Skocz do zawartości

Czy MDA zakończył karierę Bryanta


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

zdzichu - myślisz, że MDA i Harden będą tak walić głową w mur Goberta kolejne 3-4 mecze? Fanem MDA nie jestem (kretyn zakończył karierę Kobasa) ale aż tak głupi nie jest.

 

A w jaki sposób? Zerwał mu achillesa, urwał rękę czy zabronił grać po 60 punktach w ostatnim spotkaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nie zadane tezy tworzysz laboraty, a tutaj tylko epitet jest pytanie i je zbywasz.
Jakie pytanie - taka odpowiedź. Nie widzę sensu pisać elaboratu na temat - kontuzja Achillesa to przeciążeniowa kontuzja i granie 35 letnim Kobasem przez 39 mpg jako g2g w ekipie z wysokim pace nie masz tym nic wspólnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pytanie - taka odpowiedź. Nie widzę sensu pisać elaboratu na temat - kontuzja Achillesa to przeciążeniowa kontuzja i granie 35 letnim Kobasem przez 39 mpg jako g2g w ekipie z wysokim pace nie masz tym nic wspólnego.

 

Kto zatrudnił trenera? Znając charakter Bryanta to na pewno zgodził by się na granie mniejszych minut, nie mówiąc już o nie bycie g2g. Zły Mike, zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In theory, the idea that fatigue over the course of a game, stretch of games, or a season could lead to a tendon rupture makes sense. The supporting muscles of the leg and thigh would not fire properly, and the sudden stress would fall solely on the Achilles. It makes sense, but there is little evidence to prove it.

 

Achilles tendon ruptures are traumatic events. Players push off suddenly while changing directions or starting a sprint, and the tendon fails. Athletes in their thirties and early forties are common victims. These injuries can occur at any point in games or in seasons. Despite the seemingly logical finger pointing at D’Antoni, many people seem to have forgotten the large numbers of these exact injuries in the NFL two seasons ago. Those Achilles tears occurred in the preseason, largely to first- and second-year players.

 

 

http://www.drdavidgeier.com/blame-mike-dantoni-kobe-bryant-achilles-injury/

 

btw. D'Antoni nie grał "uparcie swojego". Lakers próbowali różnych rozwiązań, a sam trener nie miał training campu na przygotowanie, bo objął zespół dopiero w listopadzie. Zawalone przygotowania do rozgrywek to była jedna z głównych przyczyn (jeśli nie najważniejsza) nieudanego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras nie wiem po co ta wklejka, bo kontuzje Achillesa wałkowaliśmy już wiele razy. To że Mirwir udaje że tego nie rozumie, nie oznacza że będziemy wałkować to kolejny raz.

 

Co do MDA to nie zgodzę się, owszem miał utrudnione zadanie w trakcie sezonu, ale on guzik nie dobierał taktykę. Chciał robić drugie PHO z dziadków. Co innego w HOU, gdzie praktycznie idealnie klocki dobiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras nie wiem po co ta wklejka, bo kontuzje Achillesa wałkowaliśmy już wiele razy. To że Mirwir udaje że tego nie rozumie, nie oznacza że będziemy wałkować to kolejny raz.

 

Co do MDA to nie zgodzę się, owszem miał utrudnione zadanie w trakcie sezonu, ale on guzik nie dobierał taktykę. Chciał robić drugie PHO z dziadków. Co innego w HOU, gdzie praktycznie idealnie klocki dobiera.

 

Zacytowany fragment pokazuje, że tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego Achilles strzelił. Nie ma co szukać winnych.

 

Co do D'Antoniego, to wśród jego przeciwników utarło się, że był betonem, który uparcie forsował swoją wizję, a to nieprawda. Lakers w przeciągu całego sezonu próbowali sporo różnych ustawień i jeżeli to akurat coś pokazało, to kreatywność trenera. Ale D'Antoni stał na z góry straconej pozycji, wystarczy sobie przypomnieć, jak go krzyżowano za to, że chciał, by Gasol rzucał trójki. Jakoś gdy w Chicago czy San Antonio Pau odpalał ich jeszcze więcej, to nikt nawet nie pisnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem.

Capela zrobił w tym roku niesamowity progres. W czysto statystycznych kategoriach to nie wygląda może jakoś szczególnie imponującą, ale progres jest. W poprzednim roku jeśli chodzi o starcia z Gobertem to było 50/50. Jeśli chodzi o KATa to generalnie Karl robił z nim co chciał i musiał wchodzić Nene, w tym sezonie wygląda to o wiele lepiej.

 

A pomyśleć, że to było takie brzydkie kaczątko co nie trafiło 15 FT z rzędu jako rookie.

Akurat statystycznie Capela wygląda tak mocno, że to wygląda jak BIG3. Wiadomo, to tylko boxscore, ale i tak steal w drafcie niesamowity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras jest wiele innych artykułów które mówią o tym, że Achilles pada w większości przypadków u osób w średnim wieku (pow. 30-40 lat), wciąż czynnie uprawiających sport (w tym profesjonalnie), zazwyczaj w sytuacji kiedy zmeczeniowe/zwyrodnieniowe wcześniejsze microurazy "ułatwiają" proces zerwania.

Oczywiście że możesz zerwać Achillesa mając i 20 lat, pechowo zeskakując że skałki w trakcie wędrówki po górach (na własne oczy widziałem i pomagałem zejść osobie).

Czy Kobas bez systemu gry MDA zerwałby ścięgno? Oczywiście, że też mógłby patrząc na jego grę - ale niestety prawdopodobieństwo z wiekiem i "zużyciem", ale także przemeczeniem rośnie. W Rehasport gdzie sam leczyłem Achillesa wprost mi powiedzieli lekarze, że zapracowałem sobie na kontuzje :)

 

Natomiast moja wypowiedź oczywiście nie miała wywołać burzy w szklance wody, nawet żałuję teraz, że o Kobasie i jego kontuzji wspomniałem w kontekście MDA.

 

W kwestii taktyki to jednak nie odpuszczę, bo skoro sam piszesz MDA próbował coś zmieniać w swoim podejściu, a potem piszesz że z Gasola robił catch & shootera za 3, to jednak znaczy że drużynie kazał grać swoją wizję pierwotna a nie na odwrót. Ja tam nawet lubię jego styl, fajny dla oka - szczególnie w RS, ale powiedz wprost: czy robienie z 35 letniego Bryanta - gracza w stylu Hardena, z 33 latka Gasola - biegającego strzelca oraz z Dwighta "Bolące plecy" Howarda - dzisiejszego Capeli to jest mądre? Efekty pokazały co innego i moim zdaniem Mike nie ogarnął wtedy teamu i od początku uważałem że był to poroniony pomysł. Pisanie ze potem Gasol rzucał więcej 3 nie ma znaczenia, bo cała liga rzuca więcej 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii taktyki to jednak nie odpuszczę, bo skoro sam piszesz MDA próbował coś zmieniać w swoim podejściu, a potem piszesz że z Gasola robił catch & shootera za 3, to jednak znaczy że drużynie kazał grać swoją wizję pierwotna a nie na odwrót. Ja tam nawet lubię jego styl, fajny dla oka - szczególnie w RS, ale powiedz wprost: czy robienie z 35 letniego Bryanta - gracza w stylu Hardena, z 33 latka Gasola - biegającego strzelca oraz z Dwighta "Bolące plecy" Howarda - dzisiejszego Capeli to jest mądre? Efekty pokazały co innego i moim zdaniem Mike nie ogarnął wtedy teamu i od początku uważałem że był to poroniony pomysł. Pisanie ze potem Gasol rzucał więcej 3 nie ma znaczenia, bo cała liga rzuca więcej 3 :smile:

 

Jakiego catch & shootera za 3? Gasol oddał 28 trójek za cały sezon! Jak Ty inaczej chciałeś wszystkich zmieścić, kiedy zespół miał dwóch wysokich grających w pomalowanym i niedobór shooterów? W Spurs oddawał ponad 100 rocznie.

 

I kim był Dwight jak nie takim Capelą na sterydach? Przecież on tyłem do kosza był dramatyczny.

 

Lakers powinni grać atak pozycyjny więcej przez Gasola, a z Dwighta zrobić właśnie screen settera i finishera. Ale Howard nie chciał być Tysonem Chandlerem, odmawiał stawiania zasłon Nashowi, zaś Lakers chcieli go zatrzymać po sezonie, więc stawiali jego widzimisię wyżej.

 

Kobe z kolei rozegrał być może najlepszy ofensywnie sezon w karierze. Zresztą, Lakers mieli wtedy dziewiąty atak mimo tych wszystkich kontuzji i starego rosteru.

 

Ostatecznie nie powinno się mieć pretensji do D'Antoniego, że starał się wprowadzić swoją filozofię - po to przecież został sprowadzony. Pretensje powinny iść do klubu, że postawił na wątpliwy fit. Niemniej ilu trenerów na miejscu MDA potrafiłoby w biegu totalnie przebudować system, by dopasować go do charakterystyki posiadanych w składzie zawodników? Większość trzyma się konkretnego stylu i niechętnie zmienia swoje przyzwyczajenia. Mike zebrał masę niezasłużonej krytyki. W ramach pokuty Lakers dostali dwa lata z Byronem Scottem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nabijam się z tego shootera Gasola, wtedy do LA nie powinien trafić ani Howard, ani Nash ani MDA, o Scottcie nie wspominając. Sciagajac MDA nikt chyba nie myślał że będzie potrafił ułożyć inna niż swoją taktykę, a przecież S5 Lakers miała łącznie prawie 170 lat (średnia blisko 34 na gracza, a najmłodszy był płacząca pizda po kontuzji). Trzeba ten okres zapomnieć, wymazać i traktować jako najgorszy w historii klibu - ale nie róbmy off topicu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.