Skocz do zawartości

Kontuzje...


lukaszlk

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem stworzyć taki temat,aby wreszcie w jednym miejscu zbierały się informacje na temat naszych kontuzjowanych graczy.Jak wiadomo już od kilku lat mamy ten sam scenariusz-plaga kontuzji w środku sezonu.Teraz po części wyszło nam to na dobre,bo dzieki kontuzji Bynuma mamy Gasola:)

 

Fish,Bynum ,Kobe to chyba jedyni kontuzjowani gracze na dzień dzisiejszy. Ariza dostał już pozwolenie na treningi i prawdopodobne zobaczymy go w akcji za tydzień.

 

Kobe jak to Kobe-w PO grał będzie za wszelką cenę.Ale nie zmienia to faktu,że kontuzje znacznie utrudniają mu grę.

 

Z tym,że w tegorocznych PO nie zobaczymy już Drew pogodził się chyba każdy.Ale najczarniejszy scenariusz na dzień dzisiejszy wygląda duuużo gorzej- może mieć operację (taką samą jak Oden na przed sezonem) a wiemy,że Oden do tej por nie gra :evil:

Podobno ma już zaplanowaną operację na wtorek lub środę (nie wiadomo jaką,ale podobno na razie tylko artroskopię.)Nie wygląda to za dobrze.Ale w sumie z tą operacja to info od Gumby'ego :)

 

To by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHIT!!! Jednak to jest prawda-Bynum w środę przejdzie operację :evil: Będzie to artroskopia no i oprócz tego "naprawienie" wszystkich szkód jakie wyrządziła kontuzja. W środę też ma być wydane oświadczenie,na kiedy jest przewidziany powrót Drew. Ten termin już się pewnie nie będzie tak przeciągał jak to jest teraz,ale mam nadzieję,że interwencja w kolano będzie minimalna i rehabilitacja też będzie "krótko" trwała.

 

A i jeszcze link jakby kogoś interesowało http://www.latimes.com/sports/la-sp-bynum19-2008may19,0,1844023.story

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHIT!!! Jednak to jest prawda-Bynum w środę przejdzie operację :evil: Będzie to artroskopia no i oprócz tego "naprawienie" wszystkich szkód jakie wyrządziła kontuzja. W środę też ma być wydane oświadczenie,na kiedy jest przewidziany powrót Drew. Ten termin już się pewnie nie będzie tak przeciągał jak to jest teraz,ale mam nadzieję,że interwencja w kolano będzie minimalna i rehabilitacja też będzie "krótko" trwała.

 

A i jeszcze link jakby kogoś interesowało http://www.latimes.com/sports/la-sp-bynum19-2008may19,0,1844023.story

No to pieknie. A ja sie smialem w tym roku z mojego Startu Lublin ze najpierw przez 5 miesiecy kontuzjowanemu graczowi dawali zastrzyki w kolano, po czym stwierdzili ze jednak bez artroskopii sie nie obejdzie. A tymczasem widze ze nie tylko u nas nie potrafia od razu podjac trafnej decyzji.

 

PS. zle Cie ocenilem na poczatku Twojego pobytu na 4um. myslalem ze jestes tzw. papieroqwym kibicem ktory dolaczyl do lakersfanow po 81 KB i tradzie Gasola ale troche sie mylilem. Podajesz sporo fajnych newsow i ogolnie dobrze gadasz :) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no o tej operacji to już się mówiło że raczej będzie nieunikniona, liczyli tylko po cichu na jakiś cud i że może wróci na końcowe momenty, ale widać się przeliczyli i nie ma sensu już czekać nie wiadomo na co...

 

ale są poniekąd dwa plusy tego:

- mamy Gasola

- Bynum raczej maxa nie będzie oczekiwał i dostanie pewnie sporo mniej, co jakoś tam poprawi sytuację

 

PS

 

Bryant said following Friday's game that he was his "normal 100 percent." So the back spasms that recently plagued him apparently won't be an issue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś mi sie pokiełbasiło że już po tym sezonie trzeba byłoby mu przedłużać kontrakt, ale widzę że jednak to dopiero opcja na przysżły sezon i jeśli rzeczywiście będzie grał tak jak grał w tym sezonie to max jest nieunikniony żebysobie nie poszedł... chociaż w tym momencie pojawia się to jeśli i już jego przyszłość nie wygląda aż tak różowo jak niedawno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. zle Cie ocenilem na poczatku Twojego pobytu na 4um. myslalem ze jestes tzw. papieroqwym kibicem ktory dolaczyl do lakersfanow po 81 KB i tradzie Gasola ale troche sie mylilem. Podajesz sporo fajnych newsow i ogolnie dobrze gadasz :) pzdr

Ok kore w sumie mogłeś się pomylić,bo zarejestrowałem się an forum niedługo po przyjściu Gasola.Więc mogło to dziwnie wyglądać.Sam zresztą nie lubie takich kibiców,którzy nagle wyrastają jak grzyby po deszczu jak tylko drużyna zaczyna wygrywać.(Ja k ja to nazywam "sezonowcy").Mam nadzieję,że Cię przekonałem,że takowym nie jestem 8)

 

A co do Bynuma- jeżeli będzie to zwykłą artroskopia to od 2-4 tygodni przerwy,jeżeli coś więcej to od 3-6.Wiem,że chcieli go bez operacji wyprowadzić z kontuzji,ale patrząc na z perspektywy czasu,to dzięki operacji nawet w kwietniu Drew mógłby już grać.

 

A co do Arizy-pewnie jeszcze w środę nie zagra.Phill mówił,że najpierw musi zobaczyć jak trenuje,a poźniej sie zobaczy kiedy wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz po operacji Bynuma:) 30 minut i po sprawie.

 

Operacja poszła bez problemów,oczyszczono kolano i juz nie powinno być problemów. Nie wiadomo jeszcze kiedy Drew wróci,ale wstępnie rehabilitacja może potrwać 2 1/2 miesiąca.Ale nie da się przewidzieć jak kolano będzie zdrowieć.

 

Najważniejsze jest to,że Andrew będzie gotowy na training camp,więc jest dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Panowie, żadna tam operacja - moja kuma miała 3 tygodnie temu atroskopię, a teraz myka autem :P Ot, zabieg zwykły, jedynie kwestia sprowadza się do ZMĘCZENIA kolana. Jeśli Drew miał problemy wcześniej, a gdzieś to u Was czytałem, tzn., że rekonwalescencja będzie dłuższa, jakieś 6-10 weeków. Ale będzie dobrze...

 

P.S. Witam również PRAWDZIWEGO kibica NBA czyli lukaszlk'a 8) Mam nadzieję, że nasze forum "podpasi" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Los Angeles Daily News -

The Lakers expect center Andrew Bynum to be ready to participate in training camp a few months from now, according to The Los Angeles Daily News.

 

The 20-year-old had successful surgery on his right knee Wednesday, and he should be back to full strength within a few months.

 

"In three months, he should be 100 percent and ready to play," said Lakers' Coach Phil Jackson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Lakers center Andrew Bynum said Wednesday that he plans to begin basketball-related activities Friday, the next step in his recovery from a torn medial collateral ligament in his right knee.

 

"I'm going to increase my lateral movement come Friday and I'm going to try to get back on the court and do a little bit of drills on Friday as well," Bynum said during an interview with John Ireland and Steve Mason of KSPN (710-AM).

 

Bynum said his participation in a full practice with his teammates is still a few weeks away, and he remains hopeful of playing in an undetermined number of regular-season games next month. The Lakers end their season April 14.

 

"As far as when I'm coming back, it'll be as soon as I'm ready, man," Bynum said. "It will definitely be some time in the middle of April."

Dobre wieści od Bynuma oby załapał kilka meczów w RS, a w serii z Mavs wchodziłz ławki,bo po ostatnim pojedynk uz mavs widać ze Gasol na C będzie pewnie najlepszym rozwiązaniem z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to wcale nie sa dobre wiesci bo mialem nadzieje, ze zobacze chlopaka w grze jakos 1-4 kwietnia a zanosi sie na to, ze moze wystpic w 2-3 ostatnich meczach rs. troche to malo. no i ciezko chlopaka w playoffs bedzie wdrazac ponownie do systemu. wystarczy spojrzec na to co sie stalo rok temu przy powrocie arizy. ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, bb2, są one dobre,ponieważ powinny one skończyć dyskusje, CZY Drew wróci.

 

A o powrocie 1-4 kwietnia można było zapomnieć już kilka dni temu, jak Bynum powiedział,że zacznie zajęcize zwiększoną intensywbnością "miejmy nadzieję w tym tygodniu". Także wieści dobre,że to "miejmy nadzieję" się potwierdziło.

 

Fakt,bedzie ciężko go do systemu wciągnąć,ale dla naszej ławki w obecnej formie nawet Bynum po kontuzji bedzie pewnie dużym wzmocnieniem. A tak poza tym-Drew chyba zapomniał kiedy sie kończy RS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam ze w niedziele mowil, ze wraca do cwiczen na parkiecie w tym tygodniu. miame nadzieje, ze to bedzie poniedzialek ale okazuje sie ze mial na myslweekend predzej.

 

gdyby w pon wrocil do cwiczen na boisku to powrot 1-4 byby realny.

 

ale nie ma co plakac. wazne ze zmiesci sie w 12 tygodniach i to spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawa rzecz z nowego wywiadu dla AB.com

 

Q: Are you coming back this season?

A: Yes I am going to make a return this season. I'm already doing strength and conditioning as well as playing 2 on 2 and 3 on 3, while waiting on the team to return.

 

 

Q: What do you look forward to most about returning to the court?

A: I look forward to my first opportunity to dunk the basketball, because there is a feeling of freedom and power, for that moment you're unstoppable.

Pewnie więej dowiemy sie po powrocie druzyn yw tym tygodniu i zobacyzmy czy (a prawdopodobnie tak) będzie już mógłtrenować razem z kolegami.

 

Wszystko prawdopodobnie będzie zależeć od ostatniego kroku w rehabilitacji- meczu 5 na 5 i jeżeli pojdzie wszystko dobrze może Drew zaliczy taki trening już w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.