Skocz do zawartości

Nowe zasady NBA


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę sensu że skracaniem czasu akcji

Jak ktoś po ofensywnej się wyrobi w 10 sek to i tak rzuci, ale to raczej wygeneruje większą liczbę strat posiadania i bałaganu ofensywnego niż korzyści

 

Są zespoły które łatwo przejdą ten proces ale większą połowa raczej utknie w głownie na długo zanim dostosują do tego skład osobowy

 

Poza tym po co przyspieszać coś co i tak już jest najszybsze w historii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie trochę nie fair. Niektóre drużyny bazują na spokojnym rozgrywaniu swoich akcji, czym stanowią przeciwwagę dla latających od wybrzeża do wybrzeża(hehehe :V) Westbrookow. Mało tego, jeśli grają przeciwko jakiemuś fizycznemu monstrum i nie mogą sobie z nim poradzić, to bardzo często spowalnianie tempa gry jest sposobem, który pozwala nawiązać realną walkę z drużyną bazująca na atletyzmie i fast pace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wątpliwości czy to w ogóle realnie przełoży się na tempo. Dysponuje ktoś statystyką ile średnio trwają akcje po zbiórce ofensywnej? Z tego co ja oglądam to mam wrażenie, że są raczej szybkie. Szczególnie rzuty za trzy po zbiórkach w ataku potrafią być mordercze jeżeli jest komu dobrze rozrzucić piłkę.

 

Oczywiście po drugiej stronie mamy granie zegarem i pompowanie sekund w ostatnich minutach kiedy zespół chce utrzymać przewagę. Ale nie powiedziałbym, że tych sytuacji było tak dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up : 

w sumie to chyba najtrafniejszy post, pewnie w ok 90% akcji typu atak pozycyjny oglądamy rozgrywających przechodzących linię połowy gdy na 24clock jest na 18 czy 17 sek, a tu ktoś raban robi że po zbiórce w ataku będzie 14

 

tzn ja ogólnie jestem przeciwko tej zmianie, ale jej generalny impakt wydaje mi się niewielki 


 Dysponuje ktoś statystyką ile średnio trwają akcje po zbiórce ofensywnej? Z tego co ja oglądam to mam wrażenie, że są raczej szybkie. Szczególnie rzuty za trzy po zbiórkach w ataku potrafią być mordercze jeżeli jest komu dobrze rozrzucić piłkę.
 

 

dokładnie, obrona przy straconej zbiórce jest w reguły w rozsypce, bo tuż przed zbiórką drużyna broniąca zaczyna  polowanie na zbiórkę / ew. bieg do fastBreak i zawodnicy drużyny która właśnie oddała rzut są bardzo często nieobstawieni.

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, generalnie potwierdza to moje spostrzeżenia/przypuszczenia.

 

 

Over 30 percent of offensive rebounds result in putbacks (the 0 Duration value on the graph) and 75 percent of offensive rebounds result in a possession that is five seconds or less. Only 6 percent of all offensive rebounds resulted in possessions that are 14 seconds or greater last year.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, generalnie potwierdza to moje spostrzeżenia/przypuszczenia.

 

 

Yep, non-story.

 

Z tych 6% pewnie większość to koniec meczu, kiedy prowadzący zespół zebrał w ataku i chciał wydoić zegar. Tym bardziej zmiana na plus.

 

W ogóle beka, bo NBA w celu usprawnienia tych kilku w sumie niezbyt istotnych procent wprowadza zmianę, a w FIFA od dekad nikomu nie przeszkadza, że dojenie czasu zamienia mecz w kabaret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tych 6% pewnie większość to koniec meczu, kiedy prowadzący zespół zebrał w ataku i chciał wydoić zegar. Tym bardziej zmiana na plus.

 

 

 

 

no i niech doją, takie przepisy, nie robią nic niesportowego, niech im druga drużyna zabierze piłkę skoro przez większość meczu była gorsza a teraz na koniec wielce chce być lepsza

 

 

 

 

 

W ogóle beka, bo NBA w celu usprawnienia tych kilku w sumie niezbyt istotnych procent wprowadza zmianę, a w FIFA od dekad nikomu nie przeszkadza, że dojenie czasu zamienia mecz w kabaret.

 

 to w ogóle beka, co by Cię usatysfakcjonowało, jakby wprowadzono przepis jak z siatkówki że trzeba wygrać dwoma bramkami, a mecze zakończone różnicą 1 weryfykowane być powinny jako remis? LOL

 
Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no i niech doją, takie przepisy, nie robią nic niesportowego

 

No to teraz będą inne przepisy i nie będą doić.

 

 

 

niech im druga drużyna zabierze piłkę skoro przez większość meczu była gorsza a teraz na koniec wielce chce być lepsza

 

Zabrać piłkę jest bardzo trudno, dlatego trzeba faulować i rzucać osobiste.

 

 

 

to w ogóle beka, co by Cię usatysfakcjonowało, jakby wprowadzono przepis jak z siatkówki że trzeba wygrać dwoma bramkami, a mecze zakończone różnicą 1 weryfykowane być powinny jako remis? LOL

 

Jezus, nie wiem, niech się zastanowię przez 6 sekund i może wymyślę jakieś mega kreatywne rozwiązanie na ten skomplikowany problem.

 

O, może gdyby tak mierzyć efektywny czas gry bramkarz przyspieszyłby z 0.1 km/h kiedy idzie wykopać piłkę albo jeden z drugim by nie leżeli w bólu co akcję.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jezus, nie wiem, niech się zastanowię przez 6 sekund i może wymyślę jakieś mega kreatywne rozwiązanie na ten skomplikowany problem.

 

O, może gdyby tak mierzyć efektywny czas gry bramkarz przyspieszyłby z 0.1 km/h kiedy idzie wykopać piłkę albo jeden z drugim by nie leżeli w bólu co akcję.

 

 

l-32567-seal-of-approval-good-job.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.