Skocz do zawartości

Update Regulaminu FBX - limit graczy w offseason?


wiLQ

limit graczy w offseason  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy limit graczy w offseason powinien byc

    • 13 czyli taki sam jak w sezonie?
    • zwiekszony do 15?
    • calkiem zniesiony?


Rekomendowane odpowiedzi

I o to nam chodziło z wilkiem, nie o nowa ankietę czy coś ;)

Yup. Choc nie przynioslo to rozstrzygniecia ;-)

 

Jak będą chcieli coś zmienić, to zmienią, jak nie to zostaje jak jest. Nie widzę podstaw, by ich dodatkowo informować o tej ankiecie skoro już w niej zagłosowali.

Ankieta wisi 7 miesiecy!

Takze jak ktos nie oddal glosu to bardzo dziwne, ze trzeba mu przypominac, ale jak ktos juz oddal mogl dawno o tym zapomniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger chciał żebym się wypowiedział, więc zagłosowałem - limit graczy w offseason jest moim zdaniem zbędny. Finalnie i tak trzeba zjechać do 13 lub mniej na początek sezonu, więc nie ma sensu sobie utrudniać życia. Oczywiście premiuje to lepszych zawodników, ale przy SC na poziomie 460 zbudowanie dynastii jest i tak trudnym zadaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi, bo jest mi to nie na ręke, by przeszła opcja nr 3. Jak chcesz to mogę oddać Ci komiszowanie i skrypt i zobaczymy czy też będziesz takim entuzjastą tej zmiany.

 

Zresztą tak żeście krzyczeli by Ci co już oddali głos mogli go zmienić, to i ja mogę sobie pozwolić na trochę prywaty w tym względzie.

 

Na razie i tak na tym źle wychodzę :]

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roger, mozesz mi wyjasnic dlaczego do tej ankiety naganiasz ludzi wrecz na sile, a do tej z czasem na pick juz nie?

Bo to wyglada baaaaaaardzo tendencyjnie.

Zależy mi, bo jest mi to nie na ręke, by przeszła opcja nr 3. Jak chcesz to mogę oddać Ci komiszowanie i skrypt i zobaczymy czy też będziesz takim entuzjastą tej zmiany.

 

Zresztą tak żeście krzyczeli by Ci co już oddali głos mogli go zmienić, to i ja mogę sobie pozwolić na trochę prywaty w tym względzie.

 

Na razie i tak na tym źle wychodzę :]

Gdyby taki temat i ankietę pod głosowanie poddał jeden z komiszów, który ma przygotowane skrypty na 13 zawodników w składzie, to Twoje pretensje wiLQ mogłyby być uzasadnione. Natomiast ankietę założyła inna osoba, która pewnie nawet nie ma pojęcia jak wygląda taki skrypt. Więc nie wzięła pod uwagę faktu, że komisze będą zmuszeni poświęcić czas aby takowy skrypt przerobić, albo w najgorszym wypadku zbudować go od nowa. Pomijam już fakt, że Roger bazuje na skrypcie którego nie tworzył i nawet nie wiem czy jest w stanie go przerobić (jeśli co roku ręcznie wklepywał nowe salary wszystkim zawodnikom, to pewnie nie jest w stanie ;))

 

Więc następnym razem, zanim ktokolwiek podda jakąś zmianę pod głosowanie, niech zaczerpnie języka u komiszy, czy mocno taka zmiana ułatwi/utrudni im pracę. Ewentualnie dwa razy przemyśli swój pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ankietę założyła inna osoba, która pewnie nawet nie ma pojęcia jak wygląda taki skrypt. Więc nie wzięła pod uwagę faktu, że komisze będą zmuszeni poświęcić czas aby takowy skrypt przerobić, albo w najgorszym wypadku zbudować go od nowa. Pomijam już fakt, że Roger bazuje na skrypcie którego nie tworzył i nawet nie wiem czy jest w stanie go przerobić (jeśli co roku ręcznie wklepywał nowe salary wszystkim zawodnikom, to pewnie nie jest w stanie ;))

Jak chcesz to mogę oddać Ci komiszowanie i skrypt i zobaczymy czy też będziesz takim entuzjastą tej zmiany.

A mozecie rozwinac jaki problem techniczny stwarza ta zmiana?

To nie jest tylko dopisywanie nazwisk graczy pod GMow?

 

BTW, to byl dobry temat na wrzesien...

 

Zależy mi, bo jest mi to nie na ręke, by przeszła opcja nr 3.

To przynajmniej juz wszystko jasne dlaczego to wyglada tendencyjnie ;-)

 

Zresztą tak żeście krzyczeli by Ci co już oddali głos mogli go zmienić, to i ja mogę sobie pozwolić na trochę prywaty w tym względzie.

Oj nie, moja uwaga sie wziela z Twojego naganiania glosow gdzie jakbys pominal 2 oczywiste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozecie rozwinac jaki problem techniczny stwarza ta zmiana?

To nie jest tylko dopisywanie nazwisk graczy pod GMow?

Oczywiście, że nie będzie to tylko dopisanie kolejnych nazwisk. Przynajmniej nie w tej wersji która posiada Roger (zakładam, że w innych które posiadają komisze, również nie). Aby móc podpisać 14tego i kolejnego zawodnika, trzeba zrobić miejsce (drużyny w dywizjach, znajdują się jedna pod drugą). Ile tego miejsca? A skąd komisz ma to wiedzieć? Jeśli będzie nolimit to może być i 20tu. Oczywiście można dodać kolejne wiersze i miejsce się zwolni, ale jeśli formuły nie są odpowiednio poblokowane, to może być bardzo ciekawie. Już pomijam fakt, że po takich zamianach składy będą bardziej rozrzucone w arkuszu, więc za każdym razem gdy będą aktualizowane składy, będzie trzeba scrollować obraz. To też nie jest wygodne jak masz wiele transakcji do sprawdzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila. Jak rozumiem skrypt sluzy do kontrolowania pensji... co w offseason nie jest potrzebne.

W zwiazku z tym po co sie martwic o edycje tego co bylo przygotowane na sezon jak mozna sklecic jeden arkusz gdzie jest tylko GM i lista graczy pod nim [ewentualnie z pensjami obok] do ktorej mozna dopisywac ile wlezie?

 

Tak przy okazji, mozecie mi wyslac na maila podanego w lidze ten skrypt?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę w ten sposób. Prowadzę ligę z "no limit" w offseason na sznurku i rzadko się zdarzyło, żeby w pewnym momencie ktoś dysponował liczbą graczy przewyższającą 15, a dodanie jednego wiersza tu i ówdzie nie jest żadnym problemem również dla pozostałych wyliczeń, bo wszystko się wraz z dodaniem i usunięciem wiersza automatycznie przesuwa. Jednym słowem mogę sobie pododawać i z 50 wierszy, a i tak nie muszę nic zmieniać w arkuszu poza tym, żeby w jednej komórce salary liczyło nie 13 a 14 zawodników. 

 

Także z doświadczenia wiem, że to nie jest skomplikowane i czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jest to jakieś rozwiązanie, ale nie każdemu może ono odpowiadać. Ja osobiście wolę mieć wszystko w jednym miejscu i nie rozbijać na season i offseason. No ale na szczęście, ja już tego nie liczę i liczyć nie będę. Więc mnie ten problem nie będzie dotyczył ;)

Także z doświadczenia wiem, że to nie jest skomplikowane i czasochłonne.

To zależy kto jaką wiedzą excelowską dysponuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Roger zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
  • Roger odblokował(a) ten temat
  • Roger zablokował(a) ten temat

Temat zakończony, limit graczy w składzie, w trakcie trwania off season, zostaje całkowicie zniesiony.

Cytat

4) Przypominam że na zejście poniżej progu salary cap i na zejście do 13 zawodników w składzie, jest czas po ostatnim wyborze w drafcie tj. 48h. Po tym czasie, gdy dany zespół nadal będzie ponad progiem 460fp lub będzie posiadał nadmiar zawodników, z jego składu będą wyrzucani gracze na fa, w kolejności od dołu, aż do momentu zejścia pensji oraz liczy graczy poniżej wymaganego poziomu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.