Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2018/2019


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem (i jestem ciekaw) czym kierowali sie pozostali vetujacy.

 

Też jestem ciekaw.

I nie żebyś miał zebrać za innych - przynajmniej jest miejsce do dyskusji ;)

 

Satoransky czy Bryant to nawet przy dużym optymizmie nie są keeperzy, ale to nie znaczy że mają żadnej wartości - po prostu na drafcie pójdą za mniej niż 10$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Nance nie dalbym wiecej niz 20$ wiec moim zdaniem to podobna polka... ok moze troche wyzsza niz Satoransky czy Bryant ale wciaz za niska zeby oddawac za niego Leonarda.

Naprawde zazwyczaj wychodze z zalozenia ze wszyscy sa dorosli i skoro graja w ta gre to troche sie znaja i dlatego nie wpierdzielam sie miedzy wodke a zakaske i nie wciskam veta... Tym razem poczulem ze to jednak przesada... Czy po zastanowieniu sie zrobilbym to znowu gdyby taka wymiana powrocila? Oceniajac "rownosc/wartosc wymiany gwiazda za keepera" - tak, nie chcac wywolywac dyskusji, uchodzic za tego "zlego" "chama", miec poczucia ze sie komus wpeirdzielam w gre-nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu a ja tak sobie myślę, że ani Tomek nie zostawi LNJ jako keepera, ani Ty go nie kupisz nawet jak będzie kosztował 15$ na drafcie :)

 

Cała ta gadka jaki to keeper to ściema, gość przy budżecie 220$ gra w sezonie z kontuzjami TT, Lova gra za 24$, więc realnie przy 200 za ok. 21$ i choć uwielbiam gościa jako defensywnego gracza, to nie ma on szans na więcej minut niż w tym roku w obecnej NBA - bez rzutu. Czytaj upside jest żaden i bez względu na to czy będą zdrowi w/w gracze czy wezmą w drafcie jakiegoś wysokiego (a raczej w takiego celują Cavs) to minuty LNJ spadną.

 

Wycenianie wątpliwych 10$ wartości keeperowej w kontekście przyszłego sezonu nawet na 15 meczów Kawhiego to w moim odczuciu nieporozumienie. Może gdybyś dodał jakiś innych graczy do wymiany, żeby różnice w samym value zmieniejszyć to miałby jakiś punkt odniesienia.

 

Zwróć uwagę, że w drugim dealu był Bojan z wartością keeperową ponad 12$ (gra za 22$) plus 2 graczy grających za ok. 24$ a więc wartość paczki z keeperem była wyższa od wartości CP3 (38$).

 

Dlatego chciałem dyskusji na ten temat, bo moim zdaniem takie deale jak Twój zawetowana, wcześniej Shevcu, ale nawet ostatnie Michała to jest kpina. Szkoda że wtedy nikt się nie wypowiedział... bo jak to bywa na tym forum, póki nas to nie spotka to siedzimy cicho.

 

Nie może być tak, że nawet przed trade deadline idzie pseudo bolek (czytaj którego value jest znikome bo na poziomie 20$) keeper za top 10 gracza lub 2 o porównywalnej wartosci bez równoważenia value.

 

Co innego gdyby poszedł za Kawhiego (gra za 67$) gracz grający na poziomie 35-40$ z tymi 10$ wartości keeperowej lub paczke graczy - ma to jakiś sens wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu a ja tak sobie myślę, że ani Tomek nie zostawi LNJ jako keepera, ani Ty go nie kupisz nawet jak będzie kosztował 15$ na drafcie :smile:

Wolno Ci uważać nawet to że na codzień chodzę w średniowiecznej zbroi, a sypiam zwisając z żyrandola.

Tomek oczywiście nie zostawi go bo nie ma już takiej możliwości. A ja nie kupię go bo nie będę musiał.

 

Cała ta gadka jaki to keeper to ściema, gość przy budżecie 220$ gra w sezonie z kontuzjami TT, Lova gra za 24$, więc realnie przy 200 za ok.

LNJ będzie keeperem po raz kolejny. Dane są takie jakie są, a to co Ty uprawiasz to zwykłe spekulacje.

 

Wycenianie wątpliwych 10$ wartości keeperowej w kontekście przyszłego sezonu nawet na 15 meczów Kawhiego to w moim odczuciu nieporozumienie. Może gdybyś dodał jakiś innych graczy do wymiany, żeby różnice w samym value zmieniejszyć to miałby jakiś punkt odniesienia.

Masz rację. Powinienem dorzucić do LNJ'a dwóch szrotów i zrobić wymianę 3 za 1 i udawać że wszystko jest git. :smile:

 

 

Zwróć uwagę, że w drugim dealu był Bojan z wartością keeperową ponad 12$ (gra za 22$) plus 2 graczy grających za ok. 24$ a więc wartość paczki z keeperem była wyższa od wartości CP3 (38$).

I tu wygodnie jest przemilczeć odnośnie wartości dwóch slotów które zostały otwarte przy tej wymianie. One oczywiście są bezwartościowe. Come on!

 

To jak Ty sobie negocjujesz to Twoja sprawa. Wycena Bojana nie ma żadnego znaczenia w moim dealu. Tak samo jak to jak wyceniasz pozostałych zawodników.

Moja wymiana nie może być oceniana przez pryzmat skuteczności Twoich negocjacji.

 

Dlatego chciałem dyskusji na ten temat, bo moim zdaniem takie deale jak Twój zawetowana, wcześniej Shevcu, ale nawet ostatnie Michała to jest kpina. Szkoda że wtedy nikt się nie wypowiedział... bo jak to bywa na tym forum, póki nas to nie spotka to siedzimy cicho.

Tyle ze z tego co widać - podstawą weta było tylko to że ja za dużo zyskam. To jest kpina.

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny jesteś Lechu, zero merytorycznej dyskusji (jak zresztą w większości tegorocznych), nawet nie odniosłeś się do kluczowego zdania mojego - że nie liczy się sama wartość keeperowa w wymianie, ale także value samego gracza.

 

Ot zwykłe pi****lenie jaki to biedny jesteś bo nie zyskałeś niczym nieusprawiedliwionej value, a przecież wcześniej ktoś inny zyskał bo nie zawetowano jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny jesteś Lechu, zero merytorycznej dyskusji (jak zresztą w większości tegorocznych),

Czyli za merytorykę uznajesz to co Ci się wydaje??? O czym mam z Tobą rozmawiać? O powodach dla których masz takie zdanie o LNJ? Podałeś kilka koincydencji i wyciągnąłeś jakiś wniosek. Tyle.

Mam Ci tłumaczyć czym jest ryzyko inwestycyjne? Mam Ci tłumaczyć różnice między inwestycjami krótko i długoterminowymi? Proszę bardzo, ale takie korepetycje słono kosztują.

 

nawet nie odniosłeś się do kluczowego zdania mojego - że nie liczy się sama wartość keeperowa w wymianie, ale także value samego gracza.

Wartość kiperowa ma kluczowe znaczenie. Value gracza jest jest tylko mechanizmem pozwalającym na tworzenie rankingu i jako takie znaczenia nie ma. ŻADNEGO!

 

Ot zwykłe pi****lenie jaki to biedny jesteś bo nie zyskałeś niczym nieusprawiedliwionej value, a przecież wcześniej ktoś inny zyskał bo nie zawetowano jej.

Oczywiście mam problem z ligowym brakiem konsekwencji w ocenie.

Ale po tym jak zobaczyłem kryteria jakie przyświecały zablokowaniu to faktycznie ciężko się nie wkurzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wartość kiperowa ma kluczowe znaczenie. Value gracza jest jest tylko mechanizmem pozwalającym na tworzenie rankingu i jako takie znaczenia nie ma. ŻADNEGO!

 

Jak dla ciebie bieżąca wartość nie ma znaczenia, to po c*** Ci Kawhi? Większego pi****lenia już dawno nie widziałem na tym forum - a naprawdę trzeba się postarać żeby wiele debilizmów tu przebić. Gratuluję.

 

BTW. Nie myl ryzyka inwestycyjnego ze zwykłym nadużyciem... jeśli nie łamaniem prawa (w realnym świecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla ciebie bieżąca wartość nie ma znaczenia, to po c*** Ci Kawhi? Większego pi****lenia już dawno nie widziałem na tym forum - a naprawdę trzeba się postarać żeby wiele debilizmów tu przebić. Gratuluję.

Piszesz o "value", a to zwykła średnia z 8-9 składowych. Value nie ma znaczenia. A w ligach typu keeper nawet jeszcze mniej. Kawhi nie jest mi potrzebny dla jego value. Zrozumiesz - dobrze. Nie zrozumiesz - drugie dobrze.

 

BTW. Nie myl ryzyka inwestycyjnego ze zwykłym nadużyciem... jeśli nie łamaniem prawa (w realnym świecie).

Oczywiście. Ja wiem że w tych czasach modne jest aby specjalistami od prawa byli ludzie pozbawieni jakichkolwiek kompetencji. Pasujesz jak ulał. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gratuluje Danny'emu kolejnego zwyciestwa. Bales sie zupelnie bezpodstawnie ze mozesz jeszcze stracic 1 miejsce a wygrales lige (zgodnie z mkimi przewidywaniami) ze spora przewaga. Szacun.

Dziekuje wszystkim za wspolna gre i chociaz w pewnym momencie zastanawialem sie czy chce grac w tym formacie w przyszlym sezobie (z kilku powodow) to ostatecznie podjalem decyzje ze dam sobie jeszcze jedna szanse i zostaje.

 

7 miejsce w drugim sezonie gry w rym formacie (pierwszym pelnym) to chyba calkiem niezly wynik biorac pod uwage z jakini starymi wyjadaczami przychodzi mi tu grac. Na dobra sprawe gdybym nie zrobil niektorych wymian albo zrobil inne lepsze a pod koniec sezonu bardziej pokombinowal na rynku FAsow to moglbym uvrac jeszcze nawet do 10pkt roto (patrzac na dosc nieduze straty w kilku kategoriach). Gdgby tak wlasnie sie stalo to mialbym szanse nawet na 3-4 miejsce a to byloby juz niemale zaskoczenie.

 

Mitchell, Middleton i Carter to raczej pewniaki do pozostania keeperami w mojej druzynie. Czy takim zostanie tez Randle, Bryant, Murray, Waiters czy nawet Caboclo czy Giles czas pokaze. Tak czy inaczej material do gry w przyszlym sezonie mam niezly i przy dobrym rozegraniu draftu w ktorym dostane jeszcze dodatkowe 7$ mam szanse na walke o top5.

 

Do zobaczenia a raczej przeczytania za pol roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zwycięzcom i dzięki wszystkim za grę. W nowym sezonie rezygnuję z uwagi na chęć ograniczenia liczby lig, w które jestem zaangażowany.

 

A ja jako że też rezygnuję i daję już sobie spokój z całym fantasy to przekazałem w systemie głównego komisza Tobie,

także jeżeli rezygnujesz to przekaż uprawnienia komuś innemu kto wie że jeszcze pogra żeby liga miała choć szanse ruszyć w przyszłym sezonie.

 

Dzięki wszystkim za grę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za gratulacje. Uff udało się osiągnąć coś, co przy tak dużym handicapie (19%) dla tankujących wydawało się niemożliwe - czyli wygrana back2back!

Co więcej pokazałem, że można wygrywać tę ligę bez tankowania, skupiając się na ciągłym poszukiwaniu i odpowiednim doborze keeperów, bez konieczności wyprzedawania połowy drużyny za keepera, co było wg mnie swoistego rodzaju patologią w lidze.

Wydaje mi się też, że zmniejszenie handicapu na kolejny sezon, zdecydowanie poprawiło walkę na wyższych pozycjach, gdzie jednak ekipy bardziej walczyły o wyższe miejsce niż te kilka $ więcej handicapu. Oczywiście za rok sprawdzimy jak to będzie dalej wyglądać.

 

Teraz smutniejsza część - kilka rezygnacji... Na początku dziękuję Wam chłopaki za wspólną grę, powody @washko i @marcos znam i rozumiem, natomiast w przypadku @Leszczur - mam nadzieję, że nie "rzucasz zabawek" bo trejd został zawetowany...

 

W tym momencie oficjalnie postuluję, abyśmy wprowadzili okres/okienko na tzw. wymiany keeperów, gdzie będzie już mniej więcej wiadomo jaką wartość ma/może mieć potencjalny keeper i jaką ma w danym sezonie gracz "gwiazda". Dzięki temu unikniemy typowej sytuacji, gdzie np. na początku sezonu niektórzy chcieli za potencjalnego keepera pół składu, a po chwili/kilkunastu kolejnych meczach okazuje się, że dany gracz ma produkcje poniżej wartość keeperowej. 

Myślę, że taki okres/okienko powinno być od NBA trade deadline (wiemy kto gdzie zagra do końca sezonu o ile nie będzie kontuzji/buyout) do naszego ligowego trade deadline (a więc około 1 m-ca). Unikniemy w ten sposób tankowania dla "zasady" od dnia draftu i wymian, które prowadzą do pasywnej gry od początku sezonu.

Postuluję też, aby w przypadku takiej wymiany - obie strony dały choć krótkie uzasadnienie, tak aby inni gracze oceniający wymianę mieli jasność intencji - czasem będa wymiany gdzie po obu stronach będą keeperzy, tylko różnej "jakości". Niestety po przemyśleniach i pewnej bierności innych w omawianiu tematu, nie widzę rozwiązania dotyczącego wartościowania takich graczy - więc każdy deal, będzie oceniał wg swojej miary.

 

Swoją drogą mam prośbę do opuszczających nas kolegów, żeby dali znać, czy nie mają chętnych, którzy by zastąpili Was w tej lidze. Oczywiście na e-nba wrzucimy hasło z rekrutacją, ale może ktoś z Waszych znajomych chętnie by zagrał w tym formacie.

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2019 o 20:57, marcos napisał:

 

A ja jako że też rezygnuję i daję już sobie spokój z całym fantasy to przekazałem w systemie głównego komisza Tobie,

także jeżeli rezygnujesz to przekaż uprawnienia komuś innemu kto wie że jeszcze pogra żeby liga miała choć szanse ruszyć w przyszłym sezonie.

 

Dzięki wszystkim za grę. 

 

Ustawiłem @dannygd Jak nie będzie chciał, albo wybierzecie kogoś innego, to sobie zmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2019 o 18:58, dannygd napisał:

Panowie dziękuję za gratulacje. Uff udało się osiągnąć coś, co przy tak dużym handicapie (19%) dla tankujących wydawało się niemożliwe - czyli wygrana back2back!

Co więcej pokazałem, że można wygrywać tę ligę bez tankowania, skupiając się na ciągłym poszukiwaniu i odpowiednim doborze keeperów, bez konieczności wyprzedawania połowy drużyny za keepera, co było wg mnie swoistego rodzaju patologią w lidze.

Wydaje mi się też, że zmniejszenie handicapu na kolejny sezon, zdecydowanie poprawiło walkę na wyższych pozycjach, gdzie jednak ekipy bardziej walczyły o wyższe miejsce niż te kilka $ więcej handicapu. Oczywiście za rok sprawdzimy jak to będzie dalej wyglądać.

 

Teraz smutniejsza część - kilka rezygnacji... Na początku dziękuję Wam chłopaki za wspólną grę, powody @washko i @marcos znam i rozumiem, natomiast w przypadku @Leszczur - mam nadzieję, że nie "rzucasz zabawek" bo trejd został zawetowany...

 

Nie jest to jedyny powód, ale to kropla która przelała czarę goryczy. Skoro w lidze keeperowej nie da się handlować keeperami, bo albo ludzie nie rozumieją koncepcji zysku krótko i długoterminowego, albo (co byłoby znacznie gorsze) wetują strategicznie - to dla mnie w takiej lidze nie ma miejsca. 

Miałem nadzieję na podium i zostałem jej pozbawiony, więc odejdę z poczuciem niedosytu. Tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.