy nie kwestionował, ale reszta to jest dramat w O

Eric Bledsoe underrated passer się wydaje raczej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2019 o 14:54, polishllama69 napisał:

dzisiaj dobry dzień na wbijanie szpilek w LeBrona, pod lupę wędrują drive, ogólnie to Bron w tym sezonie rzuca bardzo podobnie do Westbrooka, nieco więcej asystując i mniej tracąc, ale robiąc też mniej wjazdów, bolesne trochę, ale ciągle to ~80 percentyl jest i za to szacuneczek się należy

https://tinyurl.com/tzq4zsj

 

DeRodzyn rulez :)

11 minut temu, polishllama69 napisał:

reszta to jest dramat w O

Eee bez przesady z tym dramatem, jeśli chodzi o HCO i perimeter to wygląda dobrze, dobry w ballhandlingu i potrafi minąć/sam wykreować pozycję sobie, a przy tym jest niezłym finisherem z ofensywna zbiórka i jak na niskiego PG potrafi w post zagrać.

Jego największym problemem jest dystans i ograniczenia związane z warunkami fizycznymi. Gdyby tylko to pierwsze miał na skuteczności +40% to całkiem inaczej by go oceniano.

Zresztą kuriozalnie widać w Sixers że jego umiejetnosci brakuje z ławki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jakiś czas temu na Nylonie był bardzo dobry artykuł o zbieraniu piłek po rzutach według odległości oddanego rzutu. Najważniejszy wykres przedstawia się tak, ale cały artykul polecam

image.png.17985ba33d3e003e3af408c57be3d6fe.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2020 o 22:21, Braveheart22 napisał:

Kolejny argument pokazujący, że powinno się ograniczać rzuty z mid range, ale "Coach Pop" dalej uparty :)

 

Ale wykres powstał na podstawie spotkań tylko Raptors i Lakers w tym sezonie. To raz. A dwa - jeśli twoja drużyna trafia 100% z mid-range, czyli wygrywa wszystkie mecze, na tym wykresie miałaby 0% i totalny dołek. Dalej byłbyś przeciwny rzucaniu mid-range? ;] 

W skrócie - zbyt gruby wniosek na taki prosty wykres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karl napisał:

Ale wykres powstał na podstawie spotkań tylko Raptors i Lakers w tym sezonie. To raz. A dwa - jeśli twoja drużyna trafia 100% z mid-range, czyli wygrywa wszystkie mecze, na tym wykresie miałaby 0% i totalny dołek. Dalej byłbyś przeciwny rzucaniu mid-range? ;] 

W skrócie - zbyt gruby wniosek na taki prosty wykres.

1. Myślę, że gdyby wykres był zrobiony na bazie meczów wszystkich drużyn to wyglądałby podobnie. 

2. Te 100% trafionych z mid-range to totalna abstrakcja. Żadna z drużyn nie trafia ze średnią skutecznością nawet 50% z bliskiego półdystansu, a dalej od kosza, poza jakimiś wyjątkami, jest jeszcze niższa, także bez sensu są takie rozważania. 

3. Nie jestem całkowicie przeciwny rzucaniu z mid-range, ale jestem zdania, że powinno się to ograniczać i ten wykres tylko mnie w tym przekonaniu utwierdza.

Btw, nie rozumiem drużyn, które mają bardzo zbliżoną ilość rzutów z dalekiego półdystansu i za 3, kiedy ta skuteczność bardzo często niewiele się różni. Idealnym przykładem tutaj są właśnie Jazz (podobną sytuację mają np. Nuggets):

20-24ft: 16.4FGA, 40%FG

>24ft: 18FGA, 38.1%

Czy nie lepiej ograniczać półdystans i zamiast tego jeszcze więcej atakować kosz, bądź rzucać za 3???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Braveheart22 napisał:

2. Te 100% trafionych z mid-range to totalna abstrakcja. Żadna z drużyn nie trafia ze średnią skutecznością nawet 50% z bliskiego półdystansu, a dalej od kosza, poza jakimiś wyjątkami, jest jeszcze niższa, także bez sensu są takie rozważania. 

tak i myślę, że ok ~15% rzutów ze strefy long 2 będzie zdrowe, bo jednak spowoduje, że obrona nie będzie się tak mocno cofać

53 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Czy nie lepiej ograniczać półdystans i zamiast tego jeszcze więcej atakować kosz, bądź rzucać za 3???

tak, bo masz szanse na ponowienie ataku wtedy wieksze

ogólnie smieszne, że w tej lidze "zdominowanej" zdominowanej przez rzuty za 3 punkty (38% z ogółu to nie żadna dominacja .., ale opinia jest jedna...) dominują gracze, którzy za 3 rzucają słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, polishllama69 napisał:

tak i myślę, że ok ~15% rzutów ze strefy long 2 będzie zdrowe, bo jednak spowoduje, że obrona nie będzie się tak mocno cofać

tak, bo masz szanse na ponowienie ataku wtedy wieksze

ogólnie smieszne, że w tej lidze "zdominowanej" zdominowanej przez rzuty za 3 punkty (38% z ogółu to nie żadna dominacja .., ale opinia jest jedna...) dominują gracze, którzy za 3 rzucają słabo

ten link co wrzucilem apropo oddawanych rzutow by druzyna i dekada - ciekawe, pokazuje ze kazdy teraz gra tak samo, dlatego Simmons skomentowal, ze to sie robi nudne, kazdy gra na jedno kopyto. cos w tym jest.

 

bmptGmC.png

qqZY2r5.png

hMZYVGs.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Braveheart22 napisał:

1. Myślę, że gdyby wykres był zrobiony na bazie meczów wszystkich drużyn to wyglądałby podobnie. 

Też, tak uważam, ale z powodu chociażby samej poprawności - taki wykres jest do bani :]

22 godziny temu, Braveheart22 napisał:

2. Te 100% trafionych z mid-range to totalna abstrakcja. Żadna z drużyn nie trafia ze średnią skutecznością nawet 50% z bliskiego półdystansu, a dalej od kosza, poza jakimiś wyjątkami, jest jeszcze niższa, także bez sensu są takie rozważania. 

Oczywiście, że abstrakcja, ale tak jest najłatwiej wskazać wyciągnięcie błędnego wniosku na podstawie tego wykresu. 

22 godziny temu, Braveheart22 napisał:

3. Nie jestem całkowicie przeciwny rzucaniu z mid-range, ale jestem zdania, że powinno się to ograniczać i ten wykres tylko mnie w tym przekonaniu utwierdza.

Czy uwzględnienie np. tylko Cavs i GSW (czyli najgorszych drużyn w lidze) też utwierdzałoby cię w przekonaniu, że powinno się ograniczać rzucanie z midrange? :P 

A pamiętaj, że z twojego pkt. 1 wynika, że dla wszystkich drużyn wykres wyglądałby podobnie.

 

PS. Ok, może się trochę czepiam na siłę, ale jakoś nie mogłem tego zostawić w spokoju ;] Dlaczego tylko Raptors i Lakers? Dlaczego?! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, polishllama69 napisał:

ogólnie smieszne, że w tej lidze "zdominowanej" zdominowanej przez rzuty za 3 punkty (38% z ogółu to nie żadna dominacja .., ale opinia jest jedna...) dominują gracze, którzy za 3 rzucają słabo

Dominujący gracz to, niezmiennie od dekad, scorer-kreator, relatywnie rzadki okaz. Trójki dominują, bo to łatwo dostępna broń, prawie każdy może się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-man line-ups zestawione, w wyjściowym zestawieniu wszystkie ustawienia co grały minimum 100 minut, można wyłapać calkiem sporo ciekawych ustawień

 

https://tinyurl.com/vgwl8mc

W dniu 11.02.2020 o 23:14, Chytruz napisał:

Dominujący gracz to, niezmiennie od dekad, scorer-kreator, relatywnie rzadki okaz. 

i zapewne tak zostanie, tak samo jak to, że bigman trzyma obronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.basketball-reference.com/friv/buzzer-beaters.html

wszystkie game winning buzzer beatery.

Jordan 9 (3 w playoffs)
Joe Johnson 8 (tylko 1 assisted!)
Kobe 8 (1 w playoffs)
LeBron 7 (5 w playoffs - rekord)
Pierce 7 (też tylko 1 astd.)

Iguodala 5
Wade 5
Garnett 5
Vince Carter 5
Arenas 5

Laimbeer 4
Carl Braum 4
Chuck Person 4
Hagan 4
Ballard 4
Stackhouse 4
West 4
Stockton 4
Bird 4
Mo Williams 4
Monta Ellis 4
Gay 4
Free 4

w sumie poza LeBronem oraz KG, to się zgadza z powszechną opinią.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.