Skocz do zawartości

(Durny) przepis FIBA?


No. #13

Przesunięcie trójki i zmiana kształtu trumny to:  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Przesunięcie trójki i zmiana kształtu trumny to:

    • Bardzo ch**** pomysł
    • Bardzo dobry pomysł
    • Zły pomysł
    • Dobry pomysł


Rekomendowane odpowiedzi

Tak na początek wiem że topic niezbyt pasuje do tego działu ale IMHO coś tam ma wspólnego z NBA.

 

BEIJING — International basketball is going to look more like the NBA after two major rule changes take effect.

 

The three-point line will move back and the three-second area will change shape starting in 2010, the sport's world governing body announced Saturday.

 

After Oct. 1, 2010, FIBA will begin using the new rules for major events such as the Olympics and world and continental championships.

 

The three-point line will move from 20 feet, 6.1 inches to 22 feet, 1.7 inches. The NBA line is 23-9.

 

FIBA general secretary Patrick Baumann said it was likely FIBA would move toward the NBA distance in the next 10 years.

 

FIBA also will reconfigure the three-second area to match the NBA shape, going from a trapezoid to a rectangle.

 

Czyli w skrócie: FIBA postanowiła przesunąć linię za trzy punkty o 50 cm oraz zmienić kształt trumny z trapezu do prostokąta. Do tej drugiej zmiany nie mam nic, o tyle 1 moim zdaniem to jest przejaw kretynizmu w najczystszej postaci. I gdyby to był wymysł włodarzy DBE to nie byłbym zdziwiony, ale FIBA? Myślę że jak chcieli upodobnić się do NBA mogli iść na całość i przesunąć trójkę do 7,24, wprowadzić defensive 3 seconds itp. :? Moim zdaniem spieprzony to pomysł gdyż gracze grający w europie bazujący na rzutach za 3 będą musieli się przestawiać o 0,5 metra, a w przypadku gdy trafią do NBA o kolejne 0,5 m. Prawda że to od 2010 roku ale... A co Wy o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za ujednoliceniem przepisów, bo bez tego takie międzynarodowe rozgrywki dla mnie zbyt wiarygodne nie są. Czyli jestem za zmianami. Ale skoro zmieniają linię za trzy i wciąż nie jest ona na tym poziomie, co w NBA, to faktycznie nasuwa się słowo "kretynizm" i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kompletna głupota. Jeśli już chcą ujednolicić przepisy, a też za tym jestem, to mogli od razu przesunąć tą linię na 7,24 tak jak jest w NBA. Może i chcą to zrobić stopniowo, żeby gracze nie musieli się aż tak przestawiać, ale z drugiej strony to będą musieli dwukrotnie zmieniać przyzwyczajenia. IMO mogli od razu przesunąć na 7,24. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.