Skocz do zawartości

WCSF: Lakers (1) - Jazz (4)


Van

kto wygra?  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. kto wygra?



Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem Gasol daje Wam o wiele więcej niż Bynum i bez Hiszpana w składzie nie bylibyście contenderem. Zobaczymy jak ten frontcourt będzie spisywał się w przyszłym sezonie.

 

BTW Kolano Bynuma dziwnie się goi - w końcu będzie miał tą operację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie lakers stali się tym trzecim (i ostatnim realnym obok celtics i spurs) kandydatem do tytułu dopiero po pozyskaniu Gasola. wynik i gra z Bynumem też były ładne, ale to jednak w trakcie tego przysłowiowego "grudnia", więc do czegoś takiego należy podejść z rezerwą. do tego wasz młodziutki center jest bardzo niedoświadczony, a Pau jednak swoje, nawet w PO, już ugrał, co nawet jeśli nie gwarantuje czysto wyższego poziomu, to na pewno bardziej stabilną grę. dlatego uważam, że daje on na tyle więcej, że z drużyny mogącej sprawić niespodziankę w drugiej rundzie lakers stali się kandydatem do mistrzostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze chce pogratulować kibicom Lakers wygranej nad Jazz. trochę sie łudziłem jak chyba kazdy fan Jazzmanów, no ale nie udało sie..

a z innej beczki. Stern napewno by chciał finał Lakers - Celtics i jak juz widzieliśmy gdy Miami wygrywało z Dallas licho wie co on tam planuje.. to są wielkie pieniądze. nie mówię że tak jest,ale by mnie to wcale nie dziwiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już i tak tylko gdybanie, ale gadania o grudniu mnie w ogóle nie przekonuje tyle razy mówiłeś o tym jakim atutem jest Phil na ławce, a teraz wiedząc jak on pracuje, na jaki okres sezonu on przygotowuje zespół by miał optymalną formę, chyba nie chcesz się zasłaniać Lorak gadkami o tym, że to tylko pierwsza część sezonu :?: Bynum grał z tygodnia na tydzień co raz lepiej, co raz pewniej, co raz dłużej. On jest środkowym Lorak ma zbierać, bronić i kończyć spod kosza gdyby grał na innej pozycji powiedzmy, że ten brak mógłby budzić wątpliwości chociaż dwaj pozostali najlepsi gracze z jego draftu jakoś problemów nie mają. Ja jak widzę Gasola to wciąż widzę PF, widzę, że brakuje obok niego kogoś kto byłby od niego większy i silniejszy i to sprawia, że mam wielkiego rogala na twarzy jak tylko pomyślę sobie o przyszłości Lakers i tym jak to będzie jak oni obaj będą pod koszem a Bryant na obwodzie :)

 

Powiedz mi Lorak tak patrząc na te wszystkie drużyny jakie mamy w PO kto był niby tym trzecim w kolejności do tytułu ? do serii z kim Lakers nie podchodziliby w roli faworyta ? może Pistons ze względu na ich doświadczenie i defensywę, ale reszta ? ee tam, bylibyśmy dokładnie tu gdzie jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to do serii z kim lakers podchodziliby jako faworyt, ale o to, czy mieliby szanse na zdobycie tytułu. zdobycie, czyli pokonanie celtics lub/i spurs. teraz mają na to szanse, z Bynumem nie.

 

co do Phila, to zdania nie zmieniam, ale niemal cała NBA w "grudniu" gra znacznie gorzej niż w "kwietniu", więc nie można w ten sposób ocenić siły lakers z Bynumem. zresztą, on zdaje się nawet w regular miał problemy z faulami, tym bardziej by to wyszło teraz w PO. doświadczony Gasol to znacznie większa pewność nie tylko w tej materii, ale i stałego poziomu gry (do samych trójkątów jako takich też IMO Pau znacznie lepiej pasuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z innej beczki. Stern napewno by chciał finał Lakers - Celtics i jak juz widzieliśmy gdy Miami wygrywało z Dallas licho wie co on tam planuje.. to są wielkie pieniądze. nie mówię że tak jest,ale by mnie to wcale nie dziwiło.

Czyli sądzisz, że Stern kazał przestrzelić Nowitzkiemu wolnego na remis, ta akcja z timeoutem Howarda także wymyślona (w to jeszcze mógłbym uwierzyć ale po tym co Howard pokazał i co mówił podczas PO to wydaje się to mało prawdopodobne) :?:

 

Może rok temu David kazał wygrać GSW żeby upokorzyć Nowitzkiego, kiedy będzie otrzymywał MVP będąc już na rybach :lol:

 

Nie ma opcji, żeby mecze w PO były z góry ustawiane, nie wierzę w to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to do serii z kim lakers podchodziliby jako faworyt, ale o to, czy mieliby szanse na zdobycie tytułu. zdobycie, czyli pokonanie celtics lub/i spurs. teraz mają na to szanse, z Bynumem nie.

 

Lorak, ale jak Hornets mają szanse na pokonanie Spurs to dlaczego mieliby ich nie mieć Lakers z Bynumem ? jeżeli Celtics musza grać po 7 meczów z Hawks i Cavs to dlaczego Lakers nie mieliby szans na pokonanie ich ? jeszcze raz podkreślam nie jestem pewien, że tego by dokonali, ale w przypadku tych dwóch drużyn z tym składem też nie mam pewności, ale dziwię się, że po tym co widzimy w tych PO piszesz, że Lakers ze zdrowym Bynumem w miejscu Gasola nie mieliby szans z tymi drużynami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozum mnie źle, to nie byłyby serie 4-0 z blowoutem w każdym spotkaniu. nie to rozumiem przez "nie mieliby szans", lecz zwyczajnie, że ich by nie przeszli. oczywiście ja też nie mam pewności, bo to tylko takie papierowe gdybanie, a wiadomo jak z tymjest - sam jeszcze niedawno widziałem mavs przechodzących hornets...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz... ja kilka lat temu słyszałem że w naszej piłce tak źle nie jest, wmawiano mi że głupoty gadam.. pieniądze i nabijanie sakwy dla Strena to podstawa. ja nie napisalem ze Dallas przegrało rozmyślnie, ale sam pamiętasz co sie pisało tu na forum o tamtych finalach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak gdzie ty widziales bynuma w tym sezonie majacego problemy z faulami??

w tamtym sezonie owszem. to samo z turiafem. ale w tym sezonie bynum nie tylko gral swietnie w obronie ale nie spadal po 2 minutach przez foul trouble. a mial okazje grac z wiekszoscia fajnych centrow m.in. z dwightem.

 

nie trafia do mnie mowienie o grudniu. na koniec sezonu wlasnie te zwyciestwa z grudnia sa najwzniejsze. idac tym tokiem myslenia cavs nie zrobiliby transferow bo przeciez to grudzien.

 

do tego lakers nie mieli takiego kalendarza jak przed rokiem. przed rokiem grali chyba 15 na 25 pierwszych spotkan u siebie. dlatego zrobienie 26-13 bylo latwe i moge sie zgodzic ze sceptykami.

 

w tym roku lakers zaczeli sezon na 8-7. od tego momentu wyszli na 25-11. i to duzo grajac na wyjazdach. i z kazdym meczem nie tylko bynum zaczynal odgrywac coraz wieksza role ale i sami lakers coraz lepiej wygladali.

 

reasumujac.

lakers z bynumem mieli swoje plusy

lakers z gasolem maja swoje plusy.

 

czy lakers z gasolem sa lepsi? bilans spotkan z samym gasolem wlacznie z gasolem przemawia za lakersami... z gasolem. zrobili 30-6. czyli zmiazdzyli takim bilansem. gasol swietnie pasuje do trojkatow. pisalismy o tym. wysokie iq, duuzo widzi, podaje, punktuje nawet z poldystansu. do tego dochodzi doswiadczenie. ale sa ale. lakers z gasolem nie sa tak fizyczni. i brak tego wychodzil w serii z jazz strasznie. do tego obrona zespolowa sie polepszyla, ale rozgrywajacy wciaz moze za czesto spokojnie wjezdzac. gdy byl bynum pod koszem malo kto odwazyl sie wejsc pod kosz.

 

choc w sumie gasol ma niewidzialny wplyw na kumpli w zespole. wystarczy spojrzec na cyferki i proenty odoma. choc to moze byc sprawa wejscia w odpowiedni rytm grania... ale teog sie nie dowiemy:)

 

zobaczymy jak to sie dalej rozwinie. ale myslac o plusach jeziorowcow z gasolem nie zapominajmy o plusach lakersow z bynumem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że trochę to już woda po kisielu ale napisze parę słów o meczu, który przez wyjazd służbowy i nawał pracy mogłem obejrzeć dopiero dziś....po pierwsze mógłbym zacząć od gwizdków, od czego na pewno zaczęliby fani Lakers, gdyby kibicowali Jazz. nie było mowy o faulu Derona na Fishu, Fish wygiął się pod wpływem siły bloku i Bryant także nie był faulowany w końcówce przez Millsapa a i Deronowi mocno przywalił w szczękę i mocno dyskusyjny gwizdek. tak że 7 pkt Lakers mieliby mniej...ale nie będę się nad tym rozwodził, bo nie zmienia to faktu, że wygrała drużyna lepsza, i to sporo lepsza..generalnie uważam, że Jazz należy się spory credit za to, że niemal nadludzkim wysiłkiem, kiedy nie za bardzo im szło, wygrali 2 mecze a mogli nawet 3...Lakers mają fajnie zorganizowany atak, Gasol, Bryant 1-1 są nie do powstrzymania, obwód rzuca skutecznie rzuca za trójki, odom gra non stop niestandardowe akcje, którymi zaskakuje obronę....naprawdę imponuje łatwość z jaką zdobywają punkty...Jazz całą serię się strasznie męczyli w ataku i nawet pomimo słabo rzucanych całą serię trójek dali radę toczyć w sumie wyrównane mecze...tak działo się, gdy to Lakers notowali straty i Jazz mogli zdobywać łatwe pkt z kontry..zresztą w drugą stronę również tak było, i to nawet częściej, bowiem Lakers bronili lepiej i agresywniej i zdobywali dużo pkt po kontrach

 

tak że gratulacje dla Lakers, to naprawdę fajny zespól, grający efektowną koszykówkę, i nawet dałoby się go lubić, gdyby nie jego fani i ich teksty w stylu "Deron zawiódł" czy "fartowne trójki AK", którymi zniechęcają do kibicowania tej drużynie

 

a Jazz to wciąż młodość, z Boozerem jest trochę problem i pytanie czy tylko chwilowo zapomniał jak się gra (zeszłe PO miał przecież dobre) czy już będzie z nim na dłużej problem....myślę, że jednak raczej to pierwsze, bo jest to jeden z najlepiej wyszkolonych PF w lidze w ataku i zadziwiające są dla mnie te wszystkie pudła, z których wiele nie było zasługą dobrej obrony Gasola czy Odoma....reszta robi swoje i uważam, że przy wzroście młodzieży, która zaczyna pełnić coraz większe role (Williams, Brewer, Millsap, Miles) przy niezmienionym składzie, takiej formie Okura i AK jak z serii z Lakers zespół ma szanse na sukcesy w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg temat booza poruszylem na forum jazz.

gosc jest okej. z milsapem tworza najlepszy duet badz jeden z lepszych na pozycji pf. jedyne czego tej ekipie brakuje to zmiennika na c i pg. ni wiem moze fresenko za rok, moze podpisza jakiegos pg? i wteyd maja niemal kompletny sklad.

szkoda ze fanow lakers wrzucasz do jednego wora. ale to nei tylko twoja przypadlosc.

ale jazz maja pecha. przyszlosc rysuje sie w fioletowo zoltych barwach. jak bynum dolaczy do tej ekipy za rok, i pozostana niemal wszyscy zawodnicy to bedzie stac ich naprawde na bardzo duzo.

 

co do obrony lakers to dziwna sprawa. ale troche sa przez to niedoceniani. tak bylo z nuggets i tak bylo z jazz. nie trafiali prostych rzutow. z czegos one musza wynikac, bo raczej nie jest to dzielem przypadku ze 2 druzyny mialy problemy z normalnymi rzutami. musi wynikac to ze zmeczenia. a gdzie sie najwiecej czlowiek meczy na boisku? w obronie:) przez trojkaty w obrone zaangazowany jest kazdy koszykarz defensywy. imo stad biora sie te nietrafione proste rzuty. plus odpowiedni nacisk obrony, ktory jest chyba najlepszy od czasow 3peata.

 

zatem jazz maja szanse na sukcesy w przyszlosci. ale niekoniecznie z tymi lakers z bynumem.... ale byc moze narodzi sie nowe the rivalry:) a raczej odrodzi bo kobe ma wciaz rachunki do wyrownania za te serie z 97 i 98:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie BB przyszłosc nalezy do Prwdziwie Niebieskich, Co do lakers to garja fajna koszykowke, prostą i skuteczną jak to druzyny jacksa mają w zwyczaju. Co do Jazz to martwi mnie tylko ta niepewnosc, bo niewieadomo czego sie po nich spodziewac, skład sie ciągle jeszcze nie uformował, przynajmniej wedłóg mnie, no i tak w zeszłym roku kira i memo do dupy grali teraz boozer, no naprawde mogli by sobie dac spokój z takimi numerami. Co do boozera to u nas na stronie jazz to napisałem ze skoro chce go pat to mogli by go sprzedac do miami za ten wybor w drafcie i haslema, i nie mowie tego dlatego ze tak bardzo sie zawiodłem na boozie tylko uwazam i to juz od dluzszego czasu ze millsap bedzie o wiele lepszym koszykarzem, ten chlopak ma charakter tak jak mailman miał, walczak. Chciałbym zeby wkoncu skład sie wyrobił jak dlamnie to mogło by to wygladac tak memo millsap brewer korv3r i d will, ak mogł by robic za takiego naszego manu z ławki bo moze spoojnie grac na paru pozycjach.

ps. co do rezerwowego pg to naszczescie mamy prica, gosci to zywe srebro, jest rewelacyjny i dobrze ze jerry sie do niego przekonał w polówce sezonu kiedy hart dostał kontuzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.