Skocz do zawartości

Boston Celtics 18/19 - Mistrz Brad i jego uczniowie.


delfin

Rekomendowane odpowiedzi

bardziej mi chodzi o to że Cavs będą mieli większą szanse na bycie mocnym contederem w przyszłości jeśli tą jedynkę złowią niż to czy będą lepsi w nast sezonie. Celtics po odejściu Irvinga będą skazani na przeciętność? Ten sezon to jest dla nich od początku finals or bust, a na to że przejdą 2 runde się nie zanosi.

Wiesz, że to, iż kibicujesz 76ers i zeszłoroczne lanie od Celtics kompletnie wypaczają Twój osąd, przez co staje się śmieszny?:)

Cavs z lepszą sytuacją na bycie contenderem? Celtics skazani na przeciętność? Dałbym to do łapu-capu, ale mi się nie chce:)

Edytowane przez shadowy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics w fatalnej formie, młodzi nie zachwycają? Pewnie, ale to tylko regular. Esencja koszykówki to play-offy, jak wtedy Boston będzie słaby to pogadamy.

 

Latem odejdzie Irving? Może odejdzie, może nie. Nie ma co przyjmować od razu najgorszych scenariuszy, bo jest szansa i na status quo i na fajny scenariusz, czyli przyjście Davisa oraz rozwój młodych, więc luz wstrzymajmy się z osądami jeszcze te kilkanaście dni. Wtedy okaże się kto mężczyzna, a kto chłopiec i żeby nie było - ja nie przesądzam, że Celtics dadzą radę, bo mogą równie dobrze dać dupy. Tylko nie oceniajmy na podstawie wyników w sezonie regularnym, bo to tak jak oceniać formę piłkarzy na podstawie sparingów.

Edytowane przez shadowy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wytłumacz w jaki sposób Celtics stają się contederem z obecnym rosterem minus Irving? Reszta ekip jest jednak "ciut mocniejsza" niż rok temu.

A co jest bardziej prawdopodobne

 

Cavs zostają contnederem

Czy Boston bez Irvinga powtarzające wynik sprzed roku

 

I mówiwy o perspektywie najblizszych 2-3 lat

 

Ty twierdzisz ,że Cavs . Ja że Boston ...Moja teza opiera sie na zeszłorocznym wyniku . Twoja nie mam pojęcia na czym się opiera ale rzetelnie nie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to, że jak Irving odejdzie to Celtics nie będą mieli żadnego top25 gracza ligi w rosterze

Jakimś wielkim fanem Ziona jak co niektórzy nie jestem, ale on będzie wart więcej niż te wszystkie Roziery-Browny razem wzięte.

 

więc docinki w strone fana Cavs od fana Celtics przynajmniej na ten moment są takie sobie

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to, że jak Irving odejdzie to Celtics nie będą mieli żadnego top25 gracza ligi w rosterze

Jakimś wielkim fanem Ziona jak co niektórzy nie jestem, ale on będzie wart więcej niż te wszystkie Roziery-Browny razem wzięte.

 

więc docinki w strone fana Cavs od fana Celtics przynajmniej na ten moment są takie sobie

A to Zion jest już przypisany do Cavs? Aż taką zawiechę po kwasie złapałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to, że jak Irving odejdzie to Celtics nie będą mieli żadnego top25 gracza ligi w rosterze

Jakimś wielkim fanem Ziona jak co niektórzy nie jestem, ale on będzie wart więcej niż te wszystkie Roziery-Browny razem wzięte.

 

więc docinki w strone fana Cavs od fana Celtics przynajmniej na ten moment są takie sobie

Ale wiesz ze rok temu bez Irving osiągnęli sukces a Rozier jako starter to gracz typu 16p 8as i trójka na poziomie ok40%

 

Plus rozwój tatuma Browna i masz na bank lepsza ekipę niż Cavs z Zionem i sextonem

 

Ty zaś twierdzisz ze ekipa która rok temu doszła do finału Wschodu nie ma szans być contenderem

Grizzlies intensywnie próbują "stracić" pick w tym roku już, więc zobaczymy^

Czyli będą mieć idealny pakiet by pójść w górę. 9+13 za nr 5 od Hawks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mu spokój. Koleś częściej pisze w tematach Celtics i Lakers niż Cavs. Ciekawe dlaczego?

 

zacytowalem taki hot take za Bontamsem czy jak mu tam. Co ja mam pisac o Cavs ? stracili na ponad polowe sezonu Love'a i w zasadzie TT, grali iso debilami pukajac do drzwi z numerem jeden tegorocznego draftu. W temacie Bostonu cisza, mimo, ze przegrali 5 spotkan z rzedu majac "lidera" Irvinga na parkiecie, w szatni szambo. Lakers wiadomo - tez ciekawie bo mialo byc tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz ze rok temu bez Irving osiągnęli sukces a Rozier jako starter to gracz typu 16p 8as i trójka na poziomie ok40%

 

Plus rozwój tatuma Browna i masz na bank lepsza ekipę niż Cavs z Zionem i sextonem

 

Ty zaś twierdzisz ze ekipa która rok temu doszła do finału Wschodu nie ma szans być contenderem

 

Czyli będą mieć idealny pakiet by pójść w górę. 9+13 za nr 5 od Hawks

 

jak Celtics straca Irvinga, nie beda mieli zadnego topowego gracza i nie beda zadnym realnym contenderem. taki sezon jak ten poprzedni w PO i RS sie Bostonowi nie powtorzy. jak odejdzie Irving i trzeba bedzie zaplacic Rozierowi to bedzie naprawde niezle przeplacony roster. Horford spada pod koniec nastepnego sezonu. Dla Tatuma tylko bedzie lepiej jak odejdzie Irving. Porownujac LAL i Boston - tylko debil wybralby w FA LAL (sportowo).

Jesli Zion trafilby do Cavs (14%) i bylby takim talentem jak mlody Lebron (<1%, ogolnie nie jestem fanem Z) to wiadomo, ze Cavs sa w lepszej sytuacji niz Boston (2 many "if's") tylko co z tego? nadal nie byliby realnym contenderem.

Nie żeby coś ale nie- za rok będą ocierać o podatek od luksusu nie mając żadnego sensownego młodego.

 

Sexton w Bostonie byłby w rotacji poza Rozierem a poza Collinem Cavs nie mają nikogo. Nawet jakby dostali Ziona to i tak mają mniej talentu niż Boston nawet jeśli Irving odejdzie ( Rozier jako starter a Rozier jako lider ławki to są dwaj kompletnie inni gracze)

nie bylbym taki pewny tego Rozier > Sexton, szczegolnie po postepie jaki Sexton zaczal robic od ASB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby Hayward powoli wracał do starego siebie? I to zdecydowanie szybciej niz sie spodziewalem.
 
“That’s a lot of what I did when I was in Utah, finishing in the lane with different types of finishes off one foot, two feet, fade-back, things like that. Some is slowly coming back, some is more explosive and can handle the contact a little better, staying on balance. It’s coming together nicely, and I have to continue to attack and get to the line," said Hayward.[/size]
 
"He has shot 56.5 percent and 40.8 percent from three over his last 20 contests, averaging 18.4 points per 36 minutes."
 
link: https://www.masslive.com/celtics/2019/04/gordon-haywards-surge-makes-boston-celtics-recent-success-feel-sustainable-for-a-change-tom-westerholm.html
 
i wideo x 2:
 
https://youtu.be/x5atgqsDdgE
 
https://youtu.be/2BnCZ9TKAKo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hayward gra wyraźnie lepiej, widać, że inaczej się porusza po parkiecie, widać jakąś większą pewność w ruchach, a i trzeba przyznać, że rzuty też zaczęły wpadać. 

Warto jednak zauważyć, że zbiegło to się z kontuzją Browna. Generalnie on i Jaylen mają obecnie podobne role i trochę się dublują, bo Jaylen zwyczajnie zabiera Gordonowi touches, których on jednak potrzebuje, że wejść w rytm, fajnie kreować i rzucić te 20-25 punktów.

 

Myślę, że są szanse, że w przyszłym sezonie zobaczymy Gordona już na dobrym poziomie, gdy odejdą Morris i Rozier, którzy chłoną wiele posiadań, szczególnie Marcus, kóry jak już dostanie piłkę to musi tego nieszczęsnego pull-upa rzucić.

Edytowane przez microlab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Koniec sezonu więc pewne podsumowanie z mojej strony

1 Irving nie nadaje się na lidera w zespole walczącym o coś więcej. Po maksa to niech idzie do NYK.

2 Hayward to jedna wielka porażka. Niby nie jego wina, ale z nim na parkiecie Celtics grają w 4.

3 młodzież fajnie się rozwija, ale bez lidera to do niczego nie prowadzi.

4 Rozier to nawet 10 nie dostanie. A Morris pokazał, że podwyżka mu się należy.

ogólnie sezon rozczarował. po 2 ECF z rzędu, po tym jak przystąpiono do rozgrywek pełnym składem liczono na finał ligi. Nic z tego jak widać. Nie mam pojęcia co wymyśli Ainge, ale mam nadzieję, że nie będzie gwałtownych ruchów tylko sensowne korekty w składzie. Hayward musi zostać bo nikt bez solidnej dopłaty go nie weźmie. Irvinga bym odpuścił, bo tegoroczne PO obnażyły jego braki (gdyby zagrał tak jak tego oczekiwano to byłby ECF) za tą kasę lepiej poszukać kogoś innego. Tatuma, Browna bym nie ruszał. Jest Smart, Horford, są picki. Perspektywy na przyszłość są, ale obecną koncepcja nie wypaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ptak napisał:

Koniec sezonu więc pewne podsumowanie z mojej strony

1 Irving nie nadaje się na lidera w zespole walczącym o coś więcej. Po maksa to niech idzie do NYK.

2 Hayward to jedna wielka porażka. Niby nie jego wina, ale z nim na parkiecie Celtics grają w 4.

3 młodzież fajnie się rozwija, ale bez lidera to do niczego nie prowadzi.

4 Rozier to nawet 10 nie dostanie. A Morris pokazał, że podwyżka mu się należy.

ogólnie sezon rozczarował. po 2 ECF z rzędu, po tym jak przystąpiono do rozgrywek pełnym składem liczono na finał ligi. Nic z tego jak widać. Nie mam pojęcia co wymyśli Ainge, ale mam nadzieję, że nie będzie gwałtownych ruchów tylko sensowne korekty w składzie. Hayward musi zostać bo nikt bez solidnej dopłaty go nie weźmie. Irvinga bym odpuścił, bo tegoroczne PO obnażyły jego braki (gdyby zagrał tak jak tego oczekiwano to byłby ECF) za tą kasę lepiej poszukać kogoś innego. Tatuma, Browna bym nie ruszał. Jest Smart, Horford, są picki. Perspektywy na przyszłość są, ale obecną koncepcja nie wypaliła.

Mam podobne przemyślenia. Boston powinien olać Irvinga i spróbować sprzedać haywarda. Lidera to oni mogą zrobić z Browna lub Tatuma tylko muszą na nich wyraźnie postawić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.