Skocz do zawartości

Sezon 2018/19 Liga III Atlantic


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Wrazenia z draftu opisze jutro.

Na razie w skrocie opisze go tak ze: nie wszystko poszlo jak zaplanowalem ale czesc planu zrealizowalem a draft cenowo wyszedl dziwnie.

 

A teraz trzeba zaczac robienie poprawek.

 

Do oddania mam: T.Harris, T.Hardaway, D.Russell, C.Levert, N.Noel

 

Poszukuje przede wszystkim kogos na pozycje PG lub PG/SG.

 

Wall, Bledsoe, Conley, Teague, T.Young, Dunn, Fox to krag moich zainteresowan.

 

Zainteresowanych zapraszam do negocjacji w formie wiadomosci prywatnych lub wysylania ofert z komentarzami.

Ja sam wkrotce tez do czesci z Was sie odezwe z ofertami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pokuszę o wróżenie z arkuszy i krótką analizę naszej ligi zaraz po drafcie. Mam nadzieję, że nikt tego nie będzie brał do siebie, bo to wszystko oczywiście opiera się na moich prywatnych arkuszach z projekcjami, które z pewnością nie są idealne i w wielu przypadkach się nie sprawdzą :) Ale przejdźmy do rzeczy... podzielę nas na kilka tierów, bo taki mi wyszedł podział wg projekcji.

 

1. Walka o mistrzostwo

 

God of Thunder (postawiłem na jakąś tam odmianę stars&scrubs, bo ceny na początku były dziwne, a poza tym wierzyłem, że w końcowej fazie draftu wyciągnę jeszcze ok-graczy. wg mnie udało się bardzo przyzwoicie. fg% i tov zatankowane, ale dzięki temu powinno się udać być w górnej połówce w każdej z pozostałych kategorii. mam też kilka kategorii, w których będę walczył o "15" - bloki, punkty, może też trójki i stls)

Warsaw Hornets (wszyscy, którzy patrzyli na mocki draftowe z udziałem Mikowala, wiedzieli, jaka będzie jego taktyka - w naszej lidze można powiedzieć, że obrał dobrą drogę, bo mało przeciwnych GMów miało ochotę się z nim licytować, jeśli chodzi o graczy, których sobie upatrzył)

Owls (Wall i Butler w promocyjnych cenach pozwoliły sowie zbudować bardzo solidny team, chociaż parę luk do załatania jest)

Six Sigma (możliwe, że powinien być w tierze poniżej patrząc na punkty, ale ma Davisa, więc uważam, że zakładając zdrowie AD, fluber będzie mimo wszystko walczył nie tylko o awans, ale też o zwycięstwo - solidne obudowanie swojej gwiazdy i dobrze rozegrana końcówka draftu pod kątem $)

-

 

2. Walka o awans

 

MELBEST (świetny w mojej opinii trzon KD-Murray-Allen-Turner-Teague pozwoli MELBESTOWI w pełni skupić się na walce o awans. uzupełnienia składu podobają mi się mniej, ale upside sprawia, że widzę tutaj duży potencjał)

Nic nas nie łączy (dominator w asystach i ft%, będzie też bardzo wysoko w punktach i trójkach. reszta kategorii nieco zaniedbana i to od progresu w tych pozostałych miejscach zależne będzie to, czy ta ekipa faktycznie powalczy o awans)

jordan20(j.sprawka) (standardowa taktyka pójścia w graczy 2-3 sortu po rozsądnych cenach, ale tutaj trochę z tymi rozsądnymi cenami nie wyszło i zabrakło $$$ na dobre uzupełnienia)

-

 

3. Środek stawki

 

Racza's Team (bot ląduje u mnie w środku stawki - nie ma się co rozwodzić, jeśli Racza wróci, to wymiana któregoś z top3 graczy powinna mu pozwolić na utrzymanie, a może i skok wyżej przy odrobinie szczęścia)

BANG! (Maciek wg mnie trochę za późno wrócić do licytowania po zrobieniu sobie przerwy po LBJu i Kembie - gdyby do nich dorzucił 4-5 graczy za 13-15$ to lepiej by na tym wyszedł)

-

 

4. Walka o utrzymanie, małe szanse na awans

 

Phi Slama Jama (tutaj brakuje mi "tego czegoś" - nie widzę dominacji w żadnej z kategorii, natomiast widzę spore pole do poprawy w pts, reb, blk i tov, bo ft% chyba specjalnie zatankowane)

szkoda-czasu (tank ft%, ale w mojej opinii nieudany z powodu słabego poziomu w punktach, trójkach i niestety też fg% na moje oko)

Pogromcy Donków (Jokić-Beal-Holiday czyli na początku podobny pomysł, jak ja, ale potem wg mnie szogo za dużo wydał na kolejnych 3 graczy i to zadecydowało o słabszych rolesach)

FC Parapety (personalia dla mnie są całkiem ok, ale ich dopasowanie oraz przepłacenie LaVine'a niestety sprawiło, że Parapety wylądowały u mnie nisko - ast, 3s, stls i bloki słabe)

Super-P-Sonics (tutaj była zdaje się próba zbudowania zbilansowanej ekipy z puntem asysty wokół KATa - wyszło mi, że jest po prostu wszędzie przeciętnie)

Trust The Process 2 (najsłabsza ekipa po drafcie w mojej opinii - punkty, fg i tov bardzo dobre, reszta niestety chyba nie, no i DAJ tutaj nie pasuje)

-

 

To tyle ode mnie, komentujcie, wytykajcie błędy i dajcie znać, jakie są wasze przewidywania na ten sezon w III Atlantic :)


P.S. Nie wiem, co robimy z Raczą - jeśli się nie zjawi, to wywalamy wszystkich graczy na ławkę w jego drużynie, żeby miał wszędzie 1 punkt, a w TOV 15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Walka o mistrzostwo

 

Six Sigma (możliwe, że powinien być w tierze poniżej patrząc na punkty, ale ma Davisa, więc uważam, że zakładając zdrowie AD, fluber będzie mimo wszystko walczył nie tylko o awans, ale też o zwycięstwo - solidne obudowanie swojej gwiazdy i dobrze rozegrana końcówka draftu pod kątem $)

 

Rozier i Sexton za 3 dni będą już pewnie na FA, bo będę polował:) Bullock pewnie też, Schroeder posiedzi u mnie zapewne do powrotu Westbrooka. Jestem zadowolony z bazy, choć do pełni szczęścia zabrakło Hielda za 10 dolców:/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barcalover dzieki za bardzo fajna analize i prognozy. Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu wrzuciles mnie do tiera walczacego o mistrzostwo wiec mam nadzieje ze Twoje prognozy sie sprawdza ;)

 

Ja sam niestety nie jestem juz takim optymista chociazby dlatego ze nie majac wlasnych arkuszy narazie opieram sie na projekcjach yahoo ktore daja mi 10 miejsce. Poza tym nie do konca udalo mi sie zrealizowac plan...ale po koleji:

 

Russell-przeplacony o dobre 6$ ale przez wczesniejsze bledy w drafcie nie mialem juz wielkiego wyboru jesli chodzi o PG. Mialem jego lib T.Younga w swoim planie jako drugiego PG. Moze pozytywnie zaskoczyc ale jest na sprzedaz na rzecz jeszcze lepszego PG.

 

Barton-dobra cena a nawet 4$ mniej niz max ktory zakladalem. Biorac pod uwage ze jest w cenie Doncica i tanszy od Batuma to jestem zadowolony bo moim zdaniem jest od nich lepszy. Chcialem go i mam :)

 

Hardaway-przeplacony o jakies 2$. To zamiennik LaVine, ktoryvw wyniku mojej licytacji z innym GMem osiagnal cene wyzsza niz McCollum ale poniewaz daje podobne statsy do Lavine to jestem zadowolony ze w odpowiednim momencie przestalem klikac "bid". W razie potrzeby jest na sprzedaz.

 

Gordon-osiagnal cene maksymalna chociaz liczylem na to ze pojdzie taniej np. za 22$. Mocno w niego wierze i licze na niego i mysle ze sie nie zawiode. Czeka go zajebisty sezon. Nie jest na sprzedaz. Chyba ze cos mi sie odmieni i bede wolal sprzedaz jego zamiast Harrisa na rzecz PG.

 

Collins-w dobrej cenie a nawet 3$ mniej od maxa. Plan byl taki ze choc wolalem Collinsa od Allena to myslalem ze na Allenie zaoszczedze troche kasy a dostane podobna produkcje z wieksza iloscia blokow ale gdy cena Allena przekroczyla 21$ odpuscilem i nie zaluje choc martwi mnie kontuzja Collinsa.

 

Harris-w dobrej cenie a nawet 3$ mniej od maxa. Wziety bardziej na przynete po tym jak sie zorientowalem jak bardzo dalem dupy w kwestii licytowania PG. Oczywiscie tez mi pasuje ale zamiast niego mial byc Mirotic zeby zaoszczedzic kase a produkcje Tobiasza i tak mialem miec w Gordonie. Jest na sprzedaz na rzecz dobrego PG.

 

Ayton-cena jest ok. 2$ mniej od maksa ale nie ukrywam ze liczylem na to ze pojdzie za np. 25$. Wierze w niego i mam nadzieje ze przekroczy najsmielsze oczekiwania. Jestem bardzo zadowolony. Nie jest na sprzedaz.

 

Nurkic-przeplacony o dobre 7-10$ ale gdy zrobilo sie drogo a solidnych centrow bylo juz jak na lekarstwo nie moglem odpuscic choc z kazdym kolejnym kliknieciem "bid" drzala mi reka. Byl w moim planie i jestem zadowolony choc szkoda ze musialem przeplacic. Czuje ze ten rok bedzie mial lepszy niz poprzedni (na poziomie ostatnich dwoch miesiecy zeszlego sezonu). Nie jest na sprzedaz.

 

Prince-przeplacony o jakies 2$ ale jest ok. Liczylem ze pojdzie za 16$. Byl w moim planie i licze na bardzo dobry sezon co nie jest nierealne. Nie jest na sprzedaz.

 

Levert-jestem bardxo zadowolony ze udalo mi sie go zdobyc. Co prawda liczylem ze pojdzie taniej np. za 3$ bo i takie ceny widzialem ale 7$ to byl jego max ustalony przeze mnie. Zamiast niego mial byc T.Evans ale poszedl znacxnie drozej. Mysle ze Levert jest niedoceniany i pozytywnie zaskoczy sadzac po tak udanym preseason. Niestety jest na sprzedaz jako uatrakcyjnienie ewentualnej wymiany na rzecz PG.

 

Noel-cena ok choc te 3$ to max a liczylem ze wezme go za 1 dolca pod koniec draftu. Pojawil sie w srodku i nie zaluje ze go wzialem. Niezly preseason i jak dadza mu 20minut to bedzie wsparciem w blokach stealach i zbiorkach. W razie potrzeby jest na sprzedaz.

 

Burks,Grant-desperackie uzupelnienia pozycji PG. Wolalem i planowalem Foxa, Augustina, Schrodera czy Dinwiddie ale na koniec draftu mialem za malo hajsu a inni za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupelniajac wczesniejszy wpis w zasadzie tylko i az trzy rzeczy nie poszly zgodnie z planem: Hardaway zamiast Lavine, Harris zamiast Mirotica, brak solidnego PG.

 

Tak wiec nie jest zle ale zly jestem na siebie ze na kilka godzin przed draftem zmienilem swoj plan co do PG i zamiast isc w Bledsoe myslalem ze uda mi sie kupic Holidaya na dodatek bedac tak zapatrzonym w swoj plan nie skorzystalem z promocji na Walla chociaz niewiadomo jaka by osiagnal cene gdybym zaczal go licytowac. To samo tyczy sie Bledsoe ale i tak lepiej bylo probowac niz zupelnie odpuszczac. Z drugiej strony nie wiem czy wtedy udaloby mi sie pozyskac Nurkica i inne solidne uzupelnienia. Chociaz moze gdybym nie bral Harrisa jako przynete do wymian i kupil Mirotica to zaoszczedzone 12-15$ mogloby mi pomoc.

 

Jeszcze raz przypominam ze do oddania mam Harrisa, Hardawaya, Russella, Leverta i Noela w zamian za PG lub PG/SG.

Kilka ofert juz wyslalem i zaczalem kilka negocjacji i nawet dostalem tez jedna oferte. Zapraszam do negocjacji i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Draft nie poszedł mi zbyt dobrze... ale mam nadzieję, że barcalover będzie mocno zdziwiony miejscem mojego teamu na koniec sezonu.

 

Miałem swoje problemy w trakcie draftu szczególnie gdy pod koniec szukałem rozgrywającego i ostatecznie poszedłem w Batuma który powinien dawać sporo asyst. Zgodnie z planem jakoś skleciłem fajny i pasujący do siebie core 7 grajków a resztą będę rotował i wymieniał na FA.
Wg moich wyliczeń najgorzej u mnie ze stratami natomiast steale, trójki i bloki to najmocniejsze kategorie.

 

Powodzenia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draft nie poszedł mi zbyt dobrze... ale mam nadzieję, że barcalover będzie mocno zdziwiony miejscem mojego teamu na koniec sezonu.

 

To znaczy wiesz... to nie będzie dla mnie zdziwienie, bo wiem, że mamy tutaj w lidze sporo bardzo dobrych graczy, a dodatkowo projekcje to tylko projekcje :) Także jak najbardziej życzę Ci jak najlepszego miejsca!

 

@fluber, nie zapomnij dodać $$$ z draftu do budżetu waiverowego, bo już niedługo pierwsza pula będzie rozdana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie bylo ale nie spodziewalem sie zeby jakas wojna toczyla sie akurat o Jonesa i Tuckera. Chyba troche ich przeceniles i przesadziles z szastaniem hajsem. Chyba Ci nic z budzetu juz nie zostalo a jeszcze cos ciekawego sie moze na waiversach pojawic.

 

Ja chociaz chcialem Monka i przypuszczalem ze 13$ na niego nie starczy to nie chcialem wydawac za duzo zeby poniej w trakcie sezonu nie zalowac ze nie mam juz hajsu. Moze dalbym ze 20$ ale jak widac to tez by nie starczylo.

Szkoda ze na SGA wydalem az 7$ skoro wystarczylo dac 1$ ale myslalem ze zainteresowanie bedzie wieksze w tym przypadku.

 

Kurde co za noc. Musze sie napatrzyc i nacieszyc na zapas widokiem swojej druzyny na pierwszym miejscu w tabeli bo to zapewne nie potrwa dlugo.

 

Poszlo znacznie lepiej niz myslalem. Wiekszosc moich grajkow zagrala powyzej oczekiwan i w zasadzie tylko Russell mnie zawiodl a i to nie do konca bo choc chce wierzyc ze jeszcze zaskoczy pozytywnie to moglem sie spodziewac ze on akurat da dupy.

 

Najlepsze jest to ze do tej fajnej ekipy ktora nazbieralem wkrotce dolaczy Collins i licze na to ze bedzie krecil rownie dobre cyferki co Allen ktorego w drafcie odpuscilem bo narazie Allen wyglada na przekota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że na waiverach będzie wojna, a okazało się, że zainteresowanie było dość przeciętne...

 

Szału na tym FA naprawdę nie było, nie widzę żadnych pereł, które z miejsca wchodzą do no-brainerów top150, chociaż Monk, PJT i Boban mają spore szanse.

 

Ja na razie jeszcze spokojnie podchodzę do swoich wydraftowanych rolesów, więc to bardziej z tego powodu nie skusiłem się na nikogo z FA oprócz Monka, który akurat dla mojego fg% puntu miał nieco większą wartość.

 

 

Poszlo znacznie lepiej niz myslalem. Wiekszosc moich grajkow zagrala powyzej oczekiwan i w zasadzie tylko Russell mnie zawiodl a i to nie do konca bo choc chce wierzyc ze jeszcze zaskoczy pozytywnie to moglem sie spodziewac ze on akurat da dupy.

 

Hmm, postawiłem na niego w sporej ilości lig... dziwna sprawa z tym gościem. Ale LeVert i Allen mega grajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z Foxem to mi teraz zaimponowales ;) ale prawde mowiac ja tez w niego wierzylem i gdybym mial wiecej hajsu na koniec draftu to tez bym go licytowal...z pozostalymi to troche przedwczesna radosc ale z Mamby moze byc pozytek.

 

Jak chesz slabego FG na duzym volumenie to Russell jak znalazl. Moze cos wyrzezbimy?zapraszam na PW do negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie bylo ale nie spodziewalem sie zeby jakas wojna toczyla sie akurat o Jonesa i Tuckera. Chyba troche ich przeceniles i przesadziles z szastaniem hajsem. Chyba Ci nic z budzetu juz nie zostalo a jeszcze cos ciekawego sie moze na waiversach pojawic.

 

Może, lecz praktycznie nigdy się nie pojawia, dlatego nawet lepiej, że mogłem wydać teraz na coś, co może mi się przydać w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie sezonu tez pojawiaja sie (czesciej lub rzadziej w zaleznosci od sezonu) czasem perelki ze wzglledu na kontuzje innych lub dawanie wiekszej ilosci minut zmiennikom,mlodym lub rookasom.

Pamietam ze nie raz i nie dwa udawalo mi sie pozyskiwac wartosciowych grajkow w trakcie sezonu wlasnie na FA lub waiversach i nie raz trzeba bylo o nich zawalczyc w licytacji wiec jakkolwiek rozumiem wydanie juz teraz nawet wiekszych kwot z budzetu tak nie rozumiem pozbycia sie jej calkowicie juz po jednej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie sezonu tez pojawiaja sie (czesciej lub rzadziej w zaleznosci od sezonu) czasem perelki ze wzglledu na kontuzje innych lub dawanie wiekszej ilosci minut zmiennikom,mlodym lub rookasom.

Pamietam ze nie raz i nie dwa udawalo mi sie pozyskiwac wartosciowych grajkow w trakcie sezonu wlasnie na FA lub waiversach i nie raz trzeba bylo o nich zawalczyc w licytacji wiec jakkolwiek rozumiem wydanie juz teraz nawet wiekszych kwot z budzetu tak nie rozumiem pozbycia sie jej calkowicie juz po jednej nocy.

Ja zazwyczaj zostawałem z pełną stówką na koniec. Zazwyczaj te perełki siedzą na FA i może ze dwa razy się zdarzyło w trakcie sezonu, że trzeba było 100 rzucić na jakiegoś grajka z waiverów, bo nagle się wydarzyło coś nieoczekiwanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche spoznione wrozenie z arkuszy, ale tradycja musi byc ;-)

Ze standardowymi zalozeniami tzn wrzucam PODRAFTOWE sklady pod swoje projekcje - ktore mozna w tym roku zobaczyc na ninjy i czesc juz po pierwszych dniach wyglada zle - po czym sprawdzam jak druzyna wyglada na tle ligi. Nie bierzcie tego osobiscie bo staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i spadkowicze [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!].

Na liscie pominalem srodek tabeli bo jest najtrudniejszy do opisywania, wychodzi z tego glownie potwrzanie w kolko "solidne", "przecietne", "niezle" itp itd ;-)

 

Rowniez w zadnym wypadku nie traktujcie tego jako "tak bedzie i kropka", to proba opisania stanu podraftowego w mojej skromnej opinii, ale po to rozgrywamy sezon zeby zobaczyc co z tego wyjdzie i poprawiac co nie wyszlo.

 

OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a kolejnosc w grupach bardzo z grubsza...

co wazne to nie probowalem zgadywac kto odpusci w sezonie, a wiadomo, ze takie druzyny zajma ostatnie miejsca.

 

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na podium lub okolice, ale bycie na tej liscie niczego nie gwarantuje]:

Owls [dobre ceny gwiazd, Miro za 11$ to steal, ale o co chodzilo z tym Dwightem?]

Nic nas nie laczy [tanio gwiazdy i kilka solidnych uzupelnien daje contendera.

Choc beda potrzebne trejdy by oddac overkille i wyrownac az 3 slabe kategorie]

Phi Slama Jama [dobry core i pare tanich uzupelnien wystrzeli, ale zakladam uzupelnienia z FAsow]

Six Sigma [gwiazdy + trafione tanie uzupelnienia to sprawdzony model, ale zabraklo 1 dobrego wysokiego do pelni szczescia]

 

"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dolka, ale bycie na tej liscie o niczym nie rozstrzyga]:

Pogromcy Donkow [za drogo niscy, a pomimo nadmiaru wysokich nie ma wcale nadmiaru wysokich statsow]

MELBEST [solidny core, ale za duzo PG co daje kiepski bilans kategorii]

jordan20(j.sprawka) [strategia srodka wymaga steali, a przy tych cenach jest tu mniej kandydatow niz byc powinno]

FC Parapety [ten sam problem co wyzej tylko z IMO gorszym rozkladem kategorii]

Warsaw Hornets [3-4 slabe kategorie, prawie caly sklad oparty o druzyny z dolu tabeli? Nurkic za 24$?]

 

Ze wszystkim sie zgadzacie, prawda? ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.